DEELGEMEENTE EN BEWONERS IN GESPREK OVER GEVAARLIJKE SITUATIE BRANDINGDIJK ORANJE FESTIVAL NESSELANDE RON K0LDENH0F: INSPIRATIE UIT DICHTBUNDELS Boeken J pagina 20 Hart van Holland 27 april 2005 nesselande Nesselande - In de Gerrit Rietveldstraat wordt deze Koninginnedag een wijkfeest gehouden. Als aanloop wordt vrijdag 29 april van 19.30 tot 20.15 uur een Lichtjesoptocht gehouden vanaf de Brede School Nes selande. Zaterdag 30 april is er van 9.00 tot 16.00 uur van alles te beleven, zoals een vrijmarkt, braderie, luchtkussens, oud-Hollandse spelen en een heus Beachcafé. ledereen is welkom. Voor meer informatie: 010-2222811. het favoriete boek van. Nesselande - Als je Ron Kol- denhof naar zijn favoriete boe ken vraagt, krijg je zeker geen standaard top drie. Zijn grote passie, poëzie, blijkt direct uit zijn keuze. Deze boeken zijn voor hem inspiratiebronnen. Als eerste laat Ron en boek zien waarin de gedichten van Jim Morrison verzameld zijn, "The American Night". "Weinig mensen weten dat Jim Morrison in de eerste plaats dich ter was. Zijn gedichten dienden als basis voor de songs die hij voor The Doors schreef." Ook een andere Engelstalige dich ter inspireert hem. "Tijdens een vakantie in Wales bezocht ik het Dylan Thomas Boathouse. Ik kocht daar zijn "Collected Poems". Ik bewonder vooral de manier waar op Dylan Thomas landschappen en de bevolking beschrijft." Als derde boek laat Ron een ver zamelbundel van Remco Camper- t's gedichten zien. "Ik vond Remco Campert altijd al goed, maar nu hij ouder wordt vind ik hem steeds beter. Zijn proza bevalt me ook wel. Wat ik aan Remco Campert erg goed vind is, zijn taalgebruik, de harmonieuze opbouw van zin nen. Zoals het op de achterkant van deze bundel staat: alle dubbelzinnigheid vermijdend schrijft hij op natuurlijke wijze Ik hou vooral van de gedich ten waarin hij zichzelf neerzet als "de dichter" en op zo'n manier beschrijft wat hij om zich heen ziet." Ron Koldenhof leest niet alleen graag poëzie, hij schrijft zelf ook gedichten. Hij laat zich graag inspireren door landschappen. "Maar wel in combinatie met de stad. De oprukkende stad, de rol van de mens in de natuur, dat zijn thema's die me erg aanspreken. Verder schrijf ik ook over oorlogs gebieden." Deze zomer zal zijn gedichten bundel uitkomen. Hij is nog druk bezig met het samenstellen ervan, maar de titel is al wel bekend: "Verlicht Venster". Ron doet af en toe mee aan cultu rele festivals, waar hij zijn gedich ten voordraagt. Daarnaast is hij bezig met het schrijven van een novelle. Dit alles in zijn vrije tijd, want doordeweeks werkt hij bij een bank. "Maar niet met cijfers, ik ben en blijf een man die liever met woorden bezig is." Veel steun ondervindt Ron van de schrijversclub waar hij lid van is. "We zijn met acht mensen, alle maal met een andere manier van schrijven. Zo is er een lid dat columns schrijft, iemand die een dagboek bijhoudt en een ander die verhalen over haar kleinkinde ren schrijft. We werken dan ook niet met thema's, ledereen brengt zijn of haar werk mee, leest daar gedeeltes uit voor en krijgt feed back van de anderen. Ik vind dat heel prettig." Ron probeert in Nesselande, waar hij sinds kort woont, een derge lijke schrijversclub van de grond te krijgen. "Ik ga nu steeds naar Vlaardingen, maar er moeten in Nesselande en omgeving toch ook mensen te vinden zijn die graag schrijven. Ik zou het op dezelfde manier willen opzetten. Ik denk dat we met vijf mensen zouden moeten zijn om te starten, maar het moeten er niet meer dan acht worden. Het leukst is het natuur lijk als er mensen met heel ver schillende specialismen in zo'n club zitten. De een is goed in grammatica, de volgende is heel goed in beschrijvingen en weer een ander schrijft fantastische dia logen. Door eikaars werk te bespreken, helpen de leden van de club elkaar in hun literaire ont wikkeling." Belangstellenden kunnen Ron Koldenhof bellen: 06-28476560. Door Geertrude Verweii Nesselande - De Brandingdijk in Nesselande is onderwerp van dis cussie tussen bewoners en de deelgemeente Prins Alexander. Al in mei 2004 was er een eerste bijeenkomst over deze weg en in augustus van datzelfde jaar werd het probleem gepresenteerd aan de deelgemeente. In opdracht van de deelgemeente kwam daarop in januari 2005 dS-i-V, de dienst Stedebouw en Volkshuisvesting, met een rapport, waarop door de kerngroep Brandingdijk werd gereageerd. Omdat de wijkorganisatie Nesselande (WONIO) en de kersverse werk groep Verkeer vinden dat ook de overige bewoners kennis moeten nemen van het probleem en de voorgestelde oplossingen werd op dinsdag 19 april een bewonersavond georganiseerd. Stedebouwkundige Frangois Konings begon de avond met een inleiding op de probleem stelling. Hoewel het de bedoeling was dat het trottoir voor de huizen breed genoeg zou zijn om de auto 's gemakkelijk in de parkeerplaat sen te draaien, zijn er wat aanpas singen aan het ontwerp geweest, waardoor het trottoir twee meter minder breed geworden is. Hier door wordt het in- en uitrijden bemoeilijkt en ontstaan er gevaar lijke situaties op de vrij drukke Brandingdijk. Als oplossing voor dit probleem zijn vier varianten bedacht, die allemaal beoordeeld zijn op ver keerskundige, ruimtelijke, techni sche en financiële aspecten. De eerste mogelijkheid is de muur tjes langs de afritten te verwijde ren. De tweede variant is het ver breden van het trottoir tot vijf meter. Dan zou de situatie weer worden zoals in het originele ont werp. Hierdoor zou alles twee meter op moeten schuiven, wat erg lastig is, want alle voorzieningen, ook onder de grond, zijn al aange legd. De derde optie is de weg die er nu ligt te veranderen in de rij baan van een tweebaansweg met middenberm. De situatie verbetert dan niet in de problematiek van het muurtje en het te smalle trot toir, maar het verkeer komt maar uit één richting, wat de veiligheid zou vergroten. De vierde variant is de weg die er nu ligt te gebruiken als ventweg en de hoofdweg te realiseren waar nu de bouwweg ligt. Deze vier varianten zijn beschreven met de voor- en nadelen en op basis daarvan heeft dS+V de deel gemeente geadviseerd. De vierde variant zou de situatie voor de bewoners van de Branding dijk aanzienlijk verbeteren, maar is lastig te koppelen aan de reeds bestaande kruising en rotonde. Bovendien bestaat de weg in deze variant uit relatief veel rijbanen en weinig groen. De voorkeur gaat wat dS+V betreft uit naar variant 1. De reactie van de Brandingdijkers bestond uit het voorstellen van een vijfde variant, gebaseerd op variant 4. Roy van Zijp van de bewoners commissie lichtte dit voorstel toe. In variant 5 wordt gebruik gemaakt van de huidige bouwweg en het tijdelijke fietspad. Om de hoeveel heid asfalt te beperken stelt men voor de ventweg te versmallen en een groenstrook aan te leggen op de plaats waar nu de parkeervak ken zijn. De bewoners van Waterwijk, aan de andere kant van het water, heb ben hun bedenkingen. "De verkeerssituatie aan de Brand ingdijk moet zeer zeker verbeterd worden, dat is ook in ons belang. Maar wij willen niet dat het asfalt naar ons toe komt." Bewoners van andere straten maken zich zorgen om de algehele verkeerssituatie. Niet alleen op de Brandingdijk, maar ook op de Laan van Avantgarde is sprake van een grote verkeersintensiviteit. Er is nu al geen geld voor een oversteek plaats bij de scholen en men vraagt zich af of de aanpassing van de Brandingdijk niet ten koste zal gaan van de toch al beperkte middelen voor dit aspect van Nes selande. Alle aanwezige Nesselanders waren het erover eens dat er iets aan de situatie moet veranderen, zowel voor omwonenden, als voor degenen de weg gebruiken als ver bindingsweg naar de school of de wijk uit, is de situatie op dit moment gevaarlijk. Opbouwwerkster Loes van Delft concludeerde: "Er is duidelijk behoefte aan afstemming op meer dere punten." Zij stelde voor dat de Werkgroep Verkeer en de kern groep Brandingdijk zich bij elkaar aansluiten. Ook de bewoners van Waterwijk zijn bereid mee te wer ken aan een oplossing die voor alle partijen goed uitpakt. Jolande van Drongelen, van de I deelgemeente Prins Alexander: "Ik I denk dat er alle belang bij is dat we behoorlijk vaart maken bij het nemen van een beslissing. Ik zal zeker druk op de ketel zetten." Zowel het rapport van dS+V als de reactie en het voorstel van de bewoners zijn op www.nesseweb.nl te lezen.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 20