Nieuws i Effecten De bank waar je lid van wordt Rabotip: Banken willen paspoort van klanten zien Asset mix Obligaties Heeft u al eens gehoord van de Woonlastenfaciliteit? Rabobank Hart van Holland 17 augustus 2005 Groeien met de Rabobank. met WerkAttent heeft u één contactpersoon bij verzuim Interpolis. Glashelder 7e jaargang j nummer 324 Weeknieuws ag t/m vrijdag 08.00-214» Rabobank Zevenhuizen - Moerkapelle Vrijboeken van Spaarloon Minister Zalm heeft een wetsvoorstel ingediend waardoor de spaarloonte goeden van de spaarjaren 2001 tot en met 2004 per 1 september 2005 ver vroegd vrijgeboekt worden. De behan deling in de Eerste Kamer gepland in september 2005. staat Pas als de Eerste Kamer akkoord is met het wetsvoorstel, zal de Rabobank actie ondernemen. Op drie augustus stond het volgende artikel in De Telegraaf: Miljoenen Nederlanders moeten de komende maanden een kopie van hun paspoort inleveren bij hun bank. Volgens een nieuwe wet moeten banken kunnen aantonen wie hun klanten zijn. Doel is het tegengaan van witwaspraktij ken en terroristische activiteiten. Nu is het nog zo dat bij de meeste banken de identificatiegegevens van rekeninghou ders niet afdoende zijn vastgelegd. De Nederlandsche Bank, die de wet uitvoert verlangt dat de banken in ons land de administratie voor de jaarwisseling op orde hebben. De maatregel vloeit voort uit de wet identificatie dienstverlening, ledereen moet zelf met het paspoort naar de bank. Iemand anders sturen kan niet. De nieuwe wet heeft betrekking op miljoenen rekeninghouders van ver schillende banken. Bron: De Telegraaf,3-8-2005 Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle heeft ook met deze wet te maken. Wij vragen dan ook uw begrip als er om uw legitimatiebewijs gevraagd wordt. In het stukje uit de Telegraaf wordt gesuggereerd dat u zich alleen met een paspoort kunt legitimeren bij uw bank. Dit is niet waar, u kunt zich ook legitimeren met uw identiteitskaart en in bepaalde situaties met uw rijbewijs. Indien u hierover vragen heeft kunt u met ons contact opnemen, telefoon nummer (0180) 63 7383 Jong geleerd is oud gedaan. Rabo Beieggingsadviesteam Voor obligaties is het macro-econo mische klimaat een neutrale factor. De economische groei trekt de komende maanden waarschijnlijk weer aan na een lichte groeivertra ging. In de Verenigde Staten, Europa en Japan is het ondernemersver- trouwen aanzienlijk toegenomen en dit is een belangrijke indicatie voor toekomstige groei. De Amerikaanse arbeidsmarkt ligt er goed bij en China koelt nauwelijks af. De tegenvallende inflatieontwikkeling is negatief voor de asset categorie. Het inflatiebeeld is vooral in Euroland gun stig. De onderliggende inflatie ligt rond de 1.5%. Ook in de Verenigde Sta ten zien we dat het prijspeil onder con trole blijft. De toename van de inflatie van begin 2005 heeft niet doorgezet ondanks de aanhoudende economi sche groei. Onze verwachting voor de korte rente is een minpunt. De aanhou dende Amerikaanse economische groei, de oververhitte huizenmarkt en het aanhoudend hoge tekort op de handelsbalans brengen verdere rente verhogingen van de Fed met zich mee. Voor het jaareinde staat de korte rente op 4%. De ECB heeft daarentegen geen enkele reden om de komende maan den in actie te komen. Het koersbeeld is redelijk sterk. Gegeven de bovenge noemde factoren komt het totaaiad- vies voor obligaties uit op negatief. Aandelen De economische vooruitzichten zijn redelijk. Amerikaanse bedrijven blijven investeren en de Amerikaanse consu ment wordt gesteund door een aan trekkende arbeidsmarkt. De economi sche cijfers zijn de laatste tijd over het algemeen goed geweest. De economi sche groei komt dit jaar echter wel iets lager uit dan vorig jaar, deels als gevolg van de hoge grondstoffenprijzen. Door de recente stijging van de aandelen beurzen denken wij, dat het opwaarts potentieel beperkt is. De winstontwik keling is niet bijzonder. De winstgroei van 17% over de komende twaalf- maandsperiode is normaal. De winst herzieningen zijn wel vrij goed. Wereldwijd zijn aandelenmarkten nor maal gewaardeerd. Een pluspunt voor aandelen is het sterke koersbeeld. Tot besluit bevinden wij ons in de sei- zoensmatig onaantrekkelijke maanden om in aandelen te beleggen. Per saldo is het totaaladvies voor aandelen neutraal. Voor iedereen die een hypotheek met Nationale Hypotheek Garantie (NHG) afsluit of in het verleden heeft afgesloten, biedt de NHG per juli 2005 een extra garantie: de Woon lastenfaciliteit (WLF). Doel van deze faciliteit is huishoudens die door een terugval in hun inkomen de woonlasten niet meer kunnen beta len, financiële ruimte te geven om hun problemen op te lossen. Door middel van deze faciliteit biedt NHG u 24 maanden gelegenheid uw betalings problemen op te lossen en zo een gedwongen verkoop van uw woning te voorkomen. Hoe werkt de WLF De WLF is een aanvullende lening, waarmee u eventuele betalingsachter standen kunt inlopen en/of een deel van uw maandelijkse woonlasten kunt voldoen. De geldgever bepaalt de hoogte van de lening en bepaalt hoe de betalingen uit de aanvullende lening plaatsvinden. Zo kunnen bij voorbeeld reeds ontstane betalings achterstanden worden voldaan uit de aanvullende lening, maar kan er ook voor worden gekozen de maandlasten door middel van de lening te verlagen. De aanvullende lening heeft een maxi male looptijd van twee jaar. Na twee jaar wordt u geacht de woon- Een medewerker meldt zich ziek. Dan moet u als werkgever heel wat regelen. Van dat ingewikkelde gedoe zou je bijna zelf onwel worden. Daarom krijgt u bij WerkAttent van Interpolis één vaste contactpersoon. Die neemt na één telefoontje gewoon al het regelwerk van u over. Dat houdt preventie en verzuimbegeleiding, loondoorbetaling en reïntegratie glashelder. WerkAttent van Interpolis, eerste hulp voor ondernemers. Wilt u meer weten? Neem dan contact op met Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle Dorpsstraat 190, Zevenhuizen Telefoonnummer (0180) 63 73 23 voor u, van en door uw bank lasten inclusief de rentelasten van de aanvullende lening weer te kunnen voldoen. De WLF is dus geen verzeke ring, maar een aanvullende lening waarover u na maximaal twee jaar naast de gewone hypotheeklasten ook de rente uit de aanvullende lening moet gaan voldoen. De belangrijkste voorwaarden om voor de WLF in aanmerking te kunnen komen zijn: - er dient sprake te zijn van echtschei ding, werkloosheid, arbeidsonge schiktheid of overlijden van de part ner; - door de inkomensdaling bent u niet meer in staat de volledige woon lasten te voldoen. NHG staat niet alleen borg voor de reeds bestaande hypotheek, maar ook voor de aanvullende WLF lening. Dit betekent dat op het moment dat de betalingsproblemen binnen twee jaar niet zijn opgelost en de woning alsnog moet worden verkocht, NHG het ont stane verlies terugbetaalt aan de geld- verstrekker. Dit bedrag kan u vervol gens worden kwijtgescholden. Wij kunnen u alles vertellen wat de WLF in uw specifieke situatie kan bete kenen. Neem dan contact op met de afdeling Particulieren,(0180) 63 73 53. \tl*er P°''S Rabobankprimeur: de rijdende geldautomaat Nederland beschikt vanaf zondag over een rijdende geldautomaat. Rabobank heeft samen met geld transporteur Brinks een geldauto maat geplaatst in een waardetran sportwagen, waardoor mensen geld kunnen pinnen bij grote eve nementen, zoals beurzen en pop concerten. Mobiele geldautomaten bestaan al langer, maar deze zijn geplaatst in een container en de installatie ervan kan lang duren.De rijdende geldautomaat is de eerste in Europa en misschien wel de eer ste in de wereld. Het eerste evene ment waar de automaat wordt ingezet is het hockeytoernooi Rabo Trophy, van 14 tot en met 21 augustus in Amstelveen. De geldautomaat werkt net als iedere andere geldautomaat en aan het gebruik van de automaat zijn geen extra kosten verbonden. De Rabobank heeft al het grootste netwerk van bijna 3.100 'vaste geldautomaten. Dit rijdende exemplaar is hier een goede aanvulling op. Hiermee wil de Rabobank tegemoet komen aan de wens van klanten om ook tij dens evenementen bij hun geld te kunnen. Wonen en strijden in de Bijenkorf voor studentenkamer De Rabobank sponsort voor de zevende keer de studentenkamer actie van Radio 538, die van augustus tot en met 4 september wordt gehouden. Onderdeel van de actie is een vijfdaags woonevene- ment in de etalage van de Bijenkorf in Amsterdam. Studenten die op zoek zijn naar een kamer kunnen zich inschrijven via de externe site www.radio538.nl. Uit de aanmel dingen worden vier kandidaten geselecteerd, die vanaf 31 augustu' vijf dagen lang in de etalage vsd Amsterdamse Bijenkorf v.O! opdrachten uitvoeren. Ze zijn uur per dag live te volgen via w cams. De winnaar wordt op zon ag 4 september bekendgem--(t dens de live uitzending van de Wild in het warenhuis. Hij of zij krijgt een jaar langcenS dentenkamer en een schoonr^, ster van Radio 538 en de Rato an Ook krijgt de winnaar een -vJ tenpakket met inboedel - ring en één maand extra studie beurs van de Rabobank. Bezoekadressen: Openingstijden: kantoor Zevenhuizen Openingstijden: aeldwinkel Zevenhuizen aandag t/m donderdag 09.00 -17.00 (doorlopend open) 09.00 - 20.00 Adviestiiden Rabofoon: Openingstijden: aeldwinkel Moerkapelle Telefoonnummer Algemeen: Telefoonnummer Beleggingsadvies: Raboorderliin: Verzekeringen 013-58012 34 ivoor schade mddmg Interpolis) 0180-637323 'voorsdademekfeg overige Blokkeren passen/cards: Helpdesk Intemetbankieren/Telebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra: E-mail-adres: Rabobank website: leuabobankml

Hart van Holland | 2005 | | pagina 2