C0ENEC00P COLLEGE HEEFT EXAMEN 'BUITEN DE DEUR' SMURFENVOETBAL ERIK HENNINK WINT BEKER NA ZINDERENDE FINALE MOTORTOERTOCHT RIJSCHOOL VAN ERK PRIMEUR VOOR PASTOR VAN DER HELM Hart van Holland 18 mei 2005 H UIZEN MOERKAPELLE pagina 13 Waddinxveen - Voetbalvereniging WSE geeft kinderen van 3, 4 en 5 jaar op zaterdag 21 mei weer de gelegenheid om op een speelse manier kennis te komen maken met voetbal, tijdens het zogenaamde "smurfenvoetbal". Het spektakel begint om 11.00 uur, aanmelden kan tot die tijd in de kantine van WSE. Daar aangekomen kunnen de deelnemers in klederdracht op de foto. De tocht begint om 8.45 uur; vertrekpunt is zwem bad de Sniep. De organisatie ver wacht dat de deelnemers rond 12.00 uur in Volendam arriveren. De terugtocht gaat via de Enkhui- zerdijk naar Waddinxveen, waar de deelnemers om 16.00 uur onthaald worden voor een gezellig samen zijn met een hapje en drankje. Door Karin Heeren Waddinxveen - Bij de Waddinx- veense Schaakvereniging werd donderdag 12 mei de bekerfinale tussen vader Wim Hennink en zoon Enk gespeeld. In deze finale kwam Wim in de opening een pion voor w nam het initiatief. Hij kon zijn voordeel echter niet vergroten tot dat hij een sterk kwaliteitsoffer Pleegde. Erik nam dit echter niet aan en offerde direct materiaal terug zodat een remise-eindspel ontstond. Zo moest dus voor beide spelers voor de derde keer dit sei zoen een barrage de beslissing brengen. In die barrage nam Erik [jet initiatief, gaf dit niet meer uit handen en loste Mark van Putten af als bekerhouder. [n de 33e ronde van de onderlinge klom Wim van Os na een gelijkmati- 9a overwinning op Ronald Dannis naar de tweede plaats op de rang- ujst. Hij passeerde zijn concurrenten Rsné Roelofs, die tegen Jeroen Eij- 9elaar met remise ontsnapte, en Bart van Putten, die na een weinig jdaotaculaire partij tegen Eduard hdipse tot remise was overeenge- °nnen. Barthold Jansen versloeg ater de Louw en behield hiermee ^|n kans op een podiumplaats. Wlr|n van Vuuren en Wim Mulder kwamen na een spannende partij in een lopereindspel met ongelijke kleuren terecht en dit betekende dan ook remise. Hans van Wouden berg boekte na een lange tijd te hebben droog gestaan een over winning op Albert Prins. Ad Multem had in zijn partij tegen Nico Dannis een iets beter eindspel en profiteer de hiervan maximaal door te win nen. In de strijd om de c-prijs deed Laurens Ellers goede zaken doordat zijn concurrent Evert Hildebrand het onderspit delfde tegen Ton van Nieukerke. Theo Goor is na zijn overwinning op Hans van Offeren zo goed als zeker de winnaar van de d-prijs. Ton Kuiper bleek een maatje te groot voor Randy Girdha- ri en won al snel op de avond. Jeroen van de Veen liet leeftijdge noot Pepijn Eymaal met lege han den. Volgende week staat de simul taan met IM Tea Lanchava en WIM Bianca Muhren op het programma. Overige uitslagen ronde 33: H. Smitskamp - J. v.d. Born 0,5-0,5; H. Stam - T. v.d. Linden 0,5-0,5; J. Smit -J. Muit 1-0; A. v.d. Starre - H. Erke- lens 0-1; M. de Bruijn - J. Kraijesteijn 1-0. Stand: 1. E. Hen nink, 2. W. van Os, 3. R. Roelofs, 4. B. van Putten, 5. E. Philipse. KERKDIENSTEN - 22 mei Waddinxveen Victorkerk 10.30 uur Eucharistievie ring. Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. A. van Alphen; 11.15 uur Eucharistieviering. Wijkgemeente Immanuelkerk 9.30 uur ds. C. de Jong. Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. C. van den Berg; 18.30 uur ds. M.A. Bos. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. E. Brink; 16.30 uur ds. K. de Vries. Boskoop Herv. kerk 9.30 uur ds. M.D. v.d. Gies- sen. Ger. kerk 9.30 uur mw. N. Rijneveld- Schep; 18.30 uur dr. R. de Reuver. De Stek 9.30 uur dr. R. de Reuver. Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. C.C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Parousia 10.00 uur B. Daleman. Chr.gem. Bethel 9.30 uur David Bul len. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Waddinx veen: voor spoedeisende huisart senhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/feest dagen): HuisArtsenPost Midden-Hol land (HAP MH), Jan van Beaumont- straat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleulandlo- catie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Joze flocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl Waddinxveen - Als een van de eer ste Nederlandse priesters heeft Pastor Ad van der Helm een inter netdagboek opgestart. Op de web site van de parochie, www.victorpa- rochie.nl, zijn de belevenissen van Van der Helm regelmatig te volgen. En het weblog biedt meer dan een verslag van zijn belevenissen: het is namelijk de bedoeling dat er regel matig prikkelende stellingen op de site te vinden zijn, waar bezoekers op kunnen reageren. Waddinxveen - Het is vrijdag 13 mei als bij de Recshop aan de Noordkade uiterst geconcen treerd gewerkt wordt door een aantal examenkandidaten van het Coenecoop College. Zij zijn bezig met etaleren. De kring loopwinkel heeft het mogelijk gemaakt dat de praktijkop dracht van het schoolexamen bij hen gedaan kan worden. Het is het examen van de beroeps gerichte vakken van de afde ling 'verkoop en handel' voor de basisgroepen van het VMBO. Etalagepoppen worden stijlvol aangekleed, bloesjes, broeken, jasjes en tasjes worden uit de voorraad genomen en bij de pop aangetrokken. Nog een pruik op het hoofd, op zoek naar een riem en eventueel andere accessoires. Even schrikken natuurlijk als opeens de hand eraf valt, gelukkig blijkt dat te kunnen en kan die er ook gewoon weer aan. De examenkan didaten maken een presentatie waarbij er door de aanwezige docenten gelet wordt op hun vaardigheden: het gebruik van materialen, de kleur en de vorm, de compositie en de wijze waarop de presentatie naar het artikel verwijst. De examenopdracht 'etaleren' wordt uitgevoerd bij de Recshop. ziet het effect hiervan in een betere motivatie van de leerlingen. Jolanda de Kwaadsteniet van de Recshop is ook enthousiast: "Het mes snijdt aan twee kanten, het is voor de leerlingen leuk om alles wat zij geleerd hebben in praktijk te brengen en voor mij is het pret tig dat zij klusjes doen die ik anders zelf gedaan zou hebben." De pre sentatie van de leerlingen blijft veertien dagen staan bij de Recs hop met de vermelding dat het examenwerk van het Coenecoop College betreft. Bezoek aan De Bruggen Leerlingen uit de vierde klas van de afdeling zorg gingen buiten de deur van de school: zij brachten een bezoek aan "De Bruggen". De leer lingen hadden de opdracht gekre gen iets voor gehandicapte mensen te maken en dat vereiste wat inle vingsvermogen. Er werd op school besloten om puzzels te maken, een voudige puzzels die niet alleen vorm- maar ook de kleurherken- ning prikkelen. In het vak praktijk beeldende vorming werden de objecten gerealiseerd. Hiervoor was het nodig dat de leerlingen de moeite namen om zich een voor stelling te maken van hoe mensen met hun werk zouden omgaan. Een kleine groep leerlingen mocht de puzzels aan gaan bieden. De puzzels werden in cadeauverpak king aangeboden, en werd door het personeel goed ontvangen. Zij zijn er zeker van dat hun cliënten er veel plezier aan zullen beleven. Na een hartelijke ontvangst kon den de leerlingen kennis nemen van het werk op de dagbesteding door het bekijken van een videop resentatie. Daarna kregen de leer lingen in kleine groepen een rond leiding door het gebouw. Natuur lijk probeerden zij niemand in het werk te storen. Allen waren zicht baar onder de indruk van wat we gezien hebben. Op school was er al het een en ander verteld over ver standelijk gehandicapten, maar de werkelijkheid buiten de vertrouw de schoolmuren is toch anders. Ook de afdeling zorg van het Coen- ecoopcollege wil graag contact blij ven houden om zo de theorie en de praktijk beter met elkaar in ver band te brengen. Waddinxveen - Rijschool van Erk houdt zaterdag 21 mei een motortoertocht. De tocht, die voor de derde keer gehouden wordt, gaat van Waddinxveen naar Volendam. Het is dit jaar voor het eerst dat het examen buiten de muren van de school wordt afgenomen. Docent Jeroen Dijkhuizen licht toe dat de school het erg goed vindt dat zij terecht kunnen bij de Recschop: "Er zijn hier veel meer materialen en bovendien zien de leerlingen in een echte winkel direct wat het resultaat is, veel meer dan een praktijklokaal op school." Jeroen Dijkhuizen pro beert voor de VMBO leerlingen zo veel mogelijk contacten te leggen buiten de muren van de school en Leerlingen bieden zelfgemaakte puzzels aan bij De Bruggen. De kosten voor deelname bedragen €15,-. Voor meer informatie en aanmelding kan men bellen: 06- 22699105.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 13