LITI E ER WAS EENS... OPVOEDEN IN VERSCHILLENDE CULTUREN BERICHTEN AMNESTY INTERNATIONAL ZOEKT COLLECTANTEN SPROOKJESCONCERT CARDIELER VOOR JOOP BRAND Hart van Mand mm deHaij vanderWende Probleemoplossers voor het bedrijfsleven Maria Johanna Bos-Blom UITZENDBUREAU COMMERCIE BV Hart van Holland 2 februari 2005 pagina 3 Fan nil ie be richten Wl t Wanneer de «IJd voor u even stilstaat nemen wij voor u alle tijd Telefoon OIO 522 27 SO Zoekt allerlei werkzaamheden in de tuinbouw. Wij hebben veel vakbekwame mensen in dienst, waaronder ook Pools personeel. Tel 06-51274225 06-53237269 Tijdens kantooruren: 070-363 10 90 Fax: 070-363 05 84 Waddinxveen Boskoop Zevenhuizen Waarom collecteren? 29.000 exemplaren ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Barbizonlaan 82 - 2908 ME Capelle aan den IJssel - Tel. 010-2204400 www.haijwende.nl t was hartverwarmend dat zoveel mensen ons terzijde stonden tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve vrouw, onze zorgzame moeder, schoonmoeder en lieve oma - Riet - De overweldigende belangstelling, de woorden van troost en de vele schriftelijke blijken van medeleven, maken de leegte niet minder, maar geven het gevoel dat wij dit verlies niet alleen hoeven te dragen. Hiervoor onze hartelijke dank. D. Bos Zevenhuizen, februari 2005 kinderen en kleinkinderen UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect Kantoor: Dorpsstraat 43a - 2761 AB Zevenhuizen DAG EN NACHT DIRECTE HULP NA OVERLIJDEN TEL. 0180-328094 Rouwcentrum "Zevenhuizen" Zuidplasweg 3, Zevenhuizen Rouwcentrum "Westhage" Akkerweg 84, Moerkapelle Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk Uitvaartverzorging (V van dan Bogerd Zorgverlening tot in het kleinste detail HoeKeindseweg SO - 2665 KE Bleiswijk Jeanne Matze-Koch Marian v.d. Bogerd Boskoop - Voorlezen is het middel om kinderen vertrouwd te maken met boeken. Vanaf woensdag 2 februari begint het voorlezen weer in Bibliotheek Boskoop. Iedere woensdagmiddag, met uitzonde- Waddinxveen - In de maand febru ari zijn er opnieuw bijeenkomsten voor vrouwen uit verschillende cul turen binnen Waddinxveen, Bos koop, Zevenhuizen en Moerkapel le. Onder leiding van een gezins- consulente wordt er gesproken over 'Opvoeding'. Een onderwerp dat veel aspecten heeft en waar we allemaal op een of andere manier mee te maken krijgen. Iedere vrouw die belangstelling heeft om over dit onderwerp te Ongeval: In de vroege morgen van 26 januari vond een ongeval plaats op een bedrijf aan de Tweede Bloksweg. Een 46-jarige Poolse man uit Capelle aan den IJssel raak te hierbij zwaar gewond aan nek en hoofd. Hij is per ambulance ver voerd naar het Leids Universitair Medisch Centrum in Leiden en ver keert buiten levensgevaar. Uit een eerste onderzoek is gebleken dat het slachtoffer vermoedelijk in een heftruck heeft gezeten, die van een laadklep van een vrachtauto is gevallen. De man raakte hierbij bekneld onder de heftruck. Colle ga's van het slachtoffer slaagden erin om de man uit zijn benarde positie te bevrijden. De technische recherche en de arbeidsinspectie stelden ter plaatse een onderzoek in. Geluidsoverlast: Na een melding van geluidsoverlast op 29 januari bij een woning op de Emmakade ging de politie ter plaatse en trof in de woning van de veroorzaker een aantal dronken personen. Toen de agenten na een waarschuwing wegliepen, ging de overlast gewoon door. Hierop kreeg de bewoner een proces-verbaal voor geluidsoverlast Toen de agenten even later weer langs de woning liepen, beledigde de bewoner hen door zijn middelvinger naar hen op te steken. De bewoner, een 50-jari- ge man uit Polen, is hierna aange houden en naar het politiebureau overgebracht. Hij krijgt een proces verbaal erbij voor de belediging. Winkeldiefstal: Ook op 29 januari werd een 30-jarige man uit Polen op de Puttelaan, tesamen met 34- jarige landgenoot door de politie aangehouden, nadat hij betrapt was bij een winkeldiefstal. De man had drie repen chocolade wegge nomen. Hij werd verhoord en betaalde een schikking van 125,-. Aanrijding materieel: Maandag middag 24 januari heeft een aanrij ding plaatsgevonden tussen een personenauto en een vrachtauto op de hoek van de Middelweg en het Zuideinde. De bestuurder van de personenauto sloeg rechtsaf de Middelweg op en de tegemoetko mende vrachtauto kon de perso nenauto niet meer ontwijken. Alleen materiële schade. Snelheidscontrole: Dinsdag 25 janu ari is een snelheidscontrole gehou den op de Zuidplasweg van 11.45 tot 13.50 uur. Er passeerden 1470 voertuigen de radarwagen. In totaal reden 47 voertuigen te hard. Hoogst gemeten snelheid 108 km/u (toegestaan 80 km/u). Inbraak: Donderdagmiddag 27 januari, tussen 14.50 uur en 16.30 uur, heeft een insluiping plaatsge vonden in een woning aan de Lelie straat. De insluiper heeft vermoede lijk misbruik gemaakt van een niet afgesloten raam aan de achterzijde van de woning. Wat er wordt ver mist is niet bekend. Kop- staartbotsing: Op de Middel weg heeft zich donderdagmorgen 27 januari een botsing voorgedaan tussen twee auto's. De voorste auto moest voor het overige verkeer remmen. De achterop rijdende auto zag geen kans op tijd tot stil stand te komen, waarbij de gladde weg ook invloed kan hebben gehad. Alleen materiële schade. Man en hond te water: Donderdag middag 27 januari heeft een enthousiaste hond een duik geno men in de sluis bij de jachthaven. Het baasje sprong er achteraan, maar er weer uitklimmen was iets moeilijker. Na ongeveer 10 minuten zijn baasje en hond uit het water gehaald en bij de sluiswachter naar binnen gehaald. De ambulance heeft de man voor alle zekerheid meegeno men naar het ziekenhuis. Na enkele uren heeft de man, met een bosje bloemen, zijn natte kleding en hond weer opgehaald. Regio - Mensenrechtenorganisatie Amnesty International gaat dit jaar voor de derde keer landelijk collec teren. Deze collecte vindt plaats van 20 tot en met 26 februari 2005. Vorig jaar heeft de organisatie gecollecteerd in zo'n 280 gemeen ten. Het enthousiasme was erg groot, zowel bij de collectanten als bij het publiek en er werd toen ruim 700.000,- opgehaald. Door dat een collecte moet 'groeien' is toen nog niet echt landelijk gecol lecteerd. Dit jaar zullen meer dan tienduizend collectanten bij 1 mil joen huishoudens steun gaan vra gen voor het werk van Amnesty. De organisatie zoekt daarvoor nog mensen die in hun eigen woon plaats willen collecteren. Amnesty International is een onaf hankelijke en onpartijdige organi satie. Om die reden ontvangt de organisatie geen geld van de over heid of van politieke groeperingen. Met bijdragen van leden en door giften, zoals tijdens de collecte, wordt het werk van Amnesty blij vend mogelijk gemaakt. Amnesty vindt dat iedereen recht heeft op een veilig en menswaardig bestaan. De organisatie streeft de naleving van de rechten van de mens na, zoals het recht op leven, het recht niet te worden gemar teld, het recht op vrijheid van geweten en van meningsuiting en het recht niet te worden gediscri mineerd. Geïnteresseerden kunnen informa tie vragen of zich aanmelden bij Amnesty International, telefoon 020-626 44 36. Aanmelden via internet kan ook: www.amnesty.nl. Boskoop - Harmonie Excelsior geeft vrijdag 4 maart haar traditio nele winterconcert in de Ontmoe- tingskerk in Waddinxveen. Het con cert begint om 20.00 uur, de toe gang is vrij voor donateurs. Het thema van het concert is: "Er was eens...". Excelsior sluit daarmee aan op het Hans Christian Ander- sen-jaar, dat 2 april begint. Voorzit ter Peter van den Berg kijkt enthousiast vooruit naar het con cert: "Wij proberen steeds iets nieuws te brengen, dit jaar dus de kennismaking met muzikale sprookjes en onze verteller Willem- Jan Stouthart. Muzikale vertolkin gen van sprookjes behoren tot de moeilijkste muziekstukken. Sprook- jesmuziek kenmerkt zich nu door kleine en bijzondere accenten en vraagt voortdurende aandacht van muzikanten en publiek. Maar het is leuk om met een hele vereniging op één thema te studeren en straks een uniek concert te kunnen geven. Wij hopen dan ook dat er op 4 maart veel publiek komt genieten ons sprookjesconcert." ring van de schoolvakanties, wordt er van 13.30 tot 14.00 uur voorge lezen voor kinderen van 4 tot 8 jaar door iemand uit het 50 voor- leesteam. Boskoop - Vanwege zijn grote verdiensten voor de boomkwekerijsector, als oud-directeur van de Boskoopse veiling, en zijn medewerking aan de organisatie van het Starfestival in de veilinghal, ontving Joop Brand zon dag 30 januari de Cardieler van de Krooshappers. De Cardieler is de hoog ste onderscheiding van de Krooshappers en wordt slechts éénmaal in de paar jaar uitgereikt. Een Cardieler is een ander woord voor een vuilraap- mandje, een klein gevlochten biezen mandje van ongeveer 20 cm. hoog, waar de kweker bij het vuilrapen op de tuin het onkruid in deed. Zo'n mandje, in de vorm van een gouden onderscheiding, wordt uitgereikt aan die personen die zich binnen de Boskoopse gemeenschap, meer dan gemiddeld, hebben ingezet voor het algemeen belang. praten en een advies te krijgen, is van harte welkom. De ontmoetin gen worden gehouden op woens dag 2, 9 en 16 februari van 9.15 tot 11.15 uur in Waddinxveen Wereld wijd aan de Mauritslaan 55. Om de onkosten te dekken wordt elke deelnemer per ochtend een bijdra ge van 1,- gevraagd. De kinderop vang is gratis. Voor meer informa tietelefoon 06-41315027 (Naïma El Yousfi) of 0182-613094 (Noortje Meskers). Joop Brand heeft zijn onderscheiding ontvangen uit handen van Prins Pipo en hofdame Tessa (foto: Peter Groenendijk). Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud Verlaat, Nesselande en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg 1a 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 E-mail redactie: redactie@hart-van-holland.nl E-mail advertenties: verkoop@hart-van-holland.nl Algemene informatie: info@hart-van-holland.nl Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar advertentiemateriaal (indien gereserveerd) dinsdag 10.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en inge zonden mededelingen in deze krant. Zij behoudt zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: donderdag tussen 18.00 en 20.00 uur: 0172-217615 Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever.

HH | 2005 | | pagina 3