POUTIEK GEMEENTERAAD WADDINXVEEN TOCH AKKOORD MET INTERGEMEENTELIJK STRUCTUUR PLAN GEMEENTERAAD STELT MASTERPLAN TRIANGEL VAST DE SCHAAKKLAS VAN WSV INFORMATIEAVOND GROEPSWONEN JAN DE BAS OVER MOBILITEIT IN DE REGIO THEMAAVOND GOUWE VIS KLAVERJASSEN STROOPWAFELACTIE KUM0PGR0EP pagina 14 Hart van Holland 5 oktober 2005 Waddinxveen Koppeling Inspraak Inbreng instanties, orga nisaties en inwoners Voortgang Lezing over wielerkampioen Cees Erkelens Waddinxveen - In de raadsver gadering op 28 september is de raad toch akkoord gegaan met het Intergemeentelijk Structuur Plan (ISP). In de com missievergadering die aan deze raadsvergadering vooraf ging hadden de verschillende partijen nog grote moeite met een aantal punten. Een kleine wijziging was blijkbaar genoeg om toch unaniem in te stemmen met de tervisieleg- ging van het voorliggende plan voor de invulling van de Zuidplaspolder. De twee punten waar de frac ties het erg moeilijk mee hadden waren de mogelijke glastuinbouw ten noorden van de 6e Tochtweg, ondanks eerdere afspraken hierover dat dat niet zou gebeuren, en het feit dat de Westelijke rondweg om Waddinx veen slechts gedeeltelijk was inge tekend op de kaart en er op dit moment ook geen toezeggingen gedaan kunnen worden over al dan niet aanleggen van het reste rende deel. De commissie was niet tevreden over het werk van het college. Burgemeester Roijers heeft tijdens de commissieverga dering beloofd met deze punten terug te gaan. Uiteindelijk heeft hij de toezegging gekregen dat de glastuinbouw ten noorden van de 6e Tochtweg tot 2020 niet zal plaatsvinden. Daarna zal worden bekeken of het nog noodzakelijk is dat daar glas komt, zo niet dan mag Waddinxveen in dat gebied woningen bouwen. Wethouder Dijksterhuis: "Er moet veel gebruik gemaakt worden van meervoudig ruimtegebruik waardoor er minder ruimte nodig is voor glas. Dus de kans is niet zo groot dat het nodig zal zijn om op die locatie te bouwen. Mocht dit wel nodig zijn, dan zijn er belang rijke afspraken gemaakt over gebruik van duurzaam glas, reduc tie van de C02 uitstoot en er zal geen lichtemissie zijn." Over de Westelijke rondweg kon den geen verdere toezeggingen gedaan worden dan dat indien de rondweg er komt, het geplande tracé verzekerd is. Het noordelijke deel van de rondweg tot aan de Hogeveenseweg, loopt door het gebied van het Bentwoud. Om deze rondweg te mogen aanleg gen moeten er eerst diverse stu dies worden gedaan. Ook wil de provincie de reeds lopende studie ten aanzien van het Noord-Zuid- verkeer in de regio afwachten. De heer Anker (PCW) kon zich niet voorstellen dat het noordelijk deel er niet komt. Hij was er bijna zeker van dat de Noord-Zuid studie niets anders kan uitwijzen dan dat deze rondweg noodzakelijk is. Door andere raadsleden werd dit beti teld als "wishfull thinking". Nadat alle partijen hun op- en aanmerkingen hadden gespuid gingen zij raadsbreed, soms met uiterste terughoudendheid, akkoord met de tervisielegging van het ISP. "De burger is nu aan zet. Met hun opmerkingen zullen we een definitief plan vast kun nen stellen," aldus mevrouw Wientjes (WD). "Dit plan is nog niet definitief, we kunnen er in februari nog genoeg over discussi ëren." In een eerdere raadsvergadering was een koppeling afgesproken met de ondertekening voor de Rijn Gouwe Lijn (RGL). Indien de raad akkoord zou gaan met het ISP, zouden zij ook akkoord gaan met de afspraken ten aanzien van de RGL. Dit leverde een heftige discussie op, omdat er naar het idee van enkele raadsleden al weer wijzigingen en onduidelijk heden waren ten aanzien van het traject van de RGL. Ook de (mede financiering van de lijn werd in twijfel getrokken. "Kleine gemeenten hoeven nooit mee te betalen aan de aanleg van een openbaar vervoerslijn, zeker in het geval van Waddinxveen, dat toch al niet rijk is, blijft dit een vreem de regeling," aldus een van de raadsleden. Wethouder Dijsterhuis wilde geen discussie meer voeren over de RGL: "De raad heeft zelf deze koppeling gelegd. Nu er brede steun is voor de tervisieleg ging van het ISP, gaat ook de ondertekening van de RGL door." Het Intergemeentelijk Structuur Plan wordt vanaf 5 oktober voor vijf maanden ter visie gelegd voor de burgers. Dinsdag 11 oktober wordt er een inloopavond gehou den, waar men informatie kan krijgen over de plannen en over de gevolgen daarvan voor Wad dinxveen. De burgers kunnen daartegen bezwaar maken, welke meegenomen zullen worden inde besluitvorming voor het definitie ve ISP. De gemeenteraad zal hiero ver vergaderen op 1 februari 2006. Waddinxveen - De gemeenteraad van Waddinxveen heeft woensdag 28 september het Masterplan Tri angel vastgesteld. In het Master plan wordt op hoofdlijnen aange geven waar de verschillende func ties zoals wonen, werken, water en groen binnen de wijk een plaats krijgen. Ook de verkeers- structuur wordt in het plan beschreven. Triangel moet een gevarieerde en milieuvriendelijke wijk worden. Er worden hoge eisen gesteld aan energiebesparing. Het is de bedoeling dat de warmte wordt geleverd door middel van duurza- men energiebronnen. Om dit te realiseren werkt de gemeente nauw samen met Bouwfonds MAB Ontwikkeling en Woonpartners Midden-Holland. Gezamenlijk is het Masterplan opgesteld. Ook bij de verdere ontwikkeling en uit voering werken de drie partijen samen. In Triangel worden in een periode van ongeveer tien jaar tussen de 2700 en 2800 woningen gebouwd. Daarnaast wordt in het zuidelijk deel van Triangel ongeveer 2,5 hectare bedrijventerrein ontwik keld. Ook het toekomstige station van de RijnGouweLijn krijgt een belangrijke plek in de wijk. Bij het opstellen van het Master plan zijn diverse instanties, orga nisaties en inwoners geraad pleegd. Inwoners gaven middels de themapanels wonen, voorzie ningen, milieu en verkeer hun inbreng. De belangrijkste aanbe velingen zijn verwerkt in het nu vastgestelde Masterplan. Het Masterplan wordt uitgewerkt in een Integraal ftntwikkelings- plan. In dit plan woWt een uitwer king gemaakt van onder andere het aantal woningen en wegen per deelgebied. Er is ook aandacht voor de groen- en straatinrichting en de woningtypen. Naar ver wachting wordt in 2007 gestart met het bouwrijp maken van de grond. Vervolgens wordt zo spoe dig mogelijk gestart met het bou wen van de woningen. Voor meer informatie: www.wad- dinxveen.nl. Op deze pagina politieke onderwerpen in de samenleving. Deze pagina wordt samengesteld onder redactie en verantwoordelijkheid van medewerkers van het Hart van Holland Waddinxveen - Aquariumvereni ging De Gouwe Vis houdt maandag 10 oktober een thema-avond in gebouw Zonnig Zuid aan de St. Vic- torstraat 2. De heer Alblas houdt een lezing over het houden en ver zorgen van cicliden. Belangstellen den zijn van harte welkom vanaf 20.0 uur. De toegang bedraagt 2,50. Waddinxveen - De tweede ronde van de klaverjascompetitie voor de Sint Victorkerk vindt plaats op vrij dag 7 oktober. De opbrengst van deze avond komt geheel ten goede aan het restauratiefonds van de kerk. Het klaverjassen begint om 20.00 uur, iedereen is welkom vanaf 19.30 uur. Waddinxveen - Het Historisch Genootschap Waddinxveen houdt dins dag 11 oktober een lezing in het Anne Frankcentrum aan het Jan van Bijnenpad. Dr. Jan de Bas, oud inwoner van Waddinxveen, gaat in op de mobiliteit in de regio Hazerswoude/Waddinxveen en koppelt dit aan het leven van zijn opa, Wielerkampioen Cees Erkelens (1889-1959). Aanvang 20.00 uur. Belangstellenden zijn van harte welkom. Waddinxveen - De scouting Klimop- groep trekt zaterdag 8 oktober door Waddinxveen om stroopwa fels te verkopen. De opbrengst wordt gebruikt voor de aanscha van een nieuwe lelievlet voor de watergroep. Ook zal geinvesteer worden in de groep en de clubhui zen. Voor meer informatie. www.klimopgroep.nl. Waddinxveen - Na een succesvol seizoen 2004/2005 zal De Schaak klas Waddinxveen ook dit jaar cur sussen verzorgen voor mensen die zich de populaire denksport eigen willen maken of, bij al aanwezige kennis, zich daarin verder willen bekwamen. Schaken heeft een goede invloed op de ontwikkeling van het denkvermogen en de con centratie bij kinderen en volwasse nen. Bij voldoende training zal deze toename van het concentra tievermogen en het denkvermogen ook op andere vlakken z'n vruch ten kunnen afwerpen. Iedere maandag worden cursussen verzorgd tussen 19.00 en 20.00 uur voor de beginners die de eerste en tweede stap gaan volgen en tussen 20.00 en 21.30 uur is de cursus voor een volwassenengroep. De stappenmethode van Brunia/van Wijgerden is een lesme thode om mensen te leren schaken. Veel scholen en schaakclubs gebrui ken de methode voor hun schaak- lessen. De Koninklijke Nederlandse Schaakbond (de KNSB) leidt haar jeugdschaakleiders en schaaktrai ners op om met de stappenmetho de les te geven. Na het volgen van de beginnerscursus is het voor de meeste cursisten geen probleem om een schaakpartij te kunnen spe len. Naast de cursusavonden wordt eenmaal per maand een extra trai ningsavond verzorgd, waarbij een van de regionale topschakers een specifiek onderdeel van het scha ken behandelt. Voor meer infor matie: 0182-630594 of 0180- 632260. Waddinxveen - Een goede buur is beter dan een verre vriend. Daar om organiseert de Initiatief Woon groep Waddinxveen voor dinsdag 11 oktober vanaf 20.00 uur een informatieavond in het Anne Frankcentrum over groepswonen. Deze avond staat vooral in het teken van het geplande woon groepproject voor jonge senioren in de nieuwe woonwijk Triangel. Actieve alleenstaanden of paren tussen de 50 en 65 jaar oud die benieuwd zijn naar de mogelijkhe den van groepswonen, zijn van harte welkom. Groepswonen kenmerkt zich door een combinatie van zelfstandig heid, saamhorigheid en hulp vaardigheid - met behoud van per soonlijke vrijheid. Naast een eigen huis of appartement kent een woongroep tenminste één gemeenschappelijke ontmoetings ruimte en eventueel nog een hob byruimte of een gastenverblijf. De bewoners helpen elkaar, beoefe nen hun hobby's en ondernemen gezamenlijk uiteenlopende acti viteiten. Het wonen in een groep biedt veel, maar vraagt daarentegen ook het een en ander van de bewoners. Denk bijvoorbeeld aan enthousias me, flexibiliteit en acceptatie van andere denkbeelden en gewoon tes. Maar ook de inbreng van eigen ideeën, een actieve opstelling, en de bereidheid compromissen te sluiten. Groepswonen is niet a ee wonen, maar een wijze v (samen)leven. De Woongroep Waddinxveen bestaat momenteel uit zo n twn geïnteresseerden die positie i s tegenover het idee van nen. Zij zijn van plan eerw groep op te richten van 2 wooneenheden (huur en/oi en zoeken nog naar jonge ser die in deze woongroep Wilen I nemen. Geïnteresseerden zijn kom op de informatieavond, in matie kan verkregen wot e Carla Overgaag (0182) 6 J (20.00-22.00 uur en op vrijaag' woo n groep waddinxve- mail.com.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 14