LAMPI0NNEN0PT0CHT VOOR VERJAARDAG KONINGIN BEATRIX H GROENEWEG STELT TELEUR STARTERSAVOND IN DORPSHUIS SWANLA T V SLOOP BOERDERIJ VAN DEN DOOL Hart van Holland 2 februari 2005 pagina 9 ZEN-MOERKAPELLE Zevenhuizen - Aanleiding was natuurlijk de 67ste verjaardag van Koningin Beatrix afge lopen maandag 31 januari: de lampionnen- optocht door de dorpskern van Zevenhuizen. Het oranjecomité koos echter voor de zater dag, om zoveel mogelijk (kleine) kinderen in de gelegenheid te stellen met fakkel of lam pion mee te lopen achter de geluidswagen, die tot genoegen van velen K3-Iiedjes produ ceerde. Na afloop van de gezellig tocht kre gen de kinderen een verantwoorde oranje versnapering aangeboden door het comité: een mandarijntje. et jaar 2005 is een jubileumjaar voor Koningin Beatrix: vijfentwintig jaar geleden - op 30 april 1980 - werd zij gekroond tot Koningin der Nederlanden. 5 Mei kent ook een jubileum in 2005: 60 jaar bevrijding. De feestelijkheden rond Konin- ginne- en Bevrijdingsdag zullen in het teken staan van 'vrede, vrijheid en vorstin'. Het Oranjecomité Zevenhuizen is daarom druk bezig om voor 30 april een extra feestelijk programma in elkaar te zetten. Zevenhuizen - Na de goede resulta ten in de laatste wedstrijden, tegen de drie koplopers in uitwedstrijden steeds 0-0, is Groeneweg in de belangrijke wedstrijd tegen mede degradatiekandidaat Haastrecht er niet in geslaagd de drie punten in eigen huis te houden. Weliswaar blijft Haastrecht door het 1-1 gelij ke spel op de ranglijst onder Groe neweg staan maar het onderlinge resultaat was teleurstellend. Groe neweg begon goed aan de wed strijd en voetbalde het eerste kwartier beter dan de tegenstan der, maar kreeg uiteindelijk maar één goede kans. De voorzet van Menno van Dam was net iets te hard voor Cor Buitenhuis. Na twin tig minuten kwamen de gasten beter in hun spel en dat resulteerde in een prachtig doelpunt. Een goede actie op rechts werd kop pend doeltreffende afgerond door spits Chris Nap. De jonge Groene weg keeper Mark de Hoog, die uit stekend speelde, was kansloos. Groeneweg was de kluts kwijt en dat werd er niet beter op toen aan voerder Versloot van de geel-zwar- ten na twee gele kaarten de kleed kamer kon opzoeken. Groeneweg wist geen raad met de 11 tegen 10 situatie en kon voor de rust niet meer gevaarlijk worden. Trainer Ben Stukart had in de theepauze aangegeven na de hervatting niet direct een alles-of-niets offensief te beginnen maar om te proberen de wedstrijd voetballend naar de hand te zetten. Haastrecht werd terug gedrongen en kwam voetballend niet meer uit de verdediging. Groe neweg viel wel aan maar creëerde daarbij nauwelijks uitgespeeld kan sen. De verdiende gelijkmaker kwam er uiteindelijk wel. Van Dam, in de spits veel gevaarlijker dan aan de buitenkanten, gebruikte zijn snelheid goed en liet het centrale verdedigingsduo 20 minuten voor tijd zijn hielen zien. Met buiten kant rechts plaatste hij de bal keu rig langs de Haastrecht keeper tegen de touwen. Over de hele wedstrijd gezien was 1-1 wel de terechte uitslag. Hoewel Groene weg niet veel uitgespeelde kansen kreeg, kreeg men wel een stuk of tien vrije trappen op een afstand rond de 20 meter van het vijande lijke doel. Te gehaast, te snel en met te weinig overleg werd met deze vrije trappen door Buitenhuis en van Leeuwen te weinig gedaan. Louis van Gaal zou zeggen dat het niet echt kansen waren maar zeker wel mogelijkheden. Van deze mogelijkheden benutte Groene weg er niet één. Omdat de concur renten SMV/Hillegersberg en rode lantaarndrager Swift Boys wel drie punten pakten werd de situatie voor zowel Groeneweg als Haast recht er niet beter op. Ook het tweede elftal moet weer naar onderen kijken. Tegen Putters- hoek 2 werd met 2-1 verloren. Komende week hebben de stan daardelftallen geen competitiever plichtingen en speelt het eerste elf tal thuis een oefenwedstrijd tegen Floreant. Zevenhuizen - ledereen die plan nen heeft om (parttime) voor zich zelf te beginne is woensdag 9 februari van harte welkom op de KvK-Startersavond in dorpshuis Swanla. De avond begint om 19.00 uur en wordt om 19.30 uur geo pend door Mies te Meij, wethouder van Zevenhuizen-Moerkapelle. Op de infomarkt kan men zich ori ënteren bij de stands van de diver se partijen waarmee men als starter te maken gaat krijgen, zoals: de Belastingdienst, Rabobank Zeven huizen-Moerkapelle, ABN AMRO Bank, een NOvAA-accountant, Het Ondernemershuis en de kamer van koophandel. De presentatie van de kamer van koophandel omvat alle facetten waarmee je als startende onderne mer te maken krijgt: bijvoorbeeld het ondernemingsplan, een admi nistratie opzetten en parttime ondernemen. Via een interview met net gestarte ondernemers uit de regio krijgen de bezoekers een realistisch beeld uit de praktijk. Aan het eind van de bijeenkomst is er een paneldiscussie met aanslui tend een infomarkt. Naast de infor matiemarkt is het mogelijk om in gesprek te raken met een specialist, zoals een belastingadviseur, een adviseur van de bank, een accoun tant of een medewerker van de kamer. Met het afbouwen van de Vesti gingswet (1999) is het eenvoudiger geworden om in Nederland een bedrijf te starten. Het aantal men sen in de regio van KvK-Rotterdam dat er aan denkt om ondernemer te worden ligt jaarlijks rond de 25.000. De voorbereiding voor een eigen onderneming krijgt vaak te weinig aandacht. Ruim 40 van de startende ondernemers in Nederland geven toe dat ze geen ondernemingsplan hebben gemaakt of zich niet hebben voor bereid op hun bedrijf. Via de Star- tersavond speelt de kamer in op deze ontwikkelingen. De meeste startende ondernemers zijn mannen tussen de 25-35 jaar. Vrouwen kiezen vaak voor de bran che persoonlijke diensten. De populairste branches voor starters zijn klusbedrijven, kappers, organi satieadviesbureaus en reclame adviesbureaus. Voor meer informa tie: www.kvk.nl/startersprofielrot- terdam Zevenhuizen - Eens stond er de boerderij van de familie van den Dool De slopers begonnen vorige week hun werk om uiteindelijk te komen tot de realisering van "Authentiek wonen in DOOL-HOF". De boerderij maakt plaats voor 10 appartementen met zolder en 10 benedenwoningen met terras. GESCHUDDE MELK unan DDQ-Q DDDC1 Het melkmeisje van Mainstreet. Zal wel niet zo beroemd worden als de jonge dame die Vermeer ooit schilderde. Maar dat maakt de snoeperij die zij aan het voorbereiden is, er niet minder lekker om. Milkshakes. Doet me altijd denken aan de jaren vijftig. Neon let ters, meubilair van chroom en nep leer, kuiven en petticoats Ook toen was er al de eetcultuur van jongeren. Tja. En wie is er, buiten de jongeren van vandaag zelf. niet jong geweest? Trouwens, een hamburger met een patatje versiering blijft altijd wel aangenaam voedsel. Maar heb u dat nou ook, dat lichte schuld gevoel na zo'n maal? Dat zou al een stuk minder zijn, als je er een gezonde verse salade van 't Karre- wiel bij zou kunnen bestellen. Komen we toch weer aardig in de richting van de voedingswijzer. Reacties?: gerardbaaij@hotmail.com (tekst) of ernstw@mail.com (illustratie)

Hart van Holland | 2005 | | pagina 9