WATERWIJKERS IN NESSELANDE TE WATER OPEN DAG 'HOGE ZUIDPIASPOIDER' TREKT VEEL BEZOEK Hart van Holland 1 juni 2005 pagina 11 I Nesselande - Voor de bewoners van Waterwijk ging vrijdag 27 mei een lang verwachte belofte in vervulling: de doorgang vanaf hun vaart naar de Zevenhuizerplas werd een feit. Dnor Geertrude Verweii mei bij de gemeenschappelijke stei ger aan de Agatha de Bruynkade. Daarvandaan voeren ze als een fee stelijke armada door de nieuwe doorgang naar de Zevenhuizerplas. Eenmaal op de plas verzamelden ze zich weer. Met de knallende kurk van de meegebrachte champagne en luid gejuich werd de vervulling van het echte "wonen aan het water" gevierd. Daarna werd het glas geheven en getoast op de nieuwe doorgang die de Waterwij- kers veel vaarplezier zal gaan bezorgen. Door Karin Heeren Waterwijk is een van de spe ciale onderdelen van Nes selande. Alle kavels van deze wijk liggen op eilandjes, omringt door water. Vanaf iedere woning is de brede centrale vaart bereikbaar en deze leidt naar de Zevenhuizerplas. Op deze laatste doorgang hebben de bewoners een tijd moeten wachten, maar nu het zover was, wilde men dat op gepaste wijze vieren. Alle bootjes van de Waterwijkers verzamelden zich vrijdagavond 27 Zevenhuizen - Zes nieuwe kassen, vijf bedrijven, tomaten, papri ka's en rozen zover als het oog reikt, de nieuwste technieken binnen de glastuinbouw en veel informatie van bedrijven die zich presenteerden tijdens de open dag van de nieuwe 'glazen wereld' aan het Jan Hendrikspad. Daarbij nog goed weer, catering en ver maak voor de kinderen, de open dag werd de hele dag goed bezocht. v- - ,..-i 4lis Met bussen werden de bezoekers heen en weer gebracht naar het parkeer terrein van het Truckcenter, voor deze dag een carpoolplaats. Vele bezoekers kwamen daarnaast ook °P eigen gelegenheid, de Brede- weg stond vol geparkeerde auto's. Het mooie weer had ook veel bezoekers op de fiets naar het nieuwe kassencomplex gebracht. a kenners deden zich te goed aan een blik op de nieuwe innovaties: geheel geautomatiseerde systemen oor het beheer in de kassen van t1*' water en warmte, nnen de glastuinbouw wordt gestreefd naar duurzame oplossin gen als het gaat om energiege bruik, opslag en hergebruik. 'Hoge Zuidplaspolder' is volgens de directeur van Agro Adviesbureau, de ontwikkelaar van het complex, te beschouwen als een voorloper op komende ontwikkelingen in de Zuidplaspolder. Deze nieuwe loca tie neemt 57 hectare in beslag, in de toekomst zal nog een aanzien lijk deel van de polder ontwikkeld gaan worden. Op dit moment wordt er hard gewerkt aan de Interregionale Structuurvisie voor de Zuidplaspolder, waarbij de plaatsing van glastuinbouw in deze regio een van de uitgangspunten is. Er waren ook veel nieuwe systemen te bewonderen voor de verwerking van de producten. Hoogtepunt hierbij was de transportband in de rozenkas. De rozen worden boven de grond gekweekt en met een transportsysteem naar een pad getransporteerd waar een aantal rozenknippers klaar staat. Dit afknippen van rozen die op grond van lengte hiervoor in aanmerking komen is het enige handmatige wat er nog gebeurt. De plant gaat terug de kas in via de transport band. De rozen worden na het Het nieuwe kassencomplex de knippen in shuttles van 13 rozen gehangen, welke aan een trans portkabel naar de bedrijfsruimte worden gevoerd. Daar worden de rozen in de rozensorteermachine ingevoerd. Hierna worden ze vol automatisch gesorteerd en verpakt.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 11