VOETBALLERS VOEREN ACTIE VOOR GRASVELD CURZUS&ZO MAAKT START IN NESSELANDE NESSELANDE TWEEDE IN BOB VAN RIET- MEMORIAL NEDERLAND VEIL JUF VAN HET SPECTRUM GEEFT JA-WOORD TUNNELRACE EN ZANDKASTELEN nesselande Hart van Holland 28 september 2005 Handtekeningen AUTD BEKRAST? DOE DAN ALTIJD AANGIFTE. VOLLEYBAL De cursussen Door Geertrude Verweii Nesselande - Voetballende jon getjes zorgen voor wrijving in een van de oudste straten van Nesselande. Hoewel Nesselan de te boek staat als een wijk met veel groen en water, blijkt eraan doodgewone grasveldjes een gebrek te zijn. Het driehoekige veld in het midden van de Georges Van- tongerloohof wordt intensief gebruikt door voetballertjes uit de hele wijk. Een wijkbewoonster: "In het begin waren het er niet zo veel. Een paar kleine jongetjes uit onze eigen straat. Maar de laatste tijd zijn het grotere jongens en soms zijn ze met een stuk of twintig. Bovendien spelen ze met harde leren ballen, die schade aan onze auto's toebrengen." Bij de planning van dit gedeelte van de wijk is wel degelijk rekening gehouden met de kinderen; aan het begin van de Georges Vanton- gerloohof ligt een speeltuin en daarachter ligt een groot terrein waar een sportveld moet komen. Het probleem is echter dat dit geas falteerd is, net als het speelterrein hij het Rietveldpark. Antoinette Roetgerink woont in het Georges Vantongerloohof en is lid van de werkgroep Spelen die een actie begon nen is om de voetballende jeugd van een trapveldje te voorzien. "Het lijkt erg mooi, zo'n sportterrein, maar het werkt niet. Ik zie hier nooit kinderen voetballen. Ook niet bij het Rietveldpark trouwens. Wel in het zand en op de speeltoestellen, maar niet op het asfalt. Het voet balt gewoon niet prettig op asfalt, dus ze zoeken toch naar een stukje gras. En blijkbaar is ons veldje het enige in de wijk." Een handtekeningenactie in de buurt leverde zo'n 40 handtekenin gen op. Daarnaast heeft de werk groep contact opgenomen met Erik Pot van de DGA om hem het pro bleem voor te leggen. De heer Pot geeft echter aan dat een verande ring van de plannen er hoogst waarschijnlijk niet in zit. "Het ont werp is lang geleden vastgesteld en dat was ook in overleg met de bewoners en de bewonersorganisa tie. Het betreft een groot speelter rein, dat voor een groot deel uit gras bestaat. Daarin is een stuk asfalt aangelegd, waaromheen we nog hekken gaan plaatsen. We kunnen moeilijk het asfalt en de ondergrond er weer uit gooien." In de woonbuurten van Nesselande zal er ook niet echt een groot gras veld aangelegd gaan worden. "Die keuze is bewust gemaakt. Het is onze ervaring dat het gras van zulke voetbalveldjes vrij snel kapot gelopen wordt. Dan ontstaan er modderpoelen, vooral bij de' doe len en kan er ook niet meer gevoet bald worden. Het is gewoon lastig te onderhouden. Om die reden is gekozen voor andere materialen. Kunstgras is natuurlijk ook een optie, maar de variatie voor gebruiksmogelijkheden van asfalt is veel groter. Je kunt er niet alleen prima voetballen, maar ook skaten en basketballen. Daarom hebben we deze keuze gemaakt." De voetballende jongens zijn het daar niet mee eens. "Op asfalt kun je geen slidings maken en niet val len." legt een jongen uit. Een ander verzucht: "Je kunt ook nie mand pootje haken, want dan ligt meteen zijn been open." "En de bal ligt meteen in de sloot als je hier speelt." Aan dat laatste wordt wel iets gedaan. Er komt binnenkort een groot hek om het veld. De jongens willen echter meer. "We willen een doel en een net. Maar we willen in ieder geval gras." Hierdoor weet de politie in welke wijk extra opgelet moet worden. Zo kan de politie beter Haar werk doen. Maak Neder land veilig. Dus doe altijd aangifte. Torhout/Rotterdam - Ortec Rotter dam.Nesselandespeelde afgelopen weekend in België in een Interna tionaal toernooi in Torhout. In dit tweedaagse toernooi wist de selectie van trainer/coach Peter Blangé op de eerste dag beide wed strijden met 2-0 te winnen. De eer ste wedstrijd tegen het Duitse Wup- pertal, zette coach Blangé zijn eer ste keus in het veld; deze wedstrijd werd met 25-12 en 25-20 gewon nen. In de tweede partij tegen het organiserende Torhout, kwamen de jongelingen in het veld. Jan-Willem Snippe, Bart Bolsterlee, Michael Olieman en Roland Rademaker kre gen de kans van coach Blangé om zich te bewijzen. Na een spannende strijd wisten zij met minimaal ver schil te winnen: 25-22 en 34-32. Door deze twee overwinningen plaatste Nesselande zich direct voor de finale op zondag. In de finale traden de Rotterdammers weer aan tegen gastheer VT Oosthout Tor hout. Na een spannende strijd wisten de Belgen met 3-2 de finale te winnen. Komend weekend speelt Nesselan de in Lichtenvoorde in de Hama- landhal tegen VC Omniworld voor de Super Cup. Aanvang 13.00 uur. BsspGeertrude Verweij Nesselande - Voor een breed cufsusaanbod kan men in Rot terdam-Alexander terecht bij wZus&Zo. Ook in Nesselande *an men binnenkort aan de 9ang met Pilates,Yoga, massa- 9®. Muziek op Schoot, (ver- k|eed)k!eding naaien, sieraden faken of Bridgeles. CurZus&Zo maakt deel uit van de Stichting Buurtwerk Alexander en bestaat een jaar. Na een reorganisatie van de Stich- ;'n9 Buurtwerk werd deze afdeling cursuswerk nieuw opgericht. In alle uurthuizen werden wel cursussen 9e9even, maar dat werd geregeld °or de sociaal werkers. annie Nijstad van CurZus&Zo: "Dat fn9 dan meer per doelgroep. De naai werkster die gericht was op 1 n9eren, verzorgde dan ook de tussen voor jongeren en degene e met ouderen werkte, regelde tussen voor ouderen. Dat was emaal erg versnipperd en ieder- jT' m°est zelf het wiel uitvinden. m°est efficiënter en daarom ben we het samengebracht nen een afdeling, die voor heel Deelgemeente Alexander de "tussen verzorgt. Voor de het la'"de buurthuizen hebben we nom estaan(de programma overge- Q, 6n' D"133" f~i'er in Nesselande n we nu een heel nieuwe start He» e+n' '10Pen hier een aanbod ïoal zehten dat past bij de wijk. I die cursus "muziek op schoot" hu» 'aec'3a' voor jonge kinderen en moeder, vader, opa of oma bedoeld is. De bridgecursus is dan juist weer gericht op de ouderen in de wijk. En de cursus 'verkleedkle- ren maken' is nieuw. We beginnen met 8 verschillende cursussen. Het moet allemaal nog groeien natuur lijk. Daarom hebben we besloten om de cursussen allemaal in blok ken in te delen. Normaal gespro ken hebben we ook seizoenscursus sen, die gewoon het hele jaar door lopen, maar hier loopt alles in eer ste instantie van oktober tot janua ri. Op die manier hopen we mensen de gelegenheid te geven aan de cursussen te snuffelen, een beetje te proeven." Die gelegenheid krijgen ze bij Pila- tes helemaal. Er is een proefles op 5 oktober waar mensen vrijblijvend kunnen komen kijken en meedoen. De cursus start daarna. Voor de massageworkshops wordt op 13 oktober een informatiebijeen komst gegeven. Na afloop van het eerste cursusblok in januari kan er voor het tweede blok van februari tot juli opnieuw of voor iets anders ingeschreven worden. "Het plan is ook om begin februari een aanvulling op het pro gramma te hebben. Er komt bij voorbeeld een muziekaanbod. Waarschijnlijk gaan we in ieder geval piano- en gitaarlessen geven en we hopen ook algemene muzi kale vorming. Daarnaast staat er al een cursus 'zonnekindpoppen maken' en een cursus 'werken met het enneagram' gepland. Ook wil len we een leesgroep oprichten. Mensen mogen ons ook benaderen als ze interesse hebben in bepaalde cursussen of als ze zelf docent zijn. Zij kunnen dan contact met ons opnemen en dan kijken we of we het in het programma op kunnen nemen. Het contact met de mensen ver loopt via de balie. Dat is hier nog wei een beetje pionieren. We heb ben allerlei beperkingen en nog weinig baliebezetting, maar we proberen het zo goed mogelijk te doen. We hebben overigens niet alleen een programma voor buurthuizen, maar men kan ook een cursus op maat bestellen. Daarvan wordt regelmatig gebruik gemaakt voor bedrijfsuitjes, vriendinnenclubjes of vrijgezellenfeestjes." Met een Rotterdampas kan men kortingen krijgen op de cursussen. Deze pas is verkrijgbaar in de Rot- terdampaswinkel op de Oostzee dijk. De prijs van de pas is afhanke lijk van het inkomen en de pas geeft 35% korting op bijna alle cur sussen. Het programma en uitgebreide informatie per cursus is te vinden op de flyermolen bij de balie. Informatie en inschrijving bij de balie in de Knoop van de Brede School (Robert van't Hoffstraat 14) op maandag, dinsdag en vrijdag van 9.00 tot 11.00 uur. Email: info@cursusenzo.nl Nesselande - Marit van Essen, juf van basisschool Het Spectrum,trad don derdag 22 septem ber in het huwelijk met Simeon van der Dussen. Na het bur gerlijk huwelijk vond in de her vormde kerk van Zevenhuizen de inzegening plaats. De leerlingen van Het Spectrum had den voor deze gele genheid een zelf gemaakte bruids sluier of stropdas om. Na de kerk dienst was er een kinderreceptie op de Brede School Nesselande. (foto: Het Spectrum) Oud Verlaat - De sportdag van basisschool De Nessevliet werd gehouden op het strand bij de Zevenhulzerplas. De kinderen van groep 1 tot en met 5 deden daar allerlie spelletjes: van een tunnelrace tot zandkastelen bou wen. De groepen 6 tot en met 8 gingen roeien op de Hennepsloot in Zevenhuizen, (foto: De Nessevliet)

Hart van Holland | 2005 | | pagina 27