BREDE SCHOOL NESSELANDE OFFICIEEL GEOPEND ZELF KLEDING MAKEN -Lil Uniek avontuur Vernesselandiseren Vogelhuisje pagina 20 Hart van Holland 12 oktober 2005 nesselande Nesselande - Hoewel het Brede School Complex met al haar voorzieningen al lang vol ledig gebruikt wordt en de opening door de kinderen vorige maand al gevierd werd met een spectaculaire circusvoorstelling, werd de officiële opening verricht op vriidaa 7 oktober. Voor het officiële gedeelte werden er rondleidingen door het gebouw verzorgd door kinderen uit de groepen 7 en 8. Zij voerden geïnteresseerden langs klaslokalen en peuterspeelzalen. Ook mocht een woning van Zorgkompas op de bovenste verdieping bekeken worden. De bewoners waren duidelijk trots op hun ruime woning op de vier de verdieping en gaven aan dat zij hier naar hun zin woonden. In de Brede School zijn verschillende voorzieningen samengebracht. De drie basisscholen, een peuterspeel zaal en een kinderdagverblijf, ouderenwoningen en woningen voor verstandelijk gehandicapten. Daarnaast vinden ook het sociaal cultureel werk, de Kerk in Nesse lande en de eerstelijns gezondheidszorg hun plaats binnen de Brede School. De heer J. Goedhart, voorzitter van het besturenoverleg van de Brede School Nesselande en portefeuille houder Welzijn, Werk en Wijkvei ligheid van de Deelgemeente Alexander gaf een korte toelich ting op de geschiedenis van de BSN. "In 1997 zat een ambtenaar van de Deelgemeente zwaar te dagdro men. Luuk Gijselhart had de opdracht een beleidsvoorstel te maken over het voorzieningenpak ket voor Nesselande. Hij bedacht dat bij de voorzieningen voor kin deren elke keer dezelfde factoren een rol spelen: ruimte, licht, sociale veiligheid en verkeersveiligheid. In 1999 verstuurde Luuk een uitnodi ging aan elf instellingen en dien sten binnen de deelgemeente Prins Alexander onder de titel Ontwikke ling Kindcluster Nesselande. Zij ontmoetten elkaar op 8 maart 1999 in de Puntzaal van het deelge meentekantoor. Daar stonden deze elf aan de wieg van de Brede School Nesselande. Het werd een uniek avontuur met veel ups en downs." "Hans Nagtegaal van het PCPO suggereerde dat voor ouderen dezelfde factoren belangrijk zijn Wethouder Geluk: "Wij hebben een gemeenschappelijke identiteit. als voor kinderen. We hebben nu een prachtig complex met voorzie ningen voor kinderen, ouderen, wijkbewoners en voor mensen met een verstandelijke beperking, ledereen kent elkaar en iedereen ontmoet elkaar binnen de Brede School Nesselande. Wij gaan met elkaar door op de ingeslagen weg." De heer L. Geluk, wethouder van Onderwijs en Integratie van de gemeente Rotterdam: "Wij zijn niet alleen hier om een stapel ste nen te openen of om te zien hoe de Brede School Nesselande er in de praktijk uit ziet. Wij zijn hier bij elkaar omdat wij met elkaar iets bijzonders hebben, wij hebben een gemeenschappelijke identiteit. Wij zijn BSN-ers, we voelen ons ver want met de Brede School Nesse lande. De BSN-er heeft de volgende eigenschappen. Ten eerste is een BSN-er een samenwerken Het is een hele klus om met alle verschil lende partijen in een gebouw een ambitie te hebben en die samen te realiseren. Verder moet de BSN-er een brede blik hebben, niet alleen gericht zijn op zijn eigen eilandje, maar over de schuttingen kijken. Een BSN-er moet ook een doorzet ter zijn. Je komt een hoop tegen slag en tegenstand tegen als je met zoveel partijen iets wilt realiseren. Daarnaast moet een BSN-er effici ënt zijn. Het is efficiënt zo'n ruimte als deze multifunctionele ruimte te gebruiken voor zowel school, kerk, buurt als welzijnsactiviteiten. Als laatste moet een BSN-er inclusief denken. Hij denkt aan iedereen. Jong en oud, mensen die gemakke lijk in de samenleving staan en mensen met beperkingen." De wethouder vroeg de aanwezi gen of zij, met hem, BSN-ers waren. Daarop kreeg hij een volmondig ja te horen. Tevreden concludeerde hij: "Ik heb nog nooit zoveel BSN- ers bij elkaar gezien!" De heer Geluk sprak verder de hoop uit dat het concept van de Brede School Nesselande overge nomen gaat worden in de rest van Rotterdam. "We moeten Rotter dam vernesselandiseren." De heer Val, voorzitter van de Raad van Toezicht van Zorg Compas en voorzitter van de Raad van Com missarissen van Wooncompas, wees erop dat midden in de discussies over brede scholen in de Tweede Kamer, in Nesselande nu al een Brede School geopend werd. "En wat voor een Brede School, wij zijn met zijn allen van Aartsen ver voor bij. Nederland munt uit in prachtige verhalen en notities, maar in de praktijk zijn we zelden in staat de sector waarin we werken te over schrijden en dat is nu juist wat hier gebeurt. Ouderen wier competen ties we gebruiken voor kinderen; een gemeenschappelijk restaurant voor kinderen, personeel en straks de 55-plussers, waarin de leerlin gen van de Ita Wegmanstichting hun emplooi kunnen vinden; scho len van verschillende richtingen gezusterlijk naast elkaar; kinderen met een handicap naast gezonde kinderen; geïntegreerde buiten schoolse opvang en sportvoorzie- ningen, buurt en clubhuiswerk, de zondagse kerdienst, de eerstelijns gezondheidszorg; samen het hart van de nieuwe wijk. Kortom een uniek resultaat dat het gebruike lijke concept van zowel een brede school als ouderenhuisvesting en -zorg verre overschrijdt." Na de toespraken volgde de offici ële opening. Deze werd verricht op het schoolplein door wethouder Geluk, de heer Val, mevrouw Onel van WONIO en twaalf kinderen die een teken- en gedichtenwedstrijd gewonnen hadden. De heer Geluk onthulde een als vogelhuisje ver momde speaker aan een paal midden op het binnenplein. Sprin gen op een rubberen tegel eronder Het binnenplein van de Brede School. Een vogelhuisje met geluidseffect. zorgde voor een piepend geluid uit het huisje. Na afloop van deze onthulling was er een receptie met hapjes en drankjes. Rotterdam - Docente Liar s Dir- ven start, bij voldoende aanmel dingen, op dinsdag 1 november met het geven van de cursus 'de- ding maken" in Brede schooi Nes selande. Men werkt onder bege leiding vanaf zelf uitgezochte patronen aan een kledingstuk. Eveneens gaat die dag de cursus "Verkleedkleren naaien' van start. Aanmelden kan bij de balie in de Brede school aan de Robert van 't Hoffstraat 14 op maandag, dinsdag en vrijdag van 9.00 tot 11.00 uur. ZONDAG 16 OKTOBER Kerk in Nesselande (Brede Schooi Nesselande 10.00 uur dr. v. Bruin. HUIARTSENPRAKTIJK Nesselande Noord, Cesar Domelastraat 1 - 010-8903320. SPOEDGEVALLEN en/of levensbe dreigende situaties: op werkdagen 8-17 uur: 010-8903321. Spoedgevallen tijdens avond, nac weekeinde of feestdagen: Huisa senpost IJsselland Ziekenhuis, 010-2799262. Wijkorganisatie Nesselande: WONIO 010-2222811 of info@nesseweb.nl Door Geertrude Verweij De heer Goedhart: "Wij gaan met elkaar door op de ingeslagen weg.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 20