'goo ARIE DEKKER JUBILEERT MET DEKKER ZEVENHUIZEN WERKNEMERS ZIJN ALTIJD HEILIG GEWEEST' OPEN JEUGDT0ERN00I TC ZEVENHUIZEN GROOT SUCCES DIER VERMIST OF GEVONDEN? rnrn^izEN - moerkapellt CURSUS BABYMASSAGE IN DE PUT, UIT DE PUT EN DAN STA JE ER ALLEEN VOOR BRIDGECURSUS CHANGE MANTELZORGCAFÉ Hart van Holland 17 augustus 2005 pagina 7 ieV?^ dat er en t°e een buit- zon,?' nden alle finales op de a9 toch gespeeld worden. ^Peïle ?°a~ k Me'°dy Van den www.amivedi.nl Bart Bakker weet al jaren via zijn pen door te dringen tot iemand zijn leef- en gevoelswereld. In de wekelijkse rubriek 'Het Voetstuk' zet hij mensen uit de lokale samenleving in de schijnwerpers. Arie Dekker mag dan inmiddels de respectabele leeftijd van 71 jaar bereikt heb ben, maar wie een gesprek met de eigenaar van Dekker Zevenhuizen aangaat, komt al gauw tot de conclusie dat een superfitte man aan het woord is. Hoewel Arie in 2000 afscheid nam als directeur, is hij als commissaris nog steeds nauw bij het bedrijf betrokken. Sterker nog, eenmaal in de veertien dagen heeft Arie Dek ker nog altijd even een persoonlijk onderhoud met de huidige direc teur Jan Hogerbrugge. "Je komt altijd wel dingen in het bedrijf tegen, die ik graag even met Jan Hogerbrugge bespreek", legt Arie Dekker uit. "Jan kent het bedrijf overigens bijzonder goed. Vanaf zijn 23e levensjaar werkt hij al bij ons. Maar de jaren zijn enorm hard gegaan." Arie doelt hiermee ondermeer op het huidi ge jubileumjaar. Dekker Zevenhui zen, gespecialiseerd in onder meer keukenaccessoires en maatwerk bladen, bestaat in 2005 75 jaar. In oktober zal er daarom een groots opgezet feest worden gehouden voor (ex) personeelsleden. Tevens wordt een dag georganiseerd voor relaties om het bedrijf eens van binnenuit te bekijken. Ervaring van tientallen jaren Even terug naar het begin. Arie Dekker nam het bedrijf in 1968 van zijn vader over. De geschie denis van Dekker Zevenhuizen gaat terug tot 1930. In dat jaar startte Gijsbert Dekker in een eenvoudige schuur de productie van kleinmeubilair. "Hij verdien de eerst 21 gulden per week bij een baas, maar in december 1929 kreeg hij te horen dat het loon 18 gulden werd i.v.b. met de cri sis die eraan kwam. Mijn vader was bang dat mijn moeder daar tiet mee rond kon komen", ver telt Arie. "Maar als mijn vader nad geweten dat mijn moeder tot in de oorlog van tien gulden Per week rond moest zien te komen, was hij waarschijnlijk "'et met een eigen bedrijf egonnen en hadden we hier dus n|et gezeten." Eerste stappen De eerste stappen op de keuken- markt werden uiteindelijk gezet door Arie, die de toenmalige trend in keukenbuffetten al vroeg volg de. Onder zijn leiding specialiseer de Dekker zich verder in de keu kenbranche. Het bedrijf legde zich toe op de fabricage van kunststof bladen, en de in- en verkoop van overig maatwerk. Deze BV heette Dénorm Vervolgens werd het aanbod uitgebreid met de bijbe horende keukengereedschappen en -apparatuur onder de naam Dékorado BV. Er werd een eigen transportbedrijf opgericht om de bestellingen door het hele land af te leveren. De tak kreeg de naam Détrans BV. Inmiddels is Dekker Zevenhuizen BV uitgegroeid tot een internationaal opererende onderneming. Het bedrijf heeft een moderne fabriek, groot voor- raadmagazijn, kantoren en een luxe showroom op een terrein dat 60.000 vierkante meter bestrijkt. Dagelijks werken er 160 vakbe kwame medewerkers voor meer dan 1000 klanten. Verantwoording "Een enorme verantwoording", reageert Arie Dekker op het perso neelsbestand. "Onze dochter mocht van ons daarom eigenlijk niet in de zaak. Dit was een bewuste keuze, want we wilden haar niet de verantwoording over 160 gezinnen geven. Aangezien de werknemers altijd heilig zijn geweest, is zij gelukkig van deze zware taak bespaard gebleven. In slechte tijden draaien we liever met een klein verlies dan dat we mensen moeten ontslaan. Maar als het echter te veel uit de hand gaat lopen zullen we toch vervelende maatregelen moeten nemen om de zaak overeind te houden. In de huidige economie is de doelstel ling om van zogenaamde 'halve' hele klanten te maken. Ik bedoel hiermee om bij je huidige opdrachtgevers meer omzet weg te halen. Dat heeft momenteel even meer zin om enkel op jacht naar nieuwe klanten te gaan". 80.000 kilometer per jaar "We doen er werkelijk alles aan om de opdrachtgevers tevreden te stellen", vertelt Arie Dekker. "Zo rijdt een servicebus gemiddeld 80.000 kilometer per jaar. Door onze relaties wordt de service en de flexibiliteit bijzonder op prijs- gesteld. Ook als keukenzaken of de bouwmarkten in de ochtend een spoedbestelling hebben, dan kunnen de spullen vaak 's middags al worden afgehaald. Er zijn maar weinig zaken in onze branche die dit kunnen evenaren." Zware tijden voor ondernemers Arie Dekker kan vervolgens niet ontkennen dat ondernemers het momenteel zwaar hebben in de huidige economie. "Dit klopt hele maal", erkent hij. "Begrijp me goed. Dekker Zevenhuizen draait gelukkig gewoon goed. Maar het Nederlandse bedrijfsleven maakt zware tijden door. Maar er staat ergens geschreven over zeven goede en zeven slechte jaren. Dus dit zal ook wel weer veranderen. Een vliegtuig stijgt het beste op bij tegenwind, ledereen kan sterker uit zo'n periode komen. Vroeger werkten we van zes uur 's och tends tot tien uur 's avonds. Althans op de zaterdag na, want dan gingen we om zes uur naar huis. Tegenwoordig is dit vrijwel ondenkbaar. Maar door met elkaar hard te werken, kun je samen wel iets opbouwen. Toch heb ik soms het gevoel dat bij sommige men sen überhaupt de wil ontbreekt om er stevig tegenaan te gaan." Zorgen voor de kleinkinderen Arie Dekker: "Weetje, ik maak me gewoon zorgen hoe de toekomst van mijn kleinkinderen eruit komt te zien. Vroeger was een schiet partij een enorme openbaring, nu lees je en hoor je vrijwel niet anders. Moorden en drugsgebruik lijken er gewoon dagelijks bij te horen. Daarbij kent onze samenle ving behoorlijke cultuurverschil len. Neem nou ons eigen Zeven huizen. We gaan het niet tegenhouden dat Zevenhuizen deel gaat uitma ken van Groot Rotterdam. Ik vraag me af of dit wel zo'n verbetering zal zijn. Als ondernemingen boven het maximale uitkomen, dan kun nen voordelen, nadelen worden. Ik zie dat met een samenvoeging met Rotterdam ook gebeuren." hm u'.zen Tennisclub Zeven- e lzen hield in de week van 1 tot 7 au9ustus een open jeugd- Het ^ernooi was een succes, in totaal kwamen er 77 inschrijvingen binnen en zijn er wedstrijden gespeeld. 247 vvcui me 8 - 1. Caitlin Verbakei, je Kittel, 3. Arianne de Win- I z- Amber Hueting; me 12 - 2er«,anna piJnenburg, 2. Ivana Uura'^i me 14 - 1- Mirela Krezo, 2. Haas; me 17 - 1. Christel Wiersema, 2. Nicole v.d. Bosch; md 17 - 1. Esmee Heystek Lisa Kamps, 2. Nicole v.d. Bosch Loes v.d. Bosch; je 10 - 1Thijs Daniels, 2. Govert Kittle; je 12 - 1. Kevin Stra- ver, 2. Mare Hoenderop; je 14-1. IJsbrand Alberts, 2. Alexander Houtman; je 17-1. Michel Lubbe, 2. Luuk Gritter; jd 10-1. Jochem Bakker Thijs Daniels, 2. Patrick de Winter Govert Kittel; jd 12 - 1. Mare Hoenderop Kevin Straver, 2. Matthijs Groeneveld Michiel Groeneveld; jd 14-1. Bob Daniels Mike Warnawa, 2. Frank Hei kamp Erik Holierhoek; jd 17 - 1. Menno IJzerman Michel Lubbe, 2. Luuk Gritter Pepijn de Groot. Vier.t ^^rk aan den IJssel - De e«n c r°orT1 start 16 september met erkpr/SUS babymassage in Nieuw- Wekpii u3n den ,-lssel- Er zijn vier Ne H biieenkomsten k.rnalt uur »n deze uur en voor ouders van van zijn baby's van ongeveer twee tot negen maanden oud. De kosten bedra gen 80,00 voor leden van Vier- stroom en 130,00 voor niet- leden. Aanmelden kan tot 29 augustus, door te bellen naar Vier- stroom-Zorglijn, 0182-594500. Oegstgeest - In september start de preventieve cursus "In de put, uit de put", zelf uw somberheid overwinnen. De cursus is bestemd voor mensen van 55 jaar en ouder die last hebben van lichte tot matige depressieve klachten, zoals somberheid en "nergens meer zin in hebben". In de cursus gaat het om het aanleren van vaardighe den die kunnen helpen om de somberheid te overwinnen. Voor aanmelding en/of nadere infor matie kan men contact opnemen met mevrouw D.C. van Rijn-van der Mark of mevrouw J. Kloek van Rivierduinen, Preventie Ouderen, telefoon 071- 8907600. Oegstgeest - Het verlies van de partner is een ingrijpende gebeur tenis. De gespreksgroep "En dan sta je er alleen voor" is bestemd voor mannen vanaf 55 jaar die lan ger dan één jaar en korter dan zes jaar geleden hun partner hebben verloren. De gespreksgroep bestaat uit tien wekelijkse bijeenkomsten en wordt gehouden aan de Rhijn- geesterstraatweg 13a te Oegst geest, onder begeleiding van twee deskundigen. Voor aanmelding en/of nadere informatie kan contact opgenomen worden met mevrouw D. van Rijn of de heer J Hulzinga van Rivierdui nen, Preventie Ouderen, telefoon nummer 071- 8907600. Bodegraven - Frans Schiereck start eind september in Het Centrum met het geven van een bridgecur- sus voor beginners. Voor meer Stichting AMIVEDI, Kosteloze re gistratie vermiste en gevonden huisdieren. Hulppost 3B-Hoek- Ze ven hu izen/Moerka peil e-Pijnac- ker/Nootdorp. VERMIST: Kater, wit/grijze bovenkant kopje, vlekken rug, cypers grijze staart, 1 hoektandje steekt uit, Weideplantsoen Zevenhuizen. Kater, zwart/witte staartpunt, wangen, neus, sokken, de Patrijs, Zevenhuizen. GEVONDEN: Kat, rood-gemeleerd met wat wit onder kin, heeft geen staart, Noordeinde, Moerkapelle. Kater, zwart, Bredeweg, Moerka pelle. Poes, zwart, bushalte Molenweg, Zevenhuizen. Kat, cypers-grijs met witte bef, voetjes voor en sokken achter, Juli- anaweg t.h.v. Bietenveld, Zeven huizen. 2 Katertjes, 1 zwarte en 1 rood/witte, 4-5 mnd., camping "De Randstad" Bredeweg, Moer kapelle. GOED TEHUIS GEZOCHT VOOR: Gest. rode poes van twee jaar oud en jonge katjes. ledereen die vragen heeft of infor matie kan geven kan bellen naar: Stichting Amivedi Hulppost: 3B- Hoek - Pijnacker/Nootdorp - Zeven- huizen-Moerkapelle, telefoon 010- 5121937 of kijk op informatie of opgave kan men contact opnemen via telefoon 06- 51.92.06.63 of e-mail fcschie- reck@hotmail.com. Alpen aan den Rijn - Single 30+ club 'Changé' organiseert al ruim 3,5 jaar iedere zondagavond dans feesten in Sociaal Cultureel Cen trum 'De Ridder'. Een vaste DJ ver zorgt hierbij de muziek en iedere tweede zondag van de maand is er live-muziek. Gedurende de zomer weken zijn het in 'Changé' extra feestweken. Naast de optredens van DJ Jaap wordt er zondag 28 augustus bijvoorbeeld een Tropi sche Dansavond gehouden en 11 september wordt de eigen ver jaardag gevierd: 'Changé' bestaat dan 4 jaar. De dansavonden van 'Changé' worden elke zondagavond gehou den van 20.30 tot 24.00 uur in Soci aal Cultureel Centrum 'De Ridder' aan de Concertweg 3 te Alphen aan den Rijn. Voor meer informatie kan men kijken op http:// single.danst.nl of e-mail naar sin- gle@danst.nl. Gouda - Informele Zorg Midden- Holland (Steunpunt Mantelzorg) organiseert voor vrijdag 19 augustus tussen 10.00 en 12.00 uur het mantelzorgcafé. Mensen die zorgen voor een naaste met een ziekte of handicap, hebben hier de mogelijkheid om elkaar te ontmoe ten. De bijeenkomsten worden iedere derde vrijdag van de maand gehou den en vinden plaats in café Résistance, bij het Verzetsmuseum in Gouda aan de Turfmarkt 30. Voor meer informatie kan men op werk dagen van 9.00 tot 12.30 uur con tact opnemen met het Steunpunt Mantelzorg via telefoonnummer 0182-547920.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 7