\r m* HOUDBAARHEID ONDERSCHEIDINGEN AAN RIDDERS VAN DE WEG SUCCES OP BRANDWEER WEDSTRIJD SINGEND G0ETJE OP PRINSJESDAG 'V tfrr.; L:füi w- pagina 20 Hart van Holland 28 september 2005 ZEVENHUIZEN - MOERKAPEMf Nijkerk/Regio - De minister van Ver keer en Waterstaat, mevrouw drs. K.M.H. Peijs, heeft zaterdag 24 sep tember in Nijkerk aan 92 chauf feurs in het beroepsgoederenver- voer over de weg onderscheidin gen uitgereikt, behorende bij de toegekende titel 'Ridder van de Weg'. De uitreiking van de onderscheidin gen vond plaats in het kader van het op 1 januari 1966 door TVM verzekeringen geïntroduceerde Veiligheidsplan voor het beroeps- goederenvervoer over de weg. Het Veiligheidsplan is niet alleen inge steld ter voorkoming van schade doch evenzeer om een positieve bijdrage te leveren ter bevordering van de verkeersveiligheid in het algemeen. Chauffeurs van bedrijven die deel nemen aan het Veiligheidsplan, komen in aanmerking voor een onderscheiding als Ridder van de Weg wanneer ze gedurende een aaneengesloten periode van res pectievelijk 20, 10, 5 en 3 jaar niet door eigen schuld bij een verkeers ongeval betrokken zijn geweest. Het betreft de volgende onder scheidingen: Twaalf onderscheidingen werden uitgereikt aan Ridders van de Weg der Ereklasse (goud met diamant) voor 20 jaren aaneengesloten schuldvrij rijden, 80 onderscheidin gen aan Ridders van de Weg der Eerste Klasse (goud). Goed voor de prestatie om gedurende 10 aan eengesloten jaren schuldvrij te rij den, 305 Ridders van de Weg der Tweede Klasse (zilver) kregen een onderscheiding uitgereikt door commissaris P. van de Beek, hoofd Dienst Verkeerspolitie van het Korps Landelijke Politiediensten. Zij presteerden het om gedurende vijf aaneengesloten jaren schuldvrij te rijden. 593 beroepschauffeurs ten slotte ontvingen dit jaar de onder scheiding Ridder van de Weg der Derde Klasse (brons). Deze uitrei king vindt plaats op het transport bedrijf zelf. Zij reden drie jaren aaneengesloten schuldvrij. •v - /V\Aa; Svv^tr Is dertig jaar oud? Voor een veenlijk niet. Voor schoolgebouwen wel. In ieder geval voor de twee basisscholen in de kern van Zevenhuizen. Zij ver keren in een terminale fase, aldus een door tastend besluit van de raad. U moet rekenen, besturen is hun beroep niet, het is een hobby. Binnenkort worden de schoolgebouwen ge- euthanaseerd door de slopershamer. Ruimte makend voor nieuwe plannen. Hun kansen om mooi oud te worden leken toch al niet zo waar schijnlijk. Typisch jaren 70-bouw, zullen we maar zeggen. Eerst behangen en dan pas de steigers weg. Functionaliteit zonder schoonheid. Met hun vergankelijkheid volgen deze scholen moeiteloos het tempo van onze maakbare maat schappij. Wat niet voldoet wordt vervangen. Als u uit de sloop nog een aandenken wilt vissen meet u snel zijn. Menig inwoner van Zevenhuizen heeft in deze gebouwen met het vingertje de woordjes volgend leren lezen en leren rekenen. En kattenkwaad natuurlijk. Hopelijk heeft dat alles een langere houdbaarheid. Reacties?: gerardbaaij® hotmail.com (tekst) of ernstw@mail.com (illustratie) Enkele Ridders van de Weg zijn woonachtig in het verspreidingsgebied van Hart van Holland; De heer en mevrouw de Peinder uit Moerkapelle van transportbedrijf de Ruiter uit Hazerswoude Dorp en de heer en mevrouw H.M. de Vries uit Zevenhuizen van transportbedrijf Woudenberg uit Rotterdam. (Foto: NFP Photography) Moerkapelle - Brandweerkorpsen uit de regio vertrokken zaterdag 24 september allemaal richting Driebruggen voor de Brandweerwed strijden. Daar kregen ze allemaal dezelfde opdracht: voertuigbrand op industrieterrein, met mogelijk slachtoffer. Tijdens deze wed strijd werden de brandweermensen beoor deeld door een vakjury. Er waren vanuit Zeven huizen veel supporters meegereisd, waaronder burgemeester Fijen. Voor de brandweer van Zevenhuizen-Moerkapelle was het een succes volle dag, de ploeg van Moerkapelle werd tweede en gaat door naar de regionale finale op 22 oktober in Alphen aan den Rijn. De ploeg van Zevenhuizen werd derde. De pomp bediende van Zevenhuizen behaalde de prijs voor beste pompbediende. Den Haag/Zevenhuizen - Het folkloristisch theaterkoor "Sin- gend Goetje" was dinsdag 20 september op uitnodiging aan wezig bij het oranjefeest rond Prinsjesdag. De twintig leden vertegenwoordigden, samen met andere koren en dansgroe pen, de provincie Zuid Holland in een défilé langs de route van de gouden koets. Tijdens het voorlezen van de troonrede was voor een aantal koren gelegenheid om voor de vele belangstellenden langs de route een optreden te verzorgen. "Singend Goetje" bracht een aan tal nummers ten gehore. Nadat de groepen zich weer opgesteld had den lang de route, keerde de koningin terug naar paleis Noorde inde en passeerde de Gouden Koets nogmaals. Na afloop werden alle koren in het Provinciehuis uitgeno digd om deel te nemen aan een uit gebreide lunch. Geintereseerd om mee te zingen in theaterkoor "Singend Goetje"? Voor meer informatie: 079- 3415579. Het koor richt zich op de Nederlandse volksmuziek door de eeuwen heen en repeteert iedere maandagavond van 20.00 tot 22.00 uur in dorpshuis Swanla. (Foto: Singend Goetje)

Hart van Holland | 2005 | | pagina 20