ZILVEREN AMBTSJUBILEUM KONINGIN BEATRIX AANDENKEN VOOR DE SCHOOLJEUGD RIDDERZAALVIERING H Si Koninginnedagthema's pagina 10 Hart van Holland 27 april 2005 lel r? i •t'(i Door Paulien de Graaf Regio - Vijfentwintig jaar geleden, op 30 april 1980, deed koningin Juliana afstand van de troon en volgde haar dochter prinses Beatrix haar op als Koningin der Nederlanden. Het komende jaar zal in het teken staan van het zilveren ambtsjubileum van de vor stin. Het jubileumjaar wordt offici eel ingeluid op 29 april in de Nieuwe Kerk in Amsterdam. Daar wordt een nationaal aanden ken in de vorm van een glas-in- lood-raam aangeboden, 's Avonds vindt er een jubileumconcert plaats op de Dam in Amsterdam. Op 30 april zal zij met haar gezin in Sche- veningen Koninginnedag vieren en 's avonds zijn zij aanwezig bij een muzikaal feestprogramma op het Malieveld. In de loop van het jaar zal de koningin alle provincies bezoeken. Zuid Holland is aan het einde van het jaar aan de beurt: op 11 november zal Hare Majesteit het Westland en Midden Delftland bezoeken. Het bezoek zal in het teken staan van "glas, gras, bestuur, kust water en verenigingsleven". De Staten Generaal komt op Koninginnedag voor een viering bijeen in de Ridderzaal. Voor deze viering zijn 225 Nederlanders uitgenodigd om de leden van de Staten Generaal te vergezellen. Deze personen vieren allemaal in het komende jaar hun 25e verjaardag en zijn aan de hand van een profielschets geselecteerd door de gemeente van hun woon plaats. Uit Zevenhuizen is Dragan Stojakovic geselecteerd om deze vie ring bij te wonen en uit Boskoop Steven Both. "Ik heb een uitnodiging ontvangen, met een programma. Verder weet ik niet precies wat er gaat gebeuren," vertelt Stojakovic, "Ik loop mee met mevrouw Dezan- te-Hamminga en ik moet om 8.00 uur aanwezig zijn. Dan beginnen we met een aubade. De ochtend wordt afgesloten met een lunch." Steven Both zal mevrouw Hamer vergezellen. Op de scholen in Waddinx- veen, Zevenhuizen, Moerka- pelle en Oud Verlaat werd een presentje uitgedeeld ter gelegenheid van het 25-jarig ambtsjubileum van de vorstin. In Waddinxveen kregen de kinderen een viltstift in de vorm van een bloem, waaronder elk bloemblaad je een kleur zit, en een oranje boe kenlegger met het portret van de koningin. Burgemeester Roijers heeft deze officieel overhandigd aan een aantal kinderen uit groep 3 van de Koningin Beatrixschool. Nadat de kinderen een kleine aubade gegeven hadden door het lied "Piet Hein" te zingen, kregen de jarige Danica, Keivin en Donnie op 21 april de presentjes overhan digd. De kinderen van de scholen in Zevenhuizen- Moerkapelle ontvin gen een sleutelhanger met een poëziekaart. Deze werden door de burgemeesters en de wethouders op de verschillende scholen uitge reikt. Burgemeester Westendorp overhandigde de sleutelhangers persoonlijk aan de kinderen van groep 7/8 van de Nessevliet in Oud- Verlaat, nadat zij een presentatie hadden gegeven over het verzet en de hongerwinter in de Tweede Wereldoorlog. In Boskoop is het thema dat de oranjevereniging gekozen heeft "Van het volk, voor het volk,met het volk", waarmee Boskoop verwijst naar het zilveren ambtsjubileum. De Kon inginnedagvieringen in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle hebben het thema Vrede, vrijheid en vorstin" meegekregen, waaromheen diverse activiteiten in de kernen zijn geor ganiseerd. De plaatselijke oranjeverenigingen hebben het julileumjaar en 60 jaar vrijheid aan elkaar gekoppeld. 09 n9siurtri9

Hart van Holland | 2005 | | pagina 10