Emmy Molhoek en tien jaar Coenecoopcollege OPRICHTING BELANGEN VERENIGING ONDERWEG- PLASWEG 1800 NIEUWE WONINGEN IN BOSKOOP SCHORSING GEVRAAGD VAN SPORTHALPLAN BOSKOOP GESLAAGDE ATLETIEKIN STUIF BIJ SC ANTILOPE Waddinxvener Waddinxveen leeft! Ut ^*"wyU3DINX VEEN /BOSKOOP Hart van Holland 12 oktober 2005 pagina 17 in het nieuws... In Waddinxveen Is iedere week van alles te beleven. Niet alle onderwerpen halen de krant. In deze rubriek laten we u kennismaken met een bijzondere 'Waddinxvener in het nieuws'. En ziet u wat er allemaal gebeurt in ons dorp... medische weekenddienst 5h,„, Leerlingen zijn mondiger Imago Coenecoopcollege Hoogtepunten en strubbelingen Waddinxveen - Ten minste vijftig omwonenden van het agrarisch gebied tussen de Onderweg en de Plasweg hebben besloten tot het op zeer korte termijn oprichten van een belangenvereniging. Aanlei ding vormen de plannen van de gemeente Waddinxveen om in dit gebied sportterreinen aan te leg gen en bebouwing mogelijk te maken. De omwonenden vrezen onomkeerbare aantasting van het agrarisch karakakter van dit gebied en voorzien verschillende vormen van overlast, zoals verkeershinder door bezoekers en licht- en geluid hinder. De bewoners verwachten dat door een dergelijke vereniging de betrokken overheden (provincie en gemeente) worden gestimuleerd om de belangen van de omwonen den nadrukkelijk in hun afweging te betrekken. Initiatiefnemers zijn René Brun- klaus, Plasweg 8a, Huub Dubbel man, Herbarenerf 11 en Wim Tim mer, Plasweg 8b KERKDIENSTEN - 16 oktober Waddinxveen Victorkerk 9.30 uur Woord&Commu- nieviering. Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente Ontmoetingskerk '■30 uur ds. J.P. Koning; 11.15 uur Eucharistieviering. Wijkgemeente Immanuelkerk 10.00 uur ds. C. de Jong. Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. M. de Boer; 18.30 uur ds. P. van Veld huizen. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 ds. C. °'it 16.30 uur ds. G. de Broeder. De Bruggen 11.00 uur Ad v.d. Helm. Remon. Gem. 10.00 uur ds. A.S. Len selink. Boskoop herv. kerk 9.30 uur ds. M.D. v.d. Gies- sen; 18.30 uur ds. M.P. Vis, jeugd dienst. 5eStek 9.30 uur ds. W.H.B. ten Voor de. Oir. Geref. kerk 11.15 uur ds. J.G. wienau, Leiden; 19.00 uur kand. R. Bikker, Oref. Gem. 9.30 en 16.30 uur Lees- dienst. Parousia 10.00 uur R. van Splunter. onthuizen. Boskoop en Wad- 'oxveen; voor spoedeisende Uisartsenhulp buiten kantooru- 'en (17.00-8.00 uur, "«eken.Jan/feestdagen): HuisArt- j Post Midden-Holland (HAP MH), van Beaumontstraat 4, Gouda, '182-322488. (Daim Apotheek Midden-Holland dp Ri p>onsseweg 138 (tegenover H u'and-locatie van het Groene Ziekenhuis), Gouda, 0182- ^teNjn (033) 463 05 66, ilivn-nl. voor alle vragen over Jetes (24 uur per dag, 's nachts n 'n geval van nood). j^ene Hart Ziekenhuis: Bleulandlo- G B|eulandweg 10, 2803 HH p..,a (0182) 505050. Postadres: us logs, 2800 BB Gouda. Joze- W e'<Jan van BeaurPontstraat. r informatie over wachttijden, Elf jaar geleden wilde Emmy Molhoek wel eens veranderen van werkomgeving. Tot die tijd had ze als planner voor artsenbe zoekers vooral thuiswerk gedaan én voor de kinderen gezorgd. Een ken nis attendeerde haar op de vacatu re van Technisch Onderwijsas sistente (TOA) bij de toenmalige samenwerkingsschool (voor Havo en Atheneum). Een TOA bereidt de practicaopdrachten voor en bege leidt leerlingen tijdens de opdrach ten. Emmy's vooropleiding voor medisch analiste bleek een goede basis voor deze baan. Ook bij de fusie tussen de scholen voor Voort gezet Onderwijs in Waddinxveen en Boskoop die kort na haar aanstel ling plaatsvond. En waaruit het hui dige Coenecoopcollege (VMBO/HAVOAA/VO) is ontstaan. Elf jaar later is er heel wat veran derd. Emmy werkt weliswaar nog steeds als TOA bij de bovenbouw van HAVO en VWO, maar de functie is aanzienlijk aangekleed in vergelij king met toen. Dit heeft veel te maken met de komst van de nieuwe onderwijsvorm 'het Studiehuis' in 2000. Maar ook met de leerlingen, die volgens Emmy in de loop der tijd heel wat 'mondiger' zijn geworden. "Door het studiehuis wordt er meer zelfstandigheid van de leerlingen vereist. Als ze een practicum heb ben gemist zijn ze er zelf verant woordelijk voor dat het wordt inge haald. Daarvoor maken ze dan een afspraak met mij of één van mijn coliega-TOA's." Voor deze inhaal- practica is een apart lokaal inge richt. Hier vinden ook twee keer per week de natuurkundepractica plaats. Emmy is blij met haar 'eigen' lokaal. "De leerlingen weten me altijd te vinden. Naast het inhaal- werk gaat uiteraard het andere schoolwerk ook gewoon door. Dat is soms best zwaar voor ze. Tijdens zo'n inhaalpracticum nemen de leerlingen me vaak in vertrouwen. Zo'n gesprek kan overal over gaan, over leuke dingen of minder leuke die thuis of op school gebeuren. Hierdoor heb ik wel een redelijk beeld van wat er leeft onder de kin deren." Emmy heeft met veel leerlingen een goede band maar neemt haar werk doorgaans niet mee naar huis. "Ais er verdrietige dingen gebeuren kom je daar niet onder uit. Je werkt met jonge mensen en wilt het liefste dat het met allemaal goed gaat. Met 1730 leerlingen op één school lukt dat natuurlijk niet altijd." Het Coenecoopcollege is een grote school. Volgens Emmy Molhoek is het imago van de school goed. Haar eigen kinderen hebben ook op 'het Coenecoop' gezeten. "Het Coen ecoopcollege is een groot gebouw met allemaal verschillende school tjes. De begeleiding van de leerlin gen is goed evenals de betrokken heid van de docenten. Wij kennen aparte docententeams voor de ver schillende onderwijsrichtingen. Hierdoor kennen de docenten de leerlingen goed en zijn er korte lij nen richting de ouders. De onder- bouwleerlingen zitten bij elkaar op de grote 'Noord' locatie. Ze zitten wel per onderwijsrichting apart, maar zien elkaar in de pauzes. Zo zien ze ook nog eens bekenden van de basisschool. De hoogste klassen van het VMBO kader zitten in wat wij het Middengedeelte van de school noemen. De bovenbouw klassen van HAVO en VWO gebrui ken de Zuid-locatie. Hier was vroe ger de Wadde, één van de fusie- scholen, gevestigd. Ik herinner me nog goed dat dat vlak na de fusie tot grote onrust leidde. Een aantal leerlingen wilde namelijk persé in het oude gebouw van de samen werkingsschool blijven. Ze zagen 2500 frt de nieuwe schoolinrichting als een degradatie." In de begintijd van het Coenecoop college was er nog wel eens een incident. "Sommige leerlingen wei gerden bijvoorbeeld bij de gymles sen om het nieuwe Coenecoop T- shirt te dragen. De meeste commo tie werd veroorzaakt toen er een hek om de school kwam en de bij behorende regel dat de leerlingen het schoolplein niet af mochten tij dens lesuren. De kinderen die nu op deze school zitten zijn daar aan gewend, maar de 'oude' lichting verzette zich met hand en tand." Als ze terugkijkt op haar tien jaren bij het Coenecoopcollege weet Emmy Molhoek niet één, maar een heleboel hoogtepunten te noemen. "Het openingsfeest met De Kast, de jaarlijkse personeelsdagen en kerst diners met haar collega's, de komst van Leontien van Moorsel eind vorig jaar en ieder jaar opnieuw de uitsla gen van de examens. Buiten deze grote momenten zijn er tal van klei nere te noemen. Zoals de dank baarheid en de opluchting van een leerling als een opdracht is afge rond of de prettige samenwerking met collega's." Het Coenecoopcollege viert deze hele week feest in verband met haar 10-jarig bestaan. Boskoop - De gemeente Boskoop gaat de komende jaren fors uitbrei den. Burgemeester en Wethouders gaven donderdag toestemming voor de nieuwbouw van onder meer 1800 nieuwe woningen. In het jaar 2020 moet het dorp gegroeid zijn tot 7800 huizen. Boskoop kampt al langere tijd met een tekort aan woningen en met deze maatregel hoopt de gemeen te dit probleem te bestrijden. De 1,8 miljoen euro die dit project oplevert zal Boskoop investeren in de aanleg van de Rijngouwelijn. Meeropbrengsten wil wethouder Ter Hage steken in het vernieuwen van de bibliotheek en het Coen ecoop College. Waddinxveen - Atletiekvereniging SC Antilope hield zaterdag 8 okto ber een instuifmiddag voor mensen met een handicap of beperking. Het was een gezellige middag waarbij er veel belangstelling was vanuit de regio. Deelnemers aan de instuif werden verdeeld in groepjes, die onder begeleiding van een aantal jeugd leden een programma konden vol gen. Daarnaast gaven leden van SC Antilope demonstraties. Na afloop werd iedereen uitgenodigd om woensdagmiddag vanaf 15.30 uur een paar keer mee te komen trai nen. Er kan teruggekeken worden op en informatieve middag, waarbij het zonnetje zich van zijn beste kant liet zien. Voor meer informatie: 0182-611137. Boskoop - De plannen van de gemeente Boskoop voor een sporthal-plus aan het Zwarte Pad zijn voorlopig stilgelegd. In afwachting van de uitspraak van de voorzieningenrechter kan de gemeente niet beginnen met het uitvoeren van werk zaamheden. Aanvankelijk was de bedoeling geweest om de eerste paal op 2 april te slaan. Maar de plannen bleken toen nog verre van voldoende 'af' te zijn. Uit de ingediende bezwaar schriften kwam naar voren dat er mankementen zijn. Zolang de zaak nu bij de rechter ligt kan de gemeente niet verder. In Snijdelwijk blijft het verzet tegen de bebouwing van het Zwarte Padgebied onverminderd groot. De Stichting Leefbaar Snij delwijk SLS maakt zich sterk voor het behoud van de natuur, het groen en de vrije open ruimte in het gebied. Al vanaf het moment dat er geruchten waren over een sporthal hebben zij de cultuurhisto rische waarde van het gebied bepleit. Met zijn vele water, boom kwekerijen en mogelijkheden om dicht bij huis buiten te wandelen is het gebied voor de inwoners zeer waardevol. In deze opvatting wor den zij gesteund door de Scouting die vlakbij de bouwlocatie haar accomodatie heeft en door de plannen wordt gedupeerd. De SLS heeft dan ook meteen aan de rechtbank om schorsing gevraagd toen door de gemeente een kapvergunning werd afgege ven. Om de voorgenomen sporthal bereikbaar te maken zouden vele bomen en struiken van het Snijdel- bos omgehakt moeten worden. Reden waarom de sporthal volgens de stichting veel beter op een andere plaats kan worden gebouwd dan aan het Zwarte Pad. Vorige week vrijdag diende bij de voorzieningenrechter in Den Haag behalve deze zaak over de kapver gunning tegelijk het verzoek van andere wijkbewoners om ook de door de gemeente al afgegeven bouwvergunning voor de sporthal te schorsen. De rechter doet binnenkort uit spraak.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 17