Nieuws Effecten De bank waar je lid van wordt Aankondiging Algemene ledenvergadering 2005 Rabobank verlaagt hypotheekrente De tien geboden van beleggen Rabobanksite en beveiliging Geslaagde avonden Rabo InternetBankieren Weeknieuws Groeien met de Rabobank. Rabobank Hart van Holland 8 juni 2005 7e jaargang nummer 314 Geef uw (klein)kind de best mogelijke start. Sommige kinderen hebben een voorsprong. Ze hebben een Rabo RegenBoog Rekening. Wie weet wat ze later voor plannen krijgen? Hobbys, studeren en carrière? Al deze stappen kosten geld. Veel geld vaak. Gelukkig is er tijd om een startkapitaal op te bouwen. Begin tijdig met deze eerste financiële stap. Het is tijd voor uw Rabobank. mmm Rabobank Rabobank Zevenhuizen - Moerkapelle Op 13 juni aanstaande is het weer tijd voor de Algemene Leden vergadering. Wij willen u,via deze weg, van harte uitnodigen om hierbij aanwezig te zijn. De vergadering zal plaatsvinden op maandag 13 juni in het Dorpshuis Op Moer, Raadhuisstraat 40 te Moer kapelle. Vanaf 19.30 uur staan de deuren van de zaal open en wordt u verwelkomd met een kopje koffie. Om 20.00 uur zal de vergadering aanvangen. In deze vergadering zullen onder andere de volgende onderwerpen aanbod komen: toelichting op de cijfers 2004, de benoeming van een lid van bestuur en raad van toezicht. Na het officiële gedeelte van de avond, zal de spreker Jacques van Outryve een verhaal houden over de uitbreiding van de Europese Unie (gevolgen voor het Nederland se bedrijfsleven). Wij verwelkomen u graag op maan dag 13 juni. Marktleider Rabobank heeft met ingang van 3 juni de hypotheek rente verlaagd. De tarieven voor woninghypotheken met een rentefixatietermijn van 2 tot en met 15 jaar zijn met 0,2% verlaagd. Het tarief van 1 jaar vaste rente is verlaagd met 0,1% en de 6 maands repeterende vaste rente is onge wijzigd gebleven. Eveneens per 3 juni 2005 zijn de tarieven voor vastrenten- de leningen aan bedrijven met 0,10% verlaagd. Verder zijn de adviestarie ven voor Rabo Spaar Vast Rekeningen met ingang van 3 juni 2005 met 0,20% verlaagd. Deze verlagingen vloeien mede voort uit de daling van de kapitaalmarktrente. De tarieven zijn nu het laagst sinds het begin van de Rabobank meting in 1983. Naast de renteverlaging kan nog steeds gebruik worden gemaakt van het actieaanbod, waarbij tot maximaal 3 maanden geen rente betaald hoeft te worden. Wegens grote belangstelling voor dit aanbod is de duur van het aanbod bij onze bank verlengd tot 30 juni. Rabo Beleggingsadviesteam Vorige week hebben we hier de eerste twee geboden laten zien met betrekking tot het traden in aandelen. Deze week het vervolg: Gebod 3: Doe bij twijfel liever niets Dit betekent dat u als belegger posi ties inneemt waar u 100% achter staat. Dit gebod geldt zowel voor het aangaan van een positie als voor een bestaande positie waarover u twijfels krijgt. In beide gevallen ziet u beter van de belegging af. Dus niet kopen in het eerste geval en meteen ver kopen in het laatste geval. Onthoud dat er altijd weer een nieuwe moge lijkheid komt om uw geld in een aan deel te investeren, waar u wel het volste vertrouwen in heeft. Gebod 4: Beleg in liquide markten In liquide markten kunt u beleggen in aandelen waar veel handel in is. Niets is zo vervelend als niet kunnen handelen, terwijl u dat wel zou willen. Evenmin wilt u dat uw order van grote invloed is op de prijs. Een illiquide markt is prettig wanneer u aan de juiste zijde opereert, maar het mes snijdt aan twee kanten. In een ongun stig geval bent u niet in staat om uit te stappen omdat er geen kopers voor uw aandelen zijn. De verliezen die op deze manier ontstaan, kunnen uw beleggingsrendement zwaar ne gatief beïnvloeden. Gebod 5: Koop niet bij in een dalende markt Koop geen aandelen bij wanneer de prijs lager staat dan het niveau waarop u reeds eerder aandelen heeft gekocht. Het voelt prettig om bij te kopen na een daling. Het aandeel is immers "goedkoper" dan de eerste keer en door de tweede aankoop komt de gemiddel de aankoopprijs lager te liggen(het zogenaamde "middelen"). Deze stra tegie komt u echter duur te staan indien de markt structureel daalt. Bij het uitblijven van een herstel zit u psychologisch gevangen in een grote verliespositie, die u niet meer zult afbouwen. Klanten van de Postbank zijn bestookt met nep e-mails, waarin een link staat naar een kopie van de Postbanksite. Via die nepsite proberen criminelen hen informa tie te ontfutselen, waaronder in lognaam, wachtwoord en de TAN- codes. Met die gegevens kunnen zij vervolgens geld van de rekening afhalen. De Rabobanksite kent een hele ande re vorm van beveiliging, waardoor dit soort problemen niet kan voorko men. www.rabobank.nl werkt met een Random Reader. Omdat klanten op deze site alleen kunnen inloggen met de pincode van hun eigen bank pas en een Random Reader, lopen ze geen kans dat anderen geld kunnen opnemen. Ook met de Digipass in combinatie met de bankpas is alles zeer goed beveiligd. Het advies aan u als klant blijft uiteraard: vertrouw niet alle e-mails De Rabobank zal nooit e-mails ver zenden met daarin een verzoek om naar de site te gaan en de persoon lijke gegevens achter te laten. Wie gaat Internetbankieren, kan altijd aan de url zien dat hij echt bij de Rabo bank bankiert. De url begint namelijk altijd met https://bankieren.rabobank.nl. Meer informatie staat op www.rabo- bank.nl, onder Particulieren, bankie ren via internet. Op 9 en 31 mei heeft de Rabobank voor haar klanten een informatieve avond over Rabo Internetbankie ren georganiseerd. De avond ging om 19.00 uur van start met de ontvangst onder het genet van een kopje koffie met koek. Vervol gens werd uitleg gegeven over de homepage van de Rabobank en alle informatie die de klant hier kan terug vinden. Door middel van een demo werden vervolgens de beveiligde pagina's van www.rabobank.nl toege- licht.Tenslotte was er de gelegenheid tot het stellen van vragen. Beide avon den waren informatief en erg gezellig, en er waren veel positieve reacties. Reden genoeg om met dit initiatief door te gaan. Wanneer er weer infor matieavonden worden georgani seerd, zult u hiervan op de hoogte worden gebracht via deze pagina. Uiteraard kunt u voor meer informatie ook bij de collega's in de bankhal terecht. voor u, van en door uw bank Week van het platteland eind juni De Rabobank is hoofdsponsor van de week van het platteland. Van donderdag 23 tot en met zondag 26 juni zetten Nederlandse boeren en tuinders hun deuren open.Tientallen bedrijven zijn met elkaar verbonden via diverse fiets-, wandel- en/of autoroutes. Ook zijn er proeverijen, workshops en boerenmarkten. Meer informa tie vindt u op de site www.whp.nl. Gratis Chipknip op Europas Op de Europas zit een gratis Chipknip. Dit is een praktische elektronische portemonnee voor kleine uitgaven. U laadt deze (minimaal 10,- tot maximaal 250,- per keer) eenvoudig bij speciale oplaadpunten die u vlak bij veel geldautomaten vindt Het advies is om uw chipknip voor een klein bedrag op te waarderen dit i.v.m. diefstal. Daarvoor maakt u gebruik van dezelfde pincode als die van uw Europas. Betalingen gaan vervolgens snel en gemakkelijk zonder pincode, het aanbieden van de Chipknip is voldoende. Het saldo van uw Chip knip kunt u aflezen met de Random Reader. Bezoekadressen: Openingstijden: kantoor Zevenhuizen Openinastiiden: aeldwinkel Zevenhuizen Openingstijden: aeldwinkel Moerkapelle Telefoonnummer Alaemeen: Telefoonnummer Beleaainasadvies: Rabolijn: Rabofoon: Rabo orderlijn: Verzekerinaen: Helpdesk Internetbankieren/Telebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra: E-mail-adres: Adviestijden: Blokkeren oassen/cards: Rabobank website:

Hart van Holland | 2005 | | pagina 2