UITSTAPJE KARIN BRUERS BOEIT PUBLIEK o: MAGAZIJN VOL: EINDE GOEDERENINZAMELING! HANDWERKEN VOOR HET RODE KRUIS TONEELSPELEN IN ZEVENHUIZEN 7FVENHUIZENB-M0ERKAPELLE Hart van Holland 12 oktober 2005 pagina 13 Profijt Kerstpakketten Zevenhuizen - Wekelijks komt een groep dames bijeen in zorgcentrum De Zevenster om te handwerken. Woensdag 19 oktober wordt de jaarlijkse verkoping gehouden van de gemaakte handwerkartikelen. Onder leiding van een achttal vrij willigers wordt er wekelijks een handwerkmiddag georganiseerd in De Zevenster. Gemiddeld komen zo'n dertig dames deze middagen bezoeken. Deze dames wonen gro tendeels in het zorgcentrum. De sfeer is gezellig; er wordt koffie en thee geschonken en er wordt gepraat. Sommigen zitten fanatiek te breien of te haken, andere bewaren hun handwerk voor thuis. "De dagen, en vooral de avonden zijn vaak zo lang dat het fijn is om een bezigheid te hebben", vertelt een van de bezoeksters. Ondertussen wordt door de vrijwil ligsters materiaal bij elkaar gezocht voor nieuwe werkstukken: wol en patronen voor truien of stof en garen om tafelkleden te borduren. "De rechte stukken van de truien kunnen veel dames nog wel breien. We maken veel zelf af en het inbreien van patronen wordt door een vrijwilligster gedaan", zegt Gre Spinhoven. "Maar er zijn ook men sen die het niet zo goed meer kun nen zien, die breien voornamelijk lange smalle banen die weer aan elkaar gezet worden voor dekens. Deze gaan allemaal naar Roeme nie." "De jaarlijkse verkoop is altijd een groot succes. De gemaakte hand werkartikelen worden te koop aan geboden en daarnaast is er altijd een rad van avontuur, dat veel opbrengt", aldus mevrouw Spinho ven, "Prijzen hiervoor worden ter beschikking gesteld door de plaat selijke middenstand." Een deel van de opbrengst wordt gebruikt om nieuwe handwerkmaterialen van aan te schaffen. Een ander deel wordt geschonken aan het Mappa Mondohuis, een logeertehuis van het Rode Kruis waar kinderen met een chronische ziekte kunnen loge ren om de ouders tijdelijk te ont lasten. De verkoping vindt plaats op woensdag 19 oktober van 14.00 tot 16.00 uur. De verkoping zal offi cieel worden geopend door de heer W.G.H.M. van Ansen, direc teur van De Zevenster. Zevenhuizen - Stichting Polderro mance heeft als doelstelling het bevorderen van de kleinkunst in Zevenhuizen. Al meerdere jaren produceert Stichting Polderroman ce met groot succes musicalvoor stellingen. Op stapel staan Oliver Twist waarvan de voorstellingen in december plaatsvinden. De cast bestaat uit een twintigtal jonge mensen tussen 12 en 18 jaar en een tiental volwassenen. Ook de volksmusical De Jantjes staat in de steigers waarvan de voorstellingen in april zullen plaatsvinden. Stichting Polderromance meent dat naast het spelen in musicals er ook mensen te vinden moeten zijn die toneel willen spelen en dan voor namelijk blijspelen/kluchten. Het doel is eind oktober te starten met de repetities. Ook wil de Stichting onderzoeken in hoeverre er door de jeugd in de leeftijdsgroep van acht jaar tot Jwaalf en van twaalf tot 17 jaar behoefte is acteerlessen te volgen en wellicht bij voldoende belang stelling een toneelstuk te spelen. Op een podium staan is jezelf pre senteren. In je latere leven heb je er profijt van bij presentaties op school en in het bedrijfsleven, dan sta je steviger in je schoenen, je bent niet meer bang voor die grote groep mensen die naar jou staat te kijken. Leerlingen kunnen altijd indien gewenst, kiezen voor het meespelen in zowel een toneelstuk dan wel een musical. Ook is er voor de jongeren de mogelijkheid onder deskundige leiding decors bouwen en decors schilderen te leren. Binnenkort staat een cursus grime en toneelkappen op het program ma. Iets voor de meiden in die leef tijdsgroep? Deelname is gratis maar er wordt verwacht dat je meehelpt met de grime en het kap pen van de spelers van voorstellin gen. De eerste voorstelling is Oliver Twist. Voor meer informatie en aanmel- dinjg: harmhessels@zonnet.nl of kom op woensdagavond (repetitie De Jantjes) of vrijdagavond (repeti tie Oliver Twist) langs bij Dorpshuis Swanla. Zevenhuizen en omgeving zijn ons dierbaar. U ook, ongetwijfeld. Met zijn unieke molenvier gang, een parel in het Groene Hart. Dat neemt niet weg, dat de rest van dat Groene Hart er ook mag zijn. Zeker. Maar ach, wat is dat hart kwets baar. Kijk, en dat brengt ons tot het volgende: In Nieuwkoop, dat zijn voeten droog houdt door een andere nog in werking zijnde molenviergang, vindt van 8 t/m 23 oktober 2005 een expositie plaats met als thema :"Het ontsnapte land". Gebaseerd op het gelijknamige boek van Geert Mak, die zich vereerd voelde de tentoonstelling te mogen inleiden. Dat alles in galerie "Hoeve Rij laarsdam" met zijn weidse beeldentuin. Een uit stapje waard. Een kleine 200 kunstenaars hebben zich bande loos op dit onderwerp geworpen en daarmee een verbijsterende en ontroerende ode aan het Groe ne Hart in kunstuitingen tot stand gebracht. Uw columnisten zijn niet achtergebleven. Met een collage van enkele columns van het afgelopen jaar dingen zij mee naar de Rabo-publieksprijs. We durven het bijna niet te vragen Reacties?: gerardbaaij@hotmail.com (tekst) ernstw@mail.com (illustratie) of Door Karin Heeren Zevenhuizen - Met haar eerste soloshow weet Karin Bruers haar publiek de volle anderhalf uur te boeien. Zonder pauze komen in hoog tempo tal van gevoelige onderwerpen voorbij. Ze is scherp, soms op het randje, maar durft op het toneel het publiek enkele thema's voor te houden en die op een bijna cynische manier bespreekbaar te maken. Euthanasie, de dood, abortus en geweld binnen relaties komen alle op een bijna terloopse manier aan de orde. Stichting Kinderhulp Roemenië: Moerkapelle - Ons u't! Daarom magazijn puilt zijn we met ingang van 1 oktober gestopt met het '"nemen van hulpgoederen. Vanaf ^aterdag 7 januari 2006 kunt weer u'Pgoederen brengen naar ons jjagazijn aan de Zesde Tochtweg 3 Waddinxveen grens Moerkapelle). °or alle duidelijkheid: ook in 2006 unnen goederen uitsluitend wor- inn gracht op zaterdagen van tot 12.00 uur. Ons hulptrans- P0rt vertrekt donderdag 3 novem- °m precies 16.00 uur voor de e keer naar Roemenië vanaf het eerterrein van Jan Zijderhand -*Peditie, Bredeweg 24 Moerka- pe Ie. Als u de deelnemers wilt uit waaien zorg dan dat u op tijd eent! Afgelopen zaterdag zijn de Ierste drie vrachtwagens geladen. "Totaal zal de SKR circa 150 ton 000 kilo) hulpgoederen ver jaren, verdeeld over 12 vracht- a9ens. We gaan weliswaar met 14 Wachtw, Worden deren ken> agens, maar twee wagens niet geladen met hulpgoe- maar gebruikt als slaap/keu- wagen en technische/materiaal- a9en. Zoals het er nu uitziet rnen 40 personen deel aan het mensport. Wat gaat er zoal aardappelen 30 ton/1200 zakken, conserven 15 ton/1850 dozen, kerstpakketten 7.5 ton/650 dozen, kleding 52 ton/4600 dozen, hygië nische artikelen 5.5 ton/3400 stuks, baby/ kindermaterialen 3 ton/240 stuks, huishoudelijke artikelen 4 ton/4300 stuks, slaap- meubilair/beddengoed 15 ton/1175 stuks, kantoor- en schoolmeubilair 9 ton/380 stuks, school- en schrijf materialen 1.5 ton/760 pakketten, speelgoed e.d. 2.5 ton/835 stuks. Voor de watersnood gaat er als noodhulp mee: 1200 golfplaten, 260 plastic platen (ter vervanging van vensterglas), dakramen enz. in totaal ca. 8.5 ton. Dit jaar gaat de SKR voor het laatst naar de dorpen Altina, Benesti en Ghijsaja de Sus. In deze dorpen wonen 730 gezin nen. Op maandag 7 en dinsdag 8 november komen deze gezinnen persoonlijk hun spulletjes ophalen. Want dat is een voorwaarde bij de SKR: alles wordt persoonlijk afge leverd. Als u het nog niet heeft gedaan, dan kunt u zaterdag 15 oktober van 9.00 tot 12.00 uur uw pakket Ook dit jaar zullen weer veel karretjes langs de wagens gaan om de goederen op te halen. afleveren in Moerkapelle nabij het Oude Raadhuis of in ons magazijn: Zesde Tochtweg 3 (Waddinxveen/grens Moerkapelle). U wilt ook wel een Kerstpakket schenken maar u bent niet in de gelegenheid er een samen te stel len? Maak dan 15 euro over naar Postbank 88113 of Rabobank 3750.74.600 t.n.v. SKR-Moerkapel- le. Wilt u hier bij s.v.p. vermelden: "Kerstpakket". Wij zorgen dan als nog voor een goed gevulde doos. Voor meer informatie verwijzen wij naar onze website: www.skrmoer- kapelle.nl (foto: SKR) ndanks het feit dat dit een (solo show is, bracht Karin Bruers Anja mee: een mede speler die een extra dimensie aan haar optreden gaf. In boeiende dia logen brachten zij samen tal van onderwerpen naar voren. Op een speelse manier werden moeilijke onderwerpen gebracht. Soms werd hierbij het publiek een spiegel voorgehouden. Confronterende typetjes die uitvergroten hoe er aangekeken wordt tegen bijvoor beeld het omgaan met huiselijk geweld, dat het niet zo erg is als je geslagen wordt als je het kennelijk verdiend hebt. De rode draad in de show waren de drie generaties Bruers: haar oma, moeder en Karin zelf waarbij zij gemeen hebben dat ze alledrie uit eindelijk alleenstaande vrouwen zijn geworden. In een Brabants dia lect werd een aantal thema's rond om het huwelijk neergezet: het instant houden van de relatie omdat de buitenwereld dat wil, kinderen krijgen en opvoeden, abortus en seks, moeder zijn en de taakverdeling in een huishouden. Op een herkenbare en zeer komi sche wijze. Met een aangrijpende dialoog waarbij zowel Anja als Karin dames op leeftijd uitbeelden als herkenbare typen werd op bijna tragisch-komische wijze eenzaam heid uitgewerkt: "Ik heb zoveel te geven, maar er is niemand die het wil." Karin Bruers is gezien in de theater zaal van dorpshuis Swanla op zater dag 8 oktober. Zij heeft het aanwe zige publiek kunnen boeien van het begin tot het eind en het gezellige dorpshuis biedt de bezoeker daarna volop de gelegenheid tot napraten en gezellig samenzijn, in het dorp, dicht bij huis.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 13