Zevenhuizen - Moerkapelle i I 1 Rabotips De bank waar je lid van wordt 7e jaargang ,nummer 296 Ordina ziet af van overname PinkRoccade Plannen voor een eigen onderneming? Jaaroverzicht beleggingsportefeuille 2004 Afscheid Dennis Kellner Rabobank pagina 2 Hart van Holland 2 februari 2005 Marlo Expeditie BV viert vijfjarig bestaan - Belasting Telebankieren Weeknieuws Rabobank Op 1 februari 2000 hebben Lodewijk Bink en Mare de Wit het bedrijf Mario Expeditie B.V. opgericht. Zij bemiddelen in het internationale goederenvervoer en zijn als het ware makelaars in de transport. Marlo Expeditie BV verzorgt wegtrans porten door geheel Europa met als spe cialisatie de Benelux, Duitsland, Enge land en Ierland. Of er nu een lading alu minium, papier, dierenvoeding of bloe men vervoerd moet worden, het bedrijf zorgt voor een transporteur.Zij beschikt daarvoor over een ruim bestand van vaste vervoerders welke dagelijks wor den ingezet. Het gemiddeld aantal ver ladingen per dag is in de afgelopen vijf jaar gegroeid van 10 tot inmiddels 60 per dag. De bedrijfsresultaten van de afgelopen jaren overtreffen de eigen verwachtin gen. De gestelde prognoses voor het eerste halfjaar, die in het businessplan waren verwoord, waren na één maand al behaald. Het succes verklaren de onder nemers zelf uit het vertrouwen dat zij van klanten krijgen. "De transportmarkt is eerder persoonsgebonden dan bedrijfsgebonden. Uiteindelijk telt of je goed werk aflevert" zeggen Lodewijk Bink en Mare de Wit. Inmiddels zijn er twee medewerkers aangenomen om te assisteren bij de boekhouding en plan ning. Wellicht dat het bedrijf in de toe komst groeit tot maximaal 5 a 6 perso nen. De ondernemers geven echter aan niet te groot te willen worden. "Het draait in de transportwereld allemaal om service. Als klein, flexibel bedrijf kun nen wij dat bieden" aldus de onderne mers. Middels deze weg willen Lodewijk Bink en Mare de Wit iedereen bedanken die hen de afgelopen jaren heeft gesteund. Rabo Beleggingsadviesteam Ordina trekt zich terug uit de over namestrijd rondom PinkRoccade. Wij juichen dit toe omdat de over name volgens onze berekeningen tot een aanzienlijke verwatering van de winst per aandeel zou leiden. Ordina heeft tijdens het overname gevecht aangegeven dat zij bang was te klein te worden ten opzichte van de concurrentie (Atos Origin, IBM, Getronics-PinkRoccade, LogicaCMG). Daarmee heeft zij zichzelf min of meer in de etalage gezet. De koers van Ordina is sinds de inmenging in de overnamestrijd rond PinkRocca de met 7% gedaald. Koopargumenten De overname van PinkRoccade zou tot verwatering van de winst per aandeel leiden en tot een zwakkere balans. Dit blijft nu achterwege en beoordelen wij als positief. Ordina is op zoek naar schaalgrootte en kan deze vinden door zichzelf zo goed mogelijk te verkopen. Wij ver wachten dan ook prima jaarcijfers op 1 maart a.s.. De koerswinstverhouding van Ordi na bedraagt nu 14 (op basis van verwachte winst 12 maanden voor uit) en was ten tijde van de aankon diging van inmenging in de overna mestrijd 16, een verschil van 14%. Ordina is goed gepositioneerd op de cyclische projectgedreven systeemintegratie en consultancy- markt, waardoor zij momenteel pro fiteert van de aantrekkende IT- investeringen van Nederlandse bedrijven. De stop loss wordt vastgesteld op: EUR 9.00 Deze tip is een Fundamentele Trader- Tip. Een Fundamentele TraderTip wordt geselecteerd op basis van zeer actuele (nieuws)feiten of berichten waarvan we verwachten dat deze een positieve koersreactie tot gevolg heb ben. Wij geven bij iedere TraderTip een stop loss-niveau mee. Het stop loss- niveau wordt bepaald op basis van belangrijke steunniveaus in de grafiek. Indien de koers onder het stop loss- niveau daalt, adviseren we de Trader Tip te sluiten. De Fundamentele Tra derTip wijkt af van de reguliere IRIS- advisering en kent een hoog specula tief karakter. EMS?» Een goede voorbereiding is het halve werk. De Kamer van Koop handel organiseert daarom een gratis startersinformatieavond op dinsdag 9 februari in het Dorpshuis Swanla. Daar wordt u geïnformeerd over o.a. het ondernemingsplan, fiscale, administratieve en juridische zaken en huisvesting. Vanaf 19.00 uur staan de koffie en thee klaar. In de pauze en na afloop van de presentatie kunt u een bezoek brengen aan onze informatiestand waar behalve bedrijvenadviseurs, ook een verzekeringsadviseur aanwezig zal zijn.Tot ziens op 9 februari! Meer informatie vindt u op de website van de Kamer van Koophandel, www.kvk.nl, kies vervolgens: uw regio, startersinformatie, startersavonden. Hier kunt u ook de gratis toegangs bewijzen bestellen. Klanten met een beleggingsportefeu ille bij onze bank, krijgen voor 15 februari 2005 het jaaroverzicht over 2004 thuisgestuurd. Als u vragen of klachten over dit overzicht heeft, neemt u dan vóór 31 maart 2005 con tact met ons op via telefoonnummer (0180) 63 73 53. Op 31 januari jl. heeft Dennis Kellner afscheid genomen van onze bank. Na 11 jaar dienstverband heeft hij besloten zijn bankcarrière te stoppen en een eigen bedrijf te starten.Het nieu we bedrijf draagt de naam ToWatch BV en zal zich richten op betaaltelevisie voor de hospitality branch. Tijdens de receptie hebben vele relaties en medewerkers hem de hand geschud en succes toegewenst. Ook namens de bank willen wij Dennis veel succes toe wensen met zijn eigen onderneming. Vooruitzichten woningmarkt per saldo gematigd positief De vooruitzichten voor de Neder landse woningmarkt voor 2005 zijn per saldo gematigd positief. Dat is de conclusie van de economen van Kennis en Economisch Onderzoek van de Rabobank. Voor dit jaar ver wachten zij een toename van de gemiddelde prijs van koopwonin gen met circa 2%. Meer geld overhouden voor leuke dingen Meer geld overhouden voor leuke dingen. Dat is het uitgangspunt van De Bespaartest van het Nibud en het pensioenfonds PGGM. De test is bedoeld voor iedereen die binnen kort met pensioen gaat of al is en maakt deelnemers bewust van hun uitgavenpatroon. 13 vragen moe ten een beeld geven van vaste lasten, grote aankopen, vrije tijd en het huishouden. Vervolgens krijgt de bezoeker van de site eenvoudi ge tips om geld te besparen. De Bespaartest is te vinden op: www.pggm.bespaartest.nl Banken komen met betaalstan daard voor aankopen op internet In juli introduceren de banken iDEAL.Internetbankierende klanten van die banken kunnen daarmee, net als bij Rabo Direct Betalen, op internet vanuit hun vertrouwde internetbankieromgeving online aankopen direct en gemakkelijk afrekenen. De Nederlandse markt van online winkelen groeit. Kopen via internet is inmiddels heel normaal. In som mige sectoren zoals reizen is het zelfs de meest logische manier van betalen. Een veilige en gemakkelijk standaard naast de creditcard en acceptgiro ontbrak. De Rabobank biedt al wel sinds 1998 Rabo Direct Betalen, maar dat is slechts te gebruiken door internetbankier- ders van de Rabobank. Als antwoord op de vraag uit de markt heeft de Rabobank samen met andere banken vorig jaar het initiatief genomen voor een online- betaalstandaard. De betaalstan daard heeft de naam iDEAL meege kregen. De komende tijd hoort u meer over deze nieuwe online betaalstandaard. Bezoekadressen: Ooeninastijden: aeldwinkel Zevenhuizen Rabofoon: Helpdesk Internetbankieren/Telebankieren: Ooeninastiiden: aeldwinkel Moerkapelle Rabo orderlijn: Helpdesk Telebankieren Extra: Ooeninastiiden: kantoor Zevenhuizen Telefoonnummer Alaemeen: Verzekerinaen: E-mail-adres: Telefoonnummer Beleaainasadvies: Rabobank website: Adviestijden: Rabolijn: Blokkeren passen/cards:

Hart van Holland | 2005 | | pagina 2