€2440,- VOOR KINDEREN MET ECZEEM stichting sela UNICEF SPONSORLOOP VOOR PROJECTEN "ONDERWIJS EN SPORT BRAZILIË" BINGO IN ZUIDHONK GOUDEN INZAMELINGSACTIE VOOR JUBILEUM-ROMMELMARKT HERSENSTICHTING GROOT SUCCES Stop de zeehondenjacht PUZZELRIT SKYMASTERS Kind REGIO Hart van Holland 18 mei 2005 pagina 17 2440 euro Zomerkamp Waddinxveen - De jaarlijkse Unicef sponsorloop onder het motto "Help een handje met je voeten", die tijdens de eerste avond van de wandelvierdaag se wordt gehouden, staat dit jaar in het teken van Onderwijs Sport in Brazilië. n Brazilië gaan nog altijd 1,5 mil joen kinderen in de schoolgaan de leeftijd niet naar school en zijn 3,4 miljoen kinderen analfa beet. Ongelijke behandeling vormt een groot probleem. De mate waarin tegemoet wordt gekomen aan de recht van een kind is nog steeds sterk afhankelijk van ras, sociale klasse en herkomst. Een zwart kind heeft drie keer meer kans analfabeet te zijn dan een blank kind. Een arm kind heeft acht keer meer kans geen school te bezoeken dan een welgesteld kind. Het is algemeen bekend dat wan neer kinderen toegang hebben tot naschoolse activiteiten op het gebied van sport en cultuur, de kans dat zij naar school gaan groter is en hun leerprestaties beter zijn. In de armste gebieden in Brazilië richt Unicef zich op naschoolse acti viteiten, waarbij de kinderen door middel van sport en cultuur gesti muleerd worden naar school te blij ven komen. Veel kinderen in achterstandswijken spelen niet vaak buiten omdat het er te gevaarlijk is. Door ook in de arme gebieden iets te bieden, bijvoor beeld voetbaltoernooien, leren deze kinderen in een veilige omge ving samen te werken en leren ze in teamverband overwinningen te behalen. Op deze manier probeert Unicef gelijke kansen te creëren voor kinderen van verschillende achtergronden. In 2004 hebben meer dan 41.000 duizend kinderen voor Unicef gelopen, gezwommen of geskee- lerd en hebben ze een bedrag van bijna €600.000 bijeengebracht. Hieraan hebben meer dan 100 basisscholen meegewerkt. Het is bedoeling dat de schoolkin deren die de wandelvierdaagse lopen, zich eveneens inschrijven voor deze sponsorloop. Na inschrij ving ontvangen ze van hun leer kracht een sponsorenveloppe. Hier mee kunnen zij trachten familie, buren en kennissen tot hun per soonlijke sponsor te verwerven. De enveloppen worden door de leer krachten weer ingezameld en aan Unicef medewerkers overhandigd. De deelnemende kinderen worden beloond met een extra Unicef medaille met daaraan bevestigd een Unicef schoentje uitgevoerd in brons-, zilver of goudkleurig afhan kelijk van het aantal keren dat ze eerder hebben gelopen voor Uni cef. De Unicef sponsorloop is tijdens de eerste avond van de wandelvier daagse dinsdag 7 juni. Voor meer informatie: Joke Bakker 613329 of Hennie Hordijk 613024. Waddinxveen - In het Zuïdhonk aan de Zuidpiaslaan wordt zaterdag 28 mei een bingo gehouden. Er worden 10 rondes gespeeld. Ook wordt een loterij gehouden. Aanvang 20.00 uur. Jeugd heeft alleen toegang onder begeleiding van een vol wassene. Regio - Wim Jan van 't Wout keerde dinsdag 10 mei terug van een bezoek van drie weken aan het Roemeense plaatsje Szotyor. Hij was daar namens Stichting Sela, Alphen aan den Rijn. Hij heeft daar lopen de projecten bezichtigd en bespro ken en er zijn voorzichtige plannen voor uitbreiding van het jeugd werkproject. Informatie over het werk van Stichting Sela is te vinden op de website http://sela.christe- nen.info. Giften zijn welkom op gironummer 400.770 van Stichting Sela te Alphen aan den Rijn. Nieuwerkerk aan den IJssel - The Skymasters houdt vrijdag 20 mei de derde puzzelrit van het seizoen. Ook niet leden zijn van harte wel kom. Voor beginners is een begin- nersrit uitgezet. Inschrijven is mogelijk vanaf 19.45 uur in het Sportcomplex Parkzoom te Nieuw erkerk. De eerste auto vertrekt om 20.00uur. Voor meer informatie: http://www.skymasters.nl en http://go.to/puzzelrit. Waddinxveen - Al 25 jaar zor gen inmiddels zo'n 180 vrijwilli gers dat de rommelmarkt van de Ontmoetingskerk telkens weer een succes wordt. In dit jubileumjaar wordt deze rom melmarkt nog groter aange pakt dan voorgaande jaren. Een grote boerenschuur vormt vanaf februari wekelijks het toneel voor tientallen vrijwilli gers om alle binnengebrachte goe deren te sorteren. Grote en kleine attributen vinden hun weg naar de zolder om in mei op de rommel markt van eigenaar te wisselen. Allerlei hulporganisaties, zoals het Leger des Heils en Kinderhulp Roe menie, profiteren mee, omdat veel overgebleven spullen door hen wor den opgehaald en naar hulpprojec ten gaan. Tevens wordt met de opbrengst van de rommelmarkt elk jaar een aantal goede doelen gesteund. Kom in actie met het IFAW! Teken onze petitie 'Miljoen hand tekeningen voor een miljoen zeehonden'. Schrijf een brief aan de Canadese regering. Bel ons voor een voorbeeld-protestbrief aan de autoriteiten. Voor de bescherming van dieren, waar ook ter wereld, steun het IFAW vanaf slechts €3 per maand. Ga naar ww.ifaw.nl of bel (07°) 33 55 OU. QIpAW Van links naar rechts Ciska Beekman, Bastiaan van Zonneveld, Paul van der Tang, Helen van Winden, Eveline Bloemzaad, Ronald Paauw, Danielle Bakker en Drifa Sallami. "De inzamelingsactie van mobiel tjes voor de Hersenstichting Neder land is een groot succes gewor den", aldus Helen van Winden, PR manager van de Hersenstichting. De groep studenten van Hoge school Leiden die de actie op touw hebben gezet, hebben met de actie ruim _1400,- opgehaald voor de stichting. Met deze opbrengst zal de Hersenstichting onderzoek naar hersenaandoeningen financieren, zoals Parkinson, Epilepsie, Dyslexie en Migraine. Tijdens een traditionele golfwed- strijd bij Golfclub Van Rijckevorsel in Nieuwerkerk aan den IJssel is voor de ondersteuning van de VMCE kinderkampen 2440,- bij eengebracht. Telefonische informatie over de Vereniging voor Mensen met Con stitutioneel Eczeem is te verkrijgen via telefoonnummer 033-2471044 van 9.00 tot 13.00 uur. Voorzitter Ad Verhoeff van golfclub Van Rijckevorsel (links) en Hans Roodenburg penningmeester van de VMCE. In dit jubileumjaar zijn er drie pro jecten uitgekozen: een project waar een Nederlands gezin 'wegwerpkin deren' opvangt in Kampala (Oegan da), er wordt een werkvakantie ondersteund van Waddinxveense jongeren die gaan meehelpen in Oeganda bij de bouw van een school en in Kenia wordt een kleine kliniek gesteund, opgericht door een Nederlandse arts. Regio - Bij de Jozeflocatie van het Groene Hart Ziekenhuis in Gouda wordt woensdag 25 mei een inloopochtend gehouden voor mensen met vragen over Constituti oneel Eczeem. Er is nog een mogelijkheid om in te schrijven voor een zomerkamp. De voorwaarden kunnen besproken worden. Jongeren tussen 5 en 17 jaar komen in aanmerking. Voor meer informatie: www.vmce.nl/ info@vmce.nl Voor de vrijwilligers betekent de aanloop tot de rommelmarkt kei hard werken, maar ook veel plezier. Op 21 mei klinkt om 9.00 uur op het evenemententerrein aan de Dreef het startsein en als om 16.00 uur het eindsignaal weer klinkt, ruimen de vrijwilligers het terrein op. Met spanning wordt daarna gewacht op de opbrengst, waarbij het een sport is jaarlijks een plus te genereren. Aan de inzet van alle medewerkers zal het zaterdag 21 mei zeker niet liggen.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 17