B0SK00PSE KINDEREN BEGELEIDEN MAROCPROFS HERENNESSELANDE OVERHEERSEN IN SPANJE labbank FORSE TEGENVALLER HEREN DE GOUWE C0R BUITENDIJK KAMPIOEN HOOFDKLASSE DRIEBANDEN FOUTENLAST NEKT HEREN FLYERS pagina 16 VOETBAL Hart van Holland 16 november 2005 SPORT gravd Grotsfe eTntt>z>k WATERPOLO BILJARTEN BASKETBAL Competitie Rotterdam/Boskoop - Tweeën twintig Boskoopse kinderen begeleidden afgelopen vrijdag de spelers van de benefietwed strijd van de MarocProfs tegen Sparta Rotterdam. Enkele uren eerder werden de kinderen met bussen, ingezet door de Rotary Club Boskoop en de Gemeente Boskoop, naar Rotterdam gebracht. De Stichting MaroquiStars, die deze benefietwedstrijd orga niseerde stelde 26 wedstrijd kaarten ter beschikking, de Rotary Club verdubbelde dit aantal waardoor er nog meer kinderen uit Boskoop mee konden reizen. Eenmaal aangekomen in Rotter dam werd het in de krappe speler stunnel in het stadion van Sparta voor de kinderen echt spannend. Een drukte van officials, pers, reser vespelers en uiteindelijk de basis spelers. Sofian kreeg een hand van Ali Boussaboun en spoorde hem aan goed te spelen. Tony, Ralph, Nikita en Bilal en de andere Bos koopse kinderen stonden zij aan zij met bekende voetballers. Het tunnelluik ging open, het licht viel in de spelerstunnei en het geluid zwol aan. De trap op en met de spelers het veld op. Een luid gejuich van bijna 200 Boskopers uit vak 20 laaide op toen de Boskoop- se kinderen het veld op kwamen. Staatssecretaris Karien van Gennip verrichtte de aftrap, waarna de bekende voetballers onder leiding van Willem van Hanegem de strijd tegen Sparta begonnen. "Een eve nement als dit is één stap", liet Van Gennip weten. "Ik nam net een aftrap samen met een jongetje. Hij Het tunnelluik gaat open en het geluid zwelt aan... (foto: MaroquiStarsI was zenuwachtig daar op de middenstip tussen al die profs en zal het waarschijnlijk nog dagen over dit moment hebben. Als hij straks zijn vriendjes vraagt samen te spelen zijn we weer een stap ver der. Teamsport leidt tot begrip en vertrouwen." Het elftal van de Stichting Maro quiStars heeft de wedstrijd met 5-0 gewonnen van Sparta. Voor onge veer vierduizend toeschouwers maakten NEC-middenvelder Bouta- har (2), Feyenoord-aanvaller Bous saboun (2) en Ajacied Boukhari na rust de doelpunten. De opbrengst van de benefietwed strijd is bestemd voor gehandicap tenprojecten in Marokko en Neder land. Waddinxveen -Dames 1 van zwem en poloclub de Gouwe was afge lopen vrij in verband met de halve finales in het bekerprogramma. Heren 1 heeft in zwembad De Koerbelt in Rijssen tegen De Mors eigenlijk een forse tegenvaller moeten verwerken. Na een uiterst lucratieve 4-0 voorsprong werd uit eindelijk toch met 7-7 gelijkge speeld. Het moge duidelijk zijn dat hier meer in had gezeten. Het posi tieve is dat de ploeg van trainer/coach Martin Pronk het eer ste punt te pakken heeft en de hatelijke nul is verdwenen/ Dames 2 vertrok weinig hoopvol naar Bil- thoven, aangezien de ploeg van coach Elly Middendorp veel blessu res kende. Maar het team speelde in het Combibad tegen Branden burg 2 een zeer goede wedstrijd en won verdiend met 8-15, waardoor de aansluiting met de top blijft gehandhaafd. Nieuwerkerk aan den IJssel - In café L'Esperance vond afgelopen weekeinde het districtskampioen schap hoofdklasse Driebanden plaats. Omdat zowel district Gouda van de KNBB als district Krimpener- waard ieder maar vier deelnemers op de been konden brengen, werd besloten tot een gezamenlijk Kam pioenschap. Voor district Gouda deden mee Jan van Bemmel (BC Concordia, Gouda), Martin Twigt BV 't Centrum, Nieuwerkerk aan den IJssel) en de twee voor BV Moerkapelle spelende Zoetermeer- ders Cor Buitendijk en Wiet Reeu- wijk. Donderdagavond leverde tweemaal winst voor Buitendijk en evenzoveel verlies voor Reeuwijk op. Ook in ronde drie en vier bleef Buitendijk ongeslagen, zodat ronde vijf onverwacht al de beslis sing kon brengen. Martin Twigt stond op een 50% score en zowel Reeuwijk als Van Bemmel hadden ieder pas één keer de winst behaald. Op zondag wist Cor Bui tendijk echter geen van de twee partijen in winst om te zetten. Omdat runner-up Ronald Goes ver loor van Twigt en Den Hartog en Van Put gelijk speelden, bleef Goes met een minder moyenne maar hetzelfde aantal punten steken op de tweede plaats. Buitendijk en Goes mogen beiden hun eigen district vertegenwoordigen op de Regiofinale in december. Waddinxveen - De druiven waren zuur voor Heren 1 van Flyers na afloop van de wedstrijd tegen het bezoekende Green Eagles uit Maassluis. Want ondanks een goed gespeelde wedstrijd met veel scores stonden de mannen na afloop met lege handen, 75-79. Oorzaak, de foutenlast in de negentiende en twintigste minuut. De teams waren aan elkaar gewaagd. Won Flyers het eerste kwart met twee punten verschil, het tweede kwart was met twee punten verschil voor Green Eagles. Rust 45-45. Ook het derde kwart gaf een gelijk opgaande strijd te zien, 12-12. Bij het ingaan van de negende minuut van het laatste kwart stond Flyers op drie punten voor en leek de tweede zege binnen bereik. De foutenlast werd Flyers echter fataal. Nadat tops coorder Wim Koole met vijf fouten als eerste het veld moest verlaten, even later gevolgd door Niels Scheps en Coen van Wilgen, kon Green Eagles de strijd vanaf de vrije worplijn beslissen.. De laatste score van een prima spelende Al Diouf kon daar niets meer aan verande ren. Van de negen toegekende vrije worpen wist Green Eagles er name lijk zeven te benutten. Bij Flyers kwamen drie spelers in de dubbele cijfers: Wim Koole 21, Wolter Zwij- nenburg 20 en Al Diouf 16. Had Meisjes Junioren 1 uit ai ruim gewonnen van Dunckers 1, thuis deden de meisjes het nog eventjes dunnetjes over: 111-22. Daarmee handhaaft het team de ongeslagen status. Meisjes Kadetten 1 en Woodpec kers 1 eindigde in 36-25 voor Woodpeckers. Jongens Aspiranten 1 deed goede zaken door in Zoetermeer te win nen van Zoebas 1 met 76-60. Daar mee handhaven de jongens zich, samen met Westland Stars, op de eerste plaats. Gemengd Benjamins 1 speelde thuis tegen MSV 1 een prima eerste periode, die dan ook met 12-4 werd gewonnen. Daarna was het over en besliste MSV de strijd in de tweede en vierde periode: 12-37. De selectie van trainer/coach Peter Blangé wist in de vierde wedstrijd van de Champions League in Span je van Unicaja Almeria een nog hoger niveau te halen dan tegen de Belgen en won met 3-0 (20-25, 21-25 en 24-26). OrtecNesselande begon met de ver trouwde basisopstelling met Dirk Jan van Gendt, aanvoerder Marko Klok, Albert Cristina, Jairo Hooi, Kristian van der Wel, Allan van de Loo en libero Richard Rademaker. Vanaf het eerste fluitsignaal wist de equipe van Blangé de gastheren met de service onder druk te zet ten. Maar niet alleen dat onderdeel werd goed uitgevoerd, de midden- blokkerders Albert Cristina en Jairo Hooi bezorgden hun Spaanse opponenten een naar gevoel door de aanvallen telkens te pareren. Via een regelmatig scoreverloop werd de eerste set met 20-25 win nend afgesloten. In de tweede set deed de Spaanse kampioen, met Mike van de Goor in het veld en coach Bert Goedkoop langs de kant, wat terug en konden zij in de beginfase een voorsprong opbou wen tot 11-7. Daarna kwam de aanvalsmachine van Nesselande op stoom en zorgden Kristian van der Wel (38 punten) en Allan van de Loo (25) dat de score weer in het voordeel van Nesselande kwam en bleef. Na 22 minuten werd de set met 22-25 afgesloten. De derde set was spannend, de ploegen lieten elkaar niet uitlopen. Nesselande kreeg een lichte voorsprong en gaf die niet meer uit handen Met de passing van Marko Klok en Richard Rademaker kon spelverdeler Dirk Jan van Gendt zijn aanvallers op maat bedienen en zorgde daarmee dat Nesselande deze set met 24-26 winnend afsloot en zo twee belangrijke punten binnenhaalde. De stand na vier ronden: 1. Nesse lande: 4-6; 2. Thessaloniki: 3-5; Roe- selare: 3-5; Innsbruck: 3-4; 5. Alme- rias: 3-4. Nesselande speelde zondag in sporthal Swanla in Zevenhuizen de vijfde competitiewedstrijd. Ditmaai was Brother Martinus de tegen stander. De Nesselandeheren spee - den met een aangepaste basis, Blangé liet zijn reserves sPe'®n tegen hekkensluiter Martinus. Na de eerset set verloren te hebben werden de andere drie sets gewon nen. Via 27-29, 25-19, 25-21 en 25- 16 werd het 3-1 en blijft Nesselan de ongeslagen aan kop. Voor de Nesselander komt een aan tal weken van betrekkelijke ras- pas op 20 december zal de carrou sel van de Champions League voor de heren beginnen. Tot dan staa alleen in de weekenden de c°mPe titie op het programma. Zaterdag 19 november om 20.45 uur spee Nesselande in Schiedam tegen Rijn mond Volleybal.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 16