m O Q Veilig buiten zwemmen Tiengemeten, nieuwe natuur Commissaris op bezoek bij moskeeën Strandbibliotheek Zuid-Holland timmert aan de weg ZOMERRECES Hart van Holland 6 juli 2005 pagina 23 PrZUID H0LLAND -et j-oUege van Gedeputeerde Staten is op reces van TJho t/m 15 augustus. Zomer in Zuid-Holland Redactie: provincie Zuid-Holland, afdeling Communicatie Postbus 90602, 2509 LP Den Haag telefoon: 070 441 66 22, e-mafl: zuid-hoUand@pzhjil Zomer in Zuid-Holland is een uitgave van de provincie Zuid-Holland en verschijnt in een groot aantal Zuid-Hollandse nieuwsbladen die huis-aan-huis worden verspreid. Het officiële zwemseizoen duurt nog tot eind september. Er zijn in Zuid-Holland 110 erkende zwemlocaties, die regelmatig wor den geïnspecteerd. Wanneer de kwaliteit van het buiten-zwem water te wensen overlaat, geeft de provincie een zwemverbod of een negatief zwemadvies af. In die gevallen plaatst de pro vincie een informatiebord bij de zwemlocatie. Voor uw gezond heid is het van belang dat u zich houdt aan de aanwijzingen op de informatieborden. Let op bij regen! Bij sommige Zuid-Hollandse kustlocaties kan, na zware regen, het zeewater verontrei nigd raken met ongezuiverd rioolwater. Het riolerings systeem loopt dan over in de normale afvoer van het regen water en belandt in zee. Riool water is ongezond. Klachten die kunnen optreden, zijn maag- en darminfecties, huidir ritaties en oog-, oor- en keel ontsteking. Ouderen en jonge kinderen lopen verhoogde risi co's. De provincie adviseert u na hevige regenval extra alert te zijn. Folder Zwemwater 2005 De 110 Zuid-Hollandse zwem locaties staan beschreven in de provinciale zwemwaterfolder. Daarin wordt per locatie pre cies aangegeven welke voorzie ningen er zijn, denk bijvoor beeld aan een fietsenstalling, douches, toiletten en een hore cagelegenheid. Ook bevat de folder algemene informatie en adviezen over buiten zwem men. Folder bestellen? Meer weten? Kijk op www.zuid-holland.nl en klik op 'Zwemwater' onder Eiland Tiengemeten - in het Zuid-Hollandse Haringvliet - verandert de komende drie jaar in een nieuw natuurge bied. Een zoetwatergetijden- gebied waarin moeras, slik ken, grasland, water en bos elkaar afwisselen. Weemoed, weelde en wildernis Om bezoekers extra te laten genieten van Tiengemeten, is de 'Kaart van Weemoed, Weelde en Wildernis' gemaakt. Op deze kaart zie je drie gebie den. Weemoed staat voor de oostpunt; een cultuurhistori sche hoek met behoud van de Zeeuwse tarweteelt. Weelde is er in de middenkern; een bij zonder getijdengebied met een uitkijkpunt op de Vliedberg. In het westen en zuiden is er wildernis; prachtige natuur, waar bezoekers wel naar toe kunnen, maar waar het ze niet gemakkelijk wordt gemaakt! Meer weten? Veel informatie, bewegend beeld en geluid vindt u op www.tiengemeten.com De 'Kaart van Weemoed, Weelde en Wildernis' is opge nomen in een brochure die u via www.tiengemeten.delta- natuur.nl kunt aanvragen. het kopje 'Service'. U kunt ook bellen met de Zwemwater telefoon 070 44t 75 50, tussen 8.30 en 16.30 uur. Of stuur een e-mail met uw vraag of gezond- J heidsklacht naar: zwemwater@pzh.nl De provincie Zuid-Holland heeft ongeveer 500 kilometer weg in beheer. Voortdurend zijn medewerkers bezig deze wegen in goede conditie te houden. Het liefst doen we dat zo dat u als weggebruiker er de minste last van heeft. Maar helaas kunnen niet alle werk zaamheden 's avonds of in de vakantie plaatsvinden. We ont komen er soms niet aan een weg af te sluiten en het ver keer om te leiden - voor üw veiligheid en voor die van de wegwerkers. Om te weten welke wegwerk zaamheden op stapel staan, zie www.zuid-holland.nl en klik op 'Werk aan de weg' onder het kopje 'Verkeer'. Over grote projecten zijn aparte websites, zoals www.N208.nl,www.N210.nl en www.N470.nl In Zuid-Holland wonen zo'n half miljoen mensen met een islamitische achtergrond. Een groot deel daarvan is gelovig moslim en bezoekt regelmatig een moskee. Veel Nederlandse moslims voelen zich verbon den met onze cultuur en koesteren daarnaast hun eigen godsdienstige en culturele identiteit. Hoe is hun verhou ding met de directe omgeving, met andere groepen in de samenleving en met het lokale bestuur? Hoe staan islamiti sche bestuurders tegenover een volwaardige maatschappe lijke rol voor vrouwen en het democratisch karakter van samenleving, onderwijs en media? Wordt hun stem vol doende gehoord in het maat schappelijk debat? En wat dra gen zij daar zelf aan bij? In gesprek De Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, Jan Franssen, bezoekt in het najaar van 2005 vijf moskeeën in Zuid-Holland. Hij laat zich informeren over de relaties die de islamitische gemeenschap pen hebben met gemeenten en met de plaatselijke gemeen schap. Hij geeft ook zijn visie op het belang van een volledi ge integratie in de samenle ving, van onderwijs voor vrou wen en een actieve bijdrage van moslimgroepen aan het lokale bestuur. Met zijn werk bezoeken aan de moskeeën wil de Commissaris van de Koningin onderzoeken hoe de provincie kan bijdragen aan een goede verhouding tussen moslims en andere groepen in de Zuid-Hollandse samen leving. Deze zomer kunt u in Katwijk, Scheveningen en Hoek van Holland bij de strandbiblio theek gratis boeken lenen. I Katwijk: 30 juni t/m 27 augustus (niet op zondag) Vuurbaakplein Zonder pasje. Dus meer lees- plezier aan de Zuid-Hollandse kust. I Scheveningen: 30 juni t/m 28 augustus <<V <5- Tussen 11 en 17 uur. Kijk ook op www.strandbibhotheek.nl I Hoek van Holland: 30 juni t/m 28 augustus.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 23