K Ton van Duppen: "Kunst is emotie" LUISTERBOEKEN BIJ BIBLIOTHEEK WADDINXVEEN ROBBERT-JAN NIEUWE HEREN T.O.O.S. TURN TEAM KOPLOPER BIJ JEUGD WSV NEGENDE OP NK KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING VOOR A.C. BLONK Waddinxvener Waddinxveen leeft! Hart van Holland 9 november 2005 pagina 11 WA DDIN XV EEN/BOSKOOP medische weekenddienst in het nieuws.. In Waddinxveen is iedere week van alles te beleven. Niet alle onderwerpen halen de krant. In deze rubriek laten we u kennismaken met een bijzondere 'Waddinxvener in het nieuws'. En ziet u wat er allemaal gebeurt in ons dorp... Monument vol symboliek Begonnen als oefening De week van het luisterhoek 2-13 november SCHAKEN TURNEN Haren/Waddinxveen - Burge meester Roijers reikte zaterdag 5 november een Koninklijke onder scheiding uit aan de heer A.C. Blonk ter gelegenheid van de zijn afscheid als voorzitter van de Aan nemers Vereniging Metselwerken. Hij werd benoemd tot Lid in de Orde van Oranje- Nassau omdat hij zich geruime tijd voor de bouw- branche en de werkgeversorganisa ties heeft ingezet. Decorandus startte in 1974 met zijn eigen metselbedrijf; vervolgens in 1980 met snackbar De Holle Bolle Gijs in Boskoop. Op 9 mei 1987 werd de heer Blonk voorzitter van de Nederlandse Metselaars Patroons Bond (NMBP, tegenwoor dig AVM). Hij heeft zich met succes ingezet voor het verbeteren van de arbeidsomstandigheden in de bran che, resulterend in het mechanisch opperen. Sinds 1987 heeft hij zit ting in vele commissies en werk groepen betreffende de bouwbran- che. Ook het ondernemerschap bleef hem boeien. In 1989 startte de heer Blonk drogisterij De Gapen de Gijs in Boskoop. Sinds 1992 is de heer Blonk lid van bestuur van de Confederatie Gespecialiseerde Aan nemers (CONGA). Op 5 mei 1997 werd decorandus voorzitter van de CONGA. Sinds 2000 is de heer Bronk lid van de werkgeversdelegatie CAO-onderhandelingen en sinds oktober van de werkgeversdelega tie onderhandelingscommissie CAO-onderhandelingen. Van 2001 tot en met 2004 was de heer Blonk lid van het hoofdbestuur en het dagelijks bestuur van de AVBB. KERKDIENSTEN - 13 november Waddinxveen Victorkerk 9.30 uur Eucharistievie ring. Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente Ontmoetingskerk 9.30 uur dhr. C.P. van Ommen; 11.15 our Eucharistieviering. Wijkgemeente Immanuelkerk 10.00 uur ds. Tj. de Boer. Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. R. van Loon; 18.30 uur ds. M.A. Bos. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. H. ten Brinke; 16.30 uur ds. E. Brink. Remon. Gem. 10.00 uur ds. A.S. Len selink. Boskoop Herv. kerk 9.30 uur dr. R. de Reuver. Geref. kerk 9.30 uur ds. J.A. van Hooijdonk; 18.30 uur ds. Baljet. °e Stek 9.30 uur ds. Baljet. Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. C C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 uur Leesdienst; 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Parousia 10.00 uur P. Stolk. Bethel 9.30 uur Suzanne Hetyey. benthuizen. Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantooru- ren (17.00-8.00 uur, Reekenden/feestdagen): HuisArt- «nPost Midden-Holland (HAP MH), an van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. (n/\nSt ^P01;heek Midden-Holland AM), Ronsseweg 138 (tegenover e Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182- 698820. biabeteslijn (033) 463 05 66, into@dvn.nl, voor alle vragen over 'abetes (24 uur per dag, 's nachts a leen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleulandlo- cat'e: Bleulandweg 10, 2803 HH ouda, (0182) 505050. Postadres: °stbus 1098, 2800 BB Gouda. Joze- ocatie: Jan van Beaumontstraat. 0or informatie over wachttijden, Pname, afdelingen etc.: Rww.ghz.nl Kunstenares Ton van Duppen maakt al meer dan twintig jaar beelden. Ze geniet daarmee inmiddels heel wat bekendheid. Niet alleen in de regio maar ook elders in het land exposeert ze regelmatig haar kunstwerken. In en rondom haar huis staat het vol met driedimensionale weergaven van vooral vrouwen en dieren. De fraaie siertuin is Ton's lust en leven. Hier kan zij haar werk tentoonstellen in een natuurlijke omgeving, waardoor de beelden goed tot hun recht komen. Onlangs trok Ton van Dup pen de aandacht van de lokale media. In opdracht van de rooms- katholieke St. Victorparochie ont wierp én vervaardigde zij een monu ment, dat vorige week tijdens de gebedsdienst voor Allerheiligen (1 november) werd onthuld. Ton van Duppen: "In juni werd ik door de parochie gevraagd om een beeld te ontwerpen. Dit beeld moest een monument worden voor de naamloos begraven kinderen. Tot ver in de vorige eeuw werden doodgeboren kindjes niet gedoopt en konden ze daarom ook niet in gewijde grond worden begraven. Deze kinderen eindigden naamloos in een hoek van het kerkhof. Er was nagenoeg geen aandacht voor het verdriet van de ouders, die boven dien geen piek op het kerkhof had den om hun kindjes te gedenken. Gelukkig heeft de katholieke kerk haar mening hierover bijgesteld. Op veel plaatsen in het land zijn alsnog plekken ingericht ter nagedachtenis aan de kinderen. Ook de St. Victor parochie wilde graag een plek creë ren waar ouders en familieleden naar toe konden gaan. De behoefte hieraan was zelfs redelijk groot, zoals uit een onderzoek naar voren was gekomen. Ik heb er lang over nagedacht hoe het monument er uit moest komen te zien. Uiteindelijk is het een strak beeld geworden van een ouderfiguur dat een kindje in de handen houdt. De figuur houdt het kindje vast, maar richt het wel omhoog naar de hemel. Ik heb getracht om het échte emotie uit te laten stralen. Dat vind ik ook zo mooi én belangrijk bij kunst. Niet alleen bij beeldhouwwerk, maar ook bij schilderijen. Dit beeld geeft een emotie van verdriet en tegelijk van berusting weer. Gezien de reacties van de aanwezigen bij de onthul ling, ben ik hierin wel geslaagd. Dat gaf mij enorm veel voldoening." Het monument is op een aanspre kende manier geplaatst op het kerk hof van de St. Victorkerk. Het staat op een terp en op de glasplaat, die als grafsteen dient, staat de tekst 'naamloos gestorven kinderen, nooit vergeten, opgedragen aan een lieve God'. Pastor Ad van der Helm wijdde het ongewijde gedeelte van het kerkhof op 1 november alsnog in. De dienst werd zeer druk bezocht. Ton van Duppen begon haar loop baan als figuratief beeldhouwster in 1984. "Na een ongeval moest ik veel oefenen om mijn hand weer optimaal te kunnen gebruiken. Boetseren met was en klei bleek een goede oefening én een schot in de roos te zijn. Ik vond het erg leuk om te doen en bovendien waren de reacties van de mensen om mij heen erg positief. Mijn eerste lessen volgde ik bij een kunstzinnig cen trum in Alphen aan den Rijn. Later wilde ik meer en besloot ik naar Amsterdam te gaan om te worden onderricht door Karei Gomes. Bij hem leerde ik om met verschillende materialen, zoals natuursteen, om te gaan. En hij leerde me om te 'kij ken'. Gomes werkt veel met model len en ook nu nog ga ik regelmatig naar Amsterdam om van een 'levend' model een ontwerp te maken. Om dit goed te kunnen heb je overigens wei bepaalde kennis nodig van de lichaamsopbouw van mens en dier. Hier heb ik me ook in verdiept." Ton van Duppen heeft een eigen atelier naast haar woning en maakt beelden in brons, cement of steen. Mensen die geïnteres seerd zijn in haar werk kunnen een afspraak maken via ton@tonvan- duppen.nl. Waddinxveen - De Week van het Luisterhoek wordt ook door de bibliotheek aangegrepen om de groeiende collectie luisterhoeken extra onder de aandacht te bren gen van een breder publiek onder het motto "Luisteren kun je over al". Luisterhoeken, ook wel audioboe- ken genoemd bestaan eigenlijk al erg lang. Verhalen, gedichten en romanfragmenten waren vroeger al op langspeelplaat te krijgen. En decennialang worden romans, tijd schriften en studieboeken voor leesgehandicapten ingelezen op cassette, sinds kort vervangen door de Daisy-rom. Ook voor (moeilijk lezende) kinderen zijn er al langere tijd luisterhoeken op de markt. Nu zijn ze er voor iedereen, deze cross-overs tussen boek en cd. Om naar te luisteren in de auto of de trein, op het strand, in het zieken huis, voor het slapen gaan, tijdens het sporten of strijken, in bad, of lekker lui op de bank. Te beluisteren via een audio instal latie, discman of mp3-speler, voor je ontspanning, om je te informe ren of bijvoorbeeld voor scholieren als een handige alternatieve manier om hun leeslijst aan te vul len. De Bibliotheek Waddinxveen is begin dit jaar gestart met de aan schaf van een collectie luisterboe- ken. Inmiddels omvat deze collectie zo'n 70 titels. Dit betreft zowel titels voor de jeugd als voor de vol wassenen. Deze collectie zal in de toekomst uitgebreid gaan worden. Ze zijn te leen voor de normale leengeldtarieven voor volwassenen of gratis voor kinderen en de uit leentermijn is 3 weken. Voor meer informatie: www.bibliotheekwad- dinxveen.nl. Gedurende de actie week zijn de cd's te beluisteren in de bibliotheek. Waddinxveen - In de jeugdcompeti- tie van WSV heeft Robbert-Jan de eerste plaats op de ranglijst overge nomen van z'n broer Eduard. Door de afmeldingen van Djarah, Marit en Jeroen was het een rustige club avond voor de jeugdige schakers. Na een uitgebreide les van Jaap, waarin evenals de vorige week het noteren van de schaakparij werd behandeld, stond iedereen te popelen om aan de competitieron de te beginnen. Wedstrijd van de avond was het treffen tussen de nr 1 en 2 van de ranglijst: Eduard mocht met de witte stukken proberen wederom een verrassing uit de hoge hoed te toveren zoals dat gebeurde in een eerdere ontmoeting. Robbert-Jan was gewaarschuwd en met secuur spel wist hij broer Eduard de twee de nederlaag van het seizoen te bezorgen. Daardoor voert hij nu de ranglijst aan met 7 winstpartijen en een nederlaag. De strijd tussen Jas per en Joran kende een spectacu lair einde. De partij eindige met een pat-stelling en dat betekent remise. Huib mocht tegen Henk proberen z'n score wat op te schroeven, maar Henk stak daar een stokje voor en won de partij. Nieuwkomer Anthony deelde direct in z'n eerste optreden een flinke dreun uit door Gerben met lege handen achter te laten. Vol gende week staat ronde 9 op het programma. Stand aan kop: 1. Rob bert-Jan. 2. Eduard. 3. Jasper. Waddinxveen - Het Nederlands Kampioenschap turnen voor club teams werd zaterdag 5 november gehouden in Vught. Het T.O.O.S. Turn Team heren veroverde vorig jaar de titel in niveau Jeugd C. Qua leeftijd hadden Bas van Agten, San- der en Wouter de Graaff, Daan Ver- meij en Menno Versluis nog één keer mee kunnen turnen in niveau Jeugd C, maar er werd gekozen voor de uitdaging om met de juni oren en senioren mee te doen. In deze eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen stonden de heren nog niet echt op scherp. Bij het toe stel ringen werden er veel punten gemorst door slechte landingen en ook bij de twee volgende toestel len, sprong en brug, werd er niet geconcentreerd genoeg geturnd. Menno was een positieve uitzonde ring met zijn brugoefening, waar hij voor het eerst een speciaal ele ment liet zien. De tweede helft van de wedstrijd verliep een stuk beter. De heren toonden een aantal goede oefenin gen aan het rek en op het onder deel vloer. Ondanks zeer accepta bele oefeningen kon echter niet voorkomen worden dat twee teams voorbij kwamen, waardoor de negende plaats het eindresul taat werd.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 11