WONIO MAAKT WIJKACTIVITEITEN MOGELIJK INFORMATIECENTRUM NESSELANDE TE VINDEN DE BREDE SCHOOI kinderen ZWANGER- SCHAPS BEGELEIDING IN NESSELANDE VERZAMELBEURS EERSTE hulp aan STARTERSAVOND KVK NESSELANDE Hart van Holland 21 september 2005 Meegroeien en veranderen Nieuwsbrief 5to?1atie/aanrnelcling: 0182~ <t„ «T e"mail naar ledendien- nnnr Geertrude Verweij Nesselande - Al voor er in Nes selande nieuwe huizen gebouwd waren, werd er een wijkorganisatie opgericht. De wijk bestond destijds alleen uit de zogenaamde linten, te weten de Groeneweg, de Wol- lefoppenweg, het Zuideinde en de Bermweg. Vanuit de deelge meente Alexander werd eind 1999 het vormen van een bewo nersorganisatie aangestuurd. Loesvan Delft, opbouwwerkster van de Deelgemeente Alexan der: "Bewoners in een wijk wil len zich groeperen en de deelge meente wil graag een aanspreek punt in de wijk hebben. Daarin speelt de wijkorganisatie een rol." WONIO stond vanaf de start in het jaar 2000 voor Wijk Organisatie Nesselande In Oprichting. De for mulering 'in oprichting' werd gekozen om aan te geven dat er pas op latere termijn een keuze gemaakt zou worden voor een for mele rechtspersoon. In de loop van 2003 heeft men dat, hoewel er nog geen rechtsvorm gekozen is, veran derd in 'in ontwikkeling', wat, aldus de ieden, beter aangeeft dat de organisatie in beweging is. Het is de bedoeling dat de organi satie met de wijk meegroeit en ver andert. Op dit moment bestaat WONIO uit vijf leden, Marcel de Bakker, Jan Lemmers, Bruno van Moll, Lenie Mulder en Jopie Onel- Beems. Omdat de organisatie for meel nog geen rechtsvorm heeft, geen stichting of vereniging is, heeft de organisatie nog geen voorzitter of penningmeester en staat het aantal leden niet vast. Belangstellenden kunnen zich altijd melden. lenie Mulder: "Via bewonersavon den worden er contacten gelegd. De themabijeenkomsten geven ons de mogelijkheid mensen te ont moeten en te kijken of men geïnte- resseerd is in onze organisatie." WONIO zelf is een abstract begrip voor de bewoners, denken de leden. "Dat heeft te maken met de rol die wij onszelf hebben toege dacht. Wij willen faciliteren. Ervoor zorgen dat mensen dingen in de wijk kunnen doen. Dat houdt in dat wij zorgen dat ze ruimten kun nen gebruiken, dat we ondersteu ning bieden bij activiteiten en geld en apparatuur beschikbaar kunnen stellen." WONIO organiseert iedere derde dinsdag van de maand een bewo nersavond. "Ook dat is facilitair. Wij zorgen dat er communicatie mogelijk is." Jan Lemmers: "We hopen natuurlijk op vragen uit de wijk op zo'n avond. We proberen altijd actuele onderwerpen naar voren te brengen. Iedere opleve ring in de wijk zie je in het publiek. Sommige mensen blijven weg als ze hun eigen vragen gesteld heb ben. Anderen komen regelmatig, die willen blijven meepraten. We willen ook graag weten wat de bewoners willen bespreken op zo'n avond. Mensen mogen ons altijd mailen met suggesties." De wijkorganisatie brengt iedere maand een nieuwsbrief uit, met nieuwtjes en aankondigingen. Deze wordt in de wijk huis aan huis verspreid en is ook via e-mail te ontvangen.Daarnaast wordt er een website bij gehouden, www.nesse- web.nl. Hierop staan naast nieuws en aankondigingen, onder andere ook informatie over de voorzienin gen in de wijk en de jaarverslagen van de organisatie. WONIO probeert ieder jaar op een bijzondere manier verslag te doen. Zo ontvingen de bewoners van de wijk in 2003 een CD en in 2004 een Nesselande-kwartet. "We moeten een jaarverslag schrijven voor de deelgemeente, maar we willen blij ven proberen dit voor de bewoners ook interessant te maken." Ook in de toekomst wil WONIO zich blijven inzetten. Voor 2006 is een werkplan gemaakt. Lenie Mulder: "Het komt erop neer dat we dezelfde dingen willen blij ven doen, maar dan op grotere schaal." Jan Lemmers: "We willen vooral informatie blijven verstrek ken." Lenie Mulder: "Waar we dit jaar al een begin mee gemaakt hebben en wat ook heel belangrijk is, is dat we intergenerationeel wil len werken. We willen ouderenpar- ticipatie stimuleren, dat kan ver eenzaming tegengaan en ik denk dat we daar zeker een functie in hebben." Ook activiteiten als Koninginnedag en de kerstmarkt worden door WONIO ondersteund. Loes van Delft: "Dat is de rol van de wijkor ganisatie. De bewoners geven zelf aan dat ze iets willen organiseren en WONIO maakt dat mogelijk." Vragen, opmerkingen en sug gesties zijn welkom: info@nesse- web.nl Botterdam - Verzamelaars en lief hebbers van postzegels en munten hunnen zich verheugen op een 9r°ot aanbod van onder andere Postzegels, munten en bankpapier °P de MPO-beurs op zondag 25 sePtember in het Airport Hotel in Botterdam, ledereen is welkom van 0.00 tot 16.00 uur. Voor meer lnformatie: 030-6063944. hjieuwerkerk aan den IJssel - Vier- 1[oom organiseert in Nieuwerkerk "anden IJssel de cursus 'Eerste hulp an kinderen'. De cursus bestaat uit "e bijeenkomsten die bij voldoen- e belangstelling plaatsvinden op en 25 oktober en 2 november n '9.30 tot 22.00 uur. Voor meer ^©vierstroom.nl. I hon!?+ "_Pe Kamer van Koophandel I dinsdag 27 september een 1 Di,nrrria*'eavor>d voor iedereen die ;iCLnet|1 bieeft om (parttime) voor I Jv te beginnen. De starters- aan a V'ndt piaats in de BaldakiJn I s°uda C°nst' Huy9er>sstraat 123 in Wang 19.00 uur. Voor meer |wmJ"ie en aanmelding: 1 4027610<'nl/startersavond of 010- Nesselande - Zwangere Nesse- landers kunnen vanaf 24 okto ber in de eigen wijk terecht voor zwangerschapsbegelei ding. Op deze datum starten lessen zwangerschapsyoga in de Brede School Nesselande. De lessen zwangerschapsyo ga zijn een natuurlijke aan vulling op de al aanwezige zwangerschapszorg in Nesselam de. Zo is er inmiddels een praktijk voor verloskunde in de wijk gevestigd en volgt volgend jaar een volgende praktijk. Geen over bodige luxe overigens. In Nesse lande zullen de komende jaren veel kinderen geboren worden. In 2003, toen er slechts 1000 inwo ners waren, kwamen 40 kinderen ter wereld. Naar schatting zijn dit er voor 2006 ongeveer 300. Dit aantal zal uiteindelijk oplopen naar ruim 400 als alle huizen gebouwd en bewoond zijn. De lessen zwangerschapsyoga duren een uur en kunnen gevolgd worden tot de geboorte zich aankondigt. Voor de één betekenen dit negen lessen en voor de ander dertien. Zwange- ren kunnen zich opgeven als ze tussen de vijf en zes maanden zwanger zijn. De lessen dragen bij aan een gezonde en bewuste zwangerschap. Zwangere vrou wen kunnen hun bevalling ont spannen en met zelfvertrouwen beleven. De lessen zijn ook geschikt voor zwangere vrouwen met bekkeninstabiliteit en rug klachten. Voor meer informatie/aanmel ding: 010-2224448 of michaela@xs4all.nl. Door Geertrude Verweii Nesselande - Wie de Knoop in de Brede School binnengaat, ziet daar direct de enorme maquette van de wijk staan. Deze maquette, die eerst in het Nesselande Informatie Centrum aan de Groeneweg stond, is door de deelgemeente ver plaatst naar de Brede School. Toen het OBR besloot dat het niet meer haalbaar was het informatiecentrum te behou den, besloot de Deelgemeente Alexander deze taak over te nemen. Niet alleen de maquet te, maar het hele informatie centrum is nu te vinden in de hal van het Brede Schoolcom plex. Alle Barkmeijer is iedere zater dag aanwezig om belang stellenden van informatie over de wijk en de specifieke deel- plannen te voorzien. "Gemiddeld komen er toch iedere zaterdag zo'n tachtig bezoekers. Vanaf begin oktober zijn we ook vrijdag open en neemt mijn colle ga Joke Lockhorst een groot deel van de uren op zich." De heer Barkmeijer weet tot in detail te vertellen welke delen van de wijk klaar zijn, waar de eerste palen geslagen zijn en welke hui zen nog in de verkoop zijn. Desge vraagd wijst hij de woningen waar voor men belangstelling heeft, aan op de maquette, zodat de potenti ële koper een duidelijk beeld krijgt van de omgeving van de woning die hij op het oog heeft. "De maquette moet nog wel een beetje opgeknapt worden, hele maal ongeschonden is hij niet uit de verhuizing gekomen. Ook heb ben we hier nog niet alle docu mentatie beschikbaar, maar dat wordt binnenkort allemaal gere geld. De eerste vrijdag van oktober moeten we helemaal klaar zijn." Wat hij jammer vind is dat de bewegwijzering naar het informa tiecentrum niet goed is. Ook enke le bezoekers klagen erover dat ze bijna onverrichter zake naar huis gegaan waren, omdat de bordjes de verkeerde kant uitwezen. "Het is toch belangrijk dat mensen weten dat we hier zijn. We zijn hier tenslotte voor hen."

Hart van Holland | 2005 | | pagina 19