Zevenhuizen-Moerkapelle Gemeente Gemeentenieuws 17 augustus 2005 ONTWERPBESTEMMINGSPLAN EENDRAGTSPOLDER TER INZAGE OPLEIDING INBEGREPEN NIEUWE VERKEERSREGELAARS GEVRAAGD WELSTAND AGENDA'S RAADSCOMMISSIES VERGADERSCHEMA RAAD EN COMMISSIES VERGUNNINGEN ONTWERP BESTEMMINGSPLAN EENDRAGTSPOLDER INWERKINGTREDING NIEUWE PLANSCHADE- PROCEDUREVERORDENjNO WWW.ZEVENHUIZEN-MOERKAPEI I F i Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl De transformatie van de Eendragtspolder gaat geheel volgens planning een volgende fase in. Het ontwerpbestemmingsplan wordt op 18 augustus ter inzage gelegd. De huidige Eendragtspolder wordt opnieuw ingericht en krijgt als bestemming waterberging, recreatie en gebied met grote landschappelijke waarde. De waterberging wordt vorm gegeven als plas/drasgebied en natuur/recreatie- plas. Deze delen zullen aantrekkelijk zijn om lekker door heen te fietsen, te wandelen, roeien en om naar vogels te kijken, die naar verwachting hun intrek in het gebied zullen nemen. In het plas- drasgebied zijn er ook mogelijkheden voor avontuurlijke natuurtochten en aanverwante activiteiten vanwege het ruige karakter. In deze vorm zal de Eendragtspolder een buffer vormen tegen de oprukkende verstedelijking in ons gebied. Voor meer informatie kunt Voor verenigingen en stichtingen die regelmatig in de gemeente evenementen organiseren, zoals sponsorlopen, hardloopwedstrijden, op- en intochten, wie lerwedstrijden en daarbij gebruik maakten van eigen verkeersregelaars start na de zomer een korte cursus voor nieuwe verkeersregelaars. Heeft uw vereniging/stichting ver keersregelaars nodig bij een evene ment dat door uw vereniging/stich ting wordt georganiseerd? Geef dan alvast deelnemers op voor de cursus verkeersregelaar Eigen verkeersregelaars mogen name lijk alleen nog worden ingezet als zij in het bezit zijn van een 'verklaring van aanstelling'. Deze verklaring krijgt men na succesvol beëindigen van de korte cursus. Aanmelden bij de politie: telefoon 0180-395501 u terecht op de websites van het pro ject www.eendragtspolder.nl of www.zevenhuizen-moerkapelle.nl. Op het gemeentehuis is tijdens de ope ningstijden de folder Eendragtspolder 2005-2010 te verkrijgen. Openbare welstandsvergadering Deze vergadering vindt plaats op woens dag 31 augustus 2005 om 9.00 uur in het gemeentehuis. Openbare vergadering regionale wel standscommissie Delft 8i Schieland en Gouwestreek Deze vergadering vindt plaats op don derdag 18 augustus en 1 september 2005 in het gemeentehuis Bleiswijk, Dorpstraat 3 te Bleiswijk tussen 14.00 - 17.00 uur. Beide agenda's liggen ter inzage op het gemeentehuis, afdeling VROM te Zeven huizen. Spreekrecht burgers Indien u bij (een van)de commissies van het spreekrecht gebruik wilt maken, dient u zich voor aanvang van de ver gadering aan te melden bij de raads- griffier, de heer H. Sterken, telefoon 0180-637713. COMMISSIE I Maandag 22 augustus 2005 Agendapunten, ondermeer: Beleidsplan Sociale Zaken 2005-2006 In samenwerking met de gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel is het Beleidsplan Sociale Zaken 2005-2006 opgesteld. Met dit plan heeft de raad een instrument om richtinggevend te kunnen sturen. Het college van burgemeester en wet houders stelt de raad voor het Beleids plan Sociale Zaken 2005-2006 vast te stellen en tevens in te stemmen met het toekennen van een activeringspre mie chronisch zieken. Maatregelen optimalisering Wet Werk en Bijstand In het kader van de budgettering Wet Werk en Bijstand, is het noodzakelijk dat er maatregelen ter optimalisering van de uitvoering van deze wet wor den genomen. Het college van burge meester en wethouders stelt de raad voor in te stemmen met enkele maatre gelen ter optimalisering van de uitvoe ring van de Wet Werk en Bijstand. Partiele herziening van het bestem mingsplan "Landelijk Gebied 1990" Het college van burgemeester en wethou ders stelt de raad voor een 3e partiële herziening van het bestemmingsplan "Landelijk Gebied 1990" vastte stellen. De herziening heeft betrekking op het vergroten van het bestemmingsvlak en aanpassen van het bebouwingspercen tage van het perceel Bierhoogtweg 17 te Zevenhuizen. Bouwgrondexploitatie voormalige NAM-locatie te Moerkapelle Door het college van burgemeester en wethouders is de exploitatieopzet van de voormalige NAM-locatie te Moerka pelle voorlopig vastgesteld. Op grond van het bepaalde in artikel 169, 4e lid, van de Gemeentewet, wordt de raad in de gelegenheid gesteld om zijn wensen en bedenkingen kenbaar te maken. Ver volgens vindt definitieve vaststelling door het college plaats. Bouwgrond exploitatie terrein voormalige gemeen telijke werkplaats Burgemeester Klink- hamerweg 22 te Zevenhuizen Door het college van burgemeester en wet houders is de exploitatieopzet van het terrein van de voormalige gemeente lijke werkplaats aan de Burgemeester Klinkhamerweg 22 te Zevenhuizen voorlopig vastgesteld. Op grond van het bepaalde in artikel 169, 4e lid, van de Gemeentewet, wordt de raad in de gelegenheid gesteld om zijn wensen en bedenkingen kenbaar te maken. Ver volgens vindt definitieve vaststelling door het college plaats. Distributie Planologisch Onderzoek Het voor onze gemeente opgestelde Distributie Planologisch Onderzoek dateert van 1997. Sindsdien hebben er zich plaatselijk en regionaal een aantal ontwikkelingen voorgedaan, die het noodzakelijk maken een nieuw onderzoek te laten plaatsvinden. Door het opstellen van een Distributie Planologisch Onderzoek dat rekening houdt en uitgaat van de plaatselijke en regionale ontwikkelin gen, kan er (nieuw) beleid worden vastgesteld. Het college van burge meester en wethouders stelt de raad voor het benodigde krediet beschik baar te stellen. COMMISSIE II Dinsdag 23 augustus 2005 Agendapunten, ondermeer: Toelichting Teamjaarplan politie 2006 Door de raad is in april 2005 het Inte graal Veiligheidsprogramma 2005-2006 vastgesteld.In dit programma zijn de gemeentelijke prioriteiten betreffende openbare orde en veiligheid opgeno men. Deze prioriteiten dienen als input voor het Teamjaarplan. Door de heer J. de Kok, teamchef poli tie Nieuwerkerk aan den IJssel, wordt een toelichting gegeven op de priori teiten voor onze gemeente in het Teamjaarplan 2006. Hierbij wordt inge gaan op de politiecijfers en ontwikke lingen 2004/2005 en het jaarverslag 2004 op regio- en districtsniveau. Exploitatieverordening 2005 Het beleid van onze gemeente richt zich bij het ontwikkelen en uitvoeren van ruimtelijke plannen op een actief grondbeleid. Een toename van particu liere grondexploitatie, technische bij stellingen en voortschrijdend inzicht en jurisprudentie, maken het wenselijk de in 1997 door de raad vastgestelde Exploitatieverordening te herzien. Het college van burgemeester en wethou ders stelt de raad voor de Exploitatie verordening 2005 vast te stellen. Wijzigen Financiële verordening Zeven huizen-Moerkapelle Bij raadsbesluit van 21 oktober 2003 is de Financiële verordening Zevenhui zen-Moerkapelle vastgesteld. Deze ver ordening is gebaseerd op artikel 212 van de Gemeentewet. Van de zijde van de provincie zijn over de verordening enkele opmerkingen gemaakt. Het col lege van burgemeester en wethouders stelt de raad voor de verordening op een aantal punten aan te passen. Commissie I 22 augustus 2005 Commissie II 23 augustus 2005 Extra commissie I 12 september 2005 Raad 6 september 2005 Deze openbare vergaderingen vinden plaats in het gemeentehuis, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen. Aanvang om 19.30 uur In het gemeentehuis kunt u de agenda's, notulen, besluitenlijsten en voorstellen van respectievelijk raad en de commissies I en II inzien. Ook in de dorpshuizen "Op Moer" te Moerkapelle, "Swanla" te Zevenhuizen, "De Vierkap" te Oud Ver laat en in de Openbare Bibliotheek te Zevenhuizen is een plek ingericht met gemeente-informatie. Tevens kunt u deze stukken raadplegen via de gemeen telijke website. Voorafgaand aan de ver gaderingen kunt u gebruik maken van het spreekrecht. Hiervoor dient u contact op te nemen met de raadsgriffier de heer H. Sterken, 0180-637713 of via h.sterken@zevenhuizen-moerkapelle.nl. Bent u slechthorend? Onze raadszaal is voorzien van ringleiding en voldoet aan de internationaal geldende normen op dit gebied. Aanvragen bouwvergunning /sloopvergunning monumentenvergunning BL/2005/0046: plaatsen dakkapel voorzijde woning aan De Wielewaal 71 te Zevenhuizen. 11 augustus 2005: B1/2005/0013: voor het oprichten van een winkelruimte en twee woningen Pieter Posthof te Moerkapelle. Verleende vergunningen/vrijstellingen Verzonden 10 augustus 2005: SA/205/0010: slopen van de recreatiewoning De Bonk 52 te Zevenhuizen Verzonden 9 augustus 2005: BR/2004/0030: vergunning en vrijstelling voor vernieuwen van een bedrijfswoning Oogstpad 10 te Moerkapelle. Tervisielegging bouwplan Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle maken bekend, dat vanaf 17 augustus 2005 gedurende vier weken, ter gemeentesecretarie, afdeling VROM, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, het volgende bouwplan ter inzage ligt: - het vergroten van de bestaande varkensstal op het perceel Molenweg 4 te Zevenhuizen; Het bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Landelijke Gebied 1990". Wij zijn voornemens medewerking te verlenen aan het bouwplan met toepassing van artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Alvorens hieromtrent een beslis sing te nemen wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om gedurende de termijn van de tervisielegging. i.e. van 17 augustus 2005 tot en met 14 september 2005 tegen het ver lenen van de vrijstelling zienswijzen bij ons in te dienen. Vrijstelling bestemmingsplan Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle zijn voornemens met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het geldende bestemmingsplan "De Bonk" voor het plaat sen van een berging op het perceel De Bonk 9 te Zevenhui zen. Het ontwerpbesluit en de daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf 18 augustus 2005 gedurende 6 weken tijdens de openingstijden van het gemeentehuis voor een ieder ter inzage bij de afdeling VROM. Tijdens de inzagetermijn kan een ieder naar keuze monde ling of schriftelijk zienswijzen indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Mondelinge zienswijzen kun nen naar voren worden gebracht bij de afdeling VROM, tel. 0180-637732. Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhui zen-Moerkapelle maken ingevolge het bepaalde in artike 23, lid 1, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekena dat met ingang van 18 augustus 2005, gedurende z weken, het ontwerp van het bestemmingsplan "Eendragts polder" alsmede het besluit tot vaststelling van het o werpbestemmingsplan ter inzage ligt in het gemeenten bij de afdeling VROM op werkdagen van 09.00 uur tot U uur. Het is desgevraagd mogelijk om het ontwerpplan d ten deze openingsuren in te zien. Hiervoor kan con - opgenomen worden met de afdeling VROM door te b met het algemene telefoonnummer 0180-637777. Het ontwerp bestemmingsplan bevat ten opzichte van voorontwerpbestemmingsplan door de inspraakreactie het vooroverleg enkele aanpassingen. Het bestemmingsplan heeft betrekking op de on'twnc a van de Eendragtspolder als waterbergingsgebied, recr gebied en gebied met grote landschappelijke waarae. Tijdens de inzagetermijn kan een ieder mondeling o telijk zijn zienswijze omtrent het ontwerp kenbaar bij de gemeenteraad van Zevenhuizen-Moerkapelle. Voor het geven van een mondeling zienswijze woraT je zen naar het hiervoor vermelde telefoonnummer afdeling VROM. De schriftelijke zienswijze kan worei "tr diend bij de gemeenteraad van de gemeente Zeve Moerkapelle, postbus 30, 2760 AA te Zevenhuizen. Het college van burgemeester en wethoudere va zen-Moerkapelle maakt bekend dat het de p,f Moerka- cedureverordening 2005 gemeente Zevennw ,ten pelle" heeft vastgesteld. De Algemene wet best de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO) geve jn ten over de wijze waarop een vergoeding a m0et artikel 49 WRO, in de praktijk 'planschade ge c'0||ege worden aangevraagd en hoe een aanvraag oo t^oliC(ers moet worden behandeld. Burgemeester en ,jen met hebben de mogelijkheid een regeling vast.. waarin om aanvullende procedureregels voor die gevaii deze toepassing van artikel 49 WRO wordt 9avra ^p|anschade- mogelijkheid wordt hier gebruikgemaakt, u n.^oer- procedureverordening 2005 gemeente Zev - kapelle" treedt op 1 september 2005 in werk g- 1 17 00 uur voor Het stuk ligt op werkdagen van 8.30 uur to een ieder ter inzage op het gemeentehu |eqeskosten straat 89 te Zevenhuizen. Kopieën zijn t g qtedown- verkrijgbaar. Het is tevens mogelijk de ver0 evenhuizen' loaden via de gemeentelijke website w\ moerkapelle.nl Alarm Alarm Politie 0900-8844 Brandweer 0182-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Burgerzaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur

Hart van Holland | 2005 | | pagina 4