VIERDE BINNENSTE B'UITEN FESTIVAL IN ORION OPZOOMEREN IN NESSELANDE H "SCHEPPERIJ" CREEERT KUNST VAN PAPIER LANDELIJKE BANENMARKT TRUCKERS RINGSTEKEN 2005 FIS WORLD CUP SNOWBOARD IN ROTTERDAM WW pagina 16 Hart van Holland 28 september 2005 nesselande Bewonersavond -'^v: Expositie Door Geertrude Verweij Nesselande - Voor Rotterdammers is Opzoomeren een bekend begrip. In 1994 werd in de Opzoomerstraat actie gevoerd om de veiligheid in de straat te vergroten. De gemeente heeft dit initia tief opgepakt en is begonnen mensen die dingen ondernemen in hun straat om de veiligheid of de saamhorigheid te vergroten, financieel te ondersteunen. Ook in Nesselande worden regelmatig opzoomeractiviteiten geor ganiseerd. Zo worden er buurtbarbeques gehouden, kerstbomen geplaatst en buurtcafe's georganiseerd, met ondersteuning van "Opzoomer Mee". Door Geertrude Verweij Nesselande - Voor de vierde keer wordt in het cultureel cen trum Orion het Binnenste B'ui- ten Festival gehouden. Dit jaar is er behalve veel muziek ook veel theater te zien. et Festival werd op vrijdag 23 september geopend door mevrouw Marijke Sedney, portefeuillehouder van onder andere kunst en cultuur bij de deel gemeente Prins Alexander. Mevrouw Sedney:"lk ben blij dat jullie me uitgenodigd hebben en ik denk dat jullie een fijne week tege moet gaan. Ik hoop met veel bewo ners uit de wijk. Als deelgemeente zijn we trots op jullie, maar de wijk kan er ook trots op zijn dat jullie hier zijn. Het is hier altijd heel gezellig. Het is de bedoeling van dit festival dat er mensen van bui ten hier naar binnen komen. Het is een feest om hier te zijn en ik denk dat het een feest is om hier te De avond vervolgde met optredens van de theatergroep Facetten, die een geheel eigen versie van de Bus- kenblazer en Romeo en Julia uit voerde, en theatergroep Warenar die "Mitty" speelde. Het geheel werd omlijst met muziek, zang en dans van het Orionorkest. Zaterdag volgde een voorstelling van folkband Air Laut, op zondag middag gaf muziekschool Delta Sound Factory een presentatie van enkele talentvolle studenten, gevolgd door de groep StarForce met een demonstratie en workshop breakdance. Op dinsdagavond kon men de dansgroep Anka gaan bekijken, met een optreden en een work shop Turkse dans. Het programma wordt voortgezet met de monoloog "De Prins" door Nico Goezinne, een optreden van de Madriagaalzangers met liederen over moed, een optreden van The ater Potdoosie met "Dot en Lot Chinezen" en het Improvisatiethe ater van Lof en Zotheid. Het festival wordt zondag om 15.00 uur afgesloten met theater groep "Kijk Haar Nou" met de spannende familie voorstelling "De Droomwevers". Naast alle optredens zijn er ook exposities van kunst uit de wijk te bewonderen. In de hal van het cul tureel centrum hangen mozaïeken van Laurens van Sprundel en Tim Holierhoek, weefkunst van Sander Hermes en schilderijen van Lenny Paul, Noor de Groote, Brigitte van Bourgonje en Agnes Hengeveld. Voor meer informatie: www.cco- rion.nl Tijdens de bewonersavond dinsdag 20 september legde opbouwwerker Loes van Delft uit wat Opzoomeren inhoudt en aan welke voor waarden men moet voldoen om mee te doen. In de herfst kan men voor de kin deren een halloween- of suiker feest organiseren, waarvoor dan, mits men zich aan bepaalde regels houdt, een pakket met een waardebon van 75 euro en lam pions of plantenbakjes, aange vraagd kan worden. Ook kunnen bewoners de komende winter een grote kerstboom aanvragen, die dan op een centrale plek in de buurt geplaatst wordt. Loes van Delft: "De communicatie verloopt via de wijkorganisaties en het opbouwwerk. De bonnen moe ten bij ons ingeleverd worden en wij storten het geld. Ook met vra gen en voorstellen kunnen mensen bij ons terecht." Verder vroeg Loes aandacht voor het "Goede Burenspel", de nieuw ste activiteit van Opzoomer Mee. Het is de bedoeling dat er teams gevormd worden van 14 spelers en een coach. De veertien spelers wor den verdeeld in twee groepen die ieder aan een kant van een denk beeldige rivier worden geplaatst. Met behulp van drie gele en drie rode blokken moet men dan de overkant zien te bereiken, waarbij regels gelden als: de blokken mogen niet losgelaten worden, de blokken mogen niet achteruit geschoven worden en de 'rivier1 mag niet aangeraakt worden Teams die dit binnen de vastgestel de tijd (75 seconden voor jongeren en volwassenen en 150 seconden voor kinderen) kunnen, ontvangen een premie van 100 euro. Een wed strijd tussen alle teams uit de stad levert uiteindelijk een finale op, waar de 10 snelste groepen gaan spelen om premies tot 1000 euro. De spellen moeten worden afge haald bij het Opzoomer Mee kan toor op Schiedamsedijk 55a Voor meer informatie: info@nesse- web.nl ofwww.opzoomermee.nl Gouda - Het Centrum voor Werk en Inkomen houdt zaterdag 1 oktober voor de derde keer de Landelijk Banenmarkt. De banenmarkt is dé plek voor werkzoekenden die op zoek zijn naar een (andere) baan. Daarnaast is er informatie aanwe zig over alles wat met werk te maken heeft en worden er work shops georganiseerd. Het CWI Midden Holland aan Klein Amerika 20 is geopend van 10.00 tot 15.00 uur. Nieuwerkerk aan den lisse - Stichting Evenement organiseert voor de tiende keer het Truckers Ringsteken. Het ringsteken vindt plaats op zaterdag 8 oktober om 13.00 uur op de Hoogeveenen- weg 200. Voor meer infc natie: 0180-324927 (na 18.00 uerj Rotterdam - Op de Wilhelmina- kade wordt zondag 9 oktober een officiële FIS World Cup snowboard big air gehouden. De beste riders uit de wereld vertonen op een 38 meter hoge schans hun kunsten. Op dit moment staat de teller op 53 deelnemers uit 12 verschillende landen. Naast de wedstrijd is er een groot randprogramma: er komt een skateboardpark. Red Buil organiseert een freestyle motorcross event en er is een afsluitende party. Voor meer informatie: www.bigairrotter- dam.nl. Toegang is gratis. Door Geertrude Verweij Zevenkamp/Nesselande - Een van de onderdelen van de werkplaats van Orion is papier werkplaats "de Schepperij". Zondag 25 september werd de expositie van de werkstukken die hier gemaakt worden geo pend. Anja de Man, leidinggevende van "de Schepperij": "Het is verrassend wat er allemaal mogelijk is met papier. Er gaan heel wat stappen aan onze scheppingen vooraf. In heel Orion worden voor ons oude kopietjes gespaard. De medewer kers die wat moeite hebben met de fijne motoriek scheuren deze voor ons in grote stukken, dat is stap 1. Stap 2 is dat er door anderen die wat fijner werk aankunnen kleine re stukken van gescheurd worden. Daarna wordt er papierpulp van gemaakt, stap 3, dat door de scheppers tot papier wordt ver werkt. Nu hebben we behalve kaarten, schalen, boekjes en siera den ook kunstwerken gecreëerd. Onze medewerkers kunnen heel veel zelf, maar de kunstwerken zijn uiteindelijk door de begeleiders in elkaar gezet, begeleiders zijn hier ook gewoon medewerkers. Het is voor ons belangrijk dat we alle maal een bijdrage kunnen leveren aan het product. Zonder de eerste stap kan er immers geen stap 2, 3 of 4 gezet worden. Anja de Man sprak de hoop uit dat men bij het bekijken van de exposi tie dan ook verder zou kijken dan alleen het eindproduct en zich bewust zou zijn van alle stappen die door de medewerkers gezet zijn. Yna Visser, directeur van Orion, opende de expositie en stapte door een hoepel, die met papieren stro ken versierd was, om zo symbolisch de wereld van papier binnen te tre den. Zij zei: "Al eeuwen is er heel veel met papier gedaan. Mensen hebben hun gedachten er aan toe vertrouwd en er liefdesbrieven en rouwbrieven opgeschreven. Je zou denken dat in dit digitale tijdperk het papier zijn langste tijd gehad had, maar nu is er een nieuwe manier om met papier gevoel uit te drukken, door het te verwerken in kunstwerken. Ik ben er trots op dat dit vanmiddag gebeurt en ik ben trots op alle medewerkers. Ik hoop dat er veel mensen genieten van deze expositie, en ik hoop ook dat we onze producten verkopen, zodat we hier mee door kunnen gaan." In de gangen van het gebouw han gen de verschillende kunstwerken, sommige heel sober, sommige vol kleuren, maar allemaal de bena ming kunst zeker waardig. Er is gebruik gemaakt van verschillende uitgangspunten, zowel tweedi mensionaal als driedimensionaal. Sommige kleinere doeken maken deel uit van een groep bij elkaar passende schilderijen. Ook is er een selectie van de andere producten van "de Schepperij" te zien, waar onder schalen en boekjes De expositie is nog te bewonderen tot 14 oktober, iedere werkdag van 10.00 tot 16.00 uur in het 0rionge" bouw aan de Boy Edgarstraat 2

Hart van Holland | 2005 | | pagina 16