BEACHSOCCERWEEKEND MET SOAPSTERREN ZONNIGE EN DRUKKE MOLENDAG "0T EN SIEN" THEMA BIJ TWINTIGSTE AVONDVIER DAAGSE ZEVENHUIZEN PROF RUSS0L0 BIJ CULTUREEL CENTRUM 0RI0N HOLLANDS J Dorpsstraat, Ons Dorp Hart van Holland 18 mei 2005 pagina 9 20% korting? ^T7hUIZEN MOERKAPELLE www.zevenhuizen-dorpsstraat.nl Nesselande - In het kader van Rotterdam Sportjaar 2005 organiseert Sportstimulering Prins Alexander in het week end van vrijdag 17 tot en met Wndag 19 juni een groot Reachsoccerweekend op het 9rote strand aan de Zeven- ouizerplas. Vrijdag in de namiddag wordt een bedrijventoer- nooi afgewerkt, zaterdag ls het kidsday en zondag wordt een officieel kwalificatietoer- n°oi voor de landelijke Beach- s°ccer Series gehouden. Ter j| sluiting van dit evenement unnen alle winnende teams een wedstrijd spelen tegen soapster ren uit onder andere 'Goede tij den, slechte tijden' en 'Onder weg naar morgen'. Deelname aan het bedrijven- toernooi op vrijdag (van 16.00 tot 22.00 uur) kost €50,- per team. Zaterdag tijdens de Kids day (van 11.00 tot 16.00 uur) is deelname gratis voor kinderen van 5 tot en met 15 jaar. Zondag op het officiële kwalificatietoer nooi (van 11.00 tot 17.00 uur) is deelname €25,- per team. Met de bon uit de Rotterdam United, editie mei, krijgt men 20% korting op het inschrijfgeld. Inschrijven kan alleen per team op www.beachsoccertoernooi.nl. Teams bestaan uit minimaal 5 en maximaal 10 spelers. Na inschrij ving ontvangt men een bevesti gingsmail met daarin alle rele vante informatie. Dit evenement is mogelijk gemaakt door deelgemeente Prins Alexander, Rotterdam Sportjaar 2005 en Sport en Recreatie. Voor meer informatie, kijk op www.beachsoccertoer- nooi.nl of neem contact op met Dennis Dallau, Projectleider Sportstimulering Prins Alexan der, telefoon 010-4550200 of e- mail d.dallau@senr.rotterdam.nl. Zevenhuizen - De Zevenhuizen- se Avondvierdaagse wordt gehouden van maandag 6 tot en met vrijdag 10 juni. Er wordt dit jaar niet alleen gewandeld; omdat het de twin tigste keer is wordt er ook flink gefeest! De start is dagelijks op het Dorpsplein tussen 18.30 uur en 19.00 uur en het is de bedoeling dat er op tenminste vier van de vijf avonden gewandeld wordt. Deze keer is "Ot en Sien" het thema van de wandelingen. De organisatie verwacht dat er heel veel mensen, van jong tot oud, mee zullen lopen. Ook een aantal bewo ners van de Zevenster doet dit jaar mee. Voor de meeste deelnemers blijkt de 7,5 km een zeer leuke tocht te zijn en voor de wat jongeren is de 5 km prima te wandelen. Op vrijdagavond is er de Puppie- avond, dan doen de allerkleinste kinderen ook mee, soms met wan delwagen. Hoe ze ook mee doen, ook zij krijgen een aandenken aan deze avond, net als alle andere deelnemers. Voor iedereen zal het een leuk en sportief gebeuren wor den. De voorinschrijving is op zaterdag 4 juni van 10.00 tot 13.00 uur op het Dorpsplein, dan betaalt men €2,50. Bij latere inschrijvingen op de avon den zelf, betaalt men €3,-. Voor de puppies is er een speciaal tarief op vrijdagavond van €1,20. Door Pautien de Graaf wel allemaal klaar om de belang stellenden van alles over de molens en het molenaarsvak te vertellen. Johan Ottevanger, molenaar op de bovenmolen, is erg enthousiast: "Er was veel belangstelling. Veel meer dan voorgaande jaren. We hebben Engelse en Canadese mensen gehad en er is ook een molenaar uit Noord Brabant geweest. Er was een wandeltocht langs de Rotte vanuit Berkel, en er waren veel fiet sers ondanks de stevige wind. Dus het was lekker druk bij de molen viergang." Zevenhuizen - Tijdens de Natio nale Molendag op zaterdag 14 mei was het zonnig weer en er stond een flinke wind; goed weer om de molens van de molenviergang in hun volle glo rie te laten draaien. De molens hadden allemaal de vlag van de stichting Molenviergang in top. Tussen 10.00 en 17.00 uur kon den de molens bezichtigd worden. Aan de buitenzijde, want alle molens zijn door particulieren bewoond. De molenaars stonden Ondanks het feit dat wij in de Randstad wonen, kan het er bij ons soms oer-Hollands aan toe gaan. Zaterdag was het de Natio nale Molen- en gemalendag. In het hele land stonden de molens en gemalen in de belangstelling. Ook de Molenviergang blaakte van gezondheid. Met de vlag in top stonden zij al vroeg in de morgen op de wind. Met vol of half zeil denderden de wieken rond en bracht het scheprad het water omhoog. Er stond de hele dag een straffe wind en dat geeft de molens, wanneer je er vlakbij staat, een kolossale uitstraling. Wij waren uitgenodigd voor een kop koffie, iets waar ik graag op in ga want het is uniek om die krachten zelfs binnenin te mogen beleven. Vol in bedrijf kraakt, piept en stampt de molen, terwijl hij op zijn grondvesten staat te schudden. Nog maar net bij de bovenste molen gearriveerd kwam er op de dijk een bonte rij trekkers aanzetten. De trekkers club Moerkapelle organiseerde toevallig ook deze dag haar trek kersdag. Ik ken een aantal van deze liefhebbers en weet dat zij oude tractoren van heinde en verre halen, ze opknappen en er alles aan doen om ze weer aan de praat te krijgen en te houden. Het is heerlijk om er dan eens een toer mee te kunnen maken. In een stoet van zo'n vijfenzestig trek kers passeerden zij de molens en ondersteunden zij het oer-Hol- landse karakter van onze polders. Een ander oer-Hollands gebruik is het eten van asperges in deze tijd. Het witte goud, wat vooral uit Limburg komt, staat dan een peri ode in huis op tafel en op de kaart in vele restaurants. De variëteit neemt ieder jaar toe met speciale sausjes, soorten ham, spek, zalm en ga zo maar door. Voor mijn moeder is er echter maar één vorm en dat is met echte ham, gekookt ei, kruimelaardappels en boterjus. Toen ik onlangs Marcel en Jeoffrey, twee koks van 't Graanhuys, tegen het lijf liep, moest ik het mijne ervan weten. Is het nou echt zo'n hype of wordt dat slechts gesuggereerd? Het blijkt dat voor hun, in deze perio de, bestellingen van honderd kilo asperges bij de leverancier niet ongebruikelijk zijn. En deze jon gens schillen ze dan met de hand. Het liefst hebben zij de wat dik kere asperges, want dan kan je ze lekker ruim schillen. Als zuinige Nederlander kijk ik ze wat ver baasd aan. Ze overtuigen mij van het feit dat zuinigheid in dit geval juist een averechtse werking zou hebben. Zij kunnen zich niet ver oorloven, dat een gast een drade rig exemplaar op zijn bord zou vinden. Nu ik ze toch aan de tand kan voelen, vraag ik maar gelijk naar de meest geliefde variant en dat blijkt toch mijn moeders keuze te zijn. En zo blijven wij in de kern gewoon oer-Hollands. Gebruiken veranderen maar in de basis blijft de verbinding met het verleden. De poster voor het smaakfestival 'Nederland smaakt' op 18 juni a.s. in ons dorp toont de kaart van Nederland met vele van die Hol landse gebruiken. Voor dit festijn zijn inmiddels de noodzakelijke vergunningen verkregen en wordt er nog keihard gewerkt aan de vertegenwoordiging van alle provincies. Met zeer veel bewondering volg ik de initiatief nemers in hun onophoudelijke energie om Zevenhuizen, het culi naire hart van Nederland te laten worden. Binnenkort gaat u de posters overal zien, maar om nu al een totaal beeld van hun ambitie- 'ste krijgen raad ik u aan om naar www.culinairnl.nl te gaan. Het is een oer-Hollandse aanpak, geloof in jezelf en uitgaan van je kracht. U blijft welkom om mee te doen! Arno Lamot (arno@lamot.nl) Nesselande - Het kwartet 'Prof Russolo his Noise Intoners' treedt zondag 22 mei vanaf 15.00 uur op in Cultureel Centrum Orion aan de Wollefoppenweg 91a. Het vocaal kwartet brengt een aan sprekende keuze uit hun repertoi re, met een nadruk op close har mony arrangementen van populai re songs uit de jaren '50-'90. leder een is welkom, de entree bedraagt €3,-.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 9