Z0MERSCHAAKT0ERN00I ACCOMMODATIE VAN T00S OFFICIEEL GEOPEND ESTHER VERGEER BEZOEKT KARDINAAL ALFRINKSCH00I L OPENING JEU DE KINDERBOERDERIJ- MIDDAG SCHUTTERS VERENIGING OP BRADERIE B0ULES-BAAN DIPLOMAZWEMMEN SELECTIETEST GYMVERENIGING BOSKOOP pagina 18 Hart van Holland 8 juni 2005 WADDINXVEEN/BOSKODP "1 Kroon op het werk i Door Kariri Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen - Esther Vergeer is al jarenlang de onbetwiste nummer één van de wereld in het vrouwen rolstoeltennis. De inwoonster van Woerden won sinds 2000 nage noeg alles wat er te winnen viel. Zowel in het enkel- als in het dub belspel verdedigde Ester Vergeer met succes haar Paralympische titels. De tennisster is inmiddels professional en hét gezicht van de gehandicaptensport. Afgelopen maandagmiddag bezocht ze enke le klassen van de Kardinaal Alfrink- school. Ze was al eens op bezoek bij RTW. Helma Schippers van RTW, moeder van twee kinderen op de Kardinaal Alfrinkschool, had haar uitgenodigd om de kinderen te vertellen over haar leven als gehan dicapten topsporter. Een uitnodi ging die Esther graag aanvaardde. Carrière Esther Vergeer vertelde over haar sportcarrière en beantwoordde allerlei vragen. Vergeer begon met tennis om haar handicap te leren accepteren. Op therapeutische basis dus. Maar al snel bleek dat ze het goed kon en ze won enkele toernooien. Inmiddels verdient ze - weliswaar een beperkt - prijzen geld met toernooiwinsten. Haar professionele tenniscarrière begon eind jaren negentig, toen ze in con tact kwam met een accountants kantoor, dat ook gehandicapten sport in haar sponsoractiviteiten wilde opnemen. Door de sponso ring kan ze echt leven van de ten nissport. Een belangrijk moment voor Vergeer was de verkiezing tot 'Gehandicapte sporter van het jaar' in 2002. Voor het eerst werd toen een Jaap Eden uitgereikt aan een gehandicapte sporter, tegelijk met valide sporters. Vragen De kinderen van de KAS hadden een flink aantal vragen voor Esther Vergeer. Over waar ze woont, met wie ze vaak tennist en of ze fami lie heeft die ook topsport bedrijft. En natuurlijk wat haar mooiste sportmomenten waren. Voor Esther was dat de Olympische Spe len en haar eerste Wereldkampi oenschap in 1998. Toen verwachte niemand iets van haar en wist ze op spectaculaire wijze de finale te winnen. Esther heeft - behalve het tennis ook andere hobby's: inter netten en e-mailen, winkelen en lekker uit eten gaan. Maar ze is wel 20 tot 25 weken per jaar van huis, dus daar heeft ze eigenlijk maar weinig tijd voor. Ze traint vaak, niet alleen door veel te ten nissen, maar ook met fitness en krachtsport om haar armspieren sterk te houden. Esther is overi gens niet alleen goed in tennis, maar is ook een verdienstelijk rol stoel basketballer. Haar favoriete valide tennisser is Nadal, die afge lopen weekend Roland Garos won. Ze vindt hem niet alleen een leuke jongen, maar ook een agressieve en attractieve speler. Boskoop - Op "De Contactweide" vindt zaterdag 11 juni de jaarlijk se kinderboerderijmiddag plaats. Er zijn diverse activiteiten voor kinderen, zoals een kleurwed- strijd, verschillende spelletjes, schminken en een springkussen. Natuurlijk zijn ouders ook wel kom. De kinderboerderijmiddag begint om 13.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Dit jaar zijn er twee speciale acti viteiten op de kinderboerderij- middag. Om 14.00 uur overhandi gen vrijwilligers de nieuwe flyer, voor het werven van vrijwilligers, aan wethouder De Jager. Ook worden op de kinderboerderij middag de nieuwe konijnenver- blijven onthuld. Naast alle activiteiten kan men natuurlijk ook een bezoek bren gen aan alle bewoners van de kinderboerderij. Om ongeveer 15.00 uur krijgen alle dieren te eten. Deelname aan de activitei ten van de kinderboerderijmid dag is gratis. Kinderboerderij "De Contactweide" ligt tegenover Het Praathuis in Boskoop. WaddinxveenDe Schuttersvereni ging Waddinxveen trok veel publiek tijdens de braderie in de Dorpstraat met de KNSA-schiet- promotiewagen en hoogwerker. Veel mensen namen het geweer ter hand op de 5-meterbaan en vroegen informatie over de vere niging. Mensen die de kraam hebben gemist of er niet stil bleven staan, kunnen geheel vrijblijvend de sfeer en schietsport eens beleven door op de dinsdag- en donder dagavond vanaf 20.00 uur binnen te lopen bij de vereniging aan de A. Thijmlaan 2a. Of bezoek de site www.svwaddinxveen.tk om een eerste indruk op te doen. Waddinxveen - Het zomerschaak- toernooi van Waddinxveen gaat donderdag 23 juni van start. De inmiddels 15e editie wordt gehou den in het Zuidhonk aan de Zuid- plaslaan. Het toernooi wordt georganiseerd door de Waddinxveense Schaakver eniging WSV in samenwerking met de Stichting Wijkwerk De Zuidpias en kan dankzij het ontspannen karakter rekenen op de aanwezig heid van een groot aantal schakers uit de regio. Ook huisschakers wor den van harte uitgenodigd mee te doen. Iedere donderdagavond wordt er geschaakt van 20.00 tot 23.30 Het toernooi kent 8 speel avonden van 23 juni tot en met 11 augustus. Kosten voor deelname bedragen €8,- Jeugd tot 16 jaar €5,-. Per speelavond worden twee ronden gespeeld met een speel- tempo van 30 minuten per persoon voor de eerste 30 zetten waarna er 10 minuten worden bijgeteld en de partij tot een eind moet worden gebracht. Er wordt gespeeld vol gens het Keizer systeem Het is tra ditie bij het Zomerschaak dat alle deelnemers met een prijs naar huis gaan. Aanmelden kan telefonisch: 0182-610009 of 0182-630594,via e- mail:bbw.jansen@planet.nl of tvnieukerke@wxs.nl of via de WSV website :www.wsv-schaken.nl Gevonden op de W'veense markt: babybootschoentje 0180-663282 §Op 7 juni wordt Yuri Sloof 6 jaar. Van harte kanjer! kus van papa, mama en Janita Boskoop - Veel mensen weten de midgetgolfbaan van De Trekvo gels wel te vinden. Sinds een paar weken kunnen mensen daar nu ook terecht voor een partijtje petanque, één van de bekendste varianten onder het Jeu de Bou les. De officiële opening van de jeu de bouies-banen is op zondag 12 juni om 14.00 uur. Mensen die geïnteresseerd zijn en een kijkje willen nemen, zijn van harte wel kom op de baan. Waddinxveen - In Gouwebad de Sniep is zaterdag 4 juni gezwom men voor het B-diploma. Er waren 23 kandidaatjes, die alle maal zijn geslaagd:Kim van der Laan, Julia Marchand, Babs Koo- ter, Chloe van der Woud, Kenny Sadhinoch, Yvette van der Flier, Jordan Rietveld, Julia van Driel, Britt Geneugelijk, Twan Schoon- derwoerd. Mark Haer, Robbert ten Brug, Priscilla Maasland, Nino Martens, Dilian Ritmeester, Luke van Koulil, Willemijn Plugge, Stijn van Meerkerk, Lisette de Wilde, Dennis van den Berg, Joart Huis man, Lisanne Oomkens en Jordy Ben Mansour. Boskoop - De turnselectie van gymvereniging Boskoop heeft na de zomervakantie plaats voor maximaal drie nieuwe meisjes en is dus op zoek naar talent. Alle meisjes die geboren zijn in 1997, 1998 of 1999 worden uitgeno digd deel te nemen aan de selec tietest van gymvereniging Bos koop. In ongeveer 20 minuten worden een aantal fysieke en motorische testjes afgenomen. De test vindt plaats op maandag 13 juni om 16.10 uur in de gym zaal achter de Mendelweg (ach ter de immanuelschool). Bij voor keur aanmelden bij AnneliesToor, telefoon 06-40717979. Voor vra gen over de test of over de selec tie kan men ook op dit nummer terecht. Hiernaast is er op de test dag zelf ook ruimte voor het stel len van vragen. Door Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen -Jazzdans- en turn vereniging TOOS vierde zaterdag 4 juni feest. Op die dag werd het nieuw gebouwde sportcomplex aan de Staringlaan officieel in gebruik genomen. De openings handeling werd verricht door het echtpaar Zwijnenburg, beiden oud voorzitter van TOOS. Zij onthulden de nieuwe naam van de sportzaal, TOOS Plaza, die op een bord op de buitengevel prijkt. Deze naam is verzonnen door één van de leden. TOOS had daarvoor een prijsvraag uitgeschreven. Na het officiële gedeelte volgde een gezellig infor meel samenzijn in de kantine van het complex. Ondertussen konden de kinderen naar hartelust spelen, rennen en klauteren in een speciaal voor hen uitgezet parcours. De jongste TOOS-leden waren al vanaf 's morgens vroeg in touw. Ze gin gen - onder muzikale begeleiding - in optocht door de Vondelwijk om zoveel mogelijk ruchtbaarheid te geven aan de opening van hun nieuwe sportcomplex. Dit had zeker effect, want het was een flin ke drukte bij TOOS Plaza. De namiddag van de TOOS feest dag stond in het teken van dans, turnen en acro- gym. Van deze disciplines wer den diverse voorstellingen gegeven. De dag werd afgesloten met een gezelli ge disco voor alle leden. "De opening van het nieuwe sportcomplex is een kroon op het harde wer ken van de afge lopen maan den," vertelt TC- secretaris (Gym) Willem Jan Kerk hoven. "Eigen lijk zelfs op het werk van jaren, als je bedenkt dat de eerste besprekingen met de gemeente over nieuwbouw al negen jaar geleden plaatsvonden. Uiteindelijk is de bouw wel redelijk snel gegaan: in maart 2004 konden we de eerste paal de grond inslaan en begin dit jaar konden we het complex in gebruik nemen. Veel werk is gedaan door vrijwilligers: Jg leden en ouders van jeugdleden merkt in zo'n periode h°eL. mensen TOOS een warm hart dragen. En het resultaat mag zijn. Een sportcomplex om tro te zijn en waar we nog lang P van hopen te hebben."

Hart van Holland | 2005 | | pagina 18