N00DL0KAAL - NA BRANDSTICHTING - OPNIEUW IN GEBRUIK GENOMEN VROUWEN-BIJBELKRING MOERKAPELLE 3 VERLIEST OUD PAPIER COLLECTANTEN GEVRAAGD VOOR HERSENSTICHTING EN NFGV POLITIE VRIJWILLIGERS GEVRAAGD VOOR ONDERZOEK NAAR B0T0NTKALKING pagina 8 Hart van Holland 26 januari 2005 ZEVENHUIZEN-MOERKAPEIIF In onderzoek W BERICHTEN vervolg van pagina 3 Door Karin Heeren Zevenhuizen - Wethouder mevrouw Te Meij ging maan dagochtend 24 januari met taart, krentenbollen en koeken op bezoek bij groep 8A van openbare basisschool 't Reiger- bos. Zij deed dit samen met de gemeentesecretaris en twee medewerkers van het gemeen tehuis. Ook directeur Elma Jense was aanwezig en een delegatie van de medezeggen- schapraad van de schooh De klas kon weer gebruik maken van het herstelde noodlokaal, drie weken nadat er brand was gesticht in de nacht van 1 op 2 januari. Niet alleen de materiële scha de, ook de immateriële scha de was groot. De wethouder sprak met de kinderen over de per soonlijke gevolgen. Om dit kracht bij te zetten kreeg wethouder Te Meij van Maryse en Leroy een boek wat de leerlingen hebben gemaakt met daarin hun ervaringen en vooral ook hun mening over de brandstichters: "Dan ben je gewoon ziek in je hoofd!" Er is hard gewerkt de afgelopen drie weken om het lokaal zo snel als mogelijk weer in gebruik te nemen. Door de gemeente is een beroep gedaan op lokale onderne mers en deze hebben gehoor gege ven aan de dringende oproep. Op deze manier is een heel snel resul taat bereikt. De schade van de brandstichting loopt op tot circa 50.000,-. Een hele trieste balans als gevolg van vandalisme. Bouwkun dige herstelwerkzaamheden, ver vanging van meubilair en school- middelen waren noodzakelijk. Alle boeken, schriften, werkstukken en andere aanwezige zaken en stuk- Adjunct Corry van Putten van de Eendragt krijgt van wethouder te Meij een taart, als dank voor de gastvrijheid. Bergschenhoek - In de Nederlands Hervormde kerk spreekt dinsdagl februari Gerdien Ouweneel over "Groeien en bloeien!". Om 9.30 uur begint het programma en het eindigt rond 11.00 uur. Kin deroppas is aanwezig. Voor meer informatie: 010-5214626. Moerkapelle - Het derde team van Moerkapelle speelde vrijdag jongstleden in de RSB-competitie tegen Sliedrecht 3. Op voorhand geen eenvoudige opgave, aange zien dit team op de tweede plaats in de poule staat en Moerkapelle op de laatste. Het team van Moerkapelle ging onbevangen de wedstrijd in, maar kwam te kort, het werd een 3-5 nederlaag. Jojanneke Weijermars won na circa tien zetten, doordat haar tegen stander zelf in de voor haar gegra ven kuil viel. Dame verlies en gaf gelijk op. Het eerste punt was binnen. Op de overige zes borden werden openingen nagebootst, middenspel beoefend en eindspel uitgevoerd. Door Moerkapelle wat al te gretig en voortvarend. Soms is zo'n aanpak goed, maar meestal niet. De tegenstanders bekeken een en ander iets rustiger en meer gedegen, hetgeen resulteerde in vijf min of meer kansloze nullen, met uitzondering van Matthias Freeke op bord twee. Hij scoorde op gedegen wijze het enige 'nor male' punt. De tegenstander op bord zeven kwam namelijk niet opdagen en zo kwam het derde punt tot stand. In de onderlinge competitie een mager programma van vijf partijen, waaruit blijkt dat 30% van de leden andere bezigheden hadden. De uit slagen: Wouter Vroegindeweij- Dick Bac 1-0; Gerard van Ommeren- Arie Hoogduijn 1-0; Maarten Vroegindeweij-Cees van Vuuren 1- 0; Björn Hjulmand-Ron Droog 0-1; Jacques de Lange-Teun Kooij: 1-0. Zevenhuizen - De oud papier container van basisschool de Eendragt en de Wereldwinkel staat donderdag 3 en vrijdag 4 februari in de Burg. Boer- straat. Papier kan gebracht worden donderdag van 13.00 tot 17.30 uur en vrijdag van 8.00 tot 13.15 uur. Men wordt ver zocht papier gebundeld of in stevige dozen aan te leveren. ken zijn onherstelbaar beschadigd. Ook de persoonlijke bezittingen van de leerlingen en leerkracht. De leerlingen vertellen de wethou der wat hun eigen ervaringen zijn. Margit vertelt dat zij het heel erg vindt dat de rapporten van de leer lingen weg zijn. "Daar stonden heel veel persoonlijke dingen in van leerkrachten die nu al niet meer op school werken. Ook werk stukken zijn verdwenen, waar al maanden werk in zat." De leerlin gen vertellen veel verhalen, over hoe zij het gehoord hebben dat hun lokaal was afgebrand. Zij heb ben in ieder geval geen goed woord over voor de daders en vin den dat zij gevonden moeten wor den door de politie. Wethouder Te Meij vertelt de leerlingen dat er door de politie ook erg hard gezocht wordt naar de dader of daders en dat zij financieel verant woordelijk zullen worden gesteld. De afgelopen twee weken kregen de leerlingen van 8A les in de gemeenschappelijke ruimte van basisschool De Eendragt. Waar met een beetje kunst en vliegwerk de lessen zo normaal mogelijk zijn doorgegaan. De leerkracht had zijn bureau op de verhoging van het toneel staan en de leerlingen zaten in een te krappe ruimte met de nog naar brand ruikende tafels en stoe len gepropt. Het was duidelijk dat deze situatie niet veel langer had kunnen duren en iedereen is dan ook opgelucht en zeer tevreden dat de werkzaamheden zo voor spoedig zijn verlopen. Vooruitlo pend op de toekomstige ontwikke lingen als de scholen straks in één gebouw op de nieuwbouwlocatie zijn ondergebracht, blijkt er nu al sprake te zijn van een goede onderlinge samenwerking en het gezamenlijk gebruiken van de beschikbare lokalen. Als dank voor de gastvrijheid ging de wethouder maandagochtend ook een taart brengen bij De Een dragt, adjunct directeur Corry van Putten nam de taart namens het team in ontvangst. Zij was juist bezig met haar werkzaamheden in groep 3, de kinderen van deze groep wilden ook hun ervaringen nog wel even kwijt. Ook hier waren de veel jongere leerlingen eensge zind in hun mening: brandstichten, dat kan gewoon niet en de politie moet maar snel zoeken naar de daders. De leerlingen zelf hadden ook gevolgen van de brand: het stonk op school en ze moesten stil zijn in de gemeenschapsruimte. Maar natuurlijk was het wel van zelfsprekend dat 8A van 't Reiger- bos tijdelijk kwam inwonen. Corry van Putten: "Dat vind ik gewoon zo vanzelfsprekend. Natuurlijk doe je dat voor elkaar." De taart werd dankbaar in ontvangst genomen, de tweede al, want ook directeur Elma Jense had op deze manier haar dankbaarheid getoond. Wijkagent Roelof Elzinga licht toe dat de politie de kwestie in onder zoek heeft. Aanvankelijk was er uitgegaan van een vuurwerkinci dent, maar bij nader inzien blijkt het toch te gaan om vandalisme. Omdat er tussen de kerstperiode en begin januari vele vernielingen en andere incidenten zijn geweest, zal dit allemaal samen onderzocht worden. Verdere mededelingen kan de politie op dit moment nog niet doen. In het boek van de leer lingen komt duidelijk naar voren hoe gevoelig de vernielingen binnen de persoonlijke leefwereld van de leerlingen wegen. De bij drage van Philip: "Ik vind het idi oot. Wie doet er nou zoiets. Dan ben je echt niet 'cool' maar ziek in je hoofd! Wij zitten hier in een stin kend lokaal. En zij kunnen alles nog doen natuurlijk. Ik hoop dat de daders een schuldgevoel hebben. Van mij mogen ze alle schade beta len.". En daar is alles mee gezegd. Regio - leder jaar wordt eind februari/begin maart gecollecteerd voor ruim 3,5 miljoen mensen met een 'ziekte in het hoofd'. Dit jaar vindt de collecte plaats van 28 februari tot en met 5 maart. De Hersenstichting Nederland en het Nationale Fonds Geestelijke Volksgezondheid maken zich samen sterk voor betere behandelmethoden, maar ook voor pre ventie en genezing van hersenziekten én psychische ziekten. Beide instellingen financieren samen een deel van het wetenschappelijk onderzoek. Voorlichting aan patiënten en hun familie en vrienden draagt bij aan kennis over ziekten als beroerte, depressie, hersenletsel ADHD en dementie. Begrip voor mensen die aan één van deze ziekten lijden is belangrijk, vandaar ook dat de HsN en het NFGV veel voorlich tingsmateriaal samenstelden over bovenstaande aandoeningen. Ook in de dorpen in deze regio zijn er dit jaar nieuwe getroffenen bij gekomen. Een ieder kent er vast één in zijn/haar eigen omgeving! Zij vragen geen medelijden, maar meedoen! De collecte is afhankelijk van de steun van zoveel mogelijk mensen in Nederland. In de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle kan nog niet in iedere straat worden gecollecteerd. Daarom de (onvermijdelijke) vraag: "Wilt u meehelpen met deze broodnodige collecte?" Bel naar 030 - 297 11 97 (collecte-coördinatiepunt) of naar 0180 - 63 12 71(F.M. Witte) Voor meer informatieLwww.hersenstichting.nl ofwww.nfgv.nl Rotterdam/Regio - Onderzoekers van Erasmus MC - Sophia willen inzicht krijgen in de erfelijke en omgevingsfactoren die de groei van de botmassa beïnvloeden en op welke leeftijd de piekbotmassa wordt bereikt. Botontkalking, ook wel osteoporose genoemd, is een groot gezondheidsprobleem bij ouderen. Botontkalking kan leiden tot botbreuken en wervelinzakkin gen. Op jonge leeftijd neemt de botmassa toe totdat de piekbot massa bereikt wordt, waarschijnlijk tussen de 20 en 30 jaar. Vervolgens blijft de botmassa jaren stabiel en neemt op oudere leeftijd af. Hoe hoger de piekbotmassa op jong vol wassen leeftijd, hoe meer reserve er is op oudere leeftijd. De hoogte van de piekbotmassa wordt voor een belangrijk deel door erfelijke facto ren bepaald en daarnaast door omgevingsfactoren zoals lichame lijke activiteit en de hoeveelheid kalk in de voeding. Voor het onder zoek worden gezonde vrijwilligers (m/v) tussen de 20 en 30 jaar, blank (Nederlands, Europees, Turks of Marokkaans) gevraagd, die hun botsterkte willen laten meten en een bloedafname toestaan voor een onderzoek naar botsterkte en erfelijke aanleg hiervan. De bepa ling duurt ongeveer een half uur. Het onderzoek vindt plaats in het Erasmus MC. Voor meer informatie en/of aanmelding: 010 4636034 of i.vanslobbe@erasmusmc.nl of a.boot@erasmusmc.nl Verkeerscontrole: Er werd woens dag 19 januari een verkeerscontrole gehouden op het Nijverheidscen trum. Drie bestuurders hebben een proces verbaal gekregen voor het niet kunnen tonen van het rijbewijs en twee bestuurders hebben een bekeuring gekregen voor het niet dragen van de autogordel. Klap met helm: Na een middag avondje doorzakken heeft een 51- jarige inwoner tijdens een ruzie buiten op straat in de Dorpsstraat een klap met een helm gekregen. Vervolgens is het slachtoffer tegen een glazen wand gevallen en heeft het slachtoffer een diepe wond in zijn- voorhoofd opgelopen. Voor alle zekerheid is het slachtoffer meegenomen met de ambulance naar het ziekenhuis voor hechting van de wond. Openlijke geweldpleging: In de nacht van 22 januari werd de politie geconfronteerd met een zeer onduidelijk verhaal door een viertal jongemannen. Alle vier hadden diep in het alcoholglaasje gekeken, maar beweerden dat zij op de Bier- hoogtweg waren overvallen door twee jongens op een brommer. Ze zeggen dat de roof ging om een sigaret. Toen de sigaret was gege ven, is toch plotseling een gevecht ontstaan, waarbij over en weer klappen zijn gevallen. Eén van de vier heeft de meeste klappen gekregen en is in de sloot naast de weg gegooid. De ambulance heeft het slachtoffer naar het ziekenhuis ter controle gebracht. De volgende dag is door het viertal aangifte gedaan. Zij hebben een redelijk duidelijk signalement van de twee jongens op de brommer kunnen geven.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 8