Zevenhuizen - Moerkapelle Nieuws Holiday Effecten De bank waar je lid van wordt Reistips: Aanslagen in Londen L Oogstfeest 2005 Groeien met de Rabobank. Hart van Holland 13 juli 2005 7e jaargang nummer 319 Weeknieuws Geef uw (klein)kind de best mogelijke start. Sommige kinderen hebben een voorsprong. Ze hebben een Rabo RegenBoog Rekening. Wie weet wat re later voor plannen krijgen? Hobby's, studeren en carrière? Al deze stappen kosten geld. Veel geld vaak. Gelukkig is er tijd om een startkapitaal op te bouwen. Begin tijdig met deze eerste financiële stap. Rabobank voor u, van en door uw bank De zomervakantie is weer begon nen. Veel mensen zullen afreizen om van hun vakantie te genieten. Hierbij geven we u een aantal tips om pro blemen tijdens de reis zo veel moge- lijkte voorkomen. Niet vergeten mee te nemen: - Paspoort of identiteitsbewijs - (eventueel) Visum - Pas of kopie polis van uw ziekte kostenverzekering - Kopieën van reisdocumenten en reis- bescheiden - Autopapieren, groene kaart, schade formulier - Reservesleutels van auto en caravan - Medicijnen en vaccinaties - Geld, creditcard, reischeques - Reisverzekeringpapieren Laat de volgende gegevens bij een contactpersoon in Nederland: - Kopieën van de reisbescheiden (vakantieperiode, eventuele vluchtge- gevens en de naam, het adres en tele foonnummer vakantieverblijf) - Gegevens van uw reis-, auto- ziekte kostenverzekering - Nummers van paspoort, visum, rijbe wijs, bankpasje en creditcard Gezondheid: - Neem medicijnen en belangrijke toilet spullen mee in uw handbagage - Drink altijd voldoende gezuiverd water - Houd bij het innemen van medicijnen rekening met plaatselijke tijdver schillen - Ga zorgvuldig om met eten - Neem een EHBO-kit mee - Ga niet te lang in de zon en gebruik een goed zonnebrandmiddel - Bewaar alle rekeningen van medische kosten die u maakt Bagage: - Neem zo weinig mogelijk kostbaar heden en contant geld mee op reis - Draag waardevolle papieren (geld, betaalpasjes en reisdocumenten) altijd onder uw kleding in een borst- of buiktasje - Houd zo veel mogelijk lichamelijk contact met camera's, tassen en kostbaarheden. Draag ze altijd als handbagage bij u en laat ze niet onbeheerd achter. - Zorg dat de bagage van buitenaf niet zichtbaar is in de auto en neem 's nachts alles mee naar uw over nachtingsadres - Laat bij vermissing of beschadiging van uw bagage een rapport op maken door de vervoersmaatschap pij en vraag altijd om een schriftelijk bewijs - Van diefstal of vermissing moet u altijd direct aangifte doen bij de plaatselijke politie en hiervan een proces verbaal vragen Auto: - Laad de auto en/of caravan pas de dag van vertrek in, om diefstal 's nachts te voorkomen - Parkeer de auto, tijdens rustpauzes, bij voorkeur op een plaats waar u er zicht op kunt houden - Sluit de auto en/of caravan altijd goed af, ook tijdens rustpauzes en tanken - Laad uw auto en/of caravan uit op de dag van aankomst Na het opvolgen van deze tips kunt u gerust op vakantie. Natuurlijk is het belangrijk dat u een goede reisverze kering afsluit. Hiermee willen we u graag helpen. U kunt bij ons terecht voor een doorlopende, kortlopende- en zakenreisverzekering. Natuurlijk kunnen we u ook een annulerings verzekering aanbieden. Heeft u inte resse? Neem dan contact met ons op via telefoonnummer: (0180) 63 73 83. Rabo Beleggingsadviesteam De directe reikwijdte van de Londen- se aanslagen is beperkt. Ons advies voor aandelen in de asset mix blijft ongewijzigd neutraal. De beursre- actie op de aanslagen is te beperkt om een adviesverhoging te recht vaardigen. De inmiddels beperkte rally op Europese obligatiemarkten maakt deze in onze ogen nog onaan trekkelijker. Economische gevolgen beperkt De directe economische gevolgen voor de Britse economie zijn gering. Wel vin den zij plaats tegen de achtergrond van een al afkoelende Britse economie, dalende huizenprijzen en toenemende speculatie overeen renteverlaging later in 2005. De markt rekent inmiddels op twee rentestappen van een kwart pro cent in de loop van 2005. Wij verwach ten niet dat de Londense aanslagen het beslissende duwtje in de rug zijn voor de Europese Centrale Bank om de rente dan toch maar met een half procent te verlagen. Asset mix advies ongewijzigd, regio- en sectoradviezen eveneens De aanslagen zijn vermoedelijk wel aanleiding voor een bij de zomermaan den passend meer zijwaarts patroon op de beurzen. De rally sinds ultimo april heeft ons verrast in het licht van het aanhoudend verkrappend beleid van de Fed, de hardnekkig hoge olieprijzen en de onhoudbaar sterke ontwikkeling van de Amerikaanse detailhandels verkopen. Ons advies voor aandelen in de asset mix blijft ongewijzigd neutraal. De beursreactie op de aanslagen is te beperkt om een adviesverhoging te rechtvaardigen. De inmiddels beperkte rally op Europese obligatiemarkten maakt deze in onze ogen nog onaan trekkelijker. Europese lange rentes zijn met vier basispunten gedaald. Wij zien vooralsnog evenmin aanleiding om regio- en sectoradviezen aan te passen. Euro op keerpunt? De euro reageerde nauwelijks op de aanslagen in Londen. Dit kan een aan wijzing zijn dat deze door vrijwel ieder een gehate munt zich opmaakt voor een herstel. Op zaterdag 3 september 2005 zal het jaarlijkse Oogstfeest plaatsvin den. Ook de Rabobank heeft voor deze dag activiteiten georganiseerd, waaronder Tussen Kunst Kitsch en de prijsuitreiking van de Happy Holi day actie. Tussen Kunst Kitsch Na een jaar geen Kunst Kitsch te heb ben georganiseerd, zal opnieuw in samenwerking met Stichting Oud Zevenhuizen/Moerkapelle het concept naar het Oogstfeest worden gehaald. Tussen 10.30 en 14.00 uur zal een erva ren taxateur van het Vendu Notarishuis uit Rotterdam zitting houden in de bankhal van de Rabobank. U kunt met uw waardevolle voorwer pen naar de Rabobank komen om deze te laten taxeren. Als de belangstelling groot is, wordt het aantal voorwerpen per persoon beperkt tot twee. Bij binnenkomst krijgt u een nummer uit gereikt, waarmee de volgorde van han delen wordt bepaald. Van grote voorwerpen, zoals schilderij en of een meubelstuk kunt u ook een foto meenemen. De taxateur kan aan de hand van de foto zien uit welke peri ode het voorwerp komt en onder voor behoud een indicatie van de waarde geven. Happy Holiday Actie Vanaf heden tot en met 26 augustus 2005, maken kinderen bij het openen van een Top Kid Rekening of een Jon- gerenrekening kans op het winnen van een mooie skelter of een X-Box met spel. Het meedingen naar deze prijzen gebeurt via loten, die de kinderen ont vangen bij het openen van één van deze rekeningen. Tijdens het Oogst feest zal om 12.00 uur de trekking van de loten plaatsvinden door notaris Jan sen uit Zevenhuizen. De activiteiten bij de Rabobank tijdens het Oogstfeest zullen gepresenteerd worden door Arie Boertje. Doe de Rabo Hypotheken Update en win De hypotheekrente staat nu zo laag, dat het oversluiten van uw hypotheek voordelig kan zijn. U profiteert dan direct van lagere maandlasten. Levert oversluiten u ook voordeel op? Met de Rabo Hypotheken Update bent u er binnen 3 minuten achter. Bovendien maakt u nu kans opeen VIP-arrangement voor de finale van de Tour de France in Parijs! Surf naar www.rabobank.nldoe de Rabo Hypotheken Update, vraag een adviesgesprek aan met uw hypotheekadviseur en maak de slagzin af. Iedere winnaar krijgt maar liefst twee kaartjes voor de finish van de Tour de France. Deze actie geldt vanaf heden tot en met 22 juli. Bezoekadressen: Openingstijden: kantoor Zevenhuizen Openingstijden: aeldwinkel Zevenhuizen Openingstijden: qeldwinkel Moerkapelle Telefoonnummer Algemeen: Telefoonnummer Beleggingsadvies: Rabolijn: Helpdesk Intemetbankieren/Telebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra: E-mail-adres: Rabobank website: Blokkeren passen/cards:

Hart van Holland | 2005 | | pagina 2