WADDINXVEEN TAST FUNK IN DE BUIDEL VOOR AZIE Help slachtoffers aeirdbeving pagina 12 Hart van Holland 2 februari 2005 WADDINXVEEN/BOSKOOP Door Geertrude Verweii Waddinxveen - Aan de lange rij die rond acht uur voor de deuren van Sporthal de Dreef stond, was al te zien dat de kaartverkoop van het Benefietconcert voor Azië dat op vrijdagavond 28 januari gehouden werd een groot succes was. Organisatoren George Baker en zijn vrouw Blanche kunnen terug kijken op een zeer geslaagde avond. In de loop van de avond liep de tus senstand steeds hoger op en werd het streefbedrag een aantal keren overschreden en bijgesteld. Met een netto-opbrengst die ruim boven de €50.000,- uit zal komen hebben de organisatoren, maar natuurlijk ook alle gulle gevers, het publiek dat flink in de buidel tastte en de meewerkende artiesten een indrukwekkende bijdrage geleverd aan het fonds voor hulp aan slacht offers van de ramp in Azië. In eerste instantie had de brand weer toestemming verleend voor 1000 bezoekers, maar dit werd later uitgebreid, zodat er nog 200 extra kaarten verkocht konden worden. De zaal was dan ook behoorlijk vol, hoewel het aantal bezoekers zo goed gekozen was, dat het ook op de staanplaatsen rond de rijen stoeien niet te druk werd. In de zaal kon men munten kopen, waarvan de opbrengst eveneens bestemd was voor het goede doel. Met de munten konden bij de bar drankjes gekocht worden, kon men T-shirts met een opdruk van giro 555 aanschaffen en kon men loot jes kopen voor de loterijen waarin aantrekkelijke prijzen te winnen waren. Bij een speciale donatie stand konden bedrijven en vereni gingen hun giften inleveren. Een gift van Gouwebad de Sniep deed de tussenstand flink oplopen. Een actieweek, waarin alle zwembadac tiviteiten gesponsord konden wor den, had ruim 26000,- opgebracht. Fans van de deelnemende artiesten konden na afloop van de optre dens op de foto met hun idool, natuurlijk tegen betaling van een aantal munten. Bekende artiesten zoals Albert West, Jan Smit, Saskia en Serge, Harry Slinger en Corry Konings zongen meerdere num mers en waren erg positief over de uitverkochte zaal en het enthousi asme van de toeschouwers. De Goudse Desiree Coumans, winnares van De Goudsche Courant Live Music Award 2004, schrijft op haar website: "Wat een fantastische sfeer was er in Waddinxveen bij het benefietconcert voor Azië. Een uit verkochte zaal met allemaal enthousiaste mensen! Ik ben heel erg blij dat ik daar mocht optre den." De internationaal bekende Wad- dinxveense groep Within Tempta tion trad op voor thuispubliek. Zan geres Sharon den Adel: "Ik zie alle maal bekenden. Familie, vrienden, mensen van de voetbal en van de badmintonclub waar ik speel. Leuk is dat!" Voor het podium werd enthousiast gedanst op de bekende liedjes en onder de bezielende leiding van Harry Slinger ontstond er zelfs een enorm lange polonaise.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 12