CARNAVAL BARST LOS U WADDINXVEEN WIL BESTUURLIJKE ALLIANTIE MET GOUDA VOORRONDE NATIONALE V00RLEESWEDSTRIJD EXPOSITIE PHILA DEL ART ZIN IN GYM BOOMKWEKERS OP STUDIEREIS NAAR CHINA leven GESLAAGD FESTIVAL C-AKK00RD in America GEZOCHT: VRIJWILLIGERS VOOR HET REUMAFONDS ft OPTOCHT TOCH OVER HEFBRUG LOFPRIJZINGSDIENST OPEN KERK OPEN PODIUM KOPPELKLAVERJAS g—^^TTxyEEN/BOSKOOP Hart van Holland 2 februari 2005 pagina 13 Rommelmarkt Boskoop - Nadat afgelopen week end de jeugd al aan de beurt was om carnaval te vieren tijdens het discocarnaval, kindercarnaval en Jeanscarnaval, is het komend week end tijd voor het echte carnaval. Donderdagavond volgt het zieken bezoek en vrijdag is het tijd voor een klein carnavalsfeestje in het zorgcentrum aan de Boezemlaan en een bezoek aan het raadhuis voor het in ontvangst nemen van de sleutel van Boskoop. Het echte feest gaat vrijdagavond 4 februari van start met het Bal Masqué. De band Shoreline zorgt voor de muziek. Op de zaterdag, na de optocht, wordt 's avonds in een volle zaal carnaval gevierd tijdens het Boerenbal. De band Flippen zorgt voor de muziek. Deze avond wordt doorgaans zó druk bezocht dat er voor niet-leden maar een beperkt aantal extra toegangskaar ten beschikbaar is. Deze zijn ver krijgbaar bij Primera Groenendijk aan de Koninginneweg. Op zon dagavond verzamelen alle clowns zich om het 'lang leve de lol en de Tijdens het discocarnaval werden de jeugdprins Deejay (Mike van Ooi) en de jeugdhofdame gepresenteerd (foto Frans de Wit). leut' vorm te geven tijdens het Clownsbal. Medewerking verleent de band Sesam. Maandag is er dan het carnaval voor de 60-plussers en tot slot wordt 's avonds alles op een ludieke manier wordt afgesloten. Deze avond is alleen voor leden van de Krooshappers toegankelijk. Boskoop - De carnavalsoptocht van De Krooshappers gaat zater dag 5 februari toch over de hef- brug. De werkzaamheden zijn dusdanig gevorderd, dat er geen extra beperkingen meer hoeven te worden gesteld aan de voertui gen die over de brug gaan. De optocht gaat van start op de Par klaan, waarna de route via de Zijde, Boezemlaan, Koningin Wil- heiminalaan, Julianastraat, Zuid kade en Koninginneweg naar het centrum voert. Via de Voorofsche- weg draait de stoet bij de rotonde de Zijde weer op en vervolgt de route rechtsaf over de hefbrug naar de Overslag. De optocht, met als thema 'Reis om de wereld', start om 13.00 uur. Aanmelden kan nog: optocht® krooshappers.nl. Na afloop vindt de prijsuitreiking plaats in De Rozenburcht en wordt nog meer carnaval gevierd. Het publiek kan, middels een for mulier, een stem uitbrengen op de mooiste of leukste creatie. Aan de hand hiervan wordt de publieks prijs uitgereikt. Waddinxveen - De gemeenteraad van Waddinxveen heeft in het kader van het bestuurskracht- onderzoek en de regionale ontwik kelingen in de Zuidpias onlangs besloten - naast het onderzoek tot samenwerking met Boskoop - een sterke bestuurlijke alliantie met Gouda aan te willen gaan. Het col lege heeft daarop een notitie vast gesteld waarin de aanleiding en de inhoud van een dergelijke alliantie in grote lijnen wordt verwoord. De notitie wordt aan de gemeente Gouda aangeboden met het ver zoek gezamenlijk vorm en inhoud van een bestuurlijke alliantie te gaan concretiseren. Het gemeentebestuur is van mening dat Waddinxveen en Gouda baat hebben bij een bestuurlijke alliantie, waarin geza menlijk invulling wordt gegeven aan regionale ontwikkelingen in de Zuidpias. Zo'n alliantie maakt het voor beide gemeenten moge lijk om met het oog op die ontwik keling en met inachtneming van de eigen identiteit van Gouda en Waddinxveen gezamenlijk beleid te ontwikkelen. Waddinxveen wil zichzelf in de regio sterk positioneren om aan de regionale ontwikkelingen bij te kunnen dragen en zelf daarvan ook te profiteren. Samenwerking/- voeging met Boskoop, waardoor een flinke gemeente (42.000 inwo ners) ontstaat, maakt daarvan een belangrijk onderdeel uit. Daarnaast is voor Waddinxveen samenwerking met Gouda sowieso aan de orde. Gouda en Waddinx veen liggen op een strategisch knooppunt en vormen in wezen één verweven gebied. In belang van beide gemeenten en zeker ook in het belang van de regio, dient intensief te worden samen gewerkt op het terrein van fysieke- sociale- en economische pijlers. Een bestuurlijke alliantie van de twee zelfstandige gemeenten Waddinxveen/Boskoop en Gouda kan in het kader van de Zuidplas- ontwikkeling extra meerwaarde opleveren. Binnen de Zuidplasont- wikkeling van de Z5 kunnen Gouda en Waddinxveen gezamenlijk bevorderen, dat in beide gemeen ten een aanzienlijk deel van de Zuidplasopgave wordt gereali seerd. Gouda en Waddinxveen kun nen gezamenlijk de bedrijvigheid in de regio, bijbehorende werkge legenheid en meer in het algemeen de economische functie aanzienlijk stimuleren. Volgende week in Hart van Holland de visie van burgemeester H.C.J. Roijers over de toekomst van Wad dinxveen. Schoonhoven - Het opleidingsor kest C-akkoord ging zaterdag 29 januari naar Schoonhoven om daar deel te nemen aan het jeugdfesti- val 2005. Zij speelden daar de wer ken Music from Hercules, The Gla diators en Weather Report. Mede door de grote inzet van alle leerlin gen werd C-akkoord tweede in de klasse beginners met 83,5 punten. De jury sprak over een zeer volwas sen sound, ondanks het feit dat de gemiddelde leeftijd van dit orkest nog vrij laag is. De extra studiedag die C-akkoord voorafgaand aan dit festival heeft gehouden heeft ook zijn vruchten af geworpen. Met name de fluit- en de drumsectie kregen een zeer groot compliment over stemming en ritmiek. C-akkoord is het opleidingsorkest van Excelsior Boskoop en Concordia Waddinxveen. Door de leerlingen van deze twee orkesten samen te voegen kan men een orkest met een brede bezetting neerzetten. Dit was iets wat ook de jury was opgevallen, C-akkoord was met ruim 35 leerlingen één van de grootste orkesten. C-akkoord speelt ook op het jaarconcert van Excelsior op 4 maart 2005 en Con cordia op 8 april 2005. Leerlingen, jong en oud, kunnen voor meer informatie terecht bij Joke Bou- man, telefoon 0182-619569. Waddinxveen - In de bibliotheek wordt donderdag 17 februari een voorronde gehouden van de Natio nale Voorleeswedstrijd. Aanvang 16.00 uur. De voorleeskampioenen van basisscholen uit Waddinxveen treden voor het voetlicht. Zij lezen een fragment voor uit hun favorie te kinderboek. Tijdens de eerste voorronde strijden deze kampioe nen om een plek in een van de tien kwartfinales, die plaatsvinden vanaf eind februari.-Wie door gaat naar die volgende ronde ligt in de handen van een deskundige jury: Brigitte Bosman, Lotte Hartman en Monique Janssen. Waddinxveen - Binnenkort is de jaarlijkse 'Reumacollecte'. Wij zijn op zoek naar mensen die een keer per jaar een paar uur mee willen helpen met de voorbereiding van de landelijke collecte voor het Reumafonds. Zelf hoeft u niet te collecteren, maar natuurlijk kunt u zich ook als collectant opgeven.Geeft u zich a.u.b. op voor dit goede doel bij Connie: 0182-617278 of 06-24825220. Boskoop - In de bibliotheek is in de maand februari een bijzondere expositie te zien. De expositie wordt verzorgd door Phila del ART, een project van Stichting Philadel phia Zorg. Deze Stichting biedt begeleiding en ondersteuning aan mensen met een handicap. In deze expositie exposeert Paul Pranger, hij werkt fulltime in Phila del ART. Phila del ART is gevestigd in een monumentaal gebouw in Leiden, naast het natuurhistorisch museum Naturalis. Hier worden schilderijen, beelden, gebruikskeramiek en handgeschilderde zijden shawls gemaakt. In verschillende ruimten laten de kunstenaars hun werk, in steeds wisselende exposities, zien aan het publiek. Voor meer infor matie: 071-5661385. Waddinxveen - In Kreater draait vrijdag 4 februari, aanvang 20.00 uur, de film 'In America'. Het scena rio gaat over een Iers gezin dat een nieuw bestaan probeert op te bou wen in New York. 'In America' is een betoverende film over geloof, hoop en liefde. Toegang €5,- of met pas65+, QP en Kreapas €4,-. De zaal is open vanaf 19.30 uur. Reserverin gen: 0182-614422. Boskoop - In de Hervormde Kerk wordt aanstaande zondagavond een Lofprijzingsdienst gehouden. Iedere maand wordt er zo'n dienst, waarin het samen zingen een belangrijke plaats inneemt, georga niseerd. Een combo zorgt voor muzikale ondersteuning. De dien sten staan dit jaar in het teken van het thema "Groeien", komende zondag zal het gaan over "Groeien door te delen". De aanvang is om 18.30 uur. ledereen is welkom. Waddinxveen - Al enige tijd is iedereen van harte welkom om op woensdagavond tussen 18.30 en 19.30 uur de Immanuelkerk binnen te lopen. Dit is een gezamenlijk ini tiatief vanuit de PKN voor bewo ners van Waddinxveen en omstre ken om een moment van rust en bezinning aan te bieden. Er is onder andere gelegenheid om stil te zijn, te bidden, een kaars aan te steken en gedachten in een gastenboek op te schrijven. Men vindt de Immanu elkerk aan de Prinses Beatrixlaan 2 in Waddinxveen. Waddinxveen - Bij Concordia wordt zondagmiddag 6 februari het twee de Open Podium gehouden. Er staan twee optredens op het pro gramma, een trio genaamd "Orion" en Concordia-lid Oscar Alblas op drums. Indien men belangstelling heeft aan het open podium deel te nemen, kan men zich aanmelden via telefoon 0182-613839. Het Open Podium van zondag 6 februari wordt gehouden in 'de Hoge Noot' aan de J.W. Frisoweg 1A, van 13.00 tot 14.30 uur. De toegang is vrij. Boskoop - Het lesrooster van de Boskoopse gymvereniging is gewij zigd. Elke donderdagmiddag en zaterdagochtend wordt er in de gymzaal aan de Biezen gymles gegeven voor meiden. Er wordt gewerkt op turntoestellen zoals evenwichtsbalk, brug met ongelijke liggers, ring- en trapeze zwaaien, mini-trampoline en lange mat. Voor de meiden groep 5-6 is een wacht lijst, maar voor meiden groep 3-4 en 7-8 is er nog ruimte. Op donder dag van 17.00 tot 18.00 uur turnen meisjes van groep 7-8 en op zater dag meisjes groep 3-4 van 10.30 tot 11.30 uur. Voor meer informatie: 0182-636260 of www.gyminboskoop.nl KERKDIENSTEN - 6 februari Waddinxveen Victorkerk 10.30 uur Eucharistievie ring. Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. J.P. Koning. Wijkgemeente Immanuelkerk 10.00 uur ds. C. de Jong. Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. C. Bregman; 18.30 uur dhr. R.J. Crew. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 en 16.30 uur ds. E. Brink. Boskoop Herv. kerk 9.30 uur ds. G.Th. Volle- bregt; 18.30 uur ds. J.A. van Hooij- donk. Ger. kerk 9.30 uur dhr. G. Martini. De Stek 9.30 uur ds. J.A. van Hooij- donk. Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. C.C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Rem. Gem. 10.00 uur ds J. Tromp. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoo ruren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182- 322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182- 698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per daq, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleuland- locatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Joze flocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl Waddinxveen - Stichting Wijkwerk de Zuidpias houdt vrijdagavond 4 februari een koppelklaverjasavond. Aanvang 20.00 uur in 'Het Zuid- honk' aan de Zuidplaslaan 552, telefoon 0182-611324. leder klaver- jaskoppel is van harte welkom. Na het succes van afgelopen keren organiseert stichting 'Wijkwerk de Zuidpias' voor zaterdag 5 februari weer een rommelmarkt in het Zuid- honk. De rommelmarkt begint om 9.30 uur en duurt tot 14.30 uur. Boskoop - Een groep boomkwekers uit Boskoop en Brabant heeft de afgelopen twee weken een studie reis gemaakt door zuidoost China. Doel van de reis was de mogelijk heden te bekijken welke China de boomkwekerijsector kan bieden. Naast bezoeken aan kwekerijen was er volop gelegenheid om vra gen te stellen aan de diverse orga nisatie en beleidsmakers op het gebied van groen. Uiteraard was er ook aandacht voor de rijke cultuur in China. Als afsluiting van de reis is een bezoek gebracht aan de Neder landse Ambassade te Beijing. Hier werd onder andere door plaatsge noot Arie Boeve een lezing gehou den over de handel en wandel in China. Een dergelijke reis wordt één keer in de drie jaar georgani seerd door de Studieclub Regio Boskoop. (foto: Studieclub Boskoop)

Hart van Holland | 2005 | | pagina 13