ZEVENHUIZEN DAMES 1 KAMPIOEN HENGELSPORT WETHOUDER EN MILIEUDIENST OP BEZOEK BIJ GLASTUINBOUWBEDRIJF GROEP 7-LEERLINGEN DOEN WEINIG BELANGSTELLING VOOR OPEN VERKEERSEXAMEN HUIS AULA WESTHAGE ANDERS-DAN- ANDERS-SPORT- DAG VOOR DE EENDRAGT pagina 14 ZEVENHUIZEN-MOER Zomeravondcompetitie Ouderencompetitie Onterecht een negatief beeld Hard gewerkt aan vermin dering milieubelasting De controle toegelicht Zevenhuizen - De leerlingen van basisschool de Eendragt hadden dit jaar een andere sportdag dan zij gewend waren. Woensdagmorgen 25 mei kregen alle klassen een clinic van een paar sporten. "We worden regelmatig bestookt met verzoeken van verschillende sportverenigin gen of wij op woensdagmiddag met een klas een clinic willen bijwo nen. Dit is niet te regelen; kinderen hebben vaak iets op woensdagmid dag, en ook de leerkrachten heb ben meestal werk voor school te doen. Maar we vinden het wel belangrijk dat de kinderen kennis maken met sporten. Daarom heb ben we het op deze manier gedaan", vertelt Gerrie van Zanten, leerkracht van groep 7. "In samen spraak met de sportverenigingen hebben we enkele mensen gevon den die de kinderen wat basisbe ginselen van de sport willen bij brengen." De kinderen van groep 1 en 2 gin gen bezig met gymnastiek, voetbal len en jazztiek. De groepen 3, 4 en 5 maakten in de sporthal van dorps huis Swanla kennis met judo, bad minton en volleybal. Groep 6 en 7 gingen naar Waddinxveen waar ze les kregen in handbal en basketbal. Op hun eigen niveau kregen de kin deren les van vrijwilligers van de verschillende sportverenigingen. Soms door middel van spelletjes, maar ook echte training en aanslui tend een klein wedstrijdje. Er werd goed meegedaan en de reacties van de kinderen waren erg enthousiast Zevenhuizen - Na een seizoen vol spannende wed strijden in de dinsdagcompetitie werd door het eerste damesteam van van Tennisclub Zevenhui zen uitgekeken naar de laatste competitiedag. Betty Visser, Burgonda Heerschap, Elly Miltenburg en Margré van Gestel promoveerden twee jaar geleden naar de tweede klasse en hielden zich vorig seizoen aardig staande. Dit jaar waren de teams in hun poule van ongeveer gelijke sterkte. Het team uit Zevenhuizen wist de gehele compe titie lang de eerste plaats bezet te houden. Tijdens de laatste wedstrijd in Bleiswijk slaagden zij erin de eerste plaats te behouden. Ze werden door de tegenstanders in de bloemen gezet en konden met een voldaan gevoel naar huis. De dames spe len volgend jaar in de eerste klasse. Zevenhuizen - De zesde wedstrijd van het Clubkampi oenschap werd gevist in de Rotte bij de molens. Er deden acht deelnemers mee, die in totaal slechts 8.020 gram vis wisten te vangen. Uislag: 1. Adr. van Erk, 3.300 gr; 2. J. Wiersma, 1.760 gr; 3. D. Bazen, 1.260 gr. De volgende wedstrijd wordt gevist op zaterdag 11 juni in het Aar kanaal bij Ter Aar. Vertrek om 6.00 uur vanaf de parkeerplaats bij La Baraque. De derde wedstrijd van de zomeravondcompetitie werd gevist in de Noord AA. Tien deelnemers vingen 23.300 gram vis. Uitslag: 1. W. Berkelaar, 5.440 gr; 2. J. van Don gen, 4.240 gr; 3. Adr. van Erk, 3.820 gr. Van de ouderencompetitie werd op 24 mei de vierde wedstrijd gevist in de Noord AA. Er deden negen deel nemers aan mee, die in totaal 56.250 gram vis wisten te vangen. Uitslag: 1. W. Berkelaar, 9.450 gr; 2. J. Klomp, 9.400 gr; 3. J. van Dongen, 8.000 gr. Voor meer informatie: www.h-z-m.com. Zevenhuizen - De Milieudienst Midden-Holland heeft onlangs met wethouder Te Meij-De Laat een integrale milieucontrole uitge voerd bij één van de grootste tomatenkwekerijen in de regio, het bedrijf van Wilfred van Winden aan de Knibbelweg. Bij deze con trole wordt de Wet milieubeheervoorschriften gecontroleerd. Deze nieuwe inrichting betrof ongeveer 11 hectare tomaten onder glas. De milieucontrole bestaat uit twee delen; een administratie ve controle en een fysieke controle van voorzieningen op het bedrijf. Wethouder en inspecteurs proefden een tomaatje en de conclusie was duidelijk: ook de smaak voldoet aan alle eisen Over het algemeen bestaat een redelijk negatief beeld over de glastuinbouwsector. Zo zou de sec tor veel bestrijdingsmiddelen en groeibevorderaars gebruiken en zouden er veel emissies plaats vin den met betrekking tot licht, water en lucht. Verder wordt vaak gedacht dat bij de glastuinbouw bedrijven veel 'illegalen' werken en zouden de producten van de Nederlandse markt, geur en smaak loos zijn. Dit beeld wordt met name veroorzaakt door enkele 'rotte appels' tussen de bedrijven en doordat alleen de negatieve dingen in de publiciteit worden gebracht en nooit de bedrijven die juist volgens de regels werken. Dit negatieve beeld is echter onjuist omdat de glastuinbouwsec tor juist een sector is die de milieu belasting verminderd heeft de laat ste jaren. Dit komt met name door het hergebruik van meststoffen door middel van recirculatie van gietwater, drainwater en condens- water. Ook biologische bestrijding door insecten in plaats van bestrij- dingmiddelen, het hergebruik van C02, wat als afvalstof bij de ver branding vrijkomt, als bouwstof voor de plant, het bufferen van warmwater, het clusteren van ver warmingsketels waardoor de ver schillende bedrijven elkaar kunnen aanvullen in hun behoeftes aan warmte en C02 en het gebruik van stadswarmte hebben meegedragen aan een verminderde milieube lasting. Er is zelfs al een plan om de afvalproducten zoals warmte of C02 van de raffinaderijen uit de Botlek via een oude pijpleiding naar de kwekerijen te transporte ren om die te gaan gebruiken. Consumenten en winkelketens stel len zeer hoge eisen aan de kwa liteit van de producten, waardoor ook een goede smaak, van in dit geval de tomaten, erg belangrijk wordt gevonden door de kwekers en hier veel aandacht aan wordt geschonken. Tijdens de administratieve controle worden zaken als keuring en onderhoudsrapporten van de ver warmingsinstallaties, het logboek van de koelcel en de veiligheidin formatiebladen van de meststoffen gecontroleerd. Daarnaast wordt er gecontroleerd op de registratie en rapportageverplichting van de glastuinbouwbedrijven. Dit houdt in dat de bedrijven het energie-, meststoffen- en gewasbescher mingsmiddelengebruik moeten registreren en rapporteren. In de toekomst zal de Milieudienst Midden-Holland ook op de normen gaan controleren. De fysieke con trole houdt in dat onder andere de koelcel, het ketelhuis, de mestaan- maakruimte en de gewasbescher- mingsmiddelenkast worden gecon troleerd. Verder wordt in het kader van signaaltoezicht glastuinbouw, in samenwerking met het Hoog heemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard, de waterhuis houding van de kas gecontroleerd. Tijdens de controle is geconsta teerd dat de inrichting keurig onderhouden is. Er werden slechts kleine tekortkomingen gere gistreerd. Van links naar rechts: de heer W. van Winden, de heer Van der Windt en wethouder Te Meij-de Laat. Door Paulien de Graaf Zevenhuizen - De kinderen uit groep 7 van de scholen uit Zeven huizen, Oud Verlaat en Moerkapel- le hebben donderdag 26 mei het praktijkgedeelte van hun verkeers- examen gedaan. Ze zijn allemaal geslaagd. 's Morgens om 9.00 uur mocht het Reigerbos de spits afbijten. Nadat agent Hagens de kinderen geïn strueerd, de fiets nagekeken en een genummerd hesje omgedaan had, mocht nummer 1 van start gaan: Zinat Akbari. De route die de kinderen moesten rijden, was van tevoren bekend gemaakt, zodat zij hem een keer konden oefenen. Dat was door de meeste kinderen gedaan. "Dan weet ik waar ik extra moet opletten!" aldus één van de deelnemers. De route stond met kleine bordjes 'examen' uitgezet en netjes achter elkaar of soms in klei ne groepjes werd de route afge legd. "Het is geen wedstrijd; jullie moeten weer op volgorde binnen komen", werd hen door de agent op het hart gedrukt en daar hiel den ze zich netjes aan. Langs de route zaten moeders die de deelne mers goed in de gaten hielden. Na 't Reigerbos, waren de Eendragt en de Nessevliet aan de beurt en vervolgens de scholen uit Moerka- pelle. De theorie-examens zijn op een eerder moment gemaakt en op 16 juni zullen de diploma's worden uitgereikt. Door Paulien de Graaf Moerkapelle - De aula op de openbare begraafplaats West- hage is in opdracht van de gemeente geschilderd en opge knapt. De aula werd zaterdag 28 mei officieel heropend door wethouder de Jong en belang stellenden konden de ver nieuwde aula bezichtigen. "Als ik kijk naar de inrichting en uit voering van de nieuwe aula in Zevenhuizen, dan waren er zeker op het punt van de uitstraling, en dan met name aan de binnenzijde van de accommodatie in Moerkapelle, heel wat verschillen. Tijdens het jaar lijkse- en groot onderhoud is in over leg met de firma In't Veld gekozen voor een kleurstelling die aansluit bij de aula in Zevenhuizen", vertelt wethouder De Jong. De nieuwe kleurstelling bestaat uit gebroken wit en twee tinten geel. Daarnaast is in het kader van de brandveilig heid een aantal werkzaamheden verricht aan het hang- en sluitwerk en de gebruiksvergunning is onlangs verleend. Door de buitendienst is er aan de begraafplaats zelf ook de nodige extra zorg gegeven. Belangstellenden konden tussen 14.00 en 16.00 uur een kijkje komen nemen in de vernieuwde aula. De heer en mevrouw In't Veld van ui vaartverzorging R. In't Veld, exp 0 tant van zowel de aula in Moerl-^ pelle als in Zevenhuizen, verzorgden rondleidingen en gaf de gewenste informatie. De belangstelling^3 het publiek was echter minimaal

Hart van Holland | 2005 | | pagina 14