OPBRENGST VERKOOPEXPOSITIE VOOR KINDERBOERDERIJ 26E EDITIE AVONVIER- DAAGSE IN AANTOCHT CABARET IN DE TUNNEL CONCERT EXCELSIOR EEN RONDREIS DOOR EUROPA BE FAIR WINNAAR VOETBALKAMPIOEN SCHAP VAN WADDINXVEEN GEEN ACTIVITEITEN BIJ DE PADDESTOEL pagina 14 Hart van Holland 18 mei 2005 WADDINXVEEN/BO Tekort Waddinxveen - Bij kinderboerderij Dierendal is tot september een verkoopexpositie te bezoeken van pastellen en tekeningen van dieren. De opbrengst komt volledig ten goede aan Dierendal. Om de kinderboerderij te onder steunen heeft een kunstenaars groep rond Bernadette Greeve, kunstzinnig therapeute in Wad dinxveen, het initiatief genomen pastellen en tekeningen te maken van dieren en die te exposeren en verkopen in Dierendal. De expositie is zaterdag 14 mei geopend en is te bezoeken tot en met de open dag in september. De groep exposeerde eerder in de Waddinxveense bibliotheek. Er zijn werken van kippen, eenden, gei tjes, poezen, varkens en koeien, maar ook een paar van dieren die je niet zo snel op een kinderboer derij aantreft: kamelen, apen en beren. De pastellen en tekeningen zijn in met de hand gemaakte hou ten lijsten gezet. Eén van de wer ken wordt verloot op de open dag in september. Het is een afbeelding van een schaap van de kinderboer derij. De loten kosten 1 euro per stuk en zijn vanaf heden te koop bij de kinderboerderij. Dierendal heeft een tekort op de begroting. Soms hoor je berichten over sluiting. Onlangs heeft de boerderij enkele schenkingen ont vangen. Dierendal had zelfs geen geld om de open dag te organise ren; gelukkig neemt de Waddinx veense middenstand de kosten voor haar rekening. Dierendal is geopend van maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zondag van 12.00 tot 17.00 uur, en is te vinden in het Warnaarplantsoen, Jan Dorrekens- kade Oost 5. Boskoop - De Tunnel is zaterdag 28 mei de locatie voor een cabaret-act: Olaf en Jasper met "Geluk ligt in het midden". Olaf van de Ven (30) en Jasper Smit (26) vormen sinds het najaar van 1998 een cabaretduo. Zij ontmoet ten elkaar in een studentenflat. Olaf kwam Jasper's hok binnenge wandeld en zag dat Jasper beschik te over een piano, een goede ste reo en een koelkast vol bier. De samenwerking was snel beklonken. Ze schreven in drie maanden hun eerste voorstelling, getiteld '200 de man', het bedrag dat zij onvingen voor hun eerste optreden. Olaf en Jasper: "Mensen vragen ons geregeld wat voor soort caba ret we maken. Omdat we hier echt geen antwoord op hebben (hoe veel soorten cabaret ken jij?), heb ben we een hele nieuwe term ver zonnen: Sushicabaret! Allemaal kleine hapjes en aan het eind nog steeds honger!" Voor reservering:www.detunnel.nl; tussen 19.30 en 20.00 uur kunnen de kaarten opgehaald worden Om 20:00 begint de deurverkoop Het optreden begint om 20:30 De entree bedraagt €8,-. Waddinxveen - In verband met het overlijden van oud-voorzit ter mevrouw Jannie Scheuier- man-van Hoven van wijk- en speeltuinvereniging "De Pad destoel", zijn er deze week geen activiteiten in het wijkge- bouw. Vanaf maandag 23 mei worden de activiteiten hervat. Waddinxveen - In bibliotheek Waddinxveen vindt donderdagavond 19 mei een diapresentatie plaats in het kader van de weken van het reis boek. Ton de Bruijn presenteert onder de titel "Europa 2002" een reis verslag in woord en beeld. Hij reisde in 2002 door Oostenrijk, Honga rije, Roemenië, Bulgarije, verder naar Griekenland en Italië tot en met Zwitserland. Door de toegepaste moderne presentatietechnieken ont staat een welhaast filmisch karakter en is in geen enkel opzicht mee te vergelijken met het "ouderwetse" dia-avondje. De presentatie begint om 19.30 uur en duurt inclusief een pauze een kleine twee uur. De toe gangsprijs bedraagt €3,50. Aanmelden is mogelijk aan de informatie balie of via de website van de bibliotheek (www.bibliotheekwaddinx- veen.nl). Voor meer informatie: telefoon 0182- 64 05 72. Boskoop - Harmonie Excelsior geeft zaterdag 28 mei van 14.00 tot 14.40 uur een concert in het Zorgcen trum. Dirigent Tom Reitsma grijpt dit concert aan om nieuw repertoi re te presenteren, dat zijn orkest in korte tijd heeft ingestudeerd. "Het beroemde Pomp and Circumstance is beslist geen eenvoudig num mer", zegt Reitsma, "Maar het is zeer herkenbaar, vooral voor oude ren, die vanzelfsprekend in groten getale aanwezig zullen zijn. Je speelt nu eenmaal voor je publiek en daarom staan ook de Moonlight Serenade, liedjes van Vera Lynn en Gershwin op het programma. Seni oren verlangen van een 'fanfare' zoals zij een harmonieorkest tradi tioneel noemen, ook een mars, dus spelen we King Cotton." Op de vraag, waarom Excelsior op 28 mei ook de muziek van Disneys Aladdin in het Zorgcentrum speelt, ant woordt Reitsma dat opa's en oma's tegenwoordig hand in hand met de kleinkinderen naar DVD of video kijken en al doende de hedendaag se lichte muziek meekrijgen. "Van daar dat we ook de Doe Maar Med ley spelen, want iedereen, jong en oud houdt van vrolijke muziek, toch?", aldus de enthousiaste diri gent van harmonie Excelsior. Boskoop - Over enkele weken is het zover. Vele wandelaars zullen Bos koop doorkruisen omdat ze deel nemen aan de Avondvierdaagse. Dit jaar wordt de vierdaagse voor de 26e keer gehouden. De vier daagse start op maandag 6 juni en eindigt met een feestelijke intocht onder begeleiding van de Boskoop- se muziekvereningen op donder dag 9 juni. De verkoop van de kaarten start ruim een week voor 6 juni bij een groot aantal winkeliers, verspreid door Boskoop. Ook zijn er maan dag 6 juni bij de start kaarten ver krijgbaar. De kaarten kosten €3,20 en zijn te koop voor twee afstan den, namelijk de 5 en 10 kilometer. Op alle avonden zal de start om 19.00 uur zijn. De laatste avond, de avond van de intocht, zullen de wandelaars na een korte wande ling verzamelen op de Parklaan (wordt dan tijdelijk afgesloten) om zo via de Zijde naar de Burge meester Colijnstraat te lopen en door te gaan naar de finish op het Gouweplein. De deelnemers zullen om 20.00 uur vertrekken van de Parklaan. Tijdens deze laatste avond zal de Burgemeester Colijn straat afgesloten worden voor ver keer, om zo de veiligheid van de wandelaars en toeschouwers op het Gouweplein te garanderen. De Boskoopse avondvierdaagse is ook dit jaar alleen mogelijk dankzij de medewerking van de vele vrij willigers. Vrijwilligers worden onder andere ingezet om kaarten te stempelen (start en finish), kra men opzetten en afbreken, route na te rijden, stempelen op contro leposten, verkeer te regelen etc. Het bestuur van de Boskoopse Avondvierdaagse is blij met hun grote vrijwilligersbestand, want zonder deze personen was het niet mogelijk om al 26 jaar de vierdaag se te organiseren. Voor meer informatie: 0182-631048 of via de mail: sandradegreef@zon- net.nl of www.avdboskoop.nl Waddinxveen - De Sportweek Wad dinxveen bestaat 60 jaar. Ter gele genheid daarvan werd een oude tra ditie in ere hersteld: het Voetbal kampioenschap van Waddinxveen. In een kleine competitie, verdeeld over twee avonden, strijden de A- junioren en de eerste elftallen van de drie Waddinxveense voetbalclubs Be Fair, Waddinxveen en WSE om het kampioenschap. Deze wedstrij den vonden maandag 9 en dinsdag 10 mei plaats op het terrein van WSE. Het toernooi mag als zeer geslaagd worden betiteld. Na afloop van de wedstrijden op dinsdagavond reikte oud-burgemeester Fedde Jonkman de naar hem genoemde wisselbokaal in de WSE-kantine uit aan de winnende vereniging Be Fair dat 9 punten haalde uit vier wed strijden. Waddinxveen werd tweede met 6 punten en het organiserende WSE werd derde met 3 punten. Vooraf werd door de voorzitter van WSE gememoreerd dat dergelijke wedstrijden meer dan tien jaar gele den een jaarlijks terugkerend evene ment waren. Hierbij werd toenter tijd gestreden om de burgemeester Cor van der Hooft-bokaal. Hij was blij dat het hernieuwde initiatief een jaarlijks vervolg krijgt. Oud-burge meester Jonkman zei 'reuzetrots' te zijn op het feit dat aan de wisselbo kaal zijn naam is verbonden. Verder stond hij onder andere stil bij het feit dat het Sportweekcomité Waddinx veen vlak na de oorlog werd opge richt en sinds 60 jaar een niet weg te denken functie in Waddinxveen heeft. De teams werden uit handen van voorzitter Arie Boer van het Sportweekcomité voorzien van een herinneringsvaantje en sticker. Programma Sportweek Voorafgaand aan het voetbalkampi- Links op de foto oud-burgemeester Fedde Jonkman, midden de aanvoer der van Be Fair en rechts de voorzitter van het Sportweekcomité Arie Boer. oenschap stond op zaterdag 30 april de Koninginnerit van de autoclub 'De Gouwe Rijders' op het program ma. Aan dit geslaagde evenement deden 22 teams mee. Op donderdag 5 mei, Bevrijdingsdag/Hemelvaarts dag, werd de 'Vuurloop' door de Gouwe Streek vanuit Wageningen verreden. Een zevental schaatsers haalde daar het Bevrijdingsvuur op en bracht dat per fiets naar Wad dinxveen. In de maand mei vindt het gros van de Sportweekactiviteiten plaats. Vrij dag 13 mei was het vervolg van het Sportweekvoetbal 7 tegen 7. De ove rige wedstrijden vinden vanaf 19.00 uur plaats op vrijdag 27 mei en 3 juni op het WSE-terrein. Vandaag, woensdag 18 mei is er vanaf 13.30 uur klaverjassen voor 60-plussers in het Anne Frankcentrum en maan dag 23 mei is het klaverjassen in het Zuidhonk. Aanvang 20.00 uur. Op dinsdag 24 mei is er vanaf 19.45 uur bingo voor de 60-plussers in het Anne Frankcentrum. Woensdag mei wordt om 13.00 uur een aan vang gemaakt met het traditionele Schoolvoetbal op het terrein van Be Fair, alwaar om 16.00 in de kantine de loting wordt verricht voor het vis- concours van de HSV Waddinxveen dat op zaterdag 28 mei wordt gehouden. Men kan hiervoor nog steeds inschrijven bij Rinus Reicha d telefoon 0182-617119. Ook vindt op zaterdag 28 mei vanaf 8.00 uur he vervolg van het Schoolvoetba plaats. In Gouwebad de Sniep wor donderdag 26 mei het Schoolzwer men gehouden door Van Uden c Gouwe. Deze traditionele scholen- strijd begint om 19.00 uur. Tenslotte wordt op zaterdag 11 juni van 10. tot 17.00 uur het koppelklaverjassen gehouden in De Unie. Hiervoor w men inschrijven bij Arie Boer: 0 3315205.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 14