Nieuws Scholen op bezoek bij onze bank Effecten Akzo Nobel: markt te sceptisch over kansen farma De bank waar je lid van wordt Nep belastingambtenaar aan de deur! Night of the Summertime Prijsuitreiking kleurwedstrijd Kom in de kas Offline Telebankieren ingehaald door internetbankieren Weeknieuws Rabobank Hart van Holland 13 april 2005 voor u, van en door uw bank 7e jaargang nummer 306 Rabobank Zevenhuizen - Moerkapelle Nadat we in het najaar de scholen uit Zevenhuizen op bezoek hadden gehad, waren afgelopen week de groepen 7 van de basisscholen uit Moerkapelle aan de beurt om een bezoek aan onze bank te brengen. Na een korte diapresentatie over de geschiedenis van het geld en de ban ken van toen en nu, gingen de kinde ren in groepjes een kijkje nemen op de verschillende afdelingen. Het opnemen van geld en het weer storten en een kijkje nemen in de kluis blijven toch een groot succes. Na de rondleiding werd er nog een prijsvraag ingevuld. De prijzen zullen over ongeveer twee weken uitgereikt worden op de scholen. Het was wederom erg leuk om de kin deren op bezoek te hebben. Er is onlangs van iemand zijn pas met pincode afhandig gemaakt. Dit gebeurde omdat een man zich aan de deur uitgaf als belastingambtenaar. Hij vertelde dat het slachtoffer nog geld van de belasting tegoed had. Hij moest daarvoor de pas met pincode van het slachtoffer gebruiken. Er is binnen 15 minuten een geldbedrag van de rekening opgenomen. Wees daarom alert op dit soort vragen en mensen. Rabo Beleggingsadviesteam Chemie- en farmaconcern Akzo Nobel heeft een aantal moeilijke jaren achter de rug door aflopende patenten, toe nemende generieke concurrentie en moeilijke marktomstandigheden in de chemie. Kostenbesparingen hebben het bedrijf in een betere vorm gebracht en voor 2005 verwachten we bovendien weer omzet- en winstgroei. Ook de belangrij ke farmadivisie zal vanaf 2005 weer groei vertonen. Gezien de lage waarde ring van het aandeel, lijkt de markt hier aan echter te twijfelen. Reden voor ons om Akzo Nobel op te nemen in de Commissionairs Portefeuille Nederland ten koste van Corus. Wij nemen het aandeel Akzo Nobel op in deze modelportefeuille ten koste van Corns. Akzo Nobel staat aan het begin van een nieuwe periode, terwijl Corus al mooie prestaties heeft laten zien in het afgelopen jaar. Bovendien denken wij dat het meeste goede nieuws reeds verwerkt is in de koers van het aandeel, terwijl dit bij Akzo Nobel niet het geval is. Verder verwachten wij een goede nieuwsstroom voor de komende maanden voor Akzo Nobel dankzij de lancering van het anti conceptivum Implanon op de Ameri kaanse markt en mogelijke acquisities op het gebied van Coatings (verven) en Intervet (diergeneeskunde). Na vier jaar van dalende winsten, ver wachten wij in 2005 weer een herstel, hoewel bescheiden. De divisies Verven en Chemie profiteren van de doorge voerde herstructureringen, waardoor de kosten zijn verlaagd. Wij verwachten dat Akzo meer acquisities zal plegen in de Vervendivisie om de portefeuille verder te versterken. Voor de belangrij ke farmadivisie verwachten wij een her stel in de omzet door een afvlakking van de omzetdaling van Remeron als gevolg van generieke concurrentie en door verdere omzetgroei van het anti conceptivum Nuvaring. De introductie van Implanon in de Verenigde Staten in de tweede jaarhelft kan een verdere (bescheiden) bijdrage leveren aan de groei. Door extra marketing- en onder zoekskosten verwachten wij een licht lager resultaat voor deze divisie, maar vanaf 2006 worden de vruchten van de inspanningen geplukt en wordt de far madivisie weer de groeimotor. Op zaterdagavond 9 april jl. werd alweer de derde Night of the Sum mertime georganiseerd in Dorpshuis Op Moer in Moerkapelle. Allerlei bands die een link met Moer kapelle en Zevenhuizen hebben, zoals de H V Band, Last of Mohicans, Pin gel en Keflar hebben hun (harde) muziek en gezang met groot enthou siasme ten gehore gebracht. Er was veel belangstelling; je zag jeugd van 13 tot aan ouwe 'rockknakkers' van 60. Kortom, opnieuw geslaagd en zoals het er naar uitziet volgend jaar weer! Ongeveer 200 kinderen hebben tij dens Kom in de kas hun mooi gekleurde kleurplaat ingeleverd in afwachting van een prijs. Afgelopen woensdag 6 april werd de prijsuitreiking van de kleurwedstrijd gehouden in onze bank. Onder het genot van iets lekkers werden de prijs winnaars gefeliciteerd en mochten zij Op 1 april is het doek gevallen voor Rabo Telebankieren Offline voor par ticuliere en kleinzakelijke klanten. Rabo Internetbankieren is het alter natief. Rabo Telebankieren Offline werd eind 1994 geïntroduceerd als opvolger van Videotex Online Telebankieren uit 1991. 'Pc's met een modem waren in die tijd nog schaars', vertelt Fred van Haaften van Giraal Betalingsverkeer. 'Behalve het promoten van Telebankie ren deden we er dus alles aan om klan ten te verleiden een pc-modem te kopen. De groei zat er al snel in en op zijn hoogtepunt telde Rabo Offline Telebankieren zo'n 350.000 klanten.' Met de introductie van Rabo Internet bankieren in 1997 nam de belangstel ling voor offline telebankieren geleide- hun prijs in ontvangst nemen. De winnaars: Wiljo Bovekerk, Henriëtte Paul, Corian- ne Krijgsman, Carlijn van Dijk, Colinda van Eeden Petersman, Cornelis Krijgs man, Rik Braai, Dilian Ritmeester, Maar ten Veldhuyzen, Leandra Hokker, Marjo- leine van Es en Mart Ciazing. lijk af. Internetbankieren groeide spec taculair en telt inmiddels 2,6 miljoen overeenkomsten. Wekelijks komen er 10.000 bij. Alle klanten met offline tele bankieren kunnen sinds 1998 ook auto matisch en gratis internetbankieren. Daarmee is de drempel tussen de twee toepassingen opgeheven en de over gang naar internetbankieren sterk bevorderd. In december vorig jaar zijn de laatste 90.000 telebankierenklanten geïnfor meerd over het verdwijnen van tele bankieren per 1 april. Bijna de helft van de particuliere klanten ging in op het aanbod om gratis gebruik te maken van het administratieprogramma Cash flow Assistant. Hiermee kan de klant rekeninginformatie uit internetbankie ren downloaden en offline bewaren en raadplegen. Betaaltarieven in Nederland de laagste in Europa In Nederland is de consument het beste af voor het basispakket betaal diensten, dat maar EUR 25,= kost .Die tarieven zijn de laagste in Europa. Dat blijkt uit het World Retail Banking Report 2005. In het duurste land, Ita lië, betaalt de consument EUR 137,= voor een basispakket. Het betalings verkeer in Nederland is heel efficiënt georganiseerd. Een groot deel van de betalingen gebeurt elektronisch. Nederlandse consumenten gebrui ken bijvoorbeeld al jaren geen cheques meer, maar betaalden in 2004 wel 1,2 miljard keer met hun pinpas. Wat je ook ziet, is dat de tarie ven in landen met een efficiënt beta lingsverkeer veel lager zijn dan in minder efficiënte landen. Maar ook in Nederland kost betalen natuurlijk geld. En zelfs bij ons kan het nog effi ciënter. Uit onderzoek van de Neder- landsche Bank blijkt dat de maatschappelijke kosten van contante betalingen hoger zijn dan die van elektronische betaal- vormen, zoals pinnen en chippen. Maatschappelijke kosten zijn de kosten voor de overheid, De Neder- landsche Bank, banken, winkeliers en consumenten gezamenlijk. Uiteinde lijk komen al die kosten direct of indi rect voor rekening van de consu ment. Maar de consument is zich niet bewust van de kosten van contant betalen, omdat ze niet zichtbaar zijn. Wil de goedkoopste internetbroker nu opstaan? De Postbank claimde in een persbe richt van 4 april veruit de goedkoop ste internetbroker te zijn, met een vast bedrag van 11,95 euro. Binck- Bank beweerde die dag in een pers bericht hetzelfde, met als vast bedrag 11,50 euro. De Postbank kondigde een verlaging aan van het tarief voor binnenlandse aandelen- en obligatieorders via internet. 'De scherpste internettarie- ven voor beleggen in Nederland, zo staat in het persbericht. Ook vergelij kende cijfers van www.belegger.nl zouden uitwijzen dat de Postbank qua prijs de concurrentie - en met name de Rabobank - achter zich laat. On line broker BinckBank reageerde direct door 11,50 euro te rekenen voor binnenlandse aandelen- en obli gatieorders. 'Het bericht verdient enige nuance ring', zo zegt Erik Beekes, manager Dienstenmanagement Vermogen van het directoraat Private Banking. 'De Postbank vergelijkt haar nieuwe tarief met het Rabo Direct Beleggen Tarief Basis. Voor actieve beleggers heeft Rabo Direct Beleggen echter het Tarief Actief. Daarbij betalen klanten 10 euro voor orders in aandelen en obligaties binnenland met een omvang van 2.000 euro. En voor orders met een omvang van 3.000 euro betalen ze 11,50 euro. Goedko per dus dan het nieuwe tarief van de Postbank. Bovendien liggen de meeste orders via de directe kanalen onder 5.000 euro.' 'Naast het handelen in aandelen binnenland, doen actieve beleggers veel optietransacties', aldus Beekes. 'Zij kijken dus naar het totaalplaatje van aangeboden diensten en tarie ven. De optietarieven van de Post bank behoren tot de duurste in de markt, terwijl de optietarieven van Rabo Direct Beleggen Actief tot de aantrekkelijkste in de markt behoren en veelal het goedkoopste zijn.' Bezoekadressen: 0peninasti|den: kantoor Zevenhuizen Ooeninqstiiden: aeldwinkel Zevenhuizen t_, 1 Openingstijden: aeldwinkel Moerkapelle Telefoonnummer Alaemeen: Rabofoon: Rabo ordertijn: Verzekerinqen: Helpdesk Internetbankieren/Telebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra: E-mail-adres: Telefoonnummer Beleaainasadvies: Rabolijn: Rabobank website: Adviestiiden: Blokkeren passen/cards:

Hart van Holland | 2005 | | pagina 2