NELLEKE VAN IINDONK EN BART DE GROOT: 5 4 r DIER VERMIST OF GEVONDEN? OPBRENGST COLLECTE IajAT EEN IaJEEK "ZEVENHUIZEN WORDT OP DE CULINAIRE KAART GEZET INSCHRIJVING AH-NESSELANDE BEACHT0ERN00I NOG OPEN I^^^^NHUIZEN - MOERKAPELLE Hart van Holland 8 juni 2005 pagina 7 www.amivedi.nl 11 li ff Dorpsstraat, Ons Dorp Bart Bakker weet al jaren via zijn pen door te dringen tot iemand zijn leef- en gevoelswereld. In de wekelijkse rubriek 'Het Voetstuk' zet hij mensen uit de lokale samenleving in de schijnwerpers. wm*mwrnmmm In de Dorps straat vindt zaterdag 18 juni een culinair festival plaats, waar de aan dacht is gericht op typisch Nederlandse en streek gebonden producten. Het festival bestaat uit een authentieke markt in het centrum van Zevenhuizen. Producenten van voedingsproduc ten met een streekgebonden, of authentieke Nederlandse achter grond, kunnen hier hun product aanbieden, er over vertellen en naar keuze laten proeven. Elke provincie is vertegenwoordigd met één of meerdere erkende streekproducten. Ook een aantal plaatselijke winkeliers en kweke rijen doet mee. De plaatselijke winkeliers geven hun winkel deze dag een culinair tintje door middel van kookboeksignering, het aanbieden van culinaire rei zen, culinaire kunst en tal van kookdemonstraties met onder meer culinair specialist Ton Fagel. Burgemeester Westendorp ver richt omstreeks 10.00 uur de ope ningshandeling. Het evenement sluit om 18.00 uur. Twee plaatselijk betrokken onder nemers, Nelleke van Lindonk en Bart de Groot, hebben het initia tief genomen tot dit culinaire festi val. Hoewel tijd en energie juist voor ondernemers uiterst kostbaar zijn hebben de eigenaar van res pectievelijk een uitgeverij en een ontwerpstudio de moeite geno men om de gemeente Zevenhui zen, middels dit evenement, op de kaart te zetten. "Zevenhuizen is één dag het culinaire hart van Nederland", legt Nelleke van Lin donk uit. "De achterliggende gedachte is dat Zevenhuizen momenteel bezig is om de Dorps straat te moderniseren. De betrok kenen achter de veranderingen in de Dorpsstraat kwamen in contact met vertegenwoordigers van Culi nair Nederland. Zij houden zich door het gehele land bezig met het opzetten van culinaire centra." j—i Terwijl de regen met bakken uit de hemel komt, zit ik wat te mij meren over de afgelopen week. De zomer wil nog niet echt komen, terwijl we er toch volgens de regels recht op hebben. De meteorologische zomer is op 1 juni begonnen, maar dat geeft n°g geen garantie op mooi weer. Op deze datum mochten wij ons uitspreken voor of tegen de Euro pese Grondwet. Dit was de start ^an politicologisch zwaar weer in Europa en daar is nog geen zicht °P opklaringen. De landelijke uit lag was een mooie afspiegeling van onze gemeente. Met 34.5 voor, 65.5% tégen en een opkomstpercentage van 69.6% vvaren wij net iets scherper. Ik vond het prachtig een referen- um, waarbij ik niet doel op al at gezeur op de televisie en der- nfk i? want dat vond ik minder. heb door dit nieuwe fenomeen 'het mensen gesproken over hun "De doelstelling is onder andere om het publiek zich bewust van smaak te laten worden", vult Bart de Groot aan. "Er kunnen niet alleen allerlei producten worden geproefd, maar er wordt ook informatie verschaft. In de heden daagse samenleving is dit naar onze mening bijzonder belang rijk." Gezinsleven Bart de Groot doelt hiermee bij voorbeeld op het gezinsleven. Hoeveel gezinnen eten er dage lijks nog met z'n allen en op vaste tijden? "Ik kom uit een gezin van tien kinderen", vertelt hij, "Ik kan mij nog goed herinneren dat mijn ouders van het avondeten een waar feest maakten. Voor mijn verdere leven was dit toch een soort bagage die je dan meekrijgt. Een gezin moet de tijd nemen om met elkaar te eten." "Tijdens de afwas kun je toch juist met je ouders praten?", reageert Nelleke. "Ook dat zie je steeds meer verdwijnen. We dragen daarom graag uit dat gezamenlijk ideeën, hun frustraties en hun wensen waarbij Europa toevallig de aanleiding was. De mondig heid van de burger kreeg ineens invulling. Tot dat moment hadden wij onze mening niet uitgespro ken, want hij deed er niet toe. En nu mochten alle mensen, jong, oud, dik, dun, opgeleid of zonder diploma, een mening hebben. En wat heerlijk geen ge-ja-maar of compromissen, gewoon JA of NEE. Als een vulkaanuitbarsting kwam de frustratie naar buiten. Men wilde het tij nog keren met spotjes als 'stem met uw verstand en niet met uw gevoel'. Dit moest eruit, het kon niet anders. Een mandaat voor vier jaar werkt niet meer in een tijd waarin alles supersnel wijzigt. Men wil tussen tijds buiten een politieke context als mens gehoord worden. Zonder dat ik hier politiek wil bedrijven denk ik dat dit laatste nog eens een prima idee voor onze lokale eten met het gezin een belangrijk onderdeel van de dag kan zijn. Het brengt je toch weer even tot elkaar." "Kwaliteit, kennis en een stukje enthousiasme zijn tijdens de culi naire dag overigens de belangrijk ste uitgangspunten", vervolgt Nel leke. "Er is in de gemeente een aantal kenners op culinair gebied aanwezig. Dan moet ik bijvoor beeld denken aan een boekwinkel met een kookboekafdeling, een reisbureau dat culinaire reizen verkoopt, een warme bakker, een groentespecialist en een traiteur." Marktkramen met streekproducten In de dorpskern laten producen ten uit de provincies de bezoekers kennismaken met hun producten door informatie te verschaffen en te laten proeven. Producenten presenteren zich met producten als Haagsche Hopjes, Arnhemse meisjes en Doesburgse Mosterd. "Men komt uit heel Nederland", aldus Nelleke. "Dat is ook de char me van dit festival. Het heeft dui- situatie zou kunnen zijn. Deze week is de week van de Zuidpias, volgens mij leven er rond dit thema vergelijkbare gevoelens bij de inwoners in deze omgeving als bij Europa. Het is ver van ons bed, het gaat oerend-hard en het heeft enorme consequenties, maar daar moeten we ons niet druk om maken, daar hebben wij onze vertegenwoordigers voor op landelijk, provinciaal en lokaal niveau. Of is daar ook een kloof? Ik ben voor vooruitgang, maar wel echt samen met de basis en niet alleen vanuit het pluche. Zevenhuizen was vorige week het middelpunt van een enorme ver keerschaos. Door de afsluiting van de Dorpsstraat waren honderden automobilisten van slag. Het is een periode van drempelverho ging, drempelverlaging en het opwerpen van drempels. Al lang van tevoren waren de werkzaam- delijk een bovenregionaal karak ter. De verwachting is dat enkele duizenden mensen Zevenhuizen die dag met een bezoek vereren." Eerste keer Bart de Groot: "Toen ik de eerste keer door de Dorpsstraat liep, viel me een stukje nostalgie op. Ik stond samen met Nelleke op de hoek. We genoten van de sfeer. Het is toch geweldig ais je zo'n oude smid tegenkomt? De dorps sfeer is bijzonder en moet daarom worden gekoesterd. Hoewel we beiden niet in Zevenhuizen wonen, komen we hier graag voor ons werk en zijn blij op deze manier iets voor de gemeenschap terug te kunnen doen. Het evene ment in de Dorpsstraat is voor Zevenhuizen een primeur. We zijn daarom reuze benieuwd naar de opkomst. Ik heb er een goed gevoel over. De organisatie staat, de burgemeester opent en er zijn tientallen kraampjes. Kortom, alle ingrediënten zijn aanwezig om er een onvergetelijke culinaire dag van te maken." heden aangekondigd, maar het leek wel of iedereen het vergeten was. Tot ver in de ochtend bleef het rommelen en in de avond was het weer raak. Drie dagen lang wist men zich geen raad. Het illustreert het belang van een tij dige infrastructuur. Oh ja, reed ik vorige week stapvoets achter de vuilniswagen (groene containers) lopen er weer twee knapen ach ter, die de containers handmatig laden. Waren ze toch nog niet ontslagen? Toch eens in de gaten houden. Als laatste was er de haringparty. In de middag kwa men de dames van het zangkoor al als vissersvrouwen van alle kan ten aanlopen. Het leek hier even op Volendam. Een heel leuk initi atief van drie middenstanders waarmee zij heel veel mensen een plezier deden. Wat een week. Arno Lamot (arno@lamot.nl) Stichting AMIVEDI, Kosteloze re gistratie vermiste en gevonden huisdieren. Hulppost 3B-Hoek- Zevenhuizen/Moerkapelle-Pij- nacker/Nootdorp. VERMIST: Kortharige herdershond, zwart/bruin, reu, heeft halve staart, halsband met bel, Bredeweg, Zevenhuizen; Kater, wit/grijze bovenkant kopje, vlekken rug, cypers grijze staart, 1 hoektandje steekt uit, Weideplantsoen Zevenhuizen; GEVONDEN: Hond, reu, bruin, kortharig, N209 -thv. Moerkapelle; Kater, wit met een grijze staart, A20 afrit Zevenhuizen, Zevenhuizen; GOED TEHUIS GEZOCHT VOOR: Lapjespoes, 10 maanden met haar jonkie van 6 weken Zwart-witte, gecastreerde kater, 1 jaar Wit gesteriliseerd poesje met beige staart, 1 jaar Jonge katjes ledereen die vragen heeft of informatie kan geven kan bellen naar: Stichting Amivedi Hulppost: 3B-Hoek - Pijnacker/Nootdorp - Zevenhuizen Moerkapelle, tel: 010-5121937 of kijk op Zevenhuizen - De jaarlijkse collecte van het Astmafonds, die gehouden is in de week van 23 tot en met 28 mei, heeft in Zevenhuizen €2.065,95 opgebracht. Collectanten en gevers worden hartelijk bedankt voor hun bijdrage. Nesselande - Het AH/Nesselande beachtoernooi wordt zaterdag 18 juni op het strand van Nesselande gespeeld. Er kan nog ingeschreven worden in de categorieën 3x3 en 4x4 in de klasse dames, heren en mix. Via de website www.nesselan- de.nl kan men het beachevent aan klikken en daar het inschrijfformu lier invullen. Naast dit recreatieve toernooi, zal ook de Nederlandse beachvolley- baltop neerstrijken op het strand aan de Zevenhuizerplas. Zowel de eredivisie met 16 heren en 16 dames teams spelen ook de teams uitkomend in de eerste divisie hun wedstrijden. Hieraan nemen 32 heren en 24 damesteams deel. De wedstrijden op zaterdag 18 juni beginnen voor deze teams, die uit slechts twee personen bestaat al om 9.00 uur en de verwachting is dat de finales zo rond 19.00 uur zul len plaatsvinden. De winnaars van het eredivisie toernooi verdienen een plaats op het NK Beach, dat in augustus in Scheveningen wordt gehouden. Het eerste toernooi is bij de dames gewonnen door Rebekka Kadijk, een inmiddels rasechte Nesselande- inwoner! Zij is samen met haar partner Merel Mooren ook interna tionaal goed bezig en ze kunnen door hun resultaten vaker direct tot het hoofdtoernooi worden toege laten. Wanneer het in hun pro gramma past, zullen zij ook zater dag 18 juni aanwezig zijn in Nesse lande. Voor meer informatie: www.nesselande.nl www.zevenhuizen-dorpsstraat.nl I

Hart van Holland | 2005 | | pagina 7