tURGEMEESTER BEZOEKT 71-JAAR GETROUWD ECHTPAAR WERELDWINKEL WADDINXVEEN 25 JAAR CLUBKAMPIOENSCHAP DOUBLETTE MOBILITEIT VOOR IEDEREEN BRIDGE KROEGEN TOCHT FONKELENDE JUWELEN WORKSHOP KORTE VERHALEN BAZAAR BALTIEK BIJ T.O.O.S. GESPREKSKRING VROUW-GEZIN- GELOOF KLEDINGINZAME- LINGSACTIE MATIGE VANGST IN AARKANAAL WADDINXVEEN Hart van Holland 7 september 2005 medische weekenddienst Nghz.nl Geschiedenis Jeu de Boules pagina 15 Maddinxveen - Eenenzeventig jaar I'sleden was het dinsdag 30 ljugustus dat de heer en mevrouw Kock-Moonen in het huwelijk Jiaden. Burgemeester Roijers deed lil belofte gestand en bracht het ■echtpaar wederom een bezoek. jok vorig jaar deed hij dat bij hun I-j-jarig huwelijk en zei toen jaar- I fcterug te komen om deelgenoot ■tezijnvan zo'n unieke gebeurtenis. I)e heer en mevrouw de Bock I genieten een redelijk goede Ijaondheid. Mevrouw houdt haar |aeestelijke gezondheid op peil door Itóswoordpuzzels te maken, I meneer lost cijferpuzzels op die in 1 de krant staan. KERKDIENSTEN - 11 september Waddinxveen fctorkerk 9.30 uur 40 Jaar Huwe lijksviering, hot. Gem. i.w.: Wijkgemeente Ontmoetingskerk 930 uur ds. J.P. Koning; 17.00 uur Gezamenlijke dienst. Wijkgemeente Immanuelkerk 9.30 uur ds. C. de Jong. Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. MA Bos. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur Preeklezen, 16.30 uur ds. C. Bijl. Hen/, kerk 9.30 uur ds. M.D. v.d. Gies- sen. Geref. kerk S.30 uur N. Rijneveld- khep; 18.30 uur ds. J.A. van Hooij- donk. De Stek 9.30 uur ds. J.A. van Hooij- donk. Geref. kerk 9.30 en 18.30 uur ds. CC. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur Lees- dienst. taousia 10.00 uur D. Mather. Senthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende buisartsenhuip buiten kantooru- iw (1700-8.00 uur, |"eekenden/f°estdagen): HuisArt- «nPost Midden-Holland (HAP MH), kn van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Jienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groene Iart Ziekenhuis), Gouda, 0182 Diabeteslijn (033) 463 05 66, JWdvn.nl, voor alle vragen over ™etes (24 uur per dag, 's nachts Meen ln geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleulandlo- Bleulandweg 10, 2803 HH (0182) 505050. Postadres: Ui 1098, 2800 BB Gouda. Joze LJ®1?1 -lan van Beaumontstraat. I LJOr "iformatie over wachttijden, F"* afdelingen etc.: Waddinxveen - De Wereldwinkel aan het Wilhelminaplein viert zaterdag 17 september haar 25- jarig bestaan met een feestelijke markt op het Wilhelminaplein. Daar wil zij op een informele wijze de eerlijke handel tonen. Er zijn activiteiten voor jong en oud, zoals maskers maken, een proeverij van foodproducten, en hennaschilde- ren. Er is een kledingverkoop door Rappa, een wierookstand van Mira en een informatiestand van Fair Trade. En om 11.30 uur verzorgt wereldmuziekkoor Piosenka een spetterend optreden. Uiteraard ontbreekt een eerlijk kopje koffie en thee niet; iedereen is van harte welkom. De Wereldwinkel Waddinxveen is opgericht op de Samenwerkings school (nu Coenecoopcollege). Het was een initiatief van Warry Schuurman, leraar Kennis Geeste lijk Leven. Met 15 leerlingen van klas 4, 5, 6 werd begonnen met de verkoop van producten van SOS- Wereldhandei, nu Fair Trade Orga nisatie. Om de 14 dagen stonden zij met een brombakfiets op de markt. Deze was tegelijk opslag en trans portmiddel. Een probleem was de stalling, want daar moest nog wei- eens een ander adres voor gezocht worden. Na bijna 4 jaar, in 1984, kwam er een klein winkeltje in het voormalige benzinestation aan het Koningin Wilhelminaplein. De gemeente betaalde de huur, als een vorm van subsidie. De onkosten werden betaald uit de verkoop van producten. De vrijwil- ligersgroep die vanaf de start van de activiteiten bestond uit jonge ren, werd langzamerhand aange vuld met ouderen, meestal vrou wen. Zij namen het werk over van de jongeren die gingen studeren. In 1997 kon met hulp van de gemeente opnieuw worden ver huisd. 20 November ging de nieu we Wereldwinkel Waddinxveen in de verbouwde vestiging van Albert Heijn open. Vanaf die tijd is de winkel elke dag open en verzorgt een grote groep vrijwilligers de winkeldiensten. Daarnaast organi seert de stichting allerlei acties en staat zij op onder andere de brade rie en de gemeentedag. Momenteel maakt de Wereldwin kel een professionaliseringsslag. Kwaliteit, klantvriendelijkheid en verbreding van de doelgroep zijn speerpunten in het beleid. Want hoewel er steeds meer aandacht wordt geschonken aan eerlijke handel en ook in de supermarkten steeds meer producten met het Max Havelaar keurmerk worden aangeboden blijft het noodzakelijk zoveel mogelijk omzet te behalen. Hoofddoel van eerlijke handel is immers om boeren in de derde wereld meer kansen te geven! Vanaf het najaar zal de Wereldwin kel opnieuw worden ingericht en volgt daarbij de trend van de Lan delijk Vereniging (de zg. transfor matie). De winkel zal vanaf dat moment ook een nieuw logo gaan voeren. Waddinxveen - De achtste Wad- dinxveense bridge kroegentocht wordt gehouden op zaterdag 17 september, aanvang 10.30 uur. Opgeven kan bij mevrouw len van der Meer, telefoon 0182- 617101 of bij Paula van Delft, telefoon 0182-613520. Voor meer informatie: www.bcwaddinx- veen.nl. Waddinxveen - Bij de Jeu de Bou- lesvereniging Waddinxveen is het clubkampioenschap doublette (2 tegen 2) van start gegaan. Op de eerste avond werden drie partijen gespeeld die de eerste tussenstand opleverden: 1. Leen en Andries Roos 3-3-23+; 2. Toon/Piet Fianen 3- 3-20+; 3. Bert Grootjen/Hans van- Door Geertrude Verweii Waddinxveen - Het platform gehandicapten Waddinxveen hield zaterdag 3 september de mobili teitsdag in het Anne Frank cen trum. Waar men vorig jaar een soortgelijke dag had georganiseerd waarop alleen aangepaste fietsen werden gepresenteerd, was de opzet dit jaar een stuk breder. Loes Lekx, voorzitter van het plat form: "We willen mensen met beperkingen laten zien wat er mogelijk op het gebied van mobiel blijven of mobiel worden. Dit jaar hebben we niet alleen fietsen, maar hebben we het begrip mobi liteit zo breed mogelijk genomen, van een rollator tot een aange paste auto en caravan." Wethouder Dorenda Gerts opende de dag door op een speciale fiets Waddinxveen - De eerste thema avond van dit seizoen vindt plaats op maandag 12 september. Bio loog L. Brand houdt een diaiezing met als titel 'Fonkelende Juwe len'. Vlinders in alle verschijnings vormen zijn het hoofdonderwerp. De lezing begint om 20.00 uur in gebouw Zonnig Zuid aan de St. Victorstraat. ledereen is welkom. Waddinxveen - Altijd al een ver haal op papier willen zetten? In dit jaar van Kunst en Cultuur kan men onder begeleiding Brigitte Bosman een korte cursus volgen in schrijven. De workshop bestaat uit twee bijeenkomsten van 19.30 tot 22.00 uur en gaat van start op dinsdag 27 september in de bibli otheek. Voor meer informatie: 0182-640572 of informatie@bibli- otheekwaddinxveen.nl Woudenberg 3-3-14+; 4. Herman Verwaal/Alex van Ofwegen 3-3-9+; 5. Norbert Schifferling/Wout Ver sluis 3-2-19+; 6. Jan Kooistra/Kees van Eijk 3-2-7+; 7. Gerard Ver schoor/Wil Vons 3-2-6+; 8. Anneke Grootjen/lmka Matla 3-2-19. Cees VoskuilenA/Vim Raterman 3-1-0; 10. Fred en Ron van Dijken 3-1-3-. .nezneb nev een rondje te rijden. Ze heette alle aanwezigen van harte welkom. Mevrouw Gerts: "U als geen ander kent het belang van mobiel zijn. De aanwezigheid van geschikte ver voersmiddelen voorkomt vereenza ming. Het kunnen gaan en staan waar je wilt is een recht voor ieder een, maar het is niet voor iedereen even gemakkelijk. Ik hoop dat u hier zult zien dat het hebben van een beperking niet betekent dat u niet mobiel kunt zijn." Naast leveranciers op het gebied van zorgproducten, die hun fiet sen, rollators, scootmobielen en soortgelijke producten presenteer den, waren er vertegenwoordigers van de gemeente Waddinxveen aanwezig om mensen voorlichting te geven over de mogelijkheden op het gebied van vervoervoorzienin- gen. Waddinxveen - In en om de Imma nuelkerk aan de Prinses Beatrix- laan wordt zaterdag 24 septem ber van 9.00 tot 16.00 uur een grote bazaar/rommelmarkt ge houden. De voorverkoop van boe ken en platen is op vrijdagavond 23 september van 19.00 tot 20.30 uur. Voor meer informatie: 0182- 615123. Waddinxveen - Jazzdans- en Turn vereniging T.O.O.S. is acht jaar geleden als één van de eerste gym- en turnverenigingen in Nederland begonnen met een combinatie van gymnastiek en balsport. Sinds die tijd is het ene uur 'Baitiek' uitgegroeid tot de vijf uren die het nu zijn. Baitiek wordt voorlopig alleen gegeven voor jongens van 5 tot en met 12 jaar. Voor meer informatie: 0182- 613839/640277 of www.tooswad- dinxveen.nl. Waddinxveen - De gesprekskring Vrouw-Gezin-Geloof bestaat uit vrouwen die met elkaar van gedachten wisselen over onder werpen die hen bezighouden. Het is een initiatief van verschillende Waddinxveense geloofsgemeen schappen, oecumenisch van opzet, maar ook vrouwen zonder kerkelijke achtergrond zijn wel kom. Een keer per maand komt de gesprekskring op een donderdag ochtend van 9.00 tot 11.00 uur bij een. Voor meer informatie 0182- 610673,jbeekman.1@hccnet.nl of 0182-638080, piet@hardendood .net Waddinxveen - Met de start van het nieuwe seizoen start ook weer het inzamelen van kleding door Concordia. Kleding kan iedere donderdagavond van 18.00 tot 22.00 uur worden ingeleverd in clubgebouw 'de Hoge Noot' aan de J.W. Frisoweg 1a. Waddinxveen - De Hengelsport vereniging Waddinxveen viste afgelopen zaterdag haar achtste wedstrijd voor de zomercompeti tie in het Aarkanaai bij Ter Aar. Dertien deelnemers vingen 26 kilo overwegend kleine vis. De uitslag was als volgt: 1. Rinus Reichard, 3.240 gr; 2. Wim Houtman, 3.090 gr; 3. Rob Jenner, 2.530 gr; 4. Rob Poldervaart, 2.400 gr; 5. Jaap de Jong, 2.370 gr.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 15