'GEPENSIONEERDE' HUIB MOERMAN VEEL REMISES BIJ SCHAKERS sport en spelproject van start TELEURSTELLEND VERLIES NESSELANDE-DAMES NESSELANDE BOEKT EENVOUDIGE OVER WINNING TEVEEL BEZUINIGINGEN OP BRANDWEER IN ZEVENHUIZEN' DIER VERMIST OF GEVONDEN? WEL NOMINATIE, GEEN PRIJS VOOR ANNEMIEKE pagina 8 Hart van Holland 2 februari 2005 ZEVENHUIZEN-M OERKAPELLE Zorgen over toekomst Totaalpakket Bureaucratie Toekomst 'Leuke brand' Bart Bakker weet al jaren via zijn pen door te dringen tot iemand zijn leef- en gevoelswereld. In de wekelijkse rubriek 'Het Voetstuk' zet hij mensen uit de lokale samenleving in de schijnwerpers, die het aandurven om met hem de confrontatie aan te gaan. 'oor amper 200 euro per maand bruto je begeven in gevaarlijke situaties en mensen het leven redden of de helpende hand bieden bij bran den. En dan te bedenken dat dit allemaal in je vrije tijd gebeurt. Kortom, een andere hobby of bezigheid is voor veel anderen denkbaar. Veel mensen gaan lek ker tennissen of bij hun schoonfa milie op bezoek. Maar Huib Moer man is zo'n iemand die er voor kiest, om middels de vrijwillige brandweer iets terug te doen voor de lokale gemeenschap. Sterker nog, Huib kreeg onlangs een koninklijke onderscheiding voor 35 jaar deelname aan de vrijwilli ge brandweer. Omdat hij inmiddels de leeftijd van 55 jaar is gepasseerd, moest hij noodgedwongen afscheid nemen van zijn favoriete bezig heid bij de lokale brandweer. "Ach, aan alle mooie dingen komt een eind", relativeert de Zeven- huizenaar, woonachtig in de Korenstraat. "Ik heb er bewust naar toegeleefd. Doordat ik reke ning met een afscheid hield, heb ik gelukkig geen last van heimee en kan ik ervan genieten als ik weet dat mijn nachtrust niet wordt onderbroken." Huib Moerman maakt zich wel grote zorgen over de toekomst van de brandweer in Zevenhuizen. "Er is de laatste jaren stevig bezui nigd op de brandweer", vertelt hij. "Dit is een uitermate slechte ontwikkeling. Formeel is er niet eens een vaste beroepskracht bij het brandweerkorps in Zevenhui zen, dat dus enkel uit vrijwilligers bestaat. Voor de veiligheid is dit een ongezonde situatie. Daar komt bij dat de gemeenteambte naren teveel over de brandweer praten in plaats van met de brand weer. Dit signaal wil ik toch even nadrukkelijk afgeven, want het werk van de lokale brandweer wordt door het gemeentelijk apparaat enorm onderschat. Dit is niet alleen mijn mening, maar ook van mijn voormalige collega's." "Het totaalpakket van de lokale brandweer is veelomvattend geworden", vertelt Huib Moer man. "Zo worden we ook in de omliggende gemeenten ingescha keld als er assistentie is vereist en halen we automobilisten en die ren uit sloten of andere benauwde situaties. Daar komt bij dat er regelmatig het zogenaamde knip werk op de omliggende snelwe gen wordt verricht. Als je ons werk vergelijkt met dat van pakweg tien jaar geleden, dan is er sprake van een verdubbeling als het gaat om het uitrukken van de brand weer. En dat met de wetenschap dat er op de brandweer wordt bezuinigd en er niet eens een for mele arbeidsplaats is. Structureel zit er daarom iets goed fout. Ook omdat er periodes zijn dat het aantal vrijwilligers afneemt. Dan wordt de druk op de huidige groep nog groter. Hoewel zij ook veel plezier aan de oefeningen en de onderlinge saamhorigheid beleven, moet je ervoor waken dat er niet een te intensief beroep op hen wordt genoemd. Dit gaat ten koste van de veiligheid, want een bepaalde fitheid en scherpte is natuurlijk wel vereist." "Een ander probleem is de bureaucratie", vervolgt Huib, die in het dagelijks leven vertegen woordiger is. "Als ik in een brand- weerpak rondloop, dan mag ik van de Arbodienst met dat pak aan niet hoger dan twee meter mijn blus -of reddingswerk ver richten. Als er mensen of dieren op een dak van een huis zitten, dan mag ik ze er niet vanaf halen, maar moet wachten op de komst van een hoogwerker. Óp zich lijkt dat logisch voor mijn eigen veilig heid, maar als ik in het pand loop mag ik in mijn brandweerpak niet de trap op, of het raam uit klim men, om het dak te bereiken. Lang leve de regelgeving." Huib: "Ik zie de komende vijf jaar de toekomst van de brandweer in Zevenhuizen veranderen. Zo wordt wellicht een fusie met Nieuwerkerk niet uitgesloten en worden de eisen aan de vrijwilli gers nog strenger. Het takenpak ket zal nog zwaarder worden, maar de financiën en de facilitei ten worden niet uitgebreid. Daar naast is het afwachten of de gemeente het vrijwillige korps op sterkte kan houden. Mensen heb ben tegenwoordig zoveel andere- dingen te doen. Het is overigens wel goed dat men de grens trekt bij 55 jaar, want op een gegeven moment merk je wel degelijk dat de jaren gaan tellen. Het onder houd is voor een vrijwilliger bijna niet meer op te brengen. Je moet gecertificeerd zijn om onderhoud- werkzaamheden aan de wagen en de persluchten te mogen doen. Vroeger was een opleiding van de leverancier voldoende, tegenwoor dig zijn het pittige cursussen, die niet door iedereen volbracht wor den. Alles moet ook schriftelijk worden vastgelegd. Voor vrijwilli gers betekent dit een verzwaring van hun taak". Tot slot geeft Huib wel aan dat er ook amusante branden zijn. "Het klinkt wellicht vreemd, maar als er geen gewonden vallen of als de schade meevalt, dan kunnen we nog enig plezier aan het blussen beleven. Al komt dit overigens niet al te vaak voor. De minder prettige zaken zijn als er gewon den vallen. Dit moet niet worden onderschat, want brandweerman nen en vrouwen kunnen hier wel degelijke psychische problemen aan overhouden. Bij mij is dit gelukkig niet het geval. Ook daar om kijk ik met plezier terug op die 35 jaar vrijwillige brandweer." Moerkapelle - Koploper Ben van Geffen van schaakvereniging Moer kapelle was bij de interne competi tie afwezig, omdat hij deelneemt aan één van de vele amateurtien kampen van het Corustoernooi. Nummer 2 Dick Bac trad aan tegen Boudewijn Weijermars. Bekende opening en bekende strategie van Dick, maar Boudewijn verdedigt zich actief en bekwaam. Toch ver liest Boudewijn ergens een pion, maar er zijn nog remisekansen. De klok telt echter ook mee en met nog maar 10 tellen (en dus te wei nig bedenktijd) op de klok valt het doek en pakt Dick de winst. Wouter Vroegindeweij speelt met wit tegen Gerard van Ommeren. Zint Gerard op revanche na een neder laag eerder dit seizoen. Hij opent met de actieve Siciliaanse opening. Wouter had niet op deze variant gerekend en moet de tijd nemen voor de opening. Er wordt tegen gesteld gerokeerd en beide spelers krijgen aanvalskansen. Gerard lijkt een belangrijke pion te veroveren, maar het resultaat valt tegen: Wou ter kan een 'giftige' pion gewoon nemen. De partij blijft in evenwicht en Gerard accepteert een remise aanbod van Wouter. Ook de partijen Hugo van Elteren - Marcel den Haan, Maarten Vroeg indeweij - André Nieuwlaat en Ron Droog - Matthias Freeke eindigden in remise. In de lagere regionen wel beslissin gen. Kees van Vuuren pakt gewoon het volle punt tegen André Corpe- leijn en ook Jojanneke Weijermars heeft geen moeite met Wim Westerman. Jan Bok en Jacques de Lange doen wel mee met de grote jongens (remise dus), maar verder louter beslissingen. De nestoren Gerrit van Meeteren en Henk Doornhein geven het goede voor beeld en winnen van hun jongere opponenten Freek Hofman respec tievelijk Teun Kooij. Stand aan kop: 1. Ben van Geffen; 2. Dick Bac; 3. Wouter Vroeginde weij; 4. Gerard van Ommeren; 5. Boudewijn Weijermars. Bij de jeugd de volgende uitslagen: groep 1Walter van den Berg - San- der Marijt 0-1; Gerben Kooij - Mar- tijn de Wit 0-1 Groep 2: Cynthia van den Winden - Geert van den Hoek 1-0; Groep 3: Jonathan Pilgram - Elle Uittenbogaard 0-1; Hans van Stuijvenberg - Raynor Krijgsman 0- 1. Lijstaanvoerder van groep 1 is Sander Marijt met 3 uit 3. In de groepen 2 en 3 gaan Cynthia van den Winden resp. Elle Uittenbo gaard en Raynor Krijgsman aan de leiding. Zevenhuizen - Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Midden-Holland gaat, in samenwerking met de Jeugdgroep Zevenhuizen-Moerka- pelle, start donderdag 10 februari met het sport- en spelproject. Er zijn verschillende spelletjes te doen die donderdagmiddag zoals: Zevenhuizen - De competitiewed strijd tegen Taurus in Houten is voor het team van coach Pang uit gelopen op een grote teleurstel ling. Met de setstanden 20-25; 25- 17; 25-21 en 25-22 liepen de Zeven- huizense dames tegen een onver wacht 3-1 verlies op. Na de voile winst van vorige week maakte het team nu een grote misstap doordat men dacht, na een aanvankelijk goed begin van de wedstrijd, dat men er al was. De wedstrijd werd gestart met dezelfde basis als de vorige wedstrijd met dit verschil dat Eva Malschaert nu als spelver- deelster fungeerde. De eerste set verliep na een stroef begin heel vlotjes voor Nesselande, hetgeen tot de setwinst leidde. In de tweede set werd er al snel tegen een achterstand aangekeken, die door een matig lopende aanval en veel persoonlijke fouten alleen maar groter werd. Hetzelfde beeld vertoonde de derde set en ondanks wissels aan de kant van Nesselande kon het tij niet meer gekeerd wor den. Taurus profiteerde uitstekend van de ook nog haperende blokke ring van Nesselande en scoorde naar hartelust. In de vierde set kwam het GTI-team nog wel op een voorsprong, maar naarmate de set vorderde, slonk deze steeds meer. Aan het einde van de set stonden de Zevenhuizense dames wederom met lege handen. Dit was een wed strijd om snel te vergeten en de kop van de ranglijst is weer wat verder weg. Stichting AMIVEDI, Kosteloze re gistratie vermiste en gevonden huisdieren. Hulppost 3B-Hoek- Zevenhuizen/Moerkapelle-Pij- nacker/Nootdorp. In de week van 24 tot 31 januari werden de volgende vermiste/gevonden huisdieren geregistreerd. VERMIST: Kater, cypers-grijs, licht en donkergrijs gestreept, donker bruine vl.band, groene ogen, Tweemanspolder, Zevenhuizen. GEVONDEN: Kater, wit/rood. Noordeinde, Zevenhuizen; Kat, zwart/witte bef, voetjes voor en sokken achter en vlekje bij neus, Staringstraat, Zevenhuizen. ledereen die vragen heeft of informatie kan geven kan bellen naar: Stichting Amive- di Hulppost: 3B-Hoek- Pijnac- kerlNootdorp - Zevenhui- zenlMoerkapelle tel: 010- 5121937 of kijk ook op www.amivedi.nl schaken, dammen, darten en play- station, en en wordt gesport: voet bal en hockey. ledereen in de leeftijd van 10 tot en met 15 jaar is welkom van 15.30 tot 17.30 uur in dorpshuis Swanla. De entree is vrij. Voor meer informatie: 06-12839280. Zevenhuizen - Annemieke Kruijt werd twee maanden geleden geno mineerd voor de WNF-Ranger Photo Award. Een professionele jury bepaalde dat de 10-jarige Zevenhuizense één van de 40 geno mineerden was met haar foto van een bruinvis. Tijdens een feestelijke middag in het Museon in Den Haag werd Miles Kooren (10 jaar) tot winnaar uitgeroepen. De tweede prijs ging naar Lindy van Arkel (10 jaar) en de derde prijs was voor de 15-jarige Marjolein Coenrady. De publieks prijs werd gewonnen door Sophie Aldenhuysen (15 jaar). Geen prijs dus voor Annemieke, wel een leuke middag met de overige genomineerden en hun families en vrienden. De Nesselande-heren deden wat van hen verwacht werd en wisten een eenvoudige 3-0 zege te boeken op het Zwolse Landstede/Zwolle. Via de setstanden 25-8, 25-20 en 25- 20 kwam deze snelle overwinning tot stand. Voor de Zwollenaren betekent dit dat ze in de gevarenzone blijven steken en moeten afwachten wat Vrevok en Rijnmond gaan doen. Bovendien moeten de Zwollenaren weer de reis naar Rotterdam maken om voor de 1/4 finale om de Natio nale beker de eerste wedstrijd in het Topsportcentrum te spelen tegen Nesselande, aanvang 20.00 uur. De winnaar van deze kwartfi nale zal spelen tegen de winnaar van de kwartfinalewedstrijd tusssen Florie/Vrevok en piet zoomers/D. Nesselande kan zich daarna opma ken voor het treffen met de num mer twee en tegenstander in de halve finale op de Europese Top Teams Cup Omniworld volleybal. Deze wedstrijd staat zaterdag om 20.00 uur op het programma in sporthal Waterwijk te Almere.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 8