Zevenhuizen - Moerkat Nieuws Effecten Asset Mix De bank waar je lid van wordt Even voorstellen: Guus Rijkhoek Open Dag Hoge Zuidplaspolder Rabobank verlaagt hypotheekrente Uitnodiging informatieavond Rabo InternetBankieren Aanmeldformulier Weeknieuws Rabobank pagina 2 Hart van Holland 18 mei 2005 0 J 10 voor u, van en door uw bank 7e jaargang nummer 311 E-mail-adres: Hfe Rabobank ff Sinds 1 mei 2005 heeft Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle een nieuwe directeur; Guus Rijkhoek. Graag stelt hij zich in dit artikel aan u voor. Mijn naam is Guus Rijkhoek, ik ben 40 jaar en woon in Woerden. Getrouwd met Saskia en de trotse vader van Dana, ons tien maanden oude doch tertje. Mijn hobby's zijn judo, tennis, hardlopen en koken. Tot 1 mei werkte ik via Interim Mana gement bij Rabobank Westland. Deze bank is eind 2004 ontstaan uit een fusie tussen de drie agrarische ban ken in het Westland. Na mijn studie ben ik direct gaan werken bij de Rabobankorganisatie. Na bij een aan tal banken accountmanager bedrij ven te zijn geweest, ben ik bij Rabo bank Den Haag voor het eerst met agrarische relaties in aanraking geko men. Dit was eind jaren '80, inmiddels is er veel veranderd. Schaalvergroting en een toenemende concurrentie van buiten af doen een maximaal beroep op het ondernemersvermogen, juist dit spreekt mij in deze branche zo aan. De afgelopen zes jaar ben ik werk zaam geweest bij Rabobank Neder land Corporate Clients als manager van een regioteam. Deze teams heb ben tot doel om samen met de lokale Rabobank de grotere klanten in de regio te bedienen. Toch begon het na zes jaar weer te kriebelen om bij een lokale Rabobank aan de slag te gaan. Ik miste de lokale betrokkenheid en het contact met de klant. Trots was ik toen het Bestuur van Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle te kennen gaf de komende jaren met mij als directeur verder te willen gaan. Graag wil ik mijn steentje bijdragen om de open, klantgerichte cultuur van de bank te behouden en daar waar mogelijk verder uit te bouwen. Daarnaast is het mijn streven de loka le betrokkenheid van de bank in het werkgebied Zevenhuizen-Moerkapel le verder vorm en inhoud te geven. Uitgangspunt hierbij is dat de klant centraal staat. Ik hoop u zowel binnen als buiten de bank snel te ontmoeten om samen met u en alle collega's van Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle verder te bouwen aan een klantgeoriënteerde Rabobank met als motto; professio neel dichtbij, om samen met u te wer ken aan maatwerkoplossingen die voor uw bedrijf of in privé goed zijn. Rabo Beleggingsadviesteam Aandelen Wij adviseren een normale weging van aandelen in de portefeuille. Momenteel zijn de positieve en negatieve factoren die de vooruitzichten van aandelen beïnvloeden in balans. Het economi sche klimaat is redelijk. De wereldwijde economische groei vertraagt. Het pro ducenten- en consumentenvertrouwen dalen in de meeste landen. Maar de hoge olie- en grondstoffenprijzen wij zen erop dat er nog steeds een gezon de groei is. Met andere woorden, de wereldeconomie begeeft zich in rusti ger vaarwater. Ondertussen is de winst ontwikkeling gunstig. De winsten over treffen gemiddeld genomen de analistenverwachtingen. De waarde ring van aandelen is in lijn met de histo rie, momenteel betalen beleggers vijf tien keer de verwachte winst. Wij verwachten dat aandelen ongeveer 4% meer rendement te bieden hebben dan obligaties. Een duidelijk minpunt is dat er van aandelen vanuit een seizoens- matig oogpunt gemiddeld genomen niet veel hoeft te worden verwacht. Van mei tot en met oktober leveren aande len traditioneel weinig op. Bovendien wijst het handelen van Amerikaanse topmanagers in aandelen van het eigen bedrijf erop dat zij een afnemend vertrouwen hebben in het toekomstig koersverloop. Obligaties Wij zijn niet enthousiast over obligaties omdat de lange rentes waarschijnlijk zullen stijgen. De Amerikaanse tienjaar- srente heeft last van de oplopende inflatie. De zwakke dollar brengt importinflatie met zich mee, de hoge olieprijzen werken indirect door in het prijsniveau van de hele economie.Toch zijn wij niet heel negatief over de tien- jaarsrente omdat de inflatie waarschijn lijk niet ver zal oplopen. De Fed, de Amerikaanse centrale bank, zal in rap tempo doorgaan met renteverhogin gen om de inflatie in de hand te hou den. Wij zien de Amerikaanse tienjaar- srente dit jaar echter niet ver boven de 5% uitkomen. In Euroland is de onder liggende inflatie de afgelopen maan den niet opgelopen. Zonder groeiverr- assing in Euroland zullen de inflatiecijfers niet tegenvallen. Maar bij de huidige waardering vinden wij ook eurolandobligaties onaantrekkelijk. Niveaus onder de 3.5% komen in de historie zelden voor. Een stijging rich ting de 4% achten wij waarschijnlijker dan een verdere daling van de lange eurolandrente. Kas Voor kas adviseren wij een overwogen positie door de onderweging van obli gaties. Al enige weken wordt u via deze pagina geïnformeerd over de Open Dag Hoge Zuidplaspolder op zater dag 28 mei 2005. Wekelijks stellen wij u voor aan één van de vijf onder nemers die een modern glastuin bouwbedrijf hebben gerealiseerd in de Hoge Zuidplaspolder. Deze week Paprikakwekerij Minida BV. Kwekerij Minida is de paprikakwekerij van Harry van den Berg. De naam Mini da is afgeleid van de namen van Harry's kinderen: Miranda, Nick en Dave. In 1996 zijn ze vanuit het Westland ver huisd naar Bergschenhoek. Begin jaren 2000 konden de wensen om te moder niseren en vergroten verwezenlijkt worden in Bleiswijk. Hier stichtten ze een paprikakwekerij van ca. 52.000 m'. De gedachte bleef spelen om het bedrijf verder op te schalen. Redenen hiervoor waren automatisering en kostprijsverlaging. Op zoek naar een kavel grond in de regio kwamen ze uit eindelijk uit in Moerkapelle. Hier werd in 2003 een prachtig project ontwik keld, waar plaats was voor vijf groot schalige en moderne bedrijven.Kweke rij Minida heeft hier dankbaar gebruik van gemaakt, waardoor ze alweer in korte tijd konden vergroten naar het huidige bedrijf van 13 ha. Het bedrijf is herkenbaar aan de opvallende gele panelen van de bedrijfsruimte. ledereen is uitgenodigd om het bedrijf te komen bezoeken op zaterdag 28 mei a.s. Volgende week: Trostomatenkwekerij Oussoren. De hypotheekrente is per 11 mei 2005 verlaagd. Dit komt mede door de daling van de kapitaalmarktren te. De tarieven voor vastrentende leningen aan bedrijven zijn met 0,10% verlaagd. De tarieven voor woninghypotheken met een rentefixatietermijn van 5 jaar tot en met 15 jaar zijn met 0,10% ver laagd. De tarieven van 6 maands rep eterende tot en met 4 jaar vaste rente zijn ongewijzigd gebleven. Verder zijn de rentetarieven voor Rabo Spaar Vast Rekeningen met ingang van 12 mei 2005 met 0,10% verlaagd. Heeft u nog geen Rabo InternetBankieren, maar zou u dit wel graag willen? Heeft u wel Rabo InternetBankieren, maar wilt u graag nog wat uitleg? De Rabobank organiseert op dinsdag 31 mei 2005 wederom een informatie avond over Rabo InternetBankieren.Tijdens deze avond ontvangt u een uit gebreide uitleg over de mogelijkheden van Rabo InternetBankieren en heeft u de gelegenheid tot het stellen van vragen. Wanneer u onderstaande bon invult en inlevert bij ons kantoor in Zevenhui zen kunt u bij deze avond aanwezig zijn. U kunt de bon uiteraard ook in de brievenbus van een van onze beide kantoren doen. Wanneer u zich aan meldt ontvangt u hiervan een schriftelijke bevestiging met het programma van de avond. De avond zal om 19.00 uur van start gaan. Voor meer informa tie kunt u bellen met Tamara van den Hoek: (0180) 63 73 73. Graag tot ziens op 31 mei! Naam Adres: Aantal Rabo InternetBankieren cirkelen Interpolis adverteerder van het jaar Interpolis is vorige week in Amster dam gekozen tot 'adverteerder van het jaar'. Dat gebeurde tijdens de uit reiking van de jaarlijkse reclamevak prijzen van de Stichting Adverteerders jury Nederland. Interpolis kreeg behalve de belangrijkste titel ook een 'Accent' voor zijn reclamecampagne 'Interpolis. Glashelder'. De jury verkoos Interpolis boven Albert Heijn, Hi en Holland Casino. De prijzen werden woensdagavond tijdens een feest avond in Amsterdam uitgereikt door Jules Deelder. Interpolis is de komen de maanden ook nog in de race voor twee andere reclameprijzen: de prijs voor de beste Direct Marketing campagne, de Esprix (18 mei) en de Effie voor de meeste effectieve com municatiecampagne (7 juni). Voor de Effie is de Rabobank met de Jochem- campagne ook nog in de race. De Rabobanksite wordt vernieuwd De site www.rabobank.nl gaat flink veranderen. De vorm, taal en uitstraling worden vernieuwd. Ook wordt de site makkelijker in gebruik. Het internet gebruik is inmiddels gestegen naar 76%. Nederland telt nu 9,6 miljoen personen van 16 jaar en ouder die in de laatste vier weken minstens één keer internet gebruikten. Van de 3 mil joen elektronisch bankierende huis houdens, bankiert 40% bij de Rabo bank. De huidige site is inmiddels 3 jaar oud. De Rabobank streeft er naar om haar site zo duidelijk en gemakkei mogelijk te houden voor haar klanten. Bezoekadressen Openingstijden: kantoor Zevenhuizen Adviestijden: Rabolijn: Openingstijden: qeldwinkel Zevenhuizen Rabofoon: Openingstijden: eeldwinkel Moerkapelle Rabo orderliin: Telefoonnummer Algemeen: Verzekeringen: Telefoonnummer Beleggingsadvies: 0180-637323 Blokkeren passen/cards: Helpdesk Internetbankieren/Telebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra: Rabobank website: fcrïèitui Eit,

Hart van Holland | 2005 | | pagina 2