4 Tl E BERICHTEN MINDER SNELHEIDSOVERTREDINGEN IN ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE O nnP Harriet Reijm-de Jong Harriet Reijm te': 010 - 522 27 90 iffllffll uitvaartverzorging CURSUS OMGAAN MET WERKSTRESS °10 - 5216016 079 - 3426070 deHaij vanderWende Probleemoplossers voor het bedrijfsleven Hart van Holland 27 juli 2005 m i lieberichten üt t uitvaartverzorging "mm Wanneer de tijd voor u even stilstaat nemen wij voor u alle tijd u'tvaartverzo rgingjjé van den Bogerd H°ekeindseweg 50 2665 KE Bleiswijk met respect en in stijl doen we Zevenhuizen GRAFMONUMENTEN EN SIERURNEN 29.000 exemplaren ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Barbizonlaan 82 - 2908 ME Capelle aan den IJssel - Tel. 010-2204400 www.haijwende.nl Een brief, een kaart, een handdruk... soms woorden of alleen maar mnwezig zijn. Het waren allemaal uitingen van mensen die ons wilden bemoedigen en troosten in ons verdriet tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve vrouw en onze zorgzame moeder Dit heeft veel voor ons betekend. Wij willen bij deze iedereen hartelijk bedanken. Kees Mark, Edwin, Suzanne Zevenhuizen, juli 2005 wmmm,. Wij willen iedereen bedanken voor alle steun, kaarten, bloemen en medeleven, die wij mochten ontvangen tijdens het ziekbed en na het van onze dochter en zus Zevenhuizen, juli 2005 jam. A. de Jong voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect Rouwcentrum "Zevenhuizen" Zuidplasweg 3, Zevenhuizen Rouwcentrum "Westhage" Akkerweg 84, Moerkapelle Ook thuis opbaren MG en nacht directe hulp na overluden TEL. 0180-328094 Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk Zo rKverlening to >t in het kleinste detail Wat VAN ONS VERWACHT WORDT Kantoor en showroom gedenkstenen: Hoekeindseweg 61, 2665 KB Bleiswijk Uw verdriet is onze zorg Snelheidscontrole: Op de Zuidplas weg werd dinsdag 19 juli een con trole gehouden. Dertien bestuur ders zijn opgeschreven voor over schrijding van de maximaal toege stane snelheid van 80 km/u. De hoogst gemeten snelheid was 119 km/u (goed voor een bekeuring van 280,-. De andere bekeuringen variëren van 30,- tot 240,-. Eén bestuurder had een niet geldig rijbewijs, sanctie 95,- en opnieuw rijexamen doen. Ook werd een bestuurder verbaliseerd omdat hij geen autogordel droeg 45,-). Oplichting: Een 79-jarige bewoon ster in de Schoolstraat heeft woensdag 20 juli bezoek gehad van een man die zich uitgaf als medewerker van de Rabobank. Met een smoes kreeg de man ver schillende documenten en passen ter inzage. Toen de man vertrokken was ontdekte de vrouw dat de bankpas en de pincode waren ver dwenen. De vrouw belde direct de bank en vernam dat er al een groot bedrag van haar rekening was opgenomen. Een signalement en video-opnamen van de geldopna me zijn beschikbaar bij de politie. Verder onderzoek volgt. Diefstal uit bedrijf: Vrijdagavond 22 juli om ongeveer 23.00 uur zag een getuige dat uit een loods op het Nijverheidscentrum met behulp van een vorkheftruck een kleine vrachtauto werd beladen. Gezien het tijdstip vertrouwde hij het niet. Uit een voorlopig onderzoek blijkt dat de dader(s) met de juiste code het alarm hadden uitgeschakeld en daardoor vrij spel hadden. Of er iets wordt vermist moet nog wor den uitgezocht. Wel stond een pal let met 36 stofzuiger klaar om te worden ingeladen. De getuige had ook een foto van de gebruikte vrachtauto gemaakt, wat wellicht ook een sleutel kan zijn tot oplos sing van deze zaak. Bestuurder onwel: Een 70-jarige inwoner uit Den Haag werd zater dag 23 juli in zijn auto in de Dorps straat onwel. Hij had zoveel pijn in zijn been en enkel dat hij niet zelf standig uit de auto kon komen. Een ambulance is ter plaatse gekomen. Na een kort onderzoek door het ambulance personeel is de man uit zijn auto getild en met de ambu lance naar het ziekenhuis in Gouda gebracht. Zevenhuizen-Moerkapelle - Het aantal snelheidsovertredingen op de wegen in en rondom Zevenhuizen-Moerkapelle is dalende. Het Regionaal Ver- keershandhavingsteam (RVHT) van Politie Hollands Midden controleert op deze wegen sinds 1 juli 2004. De daling is gebleken uit een meting over de eerste vijf maanden van 2005. De cijfers die deze meting laat zien, liggen aanzienlijk lager dan de cijfers van de meting die vóór de start van de controles is gehouden. Met name op de N456 ter hoogte van Moordrecht (tussen de Middelweg en de Noord Ringdijk) is de gemiddel de snelheid flink gezakt. Vorig jaar reed hier nog 18,4% te hard. Nu ligt het overtrederspercentage op 11,7%. Ook op de Bredeweg daalt het aantal hardrijders: van 14,6% naar 11,1%. Ondanks deze daling houden deze wegen en ook de andere wegen rond Zevenhuizen de onverminderde aandacht van het RVHT. Het team streeft ernaar de overtrederspercentages in ieder geval onder de 10% te brengen en ook te houden. Op de Noordelijke Dwarsweg, waar een limiet van 50 km/uur geldt, daalde het percentage van 36% naar 31,8%. Dit is nog veel te hoog. Bovendien rijdt 2,1% meer dan 30 km/uur te hard op deze weg. Het RVHT gaat samen met de gemeen te Zevenhuizen-Moerkapelle bekij ken of er andere manieren zijn om hier de snelheid omlaag te krijgen, bijvoorbeeld door een aanpassing aan de weg waardoor te hard rij den moeilijker, zo niet onmogelijk wordt. Het RVHT is met controles gestart vanwege het hoge aantal ongeval len op de wegen. Het gaat om de N207 tussen de Julianasluis en 't Weegje. De N456 tussen het Weeg- je en de A20 en daarna het vervolg via de Middelweg en Bredeweg tot in de dorpskern van Moerkapelle, de N219 tussen de A12 en de A20 en de Noordelijke Dwarsweg van uit de dorpskern van Zevenhuizen tot en met de kruising met de Knib- belweg. Vooral de kruising Brede- weg/Noordelijke Dwarsweg valt op met 13 letselongevallen tussen 1998 en 2003. Verder vielen er op de N456 twee dodelijke slachtoffers en op de 1e Tochtweg (N219) één dodelijk slachtoffer. DE GEDENKTEKEN SPECIALIST Voor ffti biiptndt iunnntfin^ Grote sortering van modellen en steensoorten in onze toonzaal aanwezig Zegwaartseweg 4A 2712 PM Zoetermeer Telefoon 079-341 62 27 www.gedenktekenspecialist.nl info@gedenktekenspecialist.nl Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Regio - Steeds meer mensen heb ben last van stress op het werk. Voor wie daar iets aan wil doen organiseren de GGZ Midden-Hol land en Stichting Kwadraad de cur sus 'Omgaan met werkstress'. Voor de cursus, die op maandagavond 5 september start, zijn nog plaatsen beschikbaar. Uit onderzoek blijkt dat ruim driekwart van de werkenden vindt dat ze voortdurend onder tijds druk moeten werken. Eén op de tien werknemers geeft aan zich regelmatig mentaal uitgeput en opgebrand te voelen als gevolg van het werk. Het aantal mensen dat door burn-out in de WAO terecht komt stijgt nog steeds. Werkstress is dus een serieus probleem met ernstige gevolgen voor de licha melijke en geestelijke gezondheid en iemands functioneren (zowel op het werk als privé). Het is van belang om in een zo vroeg mogelijk stadium met stress te leren omgaan. In de cursus wordt veel aandacht besteed aan het verband tussen werk, stress en gezondheid en het aanleren van vaardigheden ter verbetering van stressbeheersing. Dit gebeurt aan de hand van thema's en oefenin gen. Voorbeelden van thema's die behandeld zullen worden zijn: assertiviteit, nee-zeggen, kritiek geven/ontvangen, realistisch den ken en sociale steun zoeken. Met deze cursus proberen we te voorkomen dat zich bij mensen met werkstress ernstige psychische problemen, welke zich soms als lichamelijke klachten uiten, ont wikkelen. Als mensen beter met werkdruk en spanningen in de werksituatie om kunnen gaan, zul len deze niet meer het hele functi oneren beïnvloeden en men komt minder snel in een negatieve spi raal terecht. De cursus is bedoeld voor mensen die stress ervaren op het werk en aan het werk zijn of korter dan 3 maanden met ziekteverlof thuis zijn; de laatsten met het vooruit zicht weer aan de slag te gaan. Vaak komt iemand er alleen niet uit; het vraagt namelijk bepaalde vaardigheden om goed met stress op het werk om te kunnen gaan. De cursus bestaat uit 8 bijeenkom sten op maandagavond (19.30- 22.00 uur) en één terugkombij- eenkomst na afloop van de cursus. Het is geen therapie. Deelnemers krijgen elke bijeenkomst opdrach ten en leeswerk mee naar huis (ca.1 uur per week). Er kunnen maximaal 12 mensen deelnemen en de kosten bedragen 45,- per persoon. De kennismakingsgesprekken wor den in augustus gehouden. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud Verlaat, Nesselande en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg 1a 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 E-mail redactie: redactie@hart-van-holland.nl E-mail advertenties: verkoop@hart-van-holland.nl Algemene informatie: info@hart-van-holland.nl Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar advertentiemateriaal (indien gereserveerd) dinsdag 10.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Zij behoudt zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: donderdag tussen 18.00 en 20.00 uur: 0172-217615 Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Begrafenisverzorging voor Benthuizen - 3 B'hoek - Moerkapelle echt - Zevenhuizen - Zoetermeer en omstreken ^'tvaarb verzekeringen - Spaarfonds - Wilsbeschikkingen - Grafstenen

Hart van Holland | 2005 | | pagina 3