HONDENTRAINSTER TANJA OVERDUIN KENNISOVERDRACHT VAN GROOT BELANG" Jm BUIGEMEEESTER FIJEN IN workshop kleur en kledingstijl OUD VERLAAT 'T REIGERB0S, EEN VEILIGE SCHOOL DIER VERMIST OF GEVONDEN? SLAGWERKCONCERT OPBRENGST COLLECTE PRINSES BEATRIX FONDS OUDER- EN KIND- GYM BIJ O.S.S. DIPLOMAZWEMMEN IN DE K00RNM0LEN Hart van Holland 28 september 2005 pagina 7 Fokken Nieuwste technieken Opleiding Passie www. amivedi. nl 7F\/FNHUIZEN - MOERKAPELLE Bart Bakker weet al jaren via zijn pen door te dringen tot iemand zijn leef- en gevoelswereld. In de wekelijkse rubriek 'Het Voetstuk' zet hij mensen uit de lokale samenleving in de schijnwerpers. In haar woonhuis aan de Perkstraat staat een bordje voor de ramen: 'hier waak ik'. Voor de passanten of bezoeker wordt het duidelijk dat het traditionele bordje aangeeft dat er een hond in huis is. Degene die Tanja Over- duin daadwerkelijk met een bezoekje vereert, komt vervolgens even met de schrik bij, want maar liefst zeven honden verblijven in het woonhuis. Desondanks is het opvallend dat er nagenoeg niet wordt geblaft en dat de honden meteen naar Tanja luisteren als zij hen sommeert om in de mand te gaan liggen of achter een hekje te blijven. Sterker nog, je hebt op een gegeven moment helemaal niet het idee meer dat er zeven honden in de woning verblijven. "Het is belangrijk dat de honden weten waar ze aan toe zijn", zegt Tanja Overduin. "Ik krijg van de omwonenden regelmatig compli menten dat de honden zelden of nooit blaffen. Ik constateer bij andere mensen thuis dat een hond wel voortdurend blaft. In de dagelijkse omgang met de hond kan er een moment komen dat er een bepaald gedrag van de hond als probleem wordt ervaren. Ook kan het zo zijn dat de hond uit het asiel gehaald wordt en probleem gedrag vertoont .Dit kan ergernis veroorzaken bij zowel de eigenaar als een eventuele omgeving met alle gevolgen van dien. Ik heb me daarom gespecialiseerd in gedragstherapie." Tanja Overduin maakt zich soms zorgen over het fokken van hon den. Men moet zich realiseren dat het fokken van puppy's niet zomaar even gebeurt", zegt ze. "Je neemt als fokker best een grote verantwoording, want de puppy's dienen op een juiste manier op hun bestaan in de maatschappij te worden voorbe reid. Als dit niet gebeurt, dan heb ben de jonge honden meteen al moeite met bepaalde sociale aspecten." "Bij het trainen van honden hoort ook een stukje kennisoverdracht", vervolgt Tanja. "Door allerlei oefe ningen wil ik de mensen laten begrijpen wat een hond denkt en kan doen. Ik train op mijn hon denschool vooral met de nieuwste technieken, die bijvoorbeeld bestaan uit het trainen met het geven van een beloning. Aan de andere kant hoefje ook alles weer niet van een hond te accepteren. Ik hecht er ook waarde aan om dat op een positieve manier aan een hond duidelijk te maken. Mijn hondenschool Dog's Mind is een hondenschool die op een positieve hondvriendelijke manier traint en daarbij de opvoeding niet uit het oog verliest." Tanja Overduin is een aantal jaar geleden begonnen met een oplei ding voor paraveterinair dieren artsassistente. Na deze opleiding succesvol te hebben doorlopen, is de 26-jarige Zevenhuizense in de dierenartsenpraktijk in Zeven kamp gaan werken. Tijdens deze periode kreeg zij steeds meer het gevoel om van de honden haar werk te maken. Inmiddels werkt Tanja weliswaar een aantal dagen als administratief medewerkster bij een bedrijf in Utrecht, maar ze werkt er gericht naar toe om full time als hondentrainster en trim mer aan de slag te gaan. Haar hondenschool Dog's Mind heeft zijn trainingslocatie in Zevenhui zen aan de Knibbelweg 20a. De lessen worden gegeven op een groot veld, dat volledig omheind en verlicht is. "In maart van dit jaar besloot ik om de opleiding te gaan volgen voor hondentrimster", vertelt Tanja. "Een keus die voortkwam uit mijn passie voor honden, hon dengedrag en het omgaan met honden. Dit betekent dat Zeven huizen weer een hondentrimster heeft. Helaas is mijn voorgangster overleden. Hierdoor kon er in het dorp niet meer in de behoefte van hondentrimmen worden voorzien. Een aantal rassen 'trim' ik inmiddels geheel zelfstandig zoals bijvoorbeeld de Maltezers, Cocker Spaniels, Cavalier King Charles Spaniels, de boomer" hondjes, Lagotto Romagnolo, Golden Retrievers en Flatcoated Retrie vers. Bijzonder leuk om te doen. Ook dit werk geeft mij veel vol doening." Zevenhuizen - In de serie koffiele- zingen organiseert bibliotheek Zevenhuizen voor donderdag 29 september een workshop over kleur en kledingstijl. Willeke Hag- oort van studio Amarantha vertelt over kleuren en vormen in relatie tot het uiterlijk. Aanmelden: 0180- 638388, info@bibliotheekzevenhui- zen.nl. De lezing vangt aan om 10.00 uur. Oud Verlaat - De inwoners van Oud Verlaat werden donderdag 22 sep tember in de gelegenheid gesteld tenniste maken met burgemeester njen en zijn vrouw. Een gezellige drukte werd het in de Vierkap, waar ook de jeugdige Oud Verla- ers hun opwachting maakten om ennis te maken met het burge- teeesterspaar. Er was beduidend meer belangstelling dan eerder in de kernen Zevenhuizen en Moerka- pelle het geval was. «venhuizen - Bob van der Meer, Ptyuioloog en autoriteit op het 9« led van onderzoek en aanpak P het gebied van pestgedrag, I maandag 19 september een Zln9 tijdens een ouderavond bij sisschool 't Reigerbos. Er waren apt 0l/c'ers aanwezig en er is ruim hel Sernaakt van de gelegen- vragen te stellen. Bob van der er heeft gesproken over de oor aken van Pesten, de eigenschap- de '<'nc'eren d'e pesten en van er i, offers van Pesten en wat je Waf6 33n ^Unt c'oen maar vooral om h6 6r a's sc'100' aan kunt doen teperk ^eS*en een minimum te boseC!®.ur ^'ma Tense van 't Reiger- schn i teraarc' zijn ook voor onze 0 gedragsregels en 'normen en waarden' belangrijke voor waarden om een veilige school te kunnen zijn. Pesten is een pro bleem dat zich niet gemakkelijk laat oplossen door er gedragsregels op los te laten. Daar is meer voor nodig want pesten speelt zich vaak in het verborgene af. Toch kan en mag pesten niet getolereerd wor den en daar wil 't Reigerbos serieus haar best voor blijven doen. Vol gens Bob van der Meer moet de aanpak op een democratische wijze tot stand komen waarbij we goede informatie moeten geven en met alle schoolgeledingen moeten com municeren. 't Reigerbos hoopt dat deze interessante maar ook amu sante avond de dialoog met de ouders over een veilige school weer een nieuwe impuls heeft gegeven." Zevenhuizen - Afslag 9, de slag werkgroep van De Kleine Trompet ter, en Animato, een percussie groep uit 's Gravenzande, gaven zaterdagavond een slagwerkcon cert in Dorpshuis Swanla. Het was de eerste keer in de geschiedenis van De Kleine Trompetter dat er een concert gegeven werd met alleen maar slagwerk. Dit was zeker voor herhaling vatbaar, gezien het aantal belangstellenden en het enthousiasme van de deel nemers. Alle groepen van Afslag 9 namen Zevenhuizen - In de afgelopen periode hebben 39 kinderen het examen afgelegd voor de verschil lende zwemdiploma's: Diploma A (zwem ABC): Lars Jansen, Sharya Eleveld, Ruben Hengel, Anouschka van der Waal, Amy van Velden, Gijs Hol, Jeroen van Leeuwen en Gerrit van Aalst. Diploma B (ABC): Kevin van Herk, Michelle de Graaf, Anna bel Verlaan, Joris van Zanten, Gabrielle Heijboer, Zoe Slegten- horst, Stijn Lastdrager, Rik de Vries, Lotte Hoekstra, Linda Straathof, Stichting AMIVEDI, Kosteloze re gistratie vermiste en gevonden huisdieren. Hulppost 3B-Hoek- Zevenhuizen/Moerkapelle-Pij- nacker/Nootdorp. VERMIST: Kater, zwart met heel klein wit vlekje kin, iel diertje, Bredeweg, Moerkapelle; Kater, Noorse Boskat (lang- harig)bruin/grijs met wit bij neus, bef, tenen voor, sokken achter, chip, droeg zwart bandje, grens Nesselande/ Zevenhuizen; Kater, zwart/witte voetjes, bef en wat op buik, blind aan 1 oog, Noordelijke Dwarsweg, Zevenhuizen; Kater, rood/witte bef, borst. Leliestraat, Zevenhuizen. GEVONDEN: Kater, cypers-grijs/ witte kin nek, hals, borst, poten, Twee manspolder. Zevenhuizen; Kat zwart/witte vlekken, snuit met zwarte neusdop, Bredeweg, Waddinxveen. GOED TEHUIS GEZOCHT VOOR Cypers-witte poes gesteriliseerd van 1 jaar Zwart-witte poes gesteriliseerd van 2 jaar Rode kater gecastreerd voor bij tuinders enz. Zwart/witte poes ook voor bij tuinders enz. ledereen die vragen heeft of informatie kan geven kan bellen naar: Stichting Amivedi Hulppost: 3B-Hoek - Pijnacker/Nootdorp - Zevenhuizen-Moerkapelle, telefoon 010-5121937 of kijk op Close-harmony ensemble Acht de Présence zoekt een sopraan en een tenor. Repetities in Gouda op don derdagavond, 20:00u. Info: 06-53611545 deel aan dit concert, ook de klein ste (groep 1) liet een paar nummers horen. Vooral bij groep 2 was een duidelijke vooruitgang te horen. Percussiegroep Animato is een goed voorbeeld van waar Afslag 9 naar toe werkt. Zij liet een goed en strak programma horen en zien, met ook een aantal nummers waar niet eens slagwerk aan te pas kwam. Zij maakten dan gebruik van handen, voeten, stoelen of bezems. Het was een geslaagde en zeer afwisselende avond. Melanie Haket, Carola Haket, Jay- Jay Grootscholten, Lucas Brouwer en Rody Brinkhuis. Diploma C (ABC): Demi Ammerlaan, Benjamin Parkinson, Kevin Jansen en Debo rah Bakker. Diploma A (Groene Hart): Vincent Groen en lan Leent- faar. Diploma B (Groene Hart): Kim Wauben, Benjamin Sanches, Luuk van Mullem, Lydia Buitenhek en Esmee van Zwol. Zwemvaardigheid: Annemiek Luijendijk en Beauwien van Winden. Snorkelen: Demi Onclin. Moerkapelle - De onlangs gehou den collecte van het Prinses Beatrix Fonds heeft in Moerkapelle €1004,01 opgebracht. De organisa tie bedankt gevers en collectanten voor hun bijdrage. Collectant gemist? Giro 969 - Prinses Beatrix Fonds, Den Haag. Zevenhuizen - Tijdens de uurtjes ouder- en kindgym bij gymnastiek vereniging O.S.S. worden bewe gingsspelletjes gedaan op muziek, waarbij de ouder het kind stimu leert en leert, wat het met zijn eigen lichaam kan. Met klein mate riaal ontdekken ze samen leuke dingen. Het klimmen en klauteren gebeurt ook samen. In de zaal wordt een klim en klauterbaan uitgezet. Hier is de ouder een belangrijke veilig heidsfactor. Door het kind op een veilige manier op de toestellen te begeleiden, leert het meer zelfver trouwen te krijgen. Het kind leert ook bijvoorbeeld diepte in te schat ten en spelenderwijs wordt de motorische ontwikkeling van het kind gestimuleerd. Ouder- en kindgym wordt gehou den op donderdag: voor kinderen vanaf 1 jaar tot 2,5 jaar van 9.00 tot 10.00 uur en voor kinderen van 2,5 jaar tot 4 jaar van 10.00 tot 11.00 uur in dorpshuis Swanla. Voor meer informatie: www.ossbefit.nl

Hart van Holland | 2005 | | pagina 7