GEZOCHT: HULP BIJ VOEDSELVOORZIENING HIJ KOMT, HIJ KOMT.... CLAUDIA DE BREIJ SUCCES BURGEMEESTER 'EVEN ACHTER BUREAU VANDAAN' DORPSHUIS SWANLA Vj sXfc pagina 10 Hart van Holland 16 november 2005 Maaltijdbezorging zoekt nieuwe vrijwilligers ZEVENHUIZEN - MOERKAPELLE*] Vrijwilligers Zevenster Door Paulien de Graaf Zevenhuizen - De maaltijdbezorging van zorgcentrum De Zeven ster voor zelfstandig wonende ouderen die niet (meer) zelf kun nen koken, zoekt nieuwe vrijwilligers voor het rondbrengen van warme maaltijden. Half twaalf bij de keuken van De Zevenster. Jan Brouwer laadt de warmhouddozen met maaltijden in voor de eerste ronde. Negentien dozen. Voor de tweede ronde staan er nog onge veer vijftien te wachten. Hij krijgt een lijst met namen en adressen mee en de dozen worden op volg orde van de lijst ingeladen. Er zijn twee verschillende menu's: deze keer zigeunerschnitzel en hachee, en iedereen moet natuurlijk krij gen wat besteld is. De route is zo logisch mogelijk opgesteld, hij rijdt geen twee keer door dezelfde straat. Bij ieder adres wordt een doos afgegeven en de doos van de dag ervoor weer meegenomen. Meestal staat de bewoner al te wachten bij de deur. "De mensen zitten vaak verlegen om een praat je", vertelt Jan. "Soms ben je de enige die ze die dag zien. En natuurlijk praat je even met ze, maar je moet ook verder want als je vijf minuten te laat komt bij het volgende adres, hangt men soms al aan de telefoon dat het eten er nog niet is. Maar het gebeurt ook dat er niet opengedaan wordt. Dan moeten we De Zevenster onmiddellijk bellen. Die gaan dan kijken wat er aan de hand is." De route voert naar de Bredeweg en de Knibbelweg en in de tweede route zitten ook adressen langs de Rotte. Alle adressen op het grond gebied van Zevenhuizen worden bezorgd in anderhalf uur. Momen teel zijn er geen adressen in Oud Verlaat. Jan Brouwer is inmiddels vier jaar vrijwilliger bij de maaltijdbezor ging. "Het is leuk werk om te doen en het kost weinig tijd: Ik ben drie maal per jaar aan de beurt: twee weken, dat is van maandag tot en met vrijdag, en een weekend. En kan je een keer niet, dan kan dat omgezet of geruild worden." De vrijwilligers ontvangen een kleine onkostenvergoeding voor de ben zine en een keer per jaar is er een gezellige avond in De Zevenster, "ledereen die een auto tot zijn beschikking heeft en tijd heeft tus sen 11.30 en 13.00 uur, kan dit werk doen. Het zijn momenteel veel VUT-ters, maar bijvoorbeeld moeders waarvan de kinderen naar school zijn, kunnen dit werk ook heel goed doen." Cora Looman, vrijwilligerscoördina- tor van zorgcentrum De Zevenster vertelt: "Op dit moment zijn er enkele vrijwilligers die stoppen met de maaltijdbezorging. We hebben dus nieuwe mensen nodig die ons met dit werk willen helpen. Maar naast de maaltijdbezorging kun nen we ook op andere afdelingen altijd nieuwe vrijwilligers gebrui ken. Er helpen heel veel vrijwilli gers in het zorgcentrum en daar valt altijd wel eens iemand af." Bij voorbeeld bij het koffieschenken of de activiteitenbegeleiding, maar ook voor de technische dienst en de bemanning van Het Winkeltje wordt de hulp van vrijwilligers ingezet. "Voor de maaltijdbezor ging geldt dat men in ieder geval in het bezit is van een auto. Het aantal keren per jaar wordt in over leg bepaald. Men kan kiezen voor "Het is leuk werk en kost weinig tijd." weken of weekenden of een com- i binatie daarvan. Voor de andere afdelingen wordt een vrijwilliger gemiddeld een keer in de week of een keer in de twee weken inge- I zet." Voor meer informatie: Cora Loomans 0180-637111 (maandag en donderdag van 9.00 tot 15.00 uur) of cloomans@de7ster.nl. Zevenhuizen-Moerkapelle - Uitein delijk is alles goed gekomen met dat rare gedoe van de verkeerde boot. Sint is zaterdag toch op tijd in Sneek aangekomen. Daarna begon zijn toer door Nederland. De gemaakte afspraken voor het bezoek aan Zevenhuizen-Moerka pelle gaan dus gewoon door. Zater dag 19 november om 10.15 uur arriveert Sint Nicolaas in de Dorps straat in Moerkapelle. Vooraf gegaan door Wegwijs en begeleid door De Kleine Trompetter komt hij aan op zijn paard via de Dorps straat op het Raadhuisplein waar hij ontvangen wordt door Burge meester Fijen. De Pieten zullen kij ken welke kinderen het leukst ver kleed zijn en dat aan de Sint door geven, die later in dorpshuis Op Moer hiervoor een paar prijsjes uit reikt. Dan vertrekt Sint met zijn gevolg naar Dorpshuis Op Moer, waar hij is uitgenodigd om een muziekfeestje voor zijn verjaardag te vieren. Vanaf 10.45 uur is het dorpshuis open; het feest vindt plaats in de sportzaal. Na afloop zorgen de Pie ten dat de aanwezige kinderen een leuke verrassing krijgen. De Winke liersvereniging Moerkapelle heeft zich enorm ingespannen om er voor iedereen een heel groot en gezellig Sinterklaasfeest van te maken. Na zijn lunchpauze en middagdutje op de grote stoomboot brengt de Sint een bezoek aan de kinderen van Zevenhuizen. Om 13.30 uur arriveert hij op zijn trouwe viervoe ter bij de Catgesbrug. Ceremonie meester Geert en De Kleine Trom petter begeleiden hem en zijn Pie ten naar het dorpsplein. Ook daar is burgemeester Fijen present voor een warm welkom. Na het zingen van liedjes en een praatje met de kinderen geeft Wegwijs de route naar La Baraque, waar hij is uitge nodigd door Ben Verburg voor een groot discofeest als voorbereiding op zijn verjaardag. Tijdens dit feest reikt Sint prijsjes uit aan de win naars van de door de midden standsvereniging georganiseerde winkelactie. Door Paulien de Graaf Zevenhuizen - Burgemeester Fijen bezocht woensdagmorgen een aantal kenmerkende loca ties in de gemeente Zevenhui zen-Moerkapelle. Aansluitend was hij uitgenodigd voor een themamaaltijd bij de ANBO in zorgcentrum De Zevenster. - ir "Hoewel ik sinds september al het een en ander van de gemeente heb gezien, vond ik het toch raadzaam om de verschillende kernen van Zevenhuizen-Moerkapelle nader te bekijken", vertelde de burge meester in zijn toespraak bij de ANBO. Daarom bekeek hij tijdens een autorit met een aantal ambte naren de woonwijken van de drie kernen van de gemeente. "Het is goed om af en toe even achter je bureau vandaan te gaan en je werkkamer te verlaten om binding te houden met de gemeente", aldus Fijen. Na de autorit was hij samen met zijn echtgenote uitge nodigd om een themamaaltijd van de ouderenbond bij te wonen in de Zevenster. Het thema was deze keer 'stamppot' en de gasten kre gen boerenkool met worst voorge schoteld. "Het is natuurlijk ook niet voor het eerst dat ik in de Zevenster ben. Maar wel de eerste keer dat ik ken nismaak met de ANBO", vertelde de burgemeester. "In de gemeente waar ik hiervoor werkte, had ik ook contact met de samenwerkende ouderenbonden. Een daarvan was de ANBO. Dat contact was altijd erg goed en ik hoop dat we hier op eenzelfde manier kunnen samen werken." Hij liet zich de maaltijd overigens goed smaken. Mevrouw en burgemeester Fijen in afwachting van de boerenkool; die bleek goed te smaken. Zevenhuizen - Claudia de Breij trok een volle zaal zaterdag if dorpshuis Swanla en dat was voor het eerst sinds enige tijd dat de theaterzaal volledig gevuld was. Of het nu de economische reces sie is of een grote regionale concurrentie, feit is dat de theater programma's in dorpshuis Swanla te kampen hebben met fors teruglopende bezoekersaantallen. Het intieme theater trekt niet meer die volle zalen die het de eerste jaren na de verbouwing wel trok. Doordat de gemeentelijke subsidie aan het dorpshuis fors verminderd is, is het noodzaak dat de aantallen opnieuw zullen oplopen. en tracht een selectie te maken die aansluit bij de verwachtingen en interesses bij het publiek van dorps huis Swanla. In het vorig seizoen was een tien tal voorstellingen uitverkocht. Manager van het dorpshuis Harm Hessels: "Dat wil niet zeggen dat de overige voorstellingen niet goed waren. Integendeel, bij de meest verrassende voorstellingen viel de opkomst wat tegen. Ook al valt een voorstelling wel eens tegen, laat dat voor u geen reden zijn geen risico te nemen en thuis te blijven." Voor de grote publiekstrekkers is het dorpshuis te klein. Het samen stellen van een programma is dan ook niet altijd eenvoudig. Het aan bod moet passen binnen de moge lijkheden van de zaal en een kleine commissie beoordeelt het aanbod De voorstelling van Claudia de Brei) van zaterdag is een groot succes nummer voor het dorpshuis geblc ken. Het bestuur van het dorpshuis nodigt iedereen graag uit nog eens goed naar het aanbod te kijken van dit seizoen en snel kaarten voor komende voorstellingen te beste len. Het team van het dorpshuis zorgt niet alleen voor een comfcr tabele voorstelling maar ook voor gezelligheid voor- en achtera zodat dicht bij huis een 9eze avondje uit tot de mogelijkheden behoort.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 10