GEEF VOOR 555 OF STEUN LOKALE INITIATIEVEN GROENEWEG-PAPIER VOOR AZIË KLEDING INZAMELING SRI LANKA EEN SUCCES I AZIE ACTIE IN DORPSHUIS SWAH1A ZELFGEBAKKEN KOEKJES VOOR AZIË ZEVENHUIZEN MOERKAPELLE Hart van Holland 12 januari 2004 pagina 7 dat 6%' m",?> aan' tVZlTopamoeten'poftsen door zich belangeloos in te zetten voor het goede doel in de grootse uitzending afgelopen donderdag op diverse kanalen op tv. Ja, dat mag! Want wa t komt op de juiste plaats, is dat dan een reden om niet te geven. Een alternatief is Unawa' voor Sri Lanka een voorbeeld is.En netAigeme y gr fan/ten giro 555 van de SHO om georganiseerd worden. De redactie het Hart eae Ho/tand woedt ge/d ie te zame/ee voocg/co over de ihtpan- de kernen komen berichtjes van trotsek'n^ren' koekjes verkopen, collecteren, bloemen ningen om geld in te zamelen voor 555^ebal^en koe^ ^P gmep K'f/«'iS SmÏSX Z,ï„ eeneeend, om geld in ,e zaeteien. siefe'dieZifge'eten ekje niet wilt geven. wil ik je nie, overtuigen. in dit nummer ven Her, ven Hollend word, de leder ■overxelpd me, actievoorde alachtoffert in Azië. Lees als je het wilt lezen en zoniet Redactie Hart van Holland Silvia Markus Zevenhuizen - Voetbalvereni ging Groeneweg schenkt de opbrengst van de papier inza melingsactie van januari aan giro 555. Iedere derde vrijdag van de maand gaan vrijwilligers van de club op pad om in de kern Zevenhuizen oud papier op te halen. Zo ook vrijdag 21 januari; de opbrengst wordt overgemaakt op giro 555 van de SHO. Door Karin Heeren Zevenhuizen - Wereldwinkel Zevenhuizen gaf afgelopen vrijdag en zaterdag gehoor aan een oproep van een van hun importeurs, Lanka Lamai, waarvan de Wereldwinkels producten afnemen uit Sri Lanka. De directeur van deze organisatie, Tinie van de Brink, heeft in Sri Lanka vele goede contacten. Zij is inmiddels zelf onder weg met de eerste zending hulpgoederen. Ook de Wereldwinkel Zevenhuizen heeft zich aangesloten bij de landelijke actie om katoenen kleding in te zamelen. door velen ook nog fors gedoneerd in de collectebus die is neergezet om een bijdrage te leveren voor de transportkosten. Zelfs als er in de kledingkast niets meer te vinden is komen dorpsgenoten vragen of zij mogelijk op een andere manier van dienst kunnen zijn. Eén van hen komt later terug met een rol vuil niszakken om alle kleding in te kunnen verpakken en wat koekjes voor de vrijwilligers. Koos Blacquière voelt zich nauw betrokken bij de actie. Net als de directeur van Lanka Lamai heeft hij vier geadopteerde kinderen. Geen van hen komt uit Sri Lanka maar hij kan zich wel erg goed verplaatsen in het gevoel van 'willen doen' zoals Tinie van de Brink dat heeft. Drie van haar vier kinderen komen uit Sri Lanka en daarom voelt zij zich altijd al nauw verbonden met het land en zet zij zich daarom in voor Lanka Lamai. Ten tijde van de actie is zij met een eerste zending al aangekomen in het rampgebied en zijn de eerste berichten terug gekomen over de verschrikkingen. Soortgelijke verhalen worden ook gehoord van een van de brengers Hoewel Nederland nog maar net bekomen is van de groot ste inzamelingsactie die tot nu toe gehouden is, komt ook in Zevenhuizen de hulp moeiteloos op gang. Vrijdagmorgen rond elf uur is de actie net een uurtje bezig maar nu al beginnen zich aardige stapels te vormen en stoppen er regelmatig auto's met de nodige kleding in de achterbak. De kleding wordt verzameld in de schuur van een leeg pand aan de Dorpsstraat; het pand werd beschikbaar gesteld door de Rabobank, 's Morgens is er eerst door vrijwilligers van de Wereldwinkel nog stro uitgeveegd en is er een globale indeling gemaakt: volwassen en kinderkle ding wordt alvast zoveel mogelijk gescheiden. Vrijwilliger Koos Blacquière staat iedereen die langskomt te woord. Royaal wordt kleding ingeleverd, soms veel, soms wat minder met de verontschuldiging dat alle kleding die over was net met het transport naar Roemenië is gegaan, met de SKR. "Dat is toch ook prima", rea geert Koos Blacquière, "alle kleine beetjes helpen hoor." Er wordt van kleding. Mevrouw Kooistra komt met zakken vol kleding aan. Voor een groot deel is dat bij haar thuis al verzameld. Haar man is inmiddels ook afgereisd naar Sri Lanka. Hij is arts en beiden komen vaak in Sri Lanka en doen daar actief aan hulpverlening. Eigenlijk waren ze net terug van een reis waarbij hulpverlening centraal heeft gestaan. De familie Kooistra verleent hulp aan kinderen in diver se opvanghuizen en aan slachtof fers van incest. Maandagmorgen werd de balans opgemaakt van twee dagen inza melen. Kleis Oenema, een van de vrijwilligers: "Het resultaat overtrof de stoutste verwachtingen. De schuur lag zaterdagmiddag tjokvol met dozen en zakken kleding. De firma Bac stuurde zelfs een aantal dozen met nieuwe kleding! Boven dien heeft iemand 40 paar nieuwe schoenen toegezegd. Ook uit omringende plaatsen, zelfs uit Zoe- termeer kwamen mensen kleding bij ons inleveren. Aan geld voor transportkosten kwam ruim 300,- binnen, waaronder €5,- aan spaar geld van twee kinderen (allemaal stuivers en centen). Dit geld heeft Wereldwinkel Zevenhuizen-Moer- kapelle zelf niet nodig en het zal dus overgemaakt worden op de speciale rekening van Lanka Lamai, want op Sri Lanka zelf zijn er uiteraard wél transportkosten en het transport moet daar ook bevei ligd worden. Niet alleen kleding en schoenen werden aangeboden, maar ook veel hulp. De Rabobank stelde een grote zaal in de bank beschikbaar, waar zo'n 24 personen alles kon den sorteren. Wereldwinkel Zevenhuizen-Moer- kapelle dankt allen, die meewerk ten om de actie zo succesvol te maken héél, héél hartelijk. Zodra we nieuws horen van Tinie van den Brink uit Sri Lanka zelf naar aanlei ding van deze (landelijke) actie brengen we u verder op de hoogte via dit blad." Door Karin Heeren Zevenhuizen - In dorpshuis Swanla vindt vrij dag 28 januari een grote inzamelingsactie plaats voor de slachtoffers van de ramp in Azië. Gegrepen door de verschrikkingen van de ramp is het voor velen toch onvoldoende om 'alleen maar' geld over te maken op het inmiddels overbekende gironummer 555: we willen iets DOEN! Ook in de gemeente Zeven- huizen-Moerkapelle worden acties voorbe reid. Dorpshuis Swanla zal 28 januari bol staan de activiteiten. Belangeloos stelt het dorpshuis haar faciliteiten beschikbaar voor benefiet optredens van diverse lokale groepen. Er wordt door veel meer partijen een bijdrage geleverd: vanuit het lokale bedrijfsleven stromen de toezeggingen voor hulp binnen. In het Hart van Holland zullen de komende weken wekelijks vier pagina's verschijnen met advertenties om op deze manier aandacht te vragen voor de actie en de nodige fondsen te wer ven. Voor de optredens zijn bij reisbureau De Zwaluw kaartjes te koop voor een bedrag van, hoe kan het ook anders, 5,55. Ook alle deelnemers, muzikanten en uitvoerders moeten in het bezit zijn van een kaartje. Alle opbrengsten worden overgemaakt op giro 555. Albert Hessels, een van de initiatiefne mers van deze actie, spreekt nu al van een succes: "Het loopt als een trein, we hebben al vele toezeg gingen voor sponsering en deelname aan de invul ling van de avond. Het wordt een groot succes." (zie ook pagina 17 tot en met 20) «OTtVi Zevenhuizen - De 8-jarige Mischa van der Burg heeft, samen met zusje Jara (5 jaar) en Deborah Cnossen (7 jaar), een tijdje in de keuken gestaan om koekjes te bakken. Na het welslagen van dit gedeelte van de actie gingen de drie op pad om ze 'aan de man' te brengen. En dat alles voorde slachtoffers in Azië. Vijf koekjes in een zakje kostten €1,-. Dat leverde €45,- op; de ouders verdubbelden dat bedrag, zodat €90,- is overgemaakt op giro 555.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 7