GOALTJESDIEF MAURICE ECKHARDT: "GROENEWEG GAAT VAN ZICH DOEN SPREKEN dubbelconcert in silverdome DIER VERMIST OF GEVONDEN? SUCCESVOLLE OPEN HUIZEN ROUTE BIJ PERDIJK MAKELAARDIJ COLLECTE BRANDWONDENSTICHTING SFEERVOL CONCERT EN EXPOSITIE DONALD DE JONG S00SAV0ND IN MOERKAPELLE COLLECTE VOOR SCHOOL IN HAÏTI I 7FVFNHUIZEN - MOERKAPELLE Hart van Holland 12 oktober 2005 Virtuele koploper Veelzeggend compliment Ambitie Warmlopen voor één minuut Behoudend www.amivedi.nl vervolg van pagina 3 Zevenhuizen Moerkapelle Bart Bakker weet al jaren via zijn pen door te dringen tot iemand zijn leef- en gevoelswereld. In de wekelijkse rubriek 'Het Voetstuk' zet hij mensen uit de lokale samenleving in de schijnwerpers. Isof het nood lot er mee speelde... Vooraf aan de thuiswedstijd tegen SVS (1-1) meldde Maurice Eckhardt dat hij vrijwel nooit geblesseerd is en zodoende alle competitiewedstrijden van de afgeiopen seizoenen wel kon spe len. ;jdens het duel tegen SVS viel de goaltjesdief prompt uit met een spierscheuring, die hem waar schijnlijk enkele weken aan de kant cal houden. "Een domper", zegt de 22-jarige Zever,huizenaar, die dit seizoen door trainer Ben Stukart op de 'nummer tien' positie is gepost eerd. Als aanvallende middenvel der s It hij zodoende andere spe lers in de gelegenheid om te sco ren, bij hemzelf staat de teller na vijf competitieduels op vier doel punten "Mijn doel is om dit sei zoen minimaal één op één te loper" aldus Maurice Eckhardt. "Dit betekent dus dat ik minimaal 22 treffers wil maken. Uiteraard staat de teamprestatie voorop. Het n aakt me niet zoveel uit wie de doelpunten maken, als we de punten maar binnenhalen." Dit laatste lukt vooralsnog aardig, want Groeneweg is in de vierde klasse met 13 uit vijf de virtuele koploper. Stolwijk en DONK heb ben met 14 uit 6 weliswaar een punt meer, maar de Zevenhuize- naren hebben vooralsnog de min ste verliespunten. Sterker nog, Groeneweg wordt door menig insider beschouwd als dé verras sing van het seizoen. De kenners zien de terugkeer van Maurice Eckhardt, die vorig seizoen niet doorbrak bij zaterdag-tweede klasser Jodan Boys, hiervoor als de voornaamste reden. "Maurice heeft een enorme meerwaarde voor de ploeg", zegt trainer Ben Stukart bijvoorbeeld. "Hij maakt zelf goals, laat andere scoren en is kopsterk. Eigenlijk kan ik niet zomaar even een paar zwakke punten van hem opnoemen." Een veelzeggend compliment van de trainer van Groeneweg, die doorgaans nuchter en realistisch met zijn spelers omgaat. "Ik voel inderdaad dat door mijn komst het zelfvertrouwen bij een aantal spelers is toegenomen", reageert Eckhardt. "Vorig seizoen haperde het bij Groeneweg vooral in sco rend opzicht. Vooralsnog gaat dit gelukkig nu een stuk beter. Ik hoop uiteraard dat we dit kunnen volhouden." "Ik heb overigens nog steeds ambitie om op een hoger niveau te spelen", vervolgt Eckhardt. "Het liefst zou ik dit gewoon met Groeneweg willen bewerkstelli gen. Mijn ultieme doel is daarom om met deze ploeg te promove ren. Acht spelers van het huidige eerste speelden met elkaar samen in de A-junioren. We kennen elkaar dus binnen en buiten de lij nen bijzonder goed. De saamho righeid en een aantal vaste patro nen binnen het elftal zijn momen teel onze grote kracht. Ik geloof daarom dit seizoen stellig in een hoge klassering. Let op mijn woor den, Groeneweg gaat van zich doen spreken." Hoewel Maurice Eckhardt, (ondanks zijn zondag opgelopen spierscheuring), goed in zijn vel zit, kijkt hij met gemengde gevoe- lens terug op zijn overstap naar het Goudse Jodan Boys. "Ik had er best veel zin in", zegt hij. "Maar op een gegeven moment moest ik warmlopen om vervolgens slechts één minuut te mogen meedoen. Zoiets gaat knagen aan je zelfver trouwen. Dit heb ik toch uiterma te vreemd gevonden. Ik ben daar om blij om weer terug in mijn ver trouwde omgeving bij Groeneweg te zijn. Het geeft een goed gevoel om met mijn vrienden te voetbal len en er zodoende aan bij te dra gen om de club in sportief opzicht naar een hoger niveau te tillen." Wel moet Maurice Eckhardt toe geven dat Groeneweg in sommige opzichten een behoudende vere niging is. "Neem nou bijvoorbeeld het traditionele broodje na afloop van de training", denkt hij hard op. "Dit heeft men dus afgeschaft. Ik vind dat een slechte zaak, want het is sfeerverhogend om na afloop van de training met z'n allen even gezamenlijk een brood je te eten. Ik hoop dat dit soort dingen gauw terugkeert. Voor de rest moeten we de realiteit niet uit het oog verliezen. Groeneweg is een dorpsclub waar veel leden elkaar kennen. Maar juist die klei ne dingen kunnen de selectiespe lers toch extra motiveren". Zoetermeer - In het Silverdome vond afgelopen zaterdag een dub belconcert plaats van de muziek verenigingen De Kleine Trompetter oit Zevenhuizen en Kunst Vriend schap uit Zoetermeer. Van Kunst vriendschap trad het middenorkest op en van De Kleine Trompetter het opleidingsorkest. De avond werd afgesloten met een gezamenlijke uitvoering van "The show must go on". Het dubbelconcert is zeer posi tief ontvangen door zowel publiek als deelnemers en wordt daarom een jaarlijks terugkerende acti viteit. Regio - Deze week zijn 50.000 vrij- stenbron voor de 'strijd tegen litte- w 'gers op pad om te collecteren kens'. Collectant gemist? Giro: '°or de Brandwondenstichting. De 202122, Nederlandse Brandwon- c°ilecte is de belangrijkste inkom- denstichting, Beverwijk. ^venhuizen - De combinatie van 'r9elconcert en expositie van schil- snjen door Ronald de Jong op 8 ^dagavond 1 oktober in de geformeerde kerk leidde tot een een/olle en goed bezochte avond. e kunstschilder De Jong laat zich °ral inspireren door de vormen e natuur zoals planten, bomen I °°ornstronken en door zijn neu was du'ds'ijk waar- d-1aar 'n zÜn schilderijen, die j 6,s abstract zijn en deels een din 6 herkenbare uitbeelding van bestaande vormen zoals j.lV kerkmuur met boog in het Zevenhuizen -1 Perdijk Makelaardij hield afgelopen zaterdag een "Open Huizen Route". Bij 15 woningen werden de deuren open gezet en konden geïnteresseerde kandidaten een kijkje nemen zon der daarvoor een afspraak te hoe ven maken met de makelaar. De bezichtiging ter plaatse werd ver zorgd door de eigenaar zelf. Nagenoeg alle woningen mochten zich verheugen in belangstelling en konden enkele kandidaten rondlei- exn 'Gewijde ruimte'. De e ssieve en kleurrijke schilderij- Werden door het publiek zeker gewaardeerd. Tijdens het orgelconcert temidden van zijn schilderijen toonde Ronald de Jong zich tevens een bekwaam en geïnspireerd toonkunstenaar. Vooral zijn prachtige vertolking van de 2e Orgelsonate van Men- delssohn-Bartholdy oogstte een welgemeend applaus. Veel bezoe kers maakten gebruik van de gele genheid om na het concert met Ronald de Jong van gedachten te wisselen over zijn werk. Concert en expositie werdén geor ganiseerd door de Zeven Muzen in samenwerking met de Commissie Kerkmuziek van de gereformeerde kerk van Zevenhuizen-Moerkapel- le. De soosavond in Moerkapelle, georganiseerd door Jeugdgroep Zeven- huizen-Moerkapelle, is terug van weggeweest. Dinsdag 25 oktober is de eerste soosavond in dorpshuis Op Moer van 19.00 tot 21.30 uur. Maan delijks is een thema aan de orde: 25 oktober is er karaoke, 1 november wordt een chill-out avond, 8 november een spelavond en 15 november een spelavond. Alle jongeren zijn welkom. Voor meer informatie: 06- 12839280. Regio - Het comité Woord en Daad houdt in de week van 17 tot 22 oktober een collecte in de regio Midden Holland. De opbrengst komt ten goede aan de bouw van een school in Haïti. Het NCDO ver dubbelt de opbrengst. 4553 Zakken cement, 1578 staven ijzer, landaankoop, planken, blok ken transport en loonkosten zijn Stichting AMIVEDI, Kosteloze re gistratie vermiste en gevonden huisdieren. Hulppost 3B-Hoek- Zevenhuizen/Moerkapelle-Pij- nacker/Nootdorp. VERMIST: Kater, zwart/witte voetjes, bef en wat op buik, blind aan 1 oog, Noordelijke Dwarsweg, Zevenhuizen; Kater, (rosig)rood/witte bef, borst. Leliestraat, Zevenhuizen. Kater, grijs, hapje uit één oor, Boslaan, Zevenhuizen; Poes, wit/cypers bij de ogen, rug, staart, klein poesje, Bredeweg, Zevenhuizen; Poes, zwart/witte bef, buik, voetjes voor en sokken achter, droeg zwart bandje met magneet, vrij schuw, Bernardstraat, Moerkapelle; Grasparkiet, blauw, tam, Piet Heinstraat, Waddinxveen; GEVONDEN: Poes, onderkant geheel wit bovenkant cypers, cypers masker, neus en rond bekje ook wit, Zuidplasweg, Zevenhuizen; Grasparkiet, turquoise/blauw met wittig kopje. Kratonlaan, Zevenhuizen; GOED TEHUIS GEZOCHT VOOR: Cypers-witte poes gesteriliseerd, 1 jaar; Zwart-witte poes gesteriliseerd, 2 jaar; Rode kater gecastreerd. ledereen die vragen heeft of informatie kan geven kan bellen naar: Stichting Amivedi Hulppost: 3B-Hoek - Pijnacker/Nootdorp - Zevenhuizen-Moerkapelle, telefoon 010-5121937 of kijk op den. Kandidaten die nog extra vra gen hadden konden terecht op het kantoor van Perdijk Makelaardij en ook van deze gelegenheid werd royaal gebruik gemaakt. "Al met al kunnen we spreken van een geslaagd open huis", aldus makelaar Perdijk, "maar we kun nen pas van een echt succes spre ken als er naar aanleiding van deze actie ook nog een paar huizen wor den verkocht." nodig voor de bouw van een vak school in Jeanton in Haïti. Er wordt een school gebouwd met 12 klaslo kalen, een lokaal voor het perso neel, een naaicentrum en een hos pitaal, gelegen op een perceel grond dat omheind gaat worden. Het totale project is begroot op €195.000,-. Voor meer informatie: 0182-640059 of 0172-475553 Inbraak in boerderij: In een boerde rij aan de Bredeweg werd zondag avond 2 oktober tussen 19.00 en 21.00 uur ingebroken. Een aantal sieraden wordt vermist. Diefstal dakbedekking en gereed schap: In het weekend van 30 sep tember tot 3 oktober werden van een dak van een woonhuis aan de Bongerd een aggregaat, twee bran ders en acht rollen dakbedekking gestolen. De dader(s) heeft met een touw de spullen van het dak laten zakken en meegenomen. Diefstal oud ijzer: In hetzelfde weekend is ingebroken in een pand op het Nijverheidscentrum. De dader(s) is over het hek geklommen en heeft de camera's weggedraaid. Vervolgens is het slot van het hek opengebroken en is oud ijzer mee genomen. Snelheidscontrole: Op het Zuidein de werd dinsdagmorgen 4 oktober van 11.10 tot 2.15 uur uur een snel heidscontrole gehouden. Dertien bestuurders hebben een proces ver baal gekregen voor te snel rijden. De hoogst gemeten snelheid was 87 km/u (toegestaan 60 km/u). Snelheidscontrole: Met een radar auto werd zaterdag 8 oktober een snelheidscontrole gehouden op de Bredeweg. Tussen 9.30 en 12.45 uur passeerden 1040 voertuigen de radarapparatuur. 78 Bestuurders kunnen de komende weken een schikking tegemoet zien van justi tie.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 7