STICKERACTIE TEGEN VERKEERSCAMPAGNE BLIJKT GROOT SUCCES /So 7 NOG ZEKER DRIE JAAR EENAKTERFESTIVAL ONTHULLING KUNSTWERK LUIDT LUSTRUMVIERING C0ENEC00P COLLEGE IN ATLETIEKINSTUIF VOOR MENSEN MET HANDICAP WORKSHOP KLEURENLEER STILTEVIERING TREKTOCHTDIENST TOTAL TOOS CREATIEVE AVOND BIJ DE PADDESTOEL PIC0S EUROPA KOPPELKLAVERJAS- AV0ND WAARDELOOS!? Waddinxvener slaat terug J pagina 12 Hart van Holland 5 oktober 2005 WADDINxVbEN/BOSKcTr Bazar-Bizar, reünie en lustrumfeest Di-rect en Brainpower Kortebaan-werk Boskoop - Kunstenaar Jean Paul van Boxtel verzorgt zaterdag 15 oktober van 10.00 tot 16.30 uur een workshop kleurenleer in acryl. Voor meer informatie en aanmelding: www.boskoopcrea- tief.nl of 0172-212274. Waddinxveen - In de Victorkerk worden maandelijks stiltevierin gen gehouden in de sfeer van Taizé. Op vrijdag 7 oktober is de kerk geopend vanaf 19.00 uur, om 19.30 uur vindt er een korte viering plaats. Voor meer infor matie: 0182-615813. Waddinxveen - In de Ontmoe- tingskerk wordt zondag 9 okto ber om 16.30 uur een trektocht- dienst gehouden. Door middel van sketches en liedjes wordt op een luchtige manier een serieus thema aangepakt. De dienst begint om 16.30 uur en duurt ongeveer een uur. ledereen is welkom. Waddinxveen - Aerobic en Total TOOS Workout worden sinds enige tijd bij Jazzdans- en Turn vereniging T.O.O.S. gegeven. In de lessen wordt op muziek gewerkt aan de conditie, waarbij er goed op de juiste bewegingen en houding wordt gelet. De les sen worden gegeven door gedi plomeerde docenten op dinsdag avond en vrijdagochtend. Voor meer informatie: 0182-613839/ 640277 of www.tooswaddinx- veen.nl. Waddinxveen - Bij de Paddestoel staat de dinsdagavond in het teken van creativiteit. In de voor avond van 18.30 tot 20.00 uur is er voor de jeugd gelegenheid om 3D kaarten te maken. Aanslui tend is er van 20.00 tot 22.30 uur een handwerkclub. Voor meer informatie: www.wsv-depadde- stoel.nl. Waddinxveen - De Waddinx- veense afdeling van het Nivon houdt donderdag 13 oktober een dia-avond over een wandel trektocht door de Picos Europa in Spanje. In deze bergen komen nog beren voor en ze zijn tevens een eldorado voor mensen die van een woest gebied houden. De avond wordt gehouden in de Boog aan de Const. Huygenslaan 2, aanvang 20.00 uur. De toe gang is voor leden gratis, niet- leden betalen €2,50. Voor meer informatie: 0182-616078. Waddinxveen - Stichting Wijk- werk de Zuidpias houdt vrijdag avond 7 oktober een koppelkla- verjasavond. Aanvang om 20.00 uur in Het Zuidhonk aan de Zuid- plaslaan 552. Voor meer informa tie: 0182-611171. Boskoop - Christengemeente Bethel houdt zaterdag 8 oktober vanaf 14.00 uur een kindermid dag voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar. De middag heeft als thema: 'waardeloos!?' Het pro gramma duurt tot 16.00 uur en de middag wordt gehouden in het gebouw van Bethel aan de Boomgaard 21. De toegang is gratis. Voor meer informatie: 0172-476004. Door Daniel van Dam Waddinxveen - Uit frustratie over de campagne van minister Peijs van Verkeer om automobilisten meer bewust te maken van de verkeersregels, besloot de 21-jarige Silvian Jongerius een tegen offensief te starten. En met succes want zijn actie slaat aan. Jon gerius: "Mensen irriteren zich blijkbaar aan de campagne van Peijs." /I love bumperkleven' en 'I love rechts inhalen'; zomaar een aan tal titels uit het sticker-assorti ment van Silvian Jongerius. Meer dan vierduizend stickers en vijfen vijftig t-shirts heeft de jonge Wad- dinxveners inmiddels verkocht. "Ik maak winst," laat de Waddinxveen- se bedenker van de provocerende anti-campagne uit Waddinxveen- Noord weten. "Of laat ik het zo zeggen," voegt hij er haastig aan toe, "ik haal mijn uren eruit. Het is gewoon een grote grap, ik denk dat mensen de humor er wel van inzien." Maar het ministerie van Verkeer en Waterstaat dat verant woordelijk is voor de stickeractie van Peijs, noemt de tegenactie van Silvian in een reactie smakeloos en kinderachtig. "O is dat zo", grijnst de Waddinxvener, "dat wist ik nog niet." Op een willekeurige zaterdagmid dag kreeg hij de ingeving voor 'zijn' campagne. "Normaal ben ik altijd bezig om plaatjes op mijn compu ter te bewerken en die stuur ik dan door naar vrienden. En toen kwam die rare campagne van Peijs en zo is eigenlijk de sticker ontstaan." Lan delijke media besteedden veel aan dacht aan zijn stickers. "Nadat ik in het nieuws geweest was, publiceer de iemand mijn telefoonnummer op het internet, als wraak omdat ik het idee gestolen zou hebben. Ik ben die dag ongeveer twintig keer gebeld." Jongerius is van plan nieu we acties op touw te zetten. Hoe die eruit zullen gaan zien weet hij nog niet: "Ik ben nog aan het nadenken." Waddinxveen - Met de onthul ling van een kunstwerk geeft burgemeester H.C.J. Roijers donderdag 5 oktober een eerste aanzet voor de lustrumviering van het Coenecoop College. Hij verricht deze officiële hande ling even na vier uur. Leerlingen techniek (afdeling Metaal) van de bijna 10-jarige school creëerden het kunst werk, uitgevoerd in staal, en ver volgens zorgden leerlingen van de afdeling Bouw voor bevestiging aan e gevel. Burgemeester Roijers wacht de eer het kunstwerk te ont hullen. De lustrumweek wordt maandag 10 oktober om 10.00 uur geopend voor de leerlingen van de locatie Boskoop, om 11.00 uur voor de leerlingen van de locatie Waddinx veen. Vervolgens wordt dagelijks aandacht besteed aan het lustrum in de vorm van onder andere ten toonstellingen, een sportdag, Bazar-Bizar, de Coenecoopshow en een taalspektakel. Van veel acti viteiten gaat de opbrengst naar het goede doel. Donderdag 13 oktober wordt een reünie gehouden in de tent op het schoolplein van 19.00 tot 22.00 uur. Naar het lustrumfeest van vrijdag 14 oktober wordt door velen al weken uitgekeken. Di-Rect en Brainpower zullen de aanwezigen een geweldige avond bezorgen. Voor meer informatie: www.coen- ecoopcollege.nl, lustrum@coen- ecoopcollege.nl Het ministerie noemt de tegenactie smakeloos. "O, is dat zo. Dat wist ik nog niet' Waddinxveen - Er wordt zaterdag 8 oktober een atletiekinstuif gehou den bij atletiekvereniging S.C. Antilope Deze instuif is speciaal voor mensen met een handicap of beperking en is geschikt voor jong en oud. Sinds enkele jaren vindt er atletiekbeoefening door mensen met een handicap of beperking plaats bij S.C. Antilope. Mede om deze moge lijkheid tot sportief bezig zijn voor mensen met een handicap of beper king meer bekendheid te geven, wordt deze atletiekinstuif georgani seerd. De inschrijving voor de instuif op het atletiekcomplex aan de Alberdingk Thijmlaan start om 13.15 uur, het programma vangt aan om 13.45 uur. De middag eindigt rond 16.00 uur. Voor meer informa tie: 0182-611137. Waddinxveen - Het Waddinxveens Eenakterfestival, dat vrijdag 7 en zaterdag 8 oktober wordt gehou den in de Toneelzaal van Kreater aan de Kerkstraat 13, kan nog zeker drie jaar worden gehouden. Dat is te danken aan een ruime subsidie, afkomstig van het project Cultuurcontact.nl, een platform voor organisaties en gemeenten in Midden-Holland. Het platform coördineert en onder steunt culturele projecten in heel Midden-Holland. Het gaat hierbij om een nauwe samenwerking tus sen gemeentelijke en provinciale ondersteunende instellingen. Doel daarvan is zoveel mogelijk bewo ners in de provincie Zuid-Holland in aanraking te brengen met Kunst en Cultuur. In de periode 2005 - 2008 worden in de hele regio verschillende pro jecten opgezet die ertoe bijdragen dat de bewoners van de regio zich verdiepen in de cultuurhistorie. Ook wordt er naar gestreefd om toneelverenigingen uit de diverse streken in de regio bij elkaar te laten optreden zodat de grote diversiteit aan amateurtoneel dui delijk gaat worden. Het vierde Waddinxveens Eenak terfestival draait om de kunst van het kortebaan-werk op toneelge bied: de eenakters. Vrijdag 7 okto ber wordt een avond rond het thema: Improvisatie en wat dat teweeg brengt bij acteurs. Project groep Spin brengt het stuk De Overledene van de Franse schrijver René de Obaldia. Centraal staat een ontmoeting in een park tussen twee vrouwen, een spelletje dat elke keer opnieuw weer net iets anders wordt gespeeld. Elke week zie je elkaar, speel je met elkaar. Elke week. Volgende week net als de vorige. Zelfde tijd. Wat is wer kelijkheid? Toneelgroep Maskera de verzorgt het tweede optreden op de vrijdagavond met het stuk Impromptu van Ted Mosel. In deze eenakter raken toneelspelers het spoor bijster als de regisseur plotse ling niet komt opdagen. Zonder lei ding blijkt toneelspelen een moei lijk spel te zijn. In "Impromptu" komen twee acteurs en twee actri ces op. Er is iets aan de hand wat iedere speler herkent vanuit een boze droom. Ze moeten op en weten niet wat ze moeten doen. Gaandeweg, nadat ze zich voorge steld hebben, gaan ze toch maar iets improviseren. De zaterdagavond heeft als thema Grieks Geweld. Wanneer het weer het maar even toelaat treedt Toneelvereniging Kameleon in de buitenlucht op met het stuk Medu sa van Carol S. Lashof in een bewer king van Helma de Wit. Een Griek se mythe omgevormd tot spette rend muziektheater op de binnen plaats van Kreater. De opening zaterdag is voor Toi-Toi met de tragedie Vis van de Neder landse auteur Ad de Bont. Als in een Grieks drama ontspint zich de moeizame relatie tussen moeder en dochter naar een onafwendbaar einde. 'Vis' is een tragedie, die zich afspeelt in het vissersmilieu. Een visser die niet terugkeert van zee, een vissersvrouw die blijft wachten, een dochter die gaat Het laatste stuk voor de pauze is een tweede project van de Wa dinxveense groep Spin op dit fes val. Het gaat om een vertelvoor stelling door Peter Thissen. Onde de titel Heinrich Schlieman er e Goud van Priamos neemt hij het publiek mee naar de wereld van de Duitse archeoloog die eind ne9en tiende eeuw de schatten van oude Griekse stad Troje in TurKije ontdekte. Beide toneelavonden beginnen om 20.00 uur. De zaal is vana, 1* uur geopend. Voor de voors e gen, tijdens de pauze en na a verzorgen ensembles van leerl£ gen van Kreater de muzikale omlijsting van het festival. I Losse kaarten voor het I kosten 7,-. Er zijn ook passe"p touts te krijgen voor beide den voor 12,50. Kaarten telefonisch worden gere>e 0182-614020.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 12