Jï PRESENTATIE REVITALISERING M0ERKAPELLE: STENEN HART ÉN GROEN HART ALUS VOOR [Wij zijn [weer bij u n de buurt LAMPION OPTOCHT ZEVENHUIZEN CV-KETEL NODIG? P. VISSER EN ZN. zie pagina 17-20 Eindhoven oe ZWALUWE? Beetje winter Deze week op pagina 12 13 en Zie pagina 21 Asbest in Warnaarplantsoen Zie pagina 22 levenhuizen-Moerkapelle 28 januari in actie voor Azië Supermarkt Andere locaties aan de Dorpsstraat Het groene hart; de schapenweide f Noodlokaal weer in gebruik Zie pagina 8 27e jaargan nummer 1111 26 januari 2005 AUTOBEDRIJF HART VAN HOLL www.zwaluw.nl Albert Heijn Nesselande Kretalaan 168 Rotterdam Zevenhuizen - Ter ere van de ver jaardag van Koningin Beatrix wordt zaterdag 29 januari de lampionoptocht gehouden. De 'colonne' vertrek om 19.00 uur vanaf het dorsplein, begeleid door een geluidswagen. De ongetwijfeld lange stoet kin deren met lampionnen en fak kels gaat via de Dorpsstraat de Lange Zijde op, daarna over de Eendrachtweg naar de Schie- landsingel, dan via Korenstraat, Lente, Wethouder Kreftlaan komen ze weer op de Dorps straat terecht. Dan worden nog de Kratonlaan, Wilgenlaan, Hazeveld, Schielandsingel aan gedaan om tenslotte via de Bur gemeester Boerstraat terug te keren op het dorpsplein. Na afloop wordt, ook dat is traditie, een kleine versnapering uitge deeld aan de deelnemers. Bij slecht weer gaat de optocht niet door; de geluidswagen zal dat kenbaar maken, door dan een 'rondje dorp' te maken om circa 15.00 uur. 555 Door Paulien de Graaf Moerkapelle - De bewoners van Moerkapelle waren massaal aanwezig op de informatiea vond waarop de gemeente de nieuwe plannen voor de revita lisering van het dorp presen teerde. Wethouder Zijderhand deed, samen met woordvoer ders van de verschillende archi tectenbureaus, de plannen uit de doeken. n de gepresenteerde plannen komt voor de Hervormde kerk een plein door de rooilijn van panden rond de kerk naar achteren te verleggen. De kerk wordt het (stenen) hart van de Dorpsstraat. Men wil de winkels zo veel moge lijk rond de kerk situeren. De gehe le Dorpsstraat wordt opnieuw bestraat, waarbij hoogteverschillen tussen trottoirs en rijbaan verdwij nen. Voor de totale lengte zal een eenrichtingsverkeer gelden en het is de bedoeling dat het gebied autoluw wordt. Het is van belang dat er een goede supermarkt is. Omdat het aantal inwoners te klein is om een grote supermarkt renderend te maken, is daarvoor door de provincie subs'i- die gereserveerd. Er zijn verschil lende locaties bekeken waarvan de locatie van de voormalige Rabo bank de beste mogelijkheden biedt. Vanaf de parkeerplaats bij de Gereformeerde kerk, die zal worden uitgebreid, wordt een pas sage gemaakt langs de nieuwe supermarkt naar de Dorpsstraat. De nieuwe winkel wordt in de stijl van een boerderij gebouwd, waar op de etage starterswoningen wor den gecreëerd. De voormalige winkel van Van Dorp wordt gesloopt en daarvoor in de plaats komen vijf woonhui zen. Op het bedrijfsterrein van bouwbedrijf Koster komt een hofje met seniorenwoningen. De winkel van Pak wordt op termijn gesloopt. Hiervoor in de plaats komt een aantal huizen, met de ingang aan de Moerdijkstraat, die beneden een winkel- of kantoorfunctie krij gen en boven een woonfunctie. Tussen de Rank en deze woningen komt een zalencentrum voor de kerk. Achter de drogist, langs het voetpad naar de Pieter Posthof, is ruimte ingepland voor twee win kels en een aantal woningen. De uitdrukkelijke wens bestaat om de weide te behouden, daarom is het aantal vierkante meters gehandhaafd. De vorm is veran derd en daardoor kunnen er langs de rand zeven woningen gebouwd worden. Een sloot wordt de erf- Ai* f scheiding. In de weide zullen fruit bomen aangeplant worden en schapen lopen. Door de woordvoerders werd benadrukt dat over deze plannen nog niet met alle betrokken partij en is gesproken. Bepaalde stukken grond moeten nog aangekocht worden en het bestemmingsplan gewijzigd. Verder gaf wethouder Zijderhand aan dat de verkeersstro men nog in kaart moeten worden gebracht. Het is dus mogelijk dat er verkeerstechnische maatregelen genomen moeten worden. Over de locatie 'shoarmatent' is men nog in onderhandeling. Er zijn tekeningen gemaakt voor deze locatie en er is een deel van de subsidie voor gere serveerd. Ook de locatie 'Bac' is anders ingetekend op de kaart, maar op vragen hierover werd geen uitsluitsel gegeven. Trudie van Hoven, voorzitter van de Winkeliersverening Moerkapel le, nam na de presentatie het woord en verzekerde de toehoor ders ervan dat zij zeer tevreden is met de plannen. "Het ons-kent- onsgevoel vind je niet in de grote winkelketens en megastores, maar juist in de kleine familiebedrijfjes in je eigen dorp. Laten we dus hopen dat deze plannen ten uitvoer wor den gebracht om daardoor de con tinuïteit van de plaatselijke winkels zeker te stellen." Na de presentatie was er ruimte voor het stellen van vragen. Veel opmerkingen gingen over de bouwstijl en de schapenweide. Over het algemeen genomen waren de reacties positief. Enkele aangedragen punten worden door de gemeente meegenomen om nader uit te werken. De hervormde kerk wordt het stenen hart van de Dorpsstraat. ZEVENHUIZEN 0180-638013 EHXB90EI Boek veilig en vertrouwd Vanaf de provinciale weg Brandingdijk Nesselande inrijden. Rechts aanhouden en bouwweg volgen richting Zevenhuizer- plas. U vindt ons aan het strand van I Nesselande De revitalisering van de Moerkapeise dorpskern in schets.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 1