Dekker Zevenhuizen: van meubelmaker tot toonaangevend industrieel L®®K-TOURS Het Snoep Kadowinkeltje K. van der Knaap 0 DEKKER Koninklijke De Swart Hartelijk gefeliciteerd! feliciteert de direktie en medewerkers van Dekker Zevenhuizen met het 75-jarig jubileum. Bert Kouer (55) is Hoofd Personeelszaken voor Dekker Zevenhuizen B.V. Op 1 oktober 2005 werkte hij 27 jaar bij Dekker. Aannemersbedrijf feliciteert met hun 75-jarig bestaan Hart van Holland 12 oktober 2005 Taxi nodig? Bel 0180-633070 Noordelijke Dwarsweg 51 2761 GD Zevenhuizen Tel. 0180-633395 feliciteert Dekker met het TS-jarig bestaan AANNEMERSBEDRIJF BV WADDINXVEEN 179 - 59 35 200 eej >79 - 59 35 209 De volgende bedrijven feliciteren Dekker met het 75-jarig bestaan: LEEK BV HOLLAND Ploeg Ede B.V., toonaangevend leverancier van Toplaminaat werkbladen, feliciteert Dekker Zevenhuizen B.V. met haar 75-jarig bestaan en wenst al haar personeelsleden een spetterend feest toe. Thieme GrafiMedia Groep Zevenhuizen worktops and accesories Zevenhuizen - Dekker Zevenhuizen bestaat 75 jaar. Een bedrijf met een lange geschiedenis. Die geschiedenis is niet zomaar in een paar woorden samen te vatten. Want als er één bedrijf is dat altijd in gespeeld heeft op nieu we ontwikkelingen, dan is het Dekker Zevenhuizen. De geschiedenis van Dekker begint bij Gijsbert Dekker, geboren in 1908. Gijsbert kreeg zijn opleiding van zijn oom Teun, die meubelmaker was, maar begon in 1930 voor zichzelf. Hij kocht een cirkelzaag, die nu nog in de hal van de huidige fabriek staat. In 1933 kocht Gijsbert een stukje grond waarop hij naast zijn werkplaats een fabriekje en een woonhuis neerzette. Vlak voor de oorlog begon tikte hij een schuit vol spijkers op de kop, waarmee hij in de oorlog een goede handel dreef. Na de oorlog floreerde het bedrijf: de fabriek werd meer dere keren vergroot en de productie werd uitgebreid. In de jaren vijftig werden ook stalen meubels aan het assor timent toegevoegd en legde men zich vooral toe op het maken van linnenkasten. Toen in Duitsland kasten gepro duceerd bleken te worden voor een veel lagere prijs, besloot Gijsberts zoon Arie, inmiddels opgenomen in de in 1963 opgerichte G. Dekker en Zoon N.V., kant en klare kasten in te gaan kopen en te verhandelen. Dat werd een groot succes. Begin jaren zeventig was de handel belang rijker geworden dan het produceren. Ook keukens werden toegevoegd aan het assortiment. Dekker voorzag de witte keukenblokken, die ingekocht werden bij een Duitse fabri kant, van gekleurde deuren in zijn eigen fabriek. Voor de moderne aanbouwkeukens waren maatwerkbladen nodig en die begon men ook te produceren. In de daarop vol gende jaren zouden juist die bladen het belangrijkste pro duct van Dekker worden. In de jaren tachtig besloot Arie Dekker het inbouwen van de spoelbakken in eigen hand te gaan nemen, omdat hij niet tevreden was over de manier waarop dat door de leverancier gedaan werd en sinds 1990 levert men ook keukenaccessoires als kranen, afvalbakken en messen- blokken. In de periode tussen 2000 en 2003 werd een integraal kwaliteitssysteem ingevoerd waarmee men vol deed aan de eisen voor de ISO 9001 en de aanvullende IS09ooi:2ooo certificering. Op dit moment is Dekker Zevenhuizen B.V. een interna tionaal opererende onderneming. Er werken meer dan 150 mensen en de fabriek, het magazijn, de kantoren en de showroom staan op een terrein dat 70.000 m2 groot is. De fabriek is een van de modernste en meest efficiënte in de Europese werkbladenindustrie. Dekker Zevenhuizen, begonnen als meubelfabriekje in een schuur, is uitgegroeid tot een van de grotere aanbieders van maatwerkbladen en keukenaccessoires in Nederland. "Het is een mooi bedrijf, ik heb het ontzettend naar mijn zin. Dat is gewoon een gevoel. Ik heb alles meegemaakt vanaf het begin. Dankzij Arie Dekker en zijn vader ben ik bij het bedrijf gekomen, dat vergeet je niet. We zijn heel klein begonnen, met een paar mensen en dat is doorgegroeid naar wat het nu is. Ik heb heel veel functies gehad, in een klein team voer je allerlei taken uit. Als het groeit ga je je specialiseren. Het is zo leuk dat dat kan bij dit bedrijf, het heeft een bepaalde uitstraling. Het wordt iets van jezelf. Je werkt wel voor een werkgever, maar het voelt alsof het je eigen bedrijf is. Dat is het leuke van werken bij Dekker. We noem den dat vroeger het Dekkergevoel. De saamhorigheid, het samen de klus klaren. Ik heb pas geleden nog een bedrijfsarts van de arbodienst rond geleid. Toen we daarmee klaar waren, zei hij: "Wat een wereldbe- drijf hebben jullie." Toch mooi om dat van een buitenstaander te horen. Het is echt een fantastisch bedrijf." ^rpsstraat 208A Zevenhuizen 0180-480630 HS Ploeg Ede B V T 0318-69 11 45 Radonstraat 30 F 0318-69 11 55 Member of the Wyvaco group 6718 WS Ede info@ploegede.nl vierkbaor beter

Hart van Holland | 2005 | | pagina 11