op i>e meu MIST LITI E j ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE Hart van Holland 26 oktober 2005 pagina 19 Ingezonden brief: Vervolg van pagina 3 BERICHTEN Noot van de redactie: Moerkapelle K U/IL tv-zemz rijnmond tÉRXIQ Onaangekondigd verdwijnt op 29 september TV-zender Rijnmond in Zevenhuizen van de kabel en wordt ver vangen door zender West. Op de website van de programmaraad lees ik dat die programmaraad van mening is dat Zevenhuizen binnen het verzorgingsgebied ligt van de regionale zender TV West. Wat een onzin. TV West brengt voornamelijk nieuwsitems uit de regio Haaglanden en uit de Oude Rijnzone met nieuws uit Den Haag, Oegstgeest, Leiden, Katwijk, Alphen, Leidschendam, Pijnacker, Delft, Nootdorp, Naaldwijk, Monster. Valt Zevenhuizen onder dit verzorgingsgebied? Onzin. Er is om te beginnen al niet een lid van de programmaraad wonend in regio West. De leden van de Pro grammaraad komen uit Zevenhuizen (dhr. Mol), Bergschenhoek (1 lid), Capelle a/d IJssel (5 leden), Nieuwer- kerk a/d IJssel (1 lid). Verzorgingsgebied West? Wie Zevenhuizen uit rijdt komt al bij de Middelweg het bord tegen: "Welkom in deelgemeente Alexander!" Vanaf het Schelpenpad ziet men het oprukkende Rotterdam met Nesselande. En op luttele kilometers van de dorpskern kunnen we al op de metro stappen naar datzelfde Rotterdam. Ingeklemd tussen nieuwe wijken Ommoord en Nesselande ligt nog een stukje Oud Verlaat en een buurt gemeenschap langs de Rotte. Of is dat inmiddels ook al Rotterdam? Alle ontwikkelingen op het gebied van infrastructuur, verstedelijking en recreatie liggen aan de Rotterdamse kant van Zevenhuizen: het Zuidplasproject, dat op de gemeentelijke website zo mooi het unieke samenwerkingsproject genoemd wordt met Nieuwerkerk, Moordrecht en ook Rotterdam. En in dat Zuidplasproject gaan de komende jaren minstens 10.000 woningen komen. Wat dat voor de gemeente Zevenhuizen zal betekenen realiseren zich nog maar weinigen. De kans dat de gemeente zal voortbestaan als DEELGEMEENTE Zevenhuizen komt angstig naderbij. De herinrichting van de Eendragtspolder en de noordoever van de Zevenhuizer Plas zijn eveneens belangrijke ontwikkelingen voor Zevenhuizen. En wie soep zit te eten voelt de tafel trillen als er met veel geraas een vliegtuig overkomt op weg naar Zestienhoven. En voor de boodschappen gaan we steeds vaker naar Nieuwerkerk en naar Nesselande. Hetzelfde geldt voor scholieren die de weg naar Nieuwerkerk nemen. Ja, in Zoetermeer worden ook scholen bezocht, maar verder westwaarts gaat geen enkele leerling. En over al die bovengenoemde punten kan ik en wil ik via zender Rijnmond geïnformeerd worden. Een regio indeling is niet simpelweg een streep op de kaart. Kijk naar het echte verzorgingsgebied van Zevenhuizen, dat ligt niet in en rond Den Haag. Dus, geachte leden van die Programmaraad: terugdraaien die zenderwis seling of beide zenders aanbieden. Als li wilt reageren op het kabelbeleid met ongevraagde zenderwisselingen kunt u reageren op de gemeen telijke website (www.zevenhuizen-moerkapelle.nl) of bij de programmaraad, (dhr. Mol: info@programma- raadbcnz.nl). Ven.vacht echter geen snel antwoord. Op mijn klacht van 6 oktober bij de gemeente en bij de programma raad heb ik tot op heden geen reactie of bevestiging van ontvangst gekregen. H.A. van Dongen. Oplossing aantal inbraken: Door intensief recherchewerk is een aan tal inbraken in Zevenhuizen opge lost. De politie heeft drie jongeren uit Bergschenhoek en Bleiswijk aangehouden, die worden ver dacht van deze inbraken. De daders hebben een bekentenis afgelegd an zijn in bewaring gesteld door de officier van Justitie. Botsing: Dinsdagmiddag 18 okto ber is een bestuurster van een trac tor onvoorzichtig achteruit gere den op de Zuidelijke Dwarsweg. Zij zag een personenauto niet in haar spiegels. Gevolg grote schade aan de personenauto, die ook moest worden weggetakeld. Verkeerscontrole: Woensdagmid dag 19 oktober is een verkeerscon trole gehouden op de Zuidplasweg. De controleurs hebben 8 PV's uitge reikt voor het niet dragen van de gordel, 6 PV's voor het overschrij den van de maximum snelheid, 2 PV's voor het niet kunnen tonen van een geldig rijbewijs en 1 PV f°or het niet kunnen lezen van de kentekenplaat door een trekhaak. Onder invloed: Zaterdagmorgen 22 oktober om 4.43 uur zag een sur- feillanceauto een auto vertrekken "ij een horecagelegenheid op de zuidplasweg. De rijstijl was dusda- n'9 dat een alcoholcontrole op zijn Plaats was. Inderdaad, een A (=alcohol). De bestuurder is aange houden en overgebracht naar het dureau. De ademanalyse gaf aan 7" ug/| (toegestaan 225 ug/l). De estuurder is met een proces ver- aal op zak en een rijverbod heen zonden. Venten met koeken: Door een oplettende burger is geconstateerd at door een aantal personen in ,evenhuizen koeken werden ver- ocht, zogenaamd voor een goed 0e'. Omdat er geen melding was Zaan in het Hart van Holland over deze huis-aan-huis verkoop is e politie gebeld. Op de Noorde- De redactie van het Hart van Hol land heeft diverse reacties gevraagd binnen de samenleving: De heer Willem-Jan van Yperen van Ortec.Nesselande is om zijn reactie gevraagd omdat TV Rijn mond de wedstrijden van de Cham pions League live uitzendt: "Vrese lijk vervelend. Hoewel het natuur lijk inmiddels een Rotterdamse club is, vindt de vereniging toch zijn oorsprong in Zevenhuizen en nog steeds is het merendeel van de vrij willigers afkomstig uit de kern Zevenhuizen. De volleybalvereni ging heeft op geen enkele manier invloed op de keuze van Casema maar betreurt het dat de achterban de wedstrijden niet live kan vol gen." De heer Mol, vertegenwoordi ger van Zevenhuizen-Moerka- pelle in de programmaraad: "De programmaraad adviseert één minimumpakket voor alle vier gemeenten. Daarin zit ook een regionale zender als een zoge naamde must carry zender (ver plicht op te nemen). Er is een wet telijke verplichting van de kabel maatschappij om TV West uit te zenden omdat dit de aangewezen regionale zender voor Zevenhui- zen-Moerkapelle is die informatie over calamiteiten uitzendt. De pro grammaraad heeft geadviseerd om TV West toe te voegen aan het pak ket maar heeft nooit bedoeld TV Rijnmond te vervangen. De pro grammaraad heeft ook maar een beperkte invloed in de samenstel ling van het pakket. Casema vult een tamelijk groot deel van de beschikbare ruimte zelf in. Een bij komend probleem is dat Zevenhui- zen-Moerkapelle een onderhouds- achterstand heeft. Casema moet het netwerk hier nog moderniseren en daarom wordt hier een beperk ter aantal tv-zenders aangeboden dan in de andere drie gemeenten. Als programmaraadslid heb ik Casema in het verleden ook gewe zen op het relatief hoge tarief dat hier voor een kleiner pakket betaald moet worden en ben ik vanuit dat oogpunt dan ook voor lopig tegen harmonisatie van de tarieven. De programmaraad heeft overigens geen adviesrecht inzake tarieven." Een officiële reactie van de gemeente was niet mogelijk, een officieuze echter wel: "Ik snap niet dat de gemeente hier niet veel vaker op aangesproken wordt, het is voor mij ook volkomen onbegrij pelijk. Wij vragen als gemeente al tijden om de doorgave van TV West omdat dit wettelijk verplicht is en dat kon om onduidelijke redenen nooit en nu is zonder enige vorm van overleg plotseling het aanbod veranderd. Hier hebben wij geen invloed op gehad." Irene ten Donkelaar van de afdeling communicatie van Casema: "Het was altijd al de bedoeling dat TV West in het stan daardpakket zou zitten. Het sig naal van TV West was aanvankelijk echter niet sterk genoeg om ook uitgezonden te worden in Zeven- huizen-Moerkapelle. Als vervan ging is daarom het signaal van TV Rijnmond tijdelijk doorgegeven. Nu heeft TV West laten weten dat het signaal verbeterd is en daarom is uitvoering gegeven aan het voor nemen zoals het er altijd al lag." Op de vraag of beide zenders opge nomen kunnen worden: "Daar beslis ik niet over maar als TV Rijn mond bij ons aanklopt dat zij ook willen uitzenden in Zevenhuizen- Moerkapelle dan kan daar denk ik wel naar gekeken worden." De vraag hoe lang het duurt voordat het kabelnetwerk in Zevenhuizen- Moerkapelle wordt gemoderni seerd: "Dat is nog niet bekend, er wordt intern een onderzoek gedaan naar de mogelijkheden maar er is nog geen exacte termijn te noemen." lijke Dwarsweg is een personenau to met een aantal personen aange troffen, met in hun bezit een groot aantal koeken. De koeken zijn overgedragen aan de politie en de betrokkenen zijn met een proces verbaal heengezonden. Dodelijke aanrijding: Er heeft zich zaterdagmiddaq 22 oktober een botsing voorgedaan op de kruising Zuidelijke Dwarsweg/Derde Tocht- weg. Een personenbusje met acht inzittenden botste op een perso nenauto met vier inzittenden. Alle bei de voertuigen kwamen in de sloot naast de weg terecht. Eén van de inzittenden van het busje is overleden. 11 op 12 in een Diefstal: In de nacht van oktober is ingebroken woning aan de Wilde Veenen. Hoe wel de bewoners thuis waren heeft de dader(s) kans gezien een hand tas die in de slaapkamer stond mee te nemen. In de handtas zaten twee kleine portemonnees met wat klein geld. Controle Dorpsstraat: In de och tend van 13 oktober is een controle gehouden op het eenrichting ver keer in de Dorpsstraat. Er zijn over tredingen geconstateerd. Bedrijfsinbraak: In het weekend van 12-13-14 oktober heeft een dader door het inslaan van een ruit op de eerste verdieping van een bedrijfspand aan de Ambachtstraat kans gezien een PC uit het kapotte raam te trekken. Het alarm is niet afgegaan. Overlast vuurwerk: De laatste tijd komen meldingen binnen van het afsteken van vuurwerk. In samen werking met de buurtbewoners en de wijkagent wordt naar een oplos sing gezocht om deze overlast te verminderen. Het meeste aan de fantasie overlatend ligt de omploegde Tweemanspolder op de koude dagen van de winter te wachten. De mist biedt als een kleedhokje de natuur een veilige plek om zich een passende garderobe aan te meten. Trots komt zij steeds weer te voorschijn om te vragen of het haar staat. Maar de natuur is als geen ander een bedelaarskind, alles maakt haar mooi. Over haar schaamte heen zal zij straks in een berustende naaktheid tevreden met zichzelf zijn. leder jaar weer. En het lijkt allemaal zo vanzelf sprekend te gaan. Zij heeft niet de knusse warmte nodig die de men sen in dit jaargetijde zoeken. Onrustig laten wij ons verleiden door de belofte volle reclames. Alsof het nog moet worden ver zonnen hoe men nu dit jaar weer de stap naar het volgende jaar kan maken. Het lijkt wel of de natuur alles in zich heeft en de mens iets mist. Een kleedhokje of een ander veilige plek mis schien? Reacties?: gerardbaaij@hotmail.com (tekst) of ernstw@mail.com (illustratie)

Hart van Holland | 2005 | | pagina 19