S Boeken ASBEST IN HET WARNAARPLANTSOEN Dl PLOMAZ WEMMEN ENGELSTALIGE LITERATUUR EN HISTORISCHE ROMANS REÜNIE P0P-IN-K00R VORMING EN TOERUSTING KLAVERJASSEN BIJ WSE SPONTANE INZAMELINGSACTIE LEERLINGEN DICK BRUNASCH00L 15E BE FAIR BEDRIJFSVOLLEYBAL- TOERNOOI STEUNT GIRO 555 GEZELLIG TENNISTOERNOOI VOOR BOOMKWEKERS DINETTE WIJNEN LEEST pagina 22 Hart van Holland 26 januari 2005 WADDINXVEEN/BOSKOnp Sanering het favoriete boek Favoriete titel Overige favorieten Jeugdherinneringen Uitslagen Door Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen - In het burge meester Warnaarplantsoen werd vorige week het dak van het oude dierenverblijf van kinderboerderij Dierendal door vandalen vernield. De beheerder van Dierendal ont dekte de vernieling maandagoch tend vroeg. Na een eerste inventa risatie van de schade bleek, dat de vernielde dakplaten mogelijk asbesthoudend materiaal bezitten. Bij de inspectie was het ook niet uit te sluiten, dat dit asbesthoudende materiaal bij het vernielen van het voormalige dierenverblijf is vrijge komen. Uit voorzorg heeft de gemeente besloten om het gebied rondom het gebouw af te zetten. Inmiddels is het Bodegraafse bedrijf Lexmond milieu-adviezen ingeschakeld om te onderzoeken of het werkelijk om asbest gaat. Het bedrijf heeft enkele monsters genomen en in een laboratorium onderzocht. Twee van de drie mon sters blijken inderdaad asbest te bevatten. Het gaat evenwel om 'hechtgebonden asbest', dat niet direct schadelijk is voor de volksge zondheid. De brokstukjes, die op de grond rondom het gebouw lagen zijn inmiddels door de gemeente Wad dinxveen verwijderd. Deze week verwijdert een gespecialiseerd asbestsaneringsbedrijf al het overi ge asbesthoudende materiaal. Tot die tijd handhaaft de gemeente de afzetting rond het voormalige die renverblijf. Om er zeker van te zijn, dat alle asbest volgende week ver wijderd is, zal het milieuadviesbu reau nog een keuring uitvoeren. Door Karin Jongkind (Tekstueel) Dinette Wijnen is ruim 6,5 jaar communicatieadviseur bij de gemeente Waddinxveen. In die functie ondersteunt ze het bestuur van de gemeente en de organisatie op het gebied van communicatie én heeft ze contac ten met de pers. Per 7 februari maakt Dinette gebruik van de FPU regeling. Op 14 februari neemt ze afscheid van haar collega's en de mensen van de pers. Het gemeentewerk heeft Dinette altijd zeer geboeid. "Vóór deze functie bij de gemeente Waddinx veen, werkte ik bij de deelge meenten Pr. Alexander en Kralin- gen-Crooswijk. Als communicatie medewerker maak je daar niet alle facetten van het overheids- werk mee. Overkoepelende zaken worden centraal geregeld via het stadhuis-van Rotterdam. In Wad dinxveen ben je bij heel diverse onderwerpen betrokken. In een hoek met een boek Dinette Wijnen deed examen aan de HBS-A. "Deze richting met veel talen lag mij goed. Na mijn eind examen ben ik een jaar in Ameri ka op highschool geweest. Uit die tijd heb ik mijn voorliefde voor Engelse literatuur overgehou den." Inmiddels zijn er wat jaren ver streken. Dinette studeerde socio logie, trouwde, kreeg drie kinde ren en volgde later de beroepsop leiding NGPR en een postacade mische opleiding om weer aan de slag te gaan. "Het stond voor mij vast dat ik een baan wilde, die met taal en communicatie te maken had. Ik las als kind al veel en graag. Twee, drie keer per week ging ik naar de bibliotheek en haalde dan vijf boeken. Die las ik achter elkaar uit. Ik was echt een kind 'in een hoekje met een boekje'. En nog steeds kan ik me helemaal verliezen in een boek. Een boekenkast afstoffen kost echt moeite. Ik moet me steeds bedwingen om niet te gaan lezen." Dinette Wijnen heeft een voor keur voor historische romans. "Ik houd van verhalen, die dicht bij de werkelijkheid liggen. Daar naast ben ik nieuwsgierig naar de sfeer van cultuur, politiek en maatschappij in vroeger tijden. Op nummer één in Dinette's boe ken top-drie staat het boek 'De waanzinnige veertiende eeuw' (664 pagina's) van Barbara Tuch- man. Dinette: "Dit is een prachtig boek over de veertiende eeuw. In de Middeleeuwen gebeurde er van alles. Het was een belangrijke periode voor Europa, dat bijna bezweek aan epidemieën en oor logen. Zo brak de pest bijvoor beeld vier keer uit en werd een derde van de bevolking van Euro pa daar het slachtoffer van. Daar naast woedde in die tijd de Hon derdjarige Oorlog tussen Enge land en Frankrijk. 'De waanzinni ge veertiende eeuw' beschrijft deze historische gebeurtenissen aan de hand van de belevenissen van ridder 'Enguerrand VII van Coucy' in Frankrijk en Italië. Het gaat mij eigenlijk niet zozeer om de belevenissen van de hoofdper soon, maar meer om de histori sche feiten uit het boek. Ik heb dit boek al heel wat keren nagesla gen op vakanties in Frankrijk en Italië. Iedere keer ontdek ik nieu we feiten. Om die reden staat het bij mij op nummer één." Dinette Wijnen kan nog tal van andere titels noemen van boeken die ze graag leest. 'Mevrouw Ben- tinck' van Hella S. Haasse komt in de favorieten-topdrie op nummer twee. "Dit boek beschrijft het leven van een rijke adellijke dame aan het einde van de achttiende eeuw. Ze gaat - onder protest - een verstandshuwelijk aan met de heer Bentinck. Later vraagt ze een scheiding aan en dat was in die tijd heel bijzonder. In het verhaal voert mevrouw Bentinck zelfs processen om haar gelijk te krij gen. Het boek laat zien hoe het rechtssysteem werkte in die tijd en dat is prachtig om te lezen." Op nummer drie zet Dinette een klassieker: 'Animal Farm' van George Orwell. "Ik kan genieten van deze fraaie parodie op het politieke bestel." Bovenstaande drie titels leest Dinette Wijnen nog regelmatig. Daarnaast leest ze nog tal van andere boeken, zoals 'Anna, Hanna en Johanna' van Marianne Fredriksson, 'Platform'van Michel Houellebecq, 'Youth' van J.M. Coetzee en 'A prayer for Owen Meany' van John Irving. Op dit moment ligt het boek 'Line of Beauty' van Allan Hollinghurst op haar nachtkastje. In haar kinderjaren las Dinette alles van Annie M. G. Schmidt. 'De kinderkaravaan' van A. Rutgers van der Loeff-Basenau maakte diepe indruk op haar. "Ik weet nog goed dat onze juffrouw in de derde klas veel voorlas en ik daar om dol op haar was. Gelukkig kre gen we een jaar later diezelfde juf." Dinette Wijnen geniet er niet alleen van om zelf te lezen, ook het voorlezen aan haar kin deren deed ze met veel plezier. "Pluk van de Petteflet" en "Kruis tocht in Spijkerbroek" heb ik heel wat keren voorgelezen. Leuk om te zien dat Pluk nu verfilmd is." Waddinxveen - In Gouwebad de Sniep is op zaterdag 22 januari gezwommen voor het B-diploma. Er waren 25 kandidaatjes, die alle maal zijn geslaagd: Roos den Butter, Bart Schreuder, Marieke van Bennekom, Dylan Rombouts, Lisa de Groot, Ronald van Noort, Melanie de Graaf, Mar lies de Baare, Anniek Versluis, Roy Elderhorst, Huib Krijgsman, Anne- Fleur Fioole, Manar Kafhali, Noëlle Schouten, Max Sekeris, Daphne van Nieuwkoop, Dirk Vis, Mike Eter man, Kimberly van den Woud, Luc Naafs, Anne Floor van der Heide, Christian van der Laan, Kai Duyser, Marvin Wijnveldt en Ruben Oostenbrugge. Boskoop - Het Pop-ln-Koor bestaat op woensdag 9 februari 2005 10 jaar en ter ere van dit jubileum is er een reünie georganiseerd. Alle oud-leden zijn 9 februari van harte welkom in de Tunnel te Boskoop. Tijdens deze avond zal de Boskoop- se band What's Next optreden. In november 2005 pakt het koor uit met een jubileumconcert. Kijk voor meer informatie over de reünie of het jubileumconcert op de website www.pop-in-koor.nl. Waddinxveen - In de filmzaal van Kreater draait vrijdag 28 januari de film 'La double vie de Véronique' van Kieslovski. Deze film roept vra gen op over de gebeurtenissen in ons leven. Welke betekenis hebben ze? Is er wel betekenis te geven aan de loop van ons leven? Na de ver toning van de film zal pastor Ad van der Helm het nagesprek leiden. Zaal open 19.30 uur, entree 3,-. In de Remonstrantse kerk wordt in twee avonden vanuit een aantal gezichtspunten de Matthaus-Pas- sion belicht, om meer inzicht te krij gen in de muzikale taal en gedach ten van Bach en tijdgenoten. De avonden vinden plaats donderdag 3 februari en 3 maart om 20.00 uur. Voor beide activiteiten kan men zich aanmelden"0182-614401. Waddinxveen - In de voetbalkanti ne van voetbalvereniging WSE aan de Willem de Rijkelaan is op vrij dagavond 28 januari een klaverjas- avond. De aanvang is om 20,00 uur en iedereen is welkom. Waddinxveen - Tijdens elke inloop avond op de Dick Brunaschool zijn er groepjes leerlingen die een optreden voor de ouders verzor gen. Een klein clubje leerlingen van groep 7 bedacht om met hun optreden geld in te zamelen voor de Samenwerkende Hulporganisa ties voor noodhulp in Azië. Ogen blikkelijk werd een groot deel van de klas enthousiast en er werd besloten een tijdelijk koortje op te richten en het liedje "Als je iets kan doen" van de artiesten voor Azië op de genoemde inloopavond te zingen. Na een korte maar hevige oefensessie klonk dit lied dan ook van een stevig koor voor een groot publiek. De opbrengst van deze spontane actie bedraagt 162,-. De leerlingen willen de mensen die voor dat bedrag gezorgd hebben graag via dit stukje bedanken en anderen aansporen tot soortgelijke of juist weer heel andere acties te komen. Waddinxveen - In april houdt Be Fair Volleybal voor de 15e maal het succesvolle bedrijfsvolleybaltoer- nooi. Al doet de naam anders ver moeden, ook straten-, familie- en kennissenteams kunnen deelne men aan het toernooi. Voorheen werd de opbrengst van het toernooi aangewend om de jeugd binnen de vereniging te hel pen. Dit jaar heeft bestuur besloten om 15% van de netto opbrengst te doneren aan giro 555 voor de slachtofferhulp in Azië. Het inschrijfgeld bedraagt 55 euro per team, dus hoe meer deelnemers, hoe groter de opbrengst. In het topjaar 2002 namen er 62 bedrijven en instellingen deel aan het toernooi, dit jaar hoopt de organisatie op een nog groter aan tal deelnemers. Per avond worden er 6 wedstrijden gespeeld, en bij inschrijving kan een voorkeur voor de sterkte van de poule en de speelavond worden doorgegeven. Alle wedstrijden worden gespeeld in Sporthal de Groenswaard aan de Wingerd. Teams kunnen zich opge ven tot 15 februari bij Henk Wub- ben, telefoon 079 5932006, via email: bwub@hotmail.com of door het inschrijfformulier te downloa den van www.befair.nl. Boskoop - Dat boomkwekers een sportief volkje zijn, bleek afge lopen weekend. Vrijdag en zater dag werd door meer dan 150 boomkwekers of medewerkers daarvan deelgenomen aan het jaarlijkse tennistoernooi "Florame dia Open". Op dit toernooi, dat voor de zevende keer werd gehou den, hebben de boomkwekers elkaar ontmoet in een uiterst spor tief tennisduel. In verschillende poules hebben zowel dames als heren gestreden om een aantal wisselbekers. In een plezierige sfeer werden vrijdag de voorronden afgewerkt en werd zaterdag toe gewerkt naar de finalepartijen. Er vielen verrassende uitslagen te noteren. Gemengd Dubbel 9: 1. Dick de Bruin en Corrie van 't Wout, 2. Peter Wognum en Hanny van Lint; Heren dubbel 9: 1. Roel van Schoo- neveld en Piet van 't Wout, 2. Alex Schoemaker en Joost van der Wolf; Gemengd dubbel 8: 1. Jan van der Lip en Ellen van Zanten, 2. Han en Wilma van Niekerk; Heren dubbel 8: 1. Teun Niesing en Herman Streng, 2. Kees Jan Kraan en Ulrich Tertnik; Dames dubbel 7: 1. Emmy van Bruggen en Agnes Laport, 2. Adri de Jong en Diane Verkleij; Gemengd dubbel 7: 1. Frank en Anja Stolwijk, 2. Jeroen Fase en Christelle de Winter; Heren dubbel 7: 1. Kevin van der Voort en Sander Grootendorst, 2. Jan Pieter de Lange en Barry Scholten; Gemengd dubbel 6: 1. Frits Pannebakker en Ina Bientjes, 2. Mark van Wijk en Yvonne Rijnbeek; Heren dubbel 6: 1. Arjan Stolk en Jan Spek, 2. Martijn Vermij en Ruben Nauw. De Fair Play Cup werd gewonnen door Arie Ramp en Hans van den Wolf.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 22