CIRCUSARTIESTEN BIJ LUSTRUM BREDE SCHOOL DANSEN IN NESSELANDE MOLENVIERGANG VERLICHT EXPOSITIE ORION IN DE GRIFFIOEN pagina 14 Hart van Holland 7 september 2005 nesselande Zevenhuizen - De vier molens van de Molenvier gang worden deze week vier avonden verlicht van zonsonder gang tot circa 22.00 uur. Dit is een initiatief van de vier molenaars en zij willen deze traditie elk jaar voortzetten in de maand september. De molens zijn verlicht op 6, 7, 8 en 9 september. Waar ligt de interesse? Nesselande - Een bijzondere expo sitie met de pakkende titel "Verras send Papier" is vanaf heden te bekijken in het hoofdgebouw van de Stichting Orion "De Griffioen". De medewerkers van papierwerk plaats "De Schepperij", die wonen en werken bij de stichting Orion, hebben een belangrijke bijdrage geleverd aan het tot stand komen van de expositie. Zij hebben het papier vervaardigd en voorberei dingen getroffen. Het personeel heeft er kunstwerken van gemaakt en deze worden geëxposeerd. Het hoofdgebouw van Orion is gevestigd aan de Boy Edgarstraat, Rotterdam-Zevenkamp, vlakbij metrostation De Tochten. Tot en met oktober is de expositie op werkdagen te bekijken tussen 10.00 en 16.00 uur. Door Geertrude Verweii Nesselande - De Brede School Nesselande bestaat vijf jaar. En dat werd gevierd met een circusoptreden van alle leerlingen. Vijf jaar geleden begon de Brede School in een noodlo- catie aan het Zuideinde. De Brede School is een samenwer kingsverband tussen verschillende organisaties die met elkaar een compleet en afgestemd aanbod op het terrein van zorg, onderwijs, welzijn en vrijetijdsbesteding voor de kinderen wille bieden. In de Brede School vindt men drie ver schillende scholen, kinderopvang, peuterspeelzaal en ruimtes voor allerlei activiteiten. "Eén en één is meer dan twee", is het motto van de school. "Met de Brede School Nesselande willen we een ander soortige opgroeiomgeving realise ren. We dromen van een omgeving waar het kind centraal staat. We willen met anderen voor hen een minimaatschappij vormen." In 2004 verhuisde de Brede School naar het eerste kindcluster in de wijk Nesselande, aan de Robert van 't Hoffstraat. De bedoeling is dat er rond 2006 nog een tweede kind cluster geopend wordt in deelge bied 6. De kinderen van de drie scholen en de peuterspeelzaal en de kinderop vang kregen vrijdag 2 september een aantal workshops waarin zij konden uitproberen welke circu sact zij het leukst vonden, 's Mid dags werden die acts opgevoerd voor ouders, familie en andere belangstellenden. Met veel enthousiasme en inzet lie ten de kinderen de ingestudeerde routines zien. Er werd gejongleerd met hoepels, ballen, knotsen en Chinese bordjes. Ook waren er acro- baatjes die een keurige piramide vormden en evenwichtskunste naars op eenwielige fietsjes en grote ballen. De allerjongsten stel den paarden of clowns voor en de oudere leerlingen vertoonden hun kunsten als koorddansers. Natuurlijk was het publiek danig onder de indruk van de prestaties van de jonge Nesselanders en werd er voor ieder nummer hard geap plaudisseerd. Ook was het nog eens duidelijk waar de Brede School voor staat. Om met zoveel kinderen een goede circusvoorstelling te geven is een goede samenwerking tussen alle deelnemers immers essentieel. Door Geertrude Verweii Nesselande - Voor Sylvia van de Groenendaal was het ook een ver rassing: de inschrijvingen voor haar nieuwe dansschool in Nesse lande stromen binnen. Sylvia's dans- en sportschool DPFC is 18 jaar gevestigd in Rotterdam-Alexander. Sylvia: "Ik heb daar leerlingen die als jonge kinderen bij me kwamen en nu als mama's hun eigen kinderen komen brengen. Dat wil ik hier ook opbouwen." Op het lesrooster staat voor elk wat wils, zowel voor jonge kinderen als voor vol wassenen. Voor de allerkleinsten van 2,5 tot 4 jaar is er peuterdans. Daarna vol gen voor de kinderen uit groep 1 en 2 de ADV lessen. "ADV is van alles een beetje. Dan kunnen de kinderen zien welke kant ze op willen. En zelf kijk ik waar de aanleg van een kind zit. Na de ADV kunnen ze streetdance, klassiek of jazz gaan volgen. In Alexander hebben we ook tap, maar dat kan hier niet vanwege de vloer. Misschien kunnen we daar ooit een andere ruimte voor huren. Klassiek ballet staat nog niet op het rooster, maar dat komt er waar schijnlijk wel als er voldoende belangstelling is. Daarvoor gaan we dan verrijdbare spiegels en bar- res aanschaffen. En misschien kij ken of we iets met gordijnen kun nen doen. Bij klassiek baliet hoort tenslotte een bepaalde sfeer. Het is de bedoeling dat we ook volwas senballet gaan geven. Het is ee tijdlang niet erg trendy gewees maar het komt terug. In Alexand hebben we juist veel volwas" leerlingen. We houden daar jaar lijks voorstellingen waar alle leerlf gen van alle niveaus aan meedoe' Dat maakt het toegankelijk." Het rooster zoals het er nu ligt!>l een voorlopig rooster. In Alexan hebben we 99 groepen in 3 zaler Hier willen we eerst kijken waar interesse ligt. Voor de 55-plus willen we ook iets doen. Ik hebi Alexander een Fit en Fun gr Dat is zo leuk. Die lieverds kom dan eerst theedrinken en daa hebben we drie kwartier les, aan past aan hun niveau." Als Sylvia gevraagd wordt naar verschillende soorten lessen verte ze over iedere les even enthousia "Er is al heel veel interesse voor Salsa Aerobics. Dat is een soort tv senvorm, het ligt tussen dansen sport in. We doen low impact oe ningen, die goed zijn voor het e lichaam, maar dan op swingen Zuid-Amerikaanse muziek. Om» de bewegingen in herhalende W ken worden aangeboden is het weer niet echt moeilijk, maar e wel echt dansen. "Streetdance is ook enorm leu heel populair. Er lijkt hier z genoeg animo voor een jong klas te zijn. Wie weet zit er genoeg talent in de wijk om wedstrijdteam te vormen. Verder geven we natiuuriij» bekende BBB lessen (buiK benen) en Step Aerobics. a nies is een andere manrer om P verstevigend bezig te -vA oefeningen hebben juist een j beweg ingsuitslag In de vestiging in Alexander WO' den nog veel meer verschillen lessen gegeven. eerst "Hier houden we het instantie zo algemeen j gaan we nog geen specjeky^ ken geven, zoals kicK v bodydefinition. We kunne* programma altijd n09 De lessen starten maandag tember. Tot die tijd zit Sy maandagochtend en tend in de Brede School bij zodat mensen vragen k len en inschrijven. Vanat ij ber kan dat op de (maandag 15.30-20.20 dag 13.00-21.00 uur en 9.00- 11.50 uur). "Mensen een proefles gratis en direct de les in' Strae via: "Ik vind het heerlijk. Ik o van dansen."

Hart van Holland | 2005 | | pagina 14