Zevenhuizen-Moerkapelle Gemeente Gemeentenieuws 12 oktober 2005 DE ZUIDPLASPOLDER GAAT VERANDEREN: VERHUIZING 'T REIGERBOS BRENGT START NIEUWBOUW NADERBIJ VAN HUURSUBSIDIE NAAR HUURTOESLAG IN 2006 VERGADERSCHEMA RAAD EN COMMISSIES VERGUNNINGEN (HER)VESTIGING VOORKEURS RECHT ZUIDPLASPOLDER Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl WWW.ZEVEN HUIZEN-MOER KA PELLF mi WEEK 41 KOM VANAVOND NAAR DE INFORMATIEAVOND ISP IN DORPSHUIS SWANLA TE ZEVENHUIZEN Vanavond, woensdag 12 oktober, is er een informatieavond in dorpshuis Swanla over de plannen voor de Zuid- plas. De zaal gaat open om 19.00 uur. Om 19.30 uur wordt gestart met de pre sentaties. In het tweede deel van de avond is er gelegenheid vragen te stellen aan projectleider de heer Hordijk en wethouder Te Meij-de Laat. We hopen u te mogen begroeten op deze avond. Het gaat om de toekomst van onze gemeente en uw woon/werk-omgeving. Laat uw kans dan ook niet voorbij gaan. Bent u verhinderd, dan kunt u ook nog naar de informatie avonden in Moord recht op donderdag 13 oktober, Nieu- werkerk aan den IJssel woensdag 26 oktober of Gouda eveneens op woens dag 26 oktober. Hervestiging Voorkeursrecht gemeente (WVG) Let op de informatie op deze pagina over de hervestiging Voorkeursrecht in de Zuidplaspolder. Lees deze informatie zorgvuldig door. Aangezien het ingewik kelde materie is, hebben de betrokke nen een brief met nadere uitleg inmid dels ontvangen. Eventuele vragen kun nen gesteld worden aan de heer Naaktgeboren, hoofd afdeling VROM van de gemeente. Zie verder "Hervesti ging Voorkeursrecht gemeente". Op dinsdag 25 oktober 2005 maken de leerlingen van basisschool 't Reigerbos voor het eerst gebruik van de tijdelijke schoollocatie aan de Leliestraat te Zeven huizen. Leerkrachten, leerlingen en ouders zijn momenteel volop bezig met de voorbereidingen van de aanstaande (tijdelijke) verhuizing naar de Leliestraat. De omvangrijke verhuizing, die in de herfstvakantie zal plaatsvinden, neemt zeker 3 dagen in beslag. Direct na de herfstvakantie valt de moker op het schoolgebouw van 't Reigerbos. De sloop van het gebouw zal ongeveer 3 weken in beslag nemen. Slopen en bouwen Na de sloop van het schoolgebouw zal aansluitend het terrein bouwrijp gemaakt worden, gepland in de weken 48 en 49. Daarna wordt het bouwterrein ingericht en kunnen de daadwerkelijke bouwwerkzaamheden spoedig van start gaan. Om het bouwterrein komt een hek, zodat de veiligheid niet in het gedrang komt. Het bouwverkeer zal gebruik maken van de ingang van De Lente, vanaf de Burg.Boerstraat. Er zal een tijdelijke bouwweg worden gemaakt, zodat De Lente zoveel mogelijk wordt ontzien. Gedurende de bouwperiode is een aan tal parkeerplaatsen nabij 't Reigerbos daardoor niet beschikbaar. De planning voor de bouw van het nieuwe gymnastieklokaal loopt parallel met de bouw van het scholencomplex. Dit betekent dat de nieuwe gymzaal gelijktijdig in gebruik zal worden geno men met de nieuwe scholen. De bestaande gymzaal aan de Dorpsstraat blijft gehandhaafd, zolang de nieuwe zaal nog niet gereed is. Basisschool De Eendragt blijft in gebruik tot het moment dat beide scholen hun intrek kunnen nemen in het spiksplinter nieuwe schoolgebouw. Dat zal medio herfst 2006 zijn. Daarna zal De Eendragt worden gesloopt en kan de bouw van de woningen aan de Burg. Boerstraat aan vangen Verkeersstromen in en rondom de Leliestraat De directie van 't Reigersbos heeft de ouders gevraagd hun kinderen zoveel mogelijk naar school te laten lopen. Alleen leerlingen uit (aangewezen) stra ten in het zuidelijkste deel van het dorp mogen met de fiets. De fietsen worden gestald aan weerszijden van het toe gangspad naar de voetbalvelden. Verder is het dringende verzoek gedaan aan ouders die hun kinderen met de auto brengen en halen om gebruik te maken van de parkeerplaats van de voetbalvereniging. Ook de nabijgelegen tennisvereniging is verzocht om gebruik te maken van deze parkeervoorziening in plaats van de Leliestraat. Speelvoorziening Leliestraat De speelplek aan de Leliestraat bestaande uit o.a. de skatebaan blijft in gebruik. Het speelterreintje dat er naast ligt, wordt heringericht en krijgt een omheining. Dit terreintje is zowel bestemd voor de leerlingen van 't Rei gerbos als voor de buurt. Eerste paal Volgens de huidige planning zal de eer ste officiële paal in week 50 op feeste lijke wijze de grond in gaan. Op de gemeentepagina in Hart van Hol land en de gemeentelijke website www.zevenhuizen-moerkapelle.nl. volgt hieromtrent nadere informatie. Artist impression Op korte termijn volgt een zogeheten artists impression van het totaal in te richten gebied. Deze impressie in vogel vluchtperspectief komt op een bord nabij de bouwlocatie te staan. Bewonersbrief Voor de omwonenden van de bouwloca tie zal de komende periode gepaard gaan met veel veranderingen, het nodige extra verkeer en bepaalde over last. De gemeente heeft de omwonen den van de bouwlocatie en de Lelie straat reeds via een bewonersbrief daar over geïnformeerd. Huurtoeslag. Zo heet de huursubsidie vanaf 2006. Maar dat is niet de enige verandering. De huursubsidie wordt nu nog uitbetaald door het ministerie van Volkshuisvesting (VROM) aan uw ver huurder of rechtstreeks aan u als huur der. Vanaf 2006 krijgt u de huurtoeslag van de Belastingdienst (Belastingdienst/ Toeslagen). Belangrijke veranderingen Met de invoering van de huurtoeslag verandert er het een en ander voor de aanvragers. We noemen u de belangrijk ste veranderingen: Ook als u nu (automatisch) huursubsi die krijgt, moet u in september de huurtoeslag opnieuw aanvragen. Als het goed is heeft u inmiddels een automatisch aanvraagformulier ont vangen van de Belastingdienst. Voor de berekening van de huursubsi die was het inkomen van het vooraf gaande jaar het uitgangspunt, voor de huurtoeslag is dat het actuele inko men. In 2006 ontvangt u dus huurtoe slag op basis van uw inkomen in 2006. Het huurtoeslagjaar loopt van 1 janu ari tot 1 januari (was 1 juli tot 1 juli). De huurtoeslag wordt uitbetaald als maandelijks voorschot, te beginnen in december 2005 voor de maand januari 2006. In 2007 krijgt u achteraf een eindafrekening. Wijzigingen doorgeven Omdat de huurtoeslag wordt gebaseerd op uw actuele (huidige geschatte) inko men, is het erg belangrijk dat u alle wijzi gingen in de inkomens-, gezins- of leefsi tuatie direct aan de Belastingdienst door geeft. Veranderingen zoals een hoger of lager inkomen of de verhuizing of over lijden van een medebewoner kunnen meteen invloed hebben op de hoogte van de huurtoeslag. Vangnetregeling is niet meer nodig Voor huurders die tijdens het huursubsi diejaar te maken kregen met een grote inkomensdaling bestond de Vangnet regeling. Dit is een aanvulling op de huursubsidie die u bij de gemeente kan aanvragen. De berekening vindt plaats op basis van het inkomen van het jaar voorafgaand aan de aanvraag. In 2006 bestaat deze regeling niet meer. Voor de nieuwe huurtoeslag wordt namelijk gekeken naar het actuele inkomen. Krijgt u te maken met een inkomensdaling, dan kunt u deze veran dering meteen doorgeven aan de Belas tingdienst. Uw jaarinkomen wordt dan herberekend en de maandelijkse huur toeslag wordt meteen aangepast of toegekend. Het enige wat u moet doen is de veranderingen zo snel mogelijk door geven. Komt u toch in de financiële problemen als uw maandinkomen plotseling sterk daalt, dan kunt u altijd advies of hulp vra gen bij de afdeling Sociale Zaken van onze gemeente. Hoe kunt u huurtoeslag 2006 aanvragen? Huurders die voor 15 augustus 2005 huursubsidie hebben aangevraagd en toegewezen hebben gekregen hebben inmiddels automatisch een aanvraagfor mulier voor huurtoeslag 2006 van de Belastingdienst ontvangen. Heeft u ech ter na 15 augustus 2005 huursubsidie aangevraagd? Dan moet u zelf een aan vraagformulier huurtoeslag aanvragen. U kunt het formulier downloaden van de website www.toeslagen.nl of bestellen via de Belastingtelefoon 0800-0543 Als u uw aanvraag voor 1 november 2005 doet dan ontvangt u in december de eerste uitbetaling huurtoeslag. Dit is het voorschot voor januari 2006. U kunt uw aanvraag ook later doen. Een aan vraag voor huurtoeslag en/of zorgtoe- slag 2006 moet uiterlijk 1 april 2007 bin nen zijn bij de Belastingdienst. Als blijkt dat u voor één of meer toeslagen in aanmerking komt dan krijgt u deze met terugwerkende kracht uitbetaald. Meer informatie over huurtoeslag of het aanvragen van formulieren vindt u op www.toeslagen.nl of bel de Belas tingtelefoon: 0800-0543. Daarnaast kun u altijd met uw vragen terecht bij de afdeling VROM van onze gemeente en ligt de Huurtoeslagkrant op de balie van het gemeentehuis, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen. Raad 1 november 2005 LET OP: Aanvang 17.00 uur! Deze openbare vergaderingen vinden plaats in het gemeentehuis. Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen. Aanvang om 19.30 uur In het gemeentehuis kunt u de agen da's, notulen, besluitenlijsten en voor stellen van respectievelijk raad en de commissies I en II inzien. Ook in de dorpshuizen "Op Moer" te Moerka- pelle, "Swanla" te Zevenhuizen, "De Vierkap" te Oud Verlaat en in de Open bare Bibliotheek te Zevenhuizen is een plek ingericht met gemeente-informa tie. Tevens kunt u deze stukken raad plegen via de gemeentelijke website. Voorafgaand aan de vergaderingen kunt u gebruik maken van het spreek recht. Hiervoor dient u contact op te nemen met de raadsgriffier de heer H. Sterken, 0180-637713 of via h.ster- ken@zevenhuizen-moerkapelle.nl. Bent u slechthorend? Onze raadszaal is voor zien van ringleiding en voldoet aan de internationaal geldende normen op dit gebied. Aanvragen bouwvergunning sloopvergunning mono mentenvergunning 3 oktober 2005: BR/2005/0058, plaatsen van een overdekte mestopslag Knibbelweg nabij nummer 85 te Zevenhuizen; BR/2005/0059, plaatsen van een loods-werktuigenopslag Knibbelweg nabij nummer 85 te Zevenhuizen, BL/2005/0055: plaatsen dakkapel aan de voorzijde woning Staringstraat 25 te Zevenhuizen. 4 oktober 2005: B2/2005I0004: overkappen dakterras Zuidplasweg 14 te Zevenhuizen. Verleende vergunningen Rectificatie van 27 september 2005: BL/200510048: vergroten woning Oranjestraat 33 te Moerkapelle. Dit moet zijn vergroten woning Oranjestraat 23 te Moerkapelle. Bezwaar verleende vergunningen/ontheffingen U kunt op grond van het bepaalde in de Algemene V/et Bestuursrecht bij respectievelijk de burgemeester en of het college van burgemeester en wethouders, naar gelang hun hierboven genoemde bevoegdheid, bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de ver leende vergunning/ontheffing. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening wor den ingediend bij de President van de Arrondissementsrecht bank, postbus 20302, 2500 EH Den Haag. Op 16 december 2004 heeft de gemeenteraad van Zevenhui zen-Moerkapelle besloten tot vestiging van het voorkeurs recht op grond van artikel 8 Wet voorkeursrecht gemeenten (Wvg) voor het gebied globaal gelegen tussen de Zuidelijk Dwarsweg, de Zuidplasweg (provinciale weg), de Noordelijke Dwarsweg, de Bredeweg en de spoorbaan Den Haag Utrecht. Tevens is ten oosten van de kern Moerkapelle een gebied opgenomen, globaal gelegen tussen de kern van Moerkapelle en de Middelweg. Deze vestiging vond plaats naar aanleiding van de ontwikkelingen in de Zuidplaspolder. i Het voorkeursrecht geldt voor de duur van twee jaren (na het raadsbesluit) of totdat een ontwerp van een struct- it- plan ter inzage wordt gelegd. Inmiddels is op 6 oktober 2005 het ontwerp van het interge meentelijke structuurplan RZG Zuidpias (ISP) voor een ieder ter inzage gelegd. In verband met de terinzagelegging van het ontwerp-structuurplan maken burgemeester en wethou ders thans bekend dat zij op 6 oktober 2005 besloten heb ben tot hervestiging van het voorkeursrecht op grond van artikel 6 Wvg en zij aan de gemeenteraad zullen voorstehen om op basis van het (ten tijde van het gemeenteraadsbesluit inmiddels vastgestelde) ISP het voorkeursrecht te (her)vesti- gen. Het ontwerpbesluit ziet op eenzelfde gebied als de eer dere vestigingen, daarbij is een aantal burgerwoonperceien buiten de hervestiging gelaten. Het voorstel van de burgemeester en wethouders treedt in werking één dag na publicatie in de Staatscourant. Publicatie in de Staatscourant heeft plaatsgevonden op 7 oktober 2005. De stukken liggen ter inzage op de afdeling VROM op het gemeentehuis van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapefe Dorpsstraat 89 in Zevenhuizen, geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.30 uur tot 12.00 uur. Eventueel kunt u een afspraak maken om de stukken buiten de openingstij den in te zien. Hiervoor dient u een afspraak te maken met de heer R. Naaktgeboren via het algemene nummer van de gemeente: 0180-637777. Bezwaar en beroep Op grond van artikel 9a van de Wvg wordt het voorstel aan gemerkt als een besluit, zodat daartegen ingevolge de Alge mene wet bestuursrecht (Awb) bezwaar en beroep oper staat. Ingevolge de Awb kunnen belanghebbenden gedu rende een termijn van zes weken ingaande de dag na dagtekening van deze bekendmaking, een bezwaarschnh indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 30, AA Zevenhuizen. Zienswijzen Binnen vijf maanden dient de gemeenteraad de aanwijzig van gronden te bestendigen. In het kader van een zorgvul dige voorbereiding van het door de raad te nemen c tot aanwijzing van gronden worden belanghebbenden geie op artikel 4:8 van de Awb tot en met 7 november 2005, in "e gelegenheid gesteld om schriftelijk dan wel mondeling hun zienswijzen ten aanzien van het raadsvoorstel naar voren e brengen. De zienswijze kan schriftelijk gericht worden sa de Raad van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, - v de heer R. Naaktgeboren, Postbus 30, 2760 AA Zevenhui/en Indien belanghebbenden hun zienswijze aan de raad mo deling kenbaar wensen te maken dient dit te geschiede de heer Naaktgeboren. Zevenhuizen-Moerkapelle, 7 oktober 2005 Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkape Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Burgerzaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur Alarm Alarm 1 1 2 Politie 0900-8844 Brandweer 0182-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegid* v00f overige informatie

Hart van Holland | 2005 | | pagina 4