BEWONERSAVOND GEEFT INDICATIE BOUWPLANNEN NESSELANDE VOORLEESDAGEN OP PASSE-PARTOUT Beetje winter VROUWENDAG OVER SCHOONHEID NESSELANDE Hart van Holland 26 januari 2005 pagina 21 Door Geertrude Verweij Nesselande - Er was behoorlijk veel belangstelling voor de bewo nersavond over de toekomstige bouwplannen in Nesselande. Deze avond werd op dinsdag 18 januari gehouden in de Brede School. De avond was vooral gericht op de plannen voor deelplan 6 en 8, het gebied ten zuiden van de Wollefoppeweg. Onder de bezoekers veel bewoners van het inmiddels gereedgekomen noorden van de Rotterdamse nieuwbouwwijk, ook waren er toekomstige bewo ners en een aantal bewoners van de oude lintbebouwing langs ondermeer de Wollefoppeweg. Jeroen van der Burg, werkzaam als stedebouwkundige van de dS+V, de dienst Stedebouw en Volkshuisvesting, gaf een presenta tie over de stedenbouwkundige verkaveling en de architectonische uitwerking van het betreffende gebied. Ook aanwezig was de heer Erik Pot van de deelgemeente Alexander, die hier en daar aanvul lende informatie gaf. De wet schrijft voor dat een gemeente de welstandscriteria vastlegt, zodat het voor iedere belanghebbende duidelijk is waar men zich aan te houden heeft. Omdat Nesselande een omvangrijk nieuwbouwproject is, werd daar een aparte paragraaf aan gewijd. De presentatie, die visueel onder steund werd door dia's, gaf een indruk van de zaken die vastgelegd worden in deze welstandpara graaf. Zo is voor de deelplannen 6 en 8 vastgelegd dat het gebied de uit straling van een tuinstad moet krij gen. Foto's van woonwijken in andere steden illustreerden wat hiermee bedoeld wordt. Bepaalde zaken worden tot in detail vastge legd. Zo is in heel Nesselande het gebruik van bakstenen in een warme kleur verplicht, moeten deze stenen een ruwe textuur heb ben en moet er een diepliggende voeg aangebracht worden. Meer algemeen wordt er gesteld dat er een samenhang moet zijn met de openbare ruimten, de wijk moet een totaalcompositie krijgen. Ook is besloten de eenvoud van de polder, de architectuur van het eenvoudige polderhuis, als inspira tiebron te nemen voor de bouw in de wijk. Rond het kindercluster, dat nog niet definitief ingedeeld is, maar gericht zal zijn op scholen, sport en recreatie, zullen woningen gebouwd worden waarbij de nadruk zal liggen op de gezamen lijke uitstraling, in andere delen van de wijk verrijzen woningen die een meer individuele uitstraling hebben. De Laan van Avantgarde zal door getrokken worden in dezelfde stijl als de huizen in het deel dat reeds gereed is, om een eenheid te creë ren. Voor het bedrijventerrein langs de A20 zullen kantoorgebouwen gebouwd worden als een buffer tussen de woonwijk en de bedrijfs panden. Over de specifieke bedrij ven die er gevestigd gaan worden is nog geen informatie bekend. Wel benadrukte de heer van der Burg dat er geen enkel bedrijf gevestigd zal worden voor de ont sluiting van de wijk geregeld is, dit om verkeersoverlast te voorkomen. Vragen van wijkbewoners bleken zich vooral te richten op de groen voorzieningen in de wijk. Hoewel Nesselande voor Rotterdamse begrippen een groene wijk wordt, vond men over het algemeen dat er wel iets meer openbare groen voorzieningen en dan vooral wan del- en fietspaden ingepland mogen worden. Naar aanleiding van de kaartjes in de diapresentatie kwamen er ook vragen over de details van de bebouwing, die beide heren zo goed mogelijk beantwoordden. Nesselande is een wijk die nog volop in ontwikkeling is en deze avond gaf slechts een indicatie van de plannen en ideeën die er zijn. De gezamenlijke projectontwikke laars hebben een website geopend waar informatie te vinden is over de geplande woningbouw in het gebied: www.nessegaarde.nl Wie op de hoogte wil blijven van bewonersavonden en acti viteiten in de wijk kan de site van de Wijkorganisatie WONIO raadplegen www.nesseweb.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - In gebouw 'de Bron' van de Nederlands Her vormde kerk wordt zaterdag 5 maart een vrouwendag gehouden. Het thema van deze dag is „Innerlijke en Uiterlijke schoonheid". Kleurensty- liste Carla van der Waal vertelt over uiterlijke schoonheid en in de middag zal Ank Verboom in een lezing ingaan op innerlijke schoonheid. Het pro gramma begint om 9.30 uur, met om 16.00 uur de afsluiting. Voor meer informatie en toegangskaarten: 0180-313731, 0180-14026, 0180-314258 en 0180-633215. 's Morgens de gordijnen opendoen en ontdekken dat de wereld wit is; dan is het eindelijk een beetje winter. Onderstaande Nesseiande-bewoners waren maandag al vroeg op pad; het gebruikte vervoermiddel is door de kinderen waarschijnlijk nog niet zo vaak gebruikt. Was het maar vakantie.... Nesselande - De Nationale Voor leesdagen zijn voor de kinderen van de openbare basisschool Passe- Partout niet onopgemerkt voorbij gegaan. Kinderen uit de groepen 5 tot en met 8 hebben voorgelezen aan de kinderen op het kinderdag verblijf de Kunstenmakers. "Het is leuk als de kinderen op je schoot komen zitten als je gaat voorle zen", vinden Eva, Britt en Lars uit groep 6. Noah, ook groep 6, vindt de reacties van de kinderen heel grappig op de plaatjes in het pren tenboek dat je voorleest. Op de vraag of ze lezen belangrijk vinden antwoorden Tim, Max en Onar uit groep 7, "Ja, voor je taal." Overi gens lezen de kinderen uit deze groepen regelmatig voor aan de kinderen op de Kunstenmakers. Juf Linda heeft aan de kinderen uit groep 3/4 een prachtig sprookje voorgelezen. Dit bracht sommige kinderen spontaan op het idee om er een tekening over te maken. De kinderen van groep 1/2 werden ver rast met een voorleesontbijt. Met een vers gebakken krentenboter- ham in hun hand konden ze luiste ren naar een verhaal verteld door een van de moeders. In het verhaal krijgt een straattekenaar van twee meisjes, eigenlijk engelen, een spe ciaal krijt waarmee hij de prachtigste tekeningen in de lucht kan maken. Aan het eind van het verhaal kregen de kinderen zelf zo'n speciaal krijt. Na het eerst drie tellen achter hun linkeroor te heb ben gehouden tekenden ze de prachtigste, bijzonderste en merk waardigste figuren in de lucht boven de daken van huizen in Nes selande. Vol trots poseren kinderen uit groep 7/2 van de OBS Passe-Partout voor hun tekening gemaakt naar aanleiding van het voorleesontbijt.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 21