Zevenhuizen - Moerkapelle Nieuws Effecten Rabobank De bank waar je lid van wordt Legitimatie Legitimeren Olieprijs: en dat is 60 Rabotips: Weeknieuws Groeien met de Rabobank. Hart van Holland 20 juli 2005 7e jaargang nummer 320 Groeien met de Rabobank. vakantie? Zorg dan dat u goed voorbereid bent. Jong geleerd is oud gedaan. Kinderen k„ ^nen ze Ir spare' met een Rabo Top Kid Rekening vanaf 5 jaar). Ze leren wat geld is; dat }e het nodig hebt orr 'ets te kopen. Elk jaar wordt de rente bijgeschreven, dat is mooi verdiend! Ook krijgt uw kind een handig mapje om de afschriften in te bewaren. Stimuleer uw kind spelenderwijs om te gaan met geld. Het is tijd voor de Rabobank Rabobank voor u, van en door uw bank Het legitimeren in Nederland en daarbuiten doe je door middel van een legitimatiebewijs. Vanaf 14 jaar bent u met ingang van 1 januari 2005 zelfs verplicht een gel dig legitimatiebewijs bij u te dragen. Erkende legitimatiebewijzen zijn bij voorbeeld het Nederlandse Pas poort, Identiteitsbewijs, Rijbewijs of Vreemdelingendocument. Het is een hot item in Nederland en ook bij de klanten van de Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle. Uit een klanttevredenheidsonderzoek blijkt ook, dat dit tot irritatie kan leiden bij de klant. Over de vraag of iemand zich moet legitimeren, kunnen we kort zijn. U als klant zal bij een bezoek aan de Rabobank Zevenhuizen-Moer kapelle ten alle tijde uw legitimatie bewijs moeten kunnen tonen. Wij vinden echter wel dat we de klant moeten uitleggen, waarom men zich steeds wéér moet legitimeren. Door aanvullende internationale regelgeving als gevolg van toegeno men terrorisme worden er steeds nieuwe regels opgesteld, dan wel wordt de bestaande regelgeving ver der aangescherpt. Deze regels zijn samengevat in de WID (Wet Indentifi- catie Dienstverlening). Onderstaand de eisen die de Neder- landsche Bank onder andere de Rabobank heeft opgelegd. De Nederlandsche Bank (DNB) stelt dat iedere klant conform de WID moet zijn geïdentificeerd en dat de identificatiegegevens van iedere klant geregistreerd moeten zijn. DNB eist dat op de kopie van een legitimatiebewijs een aantekening wordt geplaatst dat het een kopie van het originele legitimatiebewijs is, dat gezien is door de bankmede werker met naam (van de mede werker) en datum (waarmerken). Overtreding van de WID is een eco nomisch delict, dat strafbaar is en (kan leiden tot) aanzienlijke imago-/ reputatieschade voor de Rabobank. U begrijpt dat wij als Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle hier dus voorzichtig mee omgaan en vragen uw begrip en acceptatie van deze maatregelen. Jong geleerd is oud gedaan. Rabo Beleggingsadviesteam Op de korte termijn kan de olieprijs alle kanten op. Het valt niet uit te sluiten dat een belangrijk deel van de prijsstijging toe te schrijven is aan speculanten. Maar wij denken dat het overgrote deel van de olieprijs stijging komt door de onderschat ting van de vraag, terwijl het aanbod op korte termijn vast staat. Wij zien vooralsnog geen tekenen dat de oliemarkt afkoelt. De orkanen in de Golf van Mexico hebben zelfs een prijs opdrijvend effect gehad. Zo maakte op 11 juli het gloednieuwe drijvende olie- en gasplatform van BP Thunder Horse 20 tot 30 graden slagzij. Het is niet de eerste keer dat het project Thunder Horse' geplaagd wordt door tegenslag. In 2002 veranderde BP de naam van het platform van 'Crazy Horse' naar Thun der Horse' onder druk van de Sioux. Dit indianenvolk uit Zuid-Dakota vond de oude naam namelijk beledigend.'Crazy Horse' is de naam van hun held van de slag bij Little Big Hom. Maar door rekening te houden met cul turele gevoeligheden lapte BP een bekend zeemansbijgeloof aan zijn laars. Volgens dit bijgeloof brengt het ongeluk om een vaartuig van naam te veranderen. Onze verwachting dat op de lange ter mijn (zeg vijf tot tien jaar) de olieprijs daalt, is gebaseerd op het feit dat het aanbod op lange termijn flexibel is. De kostprijs van een vat olie is een krappe USD 10 tot 20, afhankelijk van de tech niek en de locatie van de oliewinning. De dure methode van oliewinning uit (Canadese) teerzanden is nu dus ook lucratief geworden. Maar ook alterna tieve energiebronnen zijn veel aantrek kelijker geworden. Kortom, een duur zaam hoge olieprijs is onwaarschijnlijk. Voor de energiesector betekent de hoge olieprijs goed nieuws. Wij hand haven onze overweging en onze sec torfavorieten zijn Koninklijke Olie en Total. Vergeet niet een Reisverzekering af te sluiten. Als u nu een RaboTotaalPakket afsluit dan heeft u voor EUR 8.80 per kwartaal een Rabo Europas met Rabocard, inclusief 25% korting op uw Doorlopende Reis verzekering. U kunt natuurlijk ook een kortlopende Reisverzekering afsluiten. Hoeveel kan ik pinnen in het BUITENLAND? MET UW EUROPAS Bij een geldautomaat Bijeen betaalautomaat MET UW RABOCARD Bij een geldautomaat Bij een betaalautomaat EUR 500,- per dag EUR 500,-per dag EUR 400,- per dag EUR 2.500,- per dag (dat is de limiet van de Rabocard) -Vergeet niet uw nieuwe europas in Nederland te activeren. - Buitenlands geld dient u minimaal 7 werkdagen vooraf te bestellen Belangrijke telefoonnummers. Noteer deze ergens bij uw belangrijke papieren of sla ze meteen op in uw mobiele telefoon - Bij diefstal/vermissing van uw passen. Bel direct Rabo InterHelp 0499 - 499 123 of vanuit het buitenland +31 499-499 112 - Wilt u uw saldo weten of uw prepaidkaart opwaarderen, bel dan de Rabofoon. 0900 - 0909 of vanuit het buitenland +31 499 - 499 198. - Heeft u een reisverzekering bij ons afgesloten en heeft u schade, dan kunt u deze melden bij Interpolis Schademeldcentrale. Het telefoonnummer: 013 - 580 12 34. Vergeet bij schade en/of verlies niet om altijd aangifte te doen bij de politie. Rabobank steekt geld in bestrij den 'plaaginsecten' Akkerbouwers en vollegrondstelers kunnen er over meepraten; de scha de die wordt toegebracht door luis en koolmotje. In de strijd tegen deze insecten worden nu natuurlijke vijan den ingezet. De Rabobank draagt een financieel steentje bij! in de glastuinbouw is het inzetten van natuurlijke vijanden al jaren gemeengoed.Voor de open teeltenis dit nog een onbekend fenomeen. Toch is deze vorm van bestrijding ook hier toe te passen. In het project Functionele Agro Biodiversiteit doen de komende drie jaar, vijf akkerbouw bedrijven, waaronder één biologi sche, ervaring op met deze vorm van bestrijding. Minister Veerman opende vorige week dinsdag het project officieel.De bewindsman hecht grote waarde aan dergelijke projecten. Het ministe rie van Landbouw garandeert dan ook een financiële bijdrage aan het project. De Rabobank draagt in drie jaar in totaal 60.000 euro bij aan het project Bezoekadressen: Openingstijden: kantoor Zevenhuizen Adviestijden: Openingstijden: geldwinkel Zevenhuizen Openingstijden: geidwinkel Moerkapelle Telefoonnummer Algemeen: Telefoonnummer Beleggingsadvies: Rabolijn: Rabofoon: Rabo orderli jn: Verzekeringen: Helpdesk Internetbankieren/Telebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra: E-mail-adres: Rabobank website: Blokkeren passen/cards:

Hart van Holland | 2005 | | pagina 2